Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas võib taodelda miinimumist väiksemat elatist?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: kas võib taodelda miinimumist väiksemat elatist?

Postitas:

mul on 2 last. laste isa siiani elatist maksnud ei ole, kuna ise ta pakkunud ei ole ning mul pole vaja ka olnud. nüüd soovin siiski, et midagi võiks ta ju maksta. lõin kokku kulud ja sain, et kuus kulutan kahele lapsele 240 euri. see on siis miinimum vajalike asjade jaoks. lisaks igasugune meelelahutus, reisimine jms, mille kohta ma leian, et laste isa ei pea seda lõbu meil kinni maksma. kui see summa veel pooleks lüüa (vanemad peaksid ju võrdselt panustama), siis saan summaks 120 euri. elatist tahaksin nõuda ikka kahe lapse kohta, seega küsimus, et kas esitangi hagi 60 eurile lapse kohta?
tean, et võiksin vabalt küsida 145*2, kuid täiesti ausalt, ma ei kujuta ette, mille peale ma sellise summa kuus kulutaksin (lisades omalt poolt veel teise samapalju ju).
ma eeldan, et hiljem (paari aasta pärast, kui lapsed kooli lähevad ja seega kulutused kasvavad) võin ju uue hagi teha ja suuremat summat küsida?
kas ma saan õigesti aru, et sellelt summalt, mis laste isa mulle maksab, pean mina tasuma tulumaksu? seega peaksin küsima ju sellevõrra suurema summa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 18:14; 25.03 19:10; 25.03 19:55; 25.03 21:29; 26.03 19:17; 26.03 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskil ei ole kirjas, et üldse peab elatist taotlema.

Samuti pole sätestatud, et ei tohiks küsida vähem kui pool miinimumpalka/laps.
Laste hooldaja ikka ise otsustab, palju või vähe küsib.

Lihtsalt küsin:
Kui vanad lapsed? Koolis ei käi? Lasteaiamaksu pole? Huviringe? Jalgrattaga ei sõida, ei uisuta jne?Elad kuskil tasuta?

Riiklikult on välja arvutatud, et
u 145/kuus on täiesti tavaline kulu lapsele, kui võtta arvesse kõik reaalsed ja vajalikud kulutused (et laps elaks täisväärtusliku elu):
*kulutused eluasemele (ema ja 2 last, järelikult kummagi lapse osa 1/3 eluasemekuludest st üürist, veest, küttest jne)
*transpordile (n bensiin lapse lasteaeda, huviringi jne viimiseks=reisiks, mida ilma lapseta ei tee)
*toidule
*lasteaiatasu/huviring/huvikool/trenn
*ravimid, hügieenitarbed
*riided-jalanõud
*teater/kino jm meelelahutus
*raamatud, mänguasjad, sporditarbed(jalgratas, rula, rulluisud, uisud, suusad, kelk jne)
*mööbel (n suurem voodi, kirjutuslaud vms)
*voodipesu, tekk, padi

Jah, osa neist on 1 x aastas või harvemgi kuid kahtlemata lapse heaks.

Puhkusereis ei pruugi olla hädavajadus, samas klassiekskursioonist osavõtt või nädalane suvelaager pole küll luksus.

Mina olen 5 lapse ema ja tunnistan, et kulutan lapsele siiski üle 120 kuus…

Jah, loomulikult võid küsida vähem ja vajadusel mõne aasta pärast esitada hagi nõudes summa suurendamist.

