Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas võib saata komandeeringusse välisriiki?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kas võib saata komandeeringusse välisriiki?

Postitas:

Tere,

Kas tööandja võib nõuda, et 7-aastase lapse ema (üksikvanem) käiks töönädala sees ööbimisega väliskomandeeringutes kuigi töölepingus sellist punkti ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere,

Kas tööandja võib nõuda, et 7-aastase lapse ema (üksikvanem) käiks töönädala sees ööbimisega väliskomandeeringutes kuigi töölepingus sellist punkti ei ole?[/tsitaat]
7-aastase lapse üksikema ei ole imeloom ja teda ei pea hoidma nagu kakat kaika otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töölepinguseadus ütleb nii:

§ 21. Töölähetus

(1) Tööandja võib lähetada töötaja tööülesannete täitmiseks väljapoole töölepinguga ettenähtud töö tegemise kohta.

(2) Töötajat ei või töölähetusse saata kauemaks kui 30 järjestikuseks kalendripäevaks, kui tööandja ja töötaja ei ole kokku leppinud pikemat tähtaega.

(3) Rasedat ja töötajat, kes kasvatab alla kolmeaastast või puudega last, võib töölähetusse saata üksnes tema nõusolekul.

(4) Alaealist töötajat võib töölähetusse saata üksnes alaealise ja tema seadusliku esindaja eelneval nõusolekul.a seadusliku esindaja eelneval nõusolekul.

https://www.riigiteataja.ee/akt/13319829

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 16:52; 19.02 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapsel on alati 2 vanemat.[/tsitaat]
Et laps sünniks, selleks on vaja kaht inimest. See ei tähenda, et need kaks inimest ka edaspidi lapse elust osa võtavad. Üksinda last kasvatav naine võib ka lesk olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus seaduseks, aga kui nüüd lähtuda reaalsest olukorrast, siis ma ei kujutaks mitte eluski ette, et läheksin mitmeks päevaks väliskomandeerigusse ja jätaksin oma 7-aastase mõneks päevaks üski koju.

Minu 7-aastane käib veel lasteaias ja ei kujuta ette, et ta saaks ise sinna minekuga hakkama (lasteaed asub kodust 15 km kaugusel). Ka siis, kui ta oleks koolilaps ei jätaks ma teda niimoodi üksi koju.
Minu vanem laps oli esimest korda üksi öösel kodus siis, kui ta oli 13-aastane ja siis oli ta küll väga kartnud.
Võileiva tegemisega saaks ta kodus hakkama, kuid korraliku söögi tegemisega mitte.

Kui üksikemal ei ole tõesti ühtegi lähedast (mis pole kindlasti sugugi haruldane asi), kes saaks last hoida, siis ma ei kujutaks küll ette, kuidas ma sellisest olukorrast välja tuleks.

Ilmselt pole siin kommenteerijatel endal lapsi või pole selles vanuses lapsi, sellepärast ei mõista ka antud olukorda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 20:56; 19.02 22:19; 19.02 23:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimlikult on arusaadav, et väikese lapse vanemal on raske töölähetuses käia. vahet pole, kas eesti või välislähetus – kodust eemal ikka.

AGA seadus seda ei arvesta. seaduse järgi võib küll saata lähetusse. ses mõttes, et mitte mingit seaduslikku alust keeldumiseks pole. loota saab ainult tööandja arusaamisvõimele.

teemaalgatajal soovitan konsulteerida Tööinspektsiooni juristiga http://www.ti.ee/index.php?page=600& . vb oskab ta selgeks teha, mis võimalused üldse on sellises olukorras.
tegelt nt üksikemadus ei puutu suurt asjasse. ka olukorras, kus nt üks lapsevanem töötab vahetustega, oleks teise vanema lähetuses käimine raskendatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 21:26; 19.02 22:59; 20.02 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, ma vastasin teemaalgtaja küsimusele konkreetselt. Kõiki asju ju töölepingusse kirja ei panda, mis töölepinguseaduses kirjas on. Viidatakse TLSile.
Seaduse järgi on tööandjal õigus teemaalgataja töölähetusse saata. Iseasi, kas see õigus ka kohe nii rangelt kohaldatav on. Selles peab teemaalgataja juba oma tööandjaga ise kokku leppima. Loodetavasti nad saavutavad mõlemaid pooli rahuldava kokkuleppe. Võibolla saab kolleeg minna lähetusse. Või saab teemaalgataja palgata lapsehoidja.
Mina töötan ka ettevõttes, kus aeg-ajalt näevad tööülesanded ette töölähetusi üle lahe. Minul lapsi ei ole veel, aga kolleegil on lapsi kolm. Tal oli vahel kombineerimist, et lastele kaheks päevaks järelvaataja organiseerida, kuna abikaasa oli ka ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 16:52; 19.02 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kui üksikemal ei ole tõesti ühtegi lähedast (mis pole kindlasti sugugi haruldane asi), kes saaks last hoida, siis ma ei kujutaks küll ette, kuidas ma sellisest olukorrast välja tuleks.

