Esileht Erivajadustega laps Kas võib olla ATH või AS? Mida ma tegema peaks?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kas võib olla ATH või AS? Mida ma tegema peaks?

Postitas:
Kägu

Tere, olen mures oma teismelise pärast! 15 aastane tütar, 5 kuu pärast 16. Ta on iseloomult nagu 5, hästi lärmakas, jookseb, hüpleb ringi nagu lasteaialaps. On ka probleeme vihaga, saab väga kergelt vihaseks ja siis, kas lööb ennast või teisi asju. Koolis enamasti märkused kas sellepärast, et ei teinud tööd, tegeles muude asjadega (telefon vms) või rääkis kellegiga. Õppimises ta hea keskenduja ei ole, ei püsi kaua ühes töös, jätab poolikuks, ei loe tööjuhendeid, aga kui miskit huvitab, siis saab hakkama. Samuti kui on ta õppinud ühe nt matemaatilisevalemi (isegi vale) siis teda ümber õpetamine on peaaegu võimatu. Haugub väga palju vastu ja vahel valetab. Tal ei ole palju sõpru. Algkoolis oli pidev probleem vahele segamisega. Oli ka vahel tugevad probleemid kooliskäimisega. Kui ta rääkima hakkab on tal vahel väga kõva hääl ja ta ise sellest aru ei saa. Silmakontakt on tal nõrk ja võõrastega rääkida talle ei meeldi ja vahel saab paanikahoo või närvihoo.
Kas peaks pöörduma spetsialisti poole või on see lihtsalt üks ära hellitatud laps?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui sa varem pole spetsialistide poole pöördunud, siis nüüd on sinul küll pisut hilja otsustada. Nii vana peab seda juba ise tahtma. Räägi nagu täiskasvanuga silmast silma ja ausalt, et tema elu läheks kergemaks, kui ta konsulteeriks spetsialistiga. Ehk saaks paanika -ja ärevushood kontrolli alla, ülemäärast viha saaks ravida, leevendada jne.
Selgita, et nende elu segavate häiretega on edaspidi elus raske toime tulla. Selgita, et psüühiline tervis on sama oluline ja võrdväärne kui füüsiline tervis. Kui miskit segab, tuleb minna ikka arstile.
Aga meie ei oska diagnoosida, kas ATH või muu haigus, häire või puberteediea raskused.
Kõlab küll ATH moodi, kui räägid, et kogu kooliea on olnud raske ja tal on tähelepanu-häired ja keskendumisraskused, viha-ja paanikahood. Päris rängad häired tunduvad. Ammu oleks pidanud pöörduma, aga parem hilja kui mitte kunagi. Lihtsalt tema enda elu läheb lihtsamaks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks ta ise ka öelnud, et tal raske koolis keskendumisega ja asjade tähelepanemisega ja et ta ei ole meelega selline. Ma arvan, et tal ei oleks midagi selle vastu, et pöörduda spetsialisti poole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Esileht Erivajadustega laps Kas võib olla ATH või AS? Mida ma tegema peaks?