Ei, elatis on tulumaksuvaba. Sa ei deklareeri seda tuludeklaris ega maksa tulumaksu. Ja isa ei saa elatiselt tulumaksu tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see eluaseme teema on küll selline, et ma elan oma väikeses korteris, elasin siin ka enne lapsi ja seega minu kulud korterile ei sõltu sellest, kas lapsed elavad siin või mitte. elektrit eraldi laste peale tõesti ei kulu, vett muidugi läheb, aga see pole eriline summa, et seda nüüd jagama hakata. kütan ju ikka nii, et soe oleks, ükskõik mitmel inimesel siis.
minul siis sellised kulud kuus (riided jms arvutasingi aastasumma/12):
lasteaed 50
toit 120
riided (ka talvekombed jms) 35
jalanõud 13
ravimid/vitamiinid 2
raamatud, meisterdamine jms 11
ühe lapse prillid (aastas 1 paar) 8
Kulud kokku 240

lasteaed asub kodust 500 m kaugusel, seega transpordiraha ei kulu. trenn (tasuta) umbes sama kaugel, kino veel lähemal. elame väikeses alevis- siin sellised rõõmud 🙂 jalgrattad jms kraam tuleb enamasti suguvõsast või ostan kasutatult (näiteks mõlemal täiesti korralikud schwinn tigress jalgrattad), talvel suusatasid ka 🙂

ma võin küll kätt südamele pannes väita, et mu lastel on kindlasti täisväärtuslik elu 🙂

küsimus tekkis lihtsalt sellest, et kõik teemad räägivad miinimumelatisest, et kas on mingi konks, miks väiksemat summat ei küsita?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 18:14; 25.03 19:10; 25.03 19:55; 25.03 21:29; 26.03 19:17; 26.03 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huviringides ei käi? Sõprade sünnipäeval ei käi? Mingeid lõbustusi lastele suvel ei korralda nt. loomaaias käimine vm. Kõik see ka ju maksab. Miks sa arvad, et laste isa ei peaks sellesse panustama?
Riietele 35¤ kuus. See on ikka ääeretult kasinalt arvestatud.
Laps(ed) lähevad kooli; kas kirjutuslauda + tooli ei plaani neile osta. Selleks võiks hakata raha koguma eelnevalt. Kas lastel on juba olemas selline voodi, milles saavad ka 2-3aasta pärast magada? Noorukite voodid ei ole üldse odavad ehk peaksid ka hakkama selle jaoks raha koguma.
Ei ole keelatud küsida vähem kui ametlik miinimumelatis; samas ei näe põhjust, miks ei või töötavalt mehelt välja nõuda miinimumelatise suurune summa.
Ei, tulumaksu ei pea elatise pealt sina maksma; see summa mis küsid, selle saad täies ulatuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kirjutasin ju, et käivad trennis, aga see on tasuta. mis huvialaringides teie lasteaiaealised siis käivad?

kasinalt arvestatud jah, tõesti miinimum. ma pole väitnud, et ma ise rohkem ei kuluta, vastupidi, ütlesin ju teemaalgatuses, et muu meelelahutuse maksan ise (sünnipäevad, kino jms).

ühesõnaga tänan vastuste eest. mingit konksu summa osas pole ja tulumaksu arvestama ei pea, seda tahtsingi teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 18:14; 25.03 19:10; 25.03 19:55; 25.03 21:29; 26.03 19:17; 26.03 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda ikka tead, et ei ole üldse kohustuslik elatist läbi ametlike kanalite nõutada. küsi lihtsalt mehe käest see raha ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see eluaseme teema on küll selline, et ma elan oma väikeses korteris, elasin siin ka enne lapsi ja seega minu kulud korterile ei sõltu sellest, kas lapsed elavad siin või mitte. elektrit eraldi laste peale tõesti ei kulu, vett muidugi läheb, aga see pole eriline summa, et seda nüüd jagama hakata. kütan ju ikka nii, et soe oleks, ükskõik mitmel inimesel siis.
minul siis sellised kulud kuus (riided jms arvutasingi aastasumma/12):
lasteaed 50
toit 120
riided (ka talvekombed jms) 35
jalanõud 13
ravimid/vitamiinid 2
raamatud, meisterdamine jms 11
ühe lapse prillid (aastas 1 paar) 8
Kulud kokku 240

lasteaed asub kodust 500 m kaugusel, seega transpordiraha ei kulu. trenn (tasuta) umbes sama kaugel, kino veel lähemal. elame väikeses alevis- siin sellised rõõmud 🙂 jalgrattad jms kraam tuleb enamasti suguvõsast või ostan kasutatult (näiteks mõlemal täiesti korralikud schwinn tigress jalgrattad), talvel suusatasid ka 🙂

ma võin küll kätt südamele pannes väita, et mu lastel on kindlasti täisväärtuslik elu 🙂

küsimus tekkis lihtsalt sellest, et kõik teemad räägivad miinimumelatisest, et kas on mingi konks, miks väiksemat summat ei küsita?[/tsitaat]