[/tsitaat]

lapsehoidjad on selleks välja mõeldud. kui töö nõuab välislähetusi ja ema leiab, et ta ei taha sinna minna, siis tuleb teine töökoht leida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 21:58; 20.02 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

lapsehoidjad on selleks välja mõeldud. kui töö nõuab välislähetusi ja ema leiab, et ta ei taha sinna minna, siis tuleb teine töökoht leida. [/tsitaat]No pole see lapsehoidja nüüd ka nii lihtsalt lahendatav asi.
Tean inimesi, kes otsivad kuid oma lapsele tavalist päevast hoidjat. Leida inimene, kes on valmis mitu ööpäeva lapsehoidmisega tegelema on vist väga, väga keeruline. Ja mis see siis veel kõik maksma läheb lõpuks? Siis on ilmselt odavam töölt ära tulla.

Teine asi see, et kas sa usaldad oma last võõra inimesega nii kauaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 20:56; 19.02 22:19; 19.02 23:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
No pole see lapsehoidja nüüd ka nii lihtsalt lahendatav asi.
Tean inimesi, kes otsivad kuid oma lapsele tavalist päevast hoidjat. Leida inimene, kes on valmis mitu ööpäeva lapsehoidmisega tegelema on vist väga, väga keeruline. Ja mis see siis veel kõik maksma läheb lõpuks? Siis on ilmselt odavam töölt ära tulla.

Teine asi see, et kas sa usaldad oma last võõra inimesega nii kauaks. [/tsitaat]

aga mis oleks sinu lahendus olukorrale?

asi on selles, et seadus ei tee vahet, kas sul on lapsehoidja võtta või ei. seetõttu hakkasidki inimesed siin erinevaid tagavaraplaane välja pakkuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 21:26; 19.02 22:59; 20.02 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

aga mis oleks sinu lahendus olukorrale?

asi on selles, et seadus ei tee vahet, kas sul on lapsehoidja võtta või ei. seetõttu hakkasidki inimesed siin erinevaid tagavaraplaane välja pakkuma.[/tsitaat]ma saan siiski aru, et teemaalgataja otsene töösisu ei seisne väliskomandeeringutes käimises, vaid tegemist on kas erandliku olukorraga või on järsku tööolud niimoodi muutunud, et on vaja hakata seal käima.
Millegipärast usun, et kui tööleasumisel selgub, et see ongi töösisu, siis ei võtaks üksikema sellist tööd vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 20:56; 19.02 22:19; 19.02 23:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
ma saan siiski aru, et teemaalgataja otsene töösisu ei seisne väliskomandeeringutes käimises, vaid tegemist on kas erandliku olukorraga või on järsku tööolud niimoodi muutunud, et on vaja hakata seal käima.
Millegipärast usun, et kui tööleasumisel selgub, et see ongi töösisu, siis ei võtaks üksikema sellist tööd vastu.[/tsitaat]

see kõik ei puutu ju antud hetkel asjasse, sest seadus ütleb üheselt, et tööandja võib töötajat lähetada. erandid on ainult raseda ja alla 3-aastase või puudega lapse vanema puhul.

teemaalgataja ju juba töötab sellel ametikohal ja teda soovitakse lähetusse saata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 21:26; 19.02 22:59; 20.02 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu töö sisu ka ei seisne välislähetustes, kui sa just stjuardess või rekkajuht ei ole, siis reeglina ei seisne. aeg-ajalt siiski tuleb käia. kui töötajale on oluline mitte käia, siis see tuleks töölepingusse kirja panna ja vat siis saab jah lepingut vaid poolte kokkuleppel muuta. Kui midagi sellist eraldi kokku ei lepitud, siis tõesti ei puutu tööandjasse, kas töötaja tahab last lapsehoidjaga jätta või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 21:58; 20.02 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel on võimalus ju tööandjat vahetada, kui see tööandja nõuab selliseid ebasobivaid asju. Ega tööl käimine ei ole kohustuslik. Tööl käivadki ainult sellised, kellel ei ole muud võimalust ära elada.

Kahjuks olen ka mina selline luuser, kes peab äraelamiseks tööl käima 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
No pole see lapsehoidja nüüd ka nii lihtsalt lahendatav asi.
Tean inimesi, kes otsivad kuid oma lapsele tavalist päevast hoidjat. Leida inimene, kes on valmis mitu ööpäeva lapsehoidmisega tegelema on vist väga, väga keeruline. Ja mis see siis veel kõik maksma läheb lõpuks? Siis on ilmselt odavam töölt ära tulla.

Teine asi see, et kas sa usaldad oma last võõra inimesega nii kauaks. [/tsitaat]

Aga miks peab firma kannatama sellise töötaja pärast? Töötaja võeti tööle ju TÖÖD tegema. Inimese, kellel puuduvad isegi sõbrannad on sügavalt isiklik probleem ja enda valik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 20:22; 20.02 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millegipärast usun, et kui tööleasumisel selgub, et see ongi töösisu, siis ei võtaks üksikema sellist tööd vastu.[/tsitaat]

Vastupidi – töötaja ei ütlegi töövestlusel, et tal lapsed on. Reaalne elu mulle, kui tööandjale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 20:22; 20.02 20:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas võib saata komandeeringusse välisriiki?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.