Ma ei kujuta ette mis riideid sa ostad?Minu lapse talvekombe maksis ise jub 80 eurot rääkimata muudest asjadest?Kas lapsed käivad siis riides nagu kaltsud?Ja lapse prillid maksid mul 76 eurot mis prillid sa ostat?Turult?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, lapsed ei käi riides nagu kaltsud. palju riideid saan ma sugulastelt. kui saan ühele täiskomplekti (need on täiesti korralikud ühe lapse poolt kantud nike/protest/o’neill riided) ja teisele pean ostma, siis jah, 50-60 euri on talvekombekas. aastas kulutan nende riietele 12*35 ehk 420 euri. ei ole ju vähe :/

prillid ilmselgelt ei maksa 8 euri. või kuidas sa sellest aru saad, et kuus on kulu prillidele 8 euri, sa ostad iga kuu uued prillid?! et siis lapse prillid maksid viimati 100 euri, eeldades, et need peavad vastu aasta, siis on kulu kuus ca 8 euri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 18:14; 25.03 19:10; 25.03 19:55; 25.03 21:29; 26.03 19:17; 26.03 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru. Kas laste isa elab vaesuspiiril või ei tööta või on tal mingi muu probleem, et ei ole võimalik maksta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 22:00; 26.03 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga miks isa peaks maksma rohkem, kui emal laste peale rohkem raha ei kulu?
Minu arust väga aus teemaalgataja – tõesti, kui kulusid rohkem pole, pole vaja ju rohkem raha küsida ka.[/tsitaat]

Näiteks sellepärast, et laste kasvatamine ei tähenda ainult raha panustamist. Võibolla see pisku raha korvab natukegi kõike muud – aega, energiat, vaeva, kannatlikkust jne – mis laste kasvatamine nõuab. Kindlasti peab üksinda lapsi kasvatav vanem loobuma paljustki rohkem kui lapsi koos kasvatavad vanemad.

Ja siin ei käi ju jutt mingitest sadada väljanõudmisest, vaid tõepoolest miinimumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga pikemaajalisem perekooli lugeja teab, et laste kasvatamine põhjustab sellist vaeva ja kannatusi, et ükski raha ei kompenseeri seda. Samas isad peavad siiski üritama ja maksma emadele nii palju raha kui vähegi võimalik. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei peaks isa maksma laste meelelahutuse, resimise jms eest? Elamismkulusid ka ikka arvestasid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga miks isa peaks maksma rohkem, kui emal laste peale rohkem raha ei kulu?
Minu arust väga aus teemaalgataja – tõesti, kui kulusid rohkem pole, pole vaja ju rohkem raha küsida ka.[/tsitaat]
Antud juhul pole tegemist mitte väga ausa, vaid väga naiivse ja arvutamisoskuseta teemaalgatajaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 22:00; 26.03 14:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravimite kohalt on teemaalgatajal küll vedanud. Mul viimane laste viirusepisood üksi läks maksma ravimite näol 35.- ¤, aga kahjuks on nad haiged ikka rohkem, kui korra aastas. Lisaks kaotan nende haiguse ajal vähemalt 30% palgast (hooldusleht 70% eelmise aasta keskmisest). Näiteks antibiootikumid on suhteliselt odavad, aga juurde on vaja võtta probiootikume ja need on kallid. Või ninaloputuseks vett, plaastrid, astelpajuõli kurgusprei (no looduslik!) üksi üle 6.- euro, köharohi samamoodi. Ja vitamiinid on juba kallid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks ei peaks isa maksma laste meelelahutuse, resimise jms eest? Elamismkulusid ka ikka arvestasid?[/tsitaat]

aga miks peaks laste isa kinni maksma minu isikliku meelelahutuse? seda minu jaoks näiteks loomaaiaskäik lastega on. ma ju ise tahan minna ja naudin seda. ja millised on elamiskulud lastele? ma ei elaks väiksemas korteris ilma lasteta, samuti ei kütaks ma vähem. seega elamiskulud mul laste sünniga seoses küll kasvanud ei ole. veearve on ainuke, mis kasvanud.

laste isa teenib tõesti vähe, kahju hakkab tast noh. ise ma võtsin lapsed talt ära, tema tahaks endiselt koos elada. samas nüüd ma ikkagi mõtlen, et minimaalsed kulud võiks tõesti jagatud olla. miks ametlikult pean asja ajama- ta ei maksaks muidu. tegelikult ma kahtlen, kas sealt üldse midagi tulema hakkab, aga kaotada pole mul ju ka midagi. täiesti kindlalt ei hakka sealt tulema 290 euri kuus, sest tal ei ole seda maksta, seega proovin mõistlikuma summaga.

vähemalt mõni inimene mõistab mind siin ka 🙂 kuigi selles ei olnud üldse teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 18:14; 25.03 19:10; 25.03 19:55; 25.03 21:29; 26.03 19:17; 26.03 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Näiteks sellepärast, et laste kasvatamine ei tähenda ainult raha panustamist. Võibolla see pisku raha korvab natukegi kõike muud – aega, energiat, vaeva, kannatlikkust jne – mis laste kasvatamine nõuab. Kindlasti peab üksinda lapsi kasvatav vanem loobuma paljustki rohkem kui lapsi koos kasvatavad vanemad.

Ja siin ei käi ju jutt mingitest sadada väljanõudmisest, vaid tõepoolest miinimumist.
[/tsitaat]

sellest ma tõesti aru ei saa, kuidas paarsada euri kuus korvab kõike seda \”valu ja vaeva\”, mis laste kasvatamine endaga kaasa toob :D:D:D päris odavad naised/emmed mõned :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 25.03 18:14; 25.03 19:10; 25.03 19:55; 25.03 21:29; 26.03 19:17; 26.03 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiani pole laste isa lapsi rahaliselt toetanud, aga hirmsasti tahaks nendega koos elada? Selline armastav isa siis…

Kui täisjõus mees teenib nii vähe, et ei suuda oma lastele miinimumelatist maksta, tuleb tal lihtsalt tasuvam töö leida. See pole koht, kus sina tema pärast muretsema peaks.

Ma arvan, et miinimumelatis ei ole küll nii suur raha, et sul kõvasti üle hakkaks jääma. Või kui jääb, siis tee lastele arve, kuhu seda üleliigset raha korjad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 13:04; 27.03 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see sõna on \”taotleda\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 13:04; 27.03 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
aga miks peaks laste isa kinni maksma minu isikliku meelelahutuse? seda minu jaoks näiteks loomaaiaskäik lastega on. ma ju ise tahan minna ja naudin seda.
[/tsitaat]

Su loogikas puudub ju igasugune loogika :). Et kui mõni ema naudib kokkamist-küpsetamist või shoppamist (mõlemad laste olemasolu korral vältimatud tegevused), siis laste isa ei peaks ema sedasorti \”meelelahutust\” kinni maksma või :D?. Ok, toit ja riided on muidugi välistamatult vajalikud, aga muide päris paljud emad (mina sealhulgas) naudivad lisaks eelnimetatud asjadel ka lastega joonistamist ning meisterdamist, teatris ja kinos, loomaaias ja ujulas käimist. Et siis jällegi, elatis ei peaks sisaldama selliste tegevustega seotud kulutusi (muidugi mõistlikul hulgal)? Oeh.

See, et rohkem pole niikuinii tulemas on teine jutt ja et sellega arvestad, tore ja mõistlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas võib taodelda miinimumist väiksemat elatist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.