Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas võin minna doonoriks?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: kas võin minna doonoriks?

Postitas:
Kägu

Infos oli kirjas, et südamerütmihäiretega ei võeta doonoriteks.

Mul oli kunagi probleem, et süda läks mingi kord kuus rütmist välja(süda hakkas kiirelt lööma nagu oleks jooksmast tulnud) ja kui läksin pikali, siis läks alati kohe üle.
Umbes 7a oli see probleem ja siis mainisin arstile ja tehti südame sondeerimine. Kardioloog ütles, et tema probleemi tuvastada ei suutnud selle käigus.
Samas need ajutised südame rütmist välja minemised kadusid kaheks aastaks peale seda ära. Siis tulid tagasi. Aga nüüd ainult mingi 1-2 korda aastas. Ja kui maha kükitan, hingan korra sügavalt sisse, siis kohe rütm taastub. Kardioloog ütles, et kutsuksin kiirabi, kui rütmist välja läheb aga suht tobe tundub ilmaasjata kiirabi kutsuda, kui saan teha nii, et see ise üle läheb kohe. Kui ma maha ei kükitaks või pikali ei läheks, siis kestaks edasi.

Nii et otsest südamerütmihäire diagnoosi mulle pandud ei ole. Mingeid rohte ka ei määratud.
Kas võin doonoriks minna?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei läheks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi võid minna, kohapeal tehakse tervisekontroll ja täpsustatakse asjaolud ja sobivus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi võid minna, kohapeal tehakse tervisekontroll ja täpsustatakse asjaolud ja sobivus.

Südant nad siiski ei kontrolli. See kontroll on pigem formaalne- vererõhk ja hemoglobiin. Kui need korras, siis sobib.
Ankeedis küsitakse ka võetavate ravimite kohta. Kui ravimeid ei võta, viimase aasta jooksul pole operatsioone olnud vms. siis ei ole taksitusi. Eks see ankeedi täitmine rohkem enda aususel põhineb, nii vastad, nagu ise tunned.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

sa võid ju teha nii, et lähed kohale ja täidad ankeedi. ankeedis on küsitud südameprobleemide kohta. see, kes sul vererõhku mõõdab, vaatab ka ankeedi üle ja küsib täiendavaid küsimusi. talle siis laulad ette kõik ja eks tema otsustab. kuigi ma ennustan ette, et südameprobleemide puhul saadetakse sind ära pigem, perearstile ja kardioloogile uuringutele. ei hakka nemad riskima sellega, et sa seal pildi tasku viskad või tuleb sind teise osakonda kohe erakorralisse sõidutada. doonor peab ikka olema terve kui purikas.

/pikaajaline doonor

Please wait...
Postitas:
Kägu

sa võid ju teha nii, et lähed kohale ja täidad ankeedi. ankeedis on küsitud südameprobleemide kohta. see, kes sul vererõhku mõõdab, vaatab ka ankeedi üle ja küsib täiendavaid küsimusi. talle siis laulad ette kõik ja eks tema otsustab. kuigi ma ennustan ette, et südameprobleemide puhul saadetakse sind ära pigem, perearstile ja kardioloogile uuringutele. ei hakka nemad riskima sellega, et sa seal pildi tasku viskad või tuleb sind teise osakonda kohe erakorralisse sõidutada. doonor peab ikka olema terve kui purikas.

/pikaajaline doonor

Ei pruugi. Tean ka ühte kel rütmihäired ja on regulaarne doonor. Vist võttis kardioloogilt ka tõendi, et võib olla doonor.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Südant nad siiski ei kontrolli. See kontroll on pigem formaalne- vererõhk ja hemoglobiin. Kui need korras, siis sobib.

Ankeedis küsitakse ka võetavate ravimite kohta. Kui ravimeid ei võta, viimase aasta jooksul pole operatsioone olnud vms. siis ei ole taksitusi. Eks see ankeedi täitmine rohkem enda aususel põhineb, nii vastad, nagu ise tunned.

Ei ole siis korras. Mind ei tahetud pidevate põletikkude pärast ja see ka ei sobinud, et Niilusel olnud. Põhiline oli see, et olevat peenike olnud ja jutt, et ei hakka mind kurnama sellega. Olin normaalkaalus, mitte peenike tegelikult. Rohkem pole üritanud ka. Kui ei taha, järelikult pole vaja. Muidu ikka puudus pidevalt A neg verest. Hemoglobiin on mul väga hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt on teemaalgatajal tegu supraventrikulaarse paroksüsmaalse tahhükardiaga – kirjeldus on tüüpiline.
“Kirurg” soovitas kiirabi kutsuda seetõttu, et saaks ükskord ometi selle rütmihäire dokumenteerida. Ma saan aru, et siiani ei ole ühtegi EKG-d, kus oleks see rütmihäire ka peale jäänud.
Sondeerimine oli ilmselt elektrofüsioloogiline uuring.

Kui ravimeid ei tarvita, siis võiks doonoriks minna küll. Aga kui verevõtmise ajal tekib tahhükardia, siis on nad seal sinuga hädas küll (pigem omaenese teadmatusest, aga vahet pole).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis kontroll seal kohapeal tehakse? Minult küsiti vaid ravimite kohta, mida võtan, üht-teist veel ja oligi kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvad, et nad teadlikult valetavad ja küsid igaks juhuks perekoolist üle?
Miks peaks üldse doonoriks minema, kui tervisega mingi jama on/on kunagi olnud?
Sul on peale selle südamehäire, mis on tühine, ka muid probleeme, kui sinna tingimata, mingil tundmatul põhjusel nagu väevõimuga kisub…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvad, et nad teadlikult valetavad ja küsid igaks juhuks perekoolist üle?

Miks peaks üldse doonoriks minema, kui tervisega mingi jama on/on kunagi olnud?

Sul on peale selle südamehäire, mis on tühine, ka muid probleeme, kui sinna tingimata, mingil tundmatul põhjusel nagu väevõimuga kisub…

Küsimus oli, kas on mõeldud diagnoosiga südameprobleeme või mitte.
Mul on kõrge hemoglobiin(150) ja töötervishoiu arst soovitas doonoriks hakata.
Otsest vajadust mul ei olegi, lihtsalt tore oleks, kui saaks kuidagi abiks olla. Muus osas on tervislik seisund väga hea, isegi nohu ja köha pole juba aastaid olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Neil on keelatud haiguste nimekiri. Olin üle 10 aasta regulaarne doonor, kuid kui teatasin neile oma vastdiagnoositud kõrvahaigusest, pandi mu nimi nn. lukku ja igaveseks ban peal, ei tohi verd anda. Kuigi see haigus ei ole kuidagi nakkav ega mõjuta vere koostist vms. Südamerütmihäired on ikka palju tõsisem teema ja katsu enne kindlaks teha, mis diagnoos sul ikkagi on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige täpsema vastuse saad sa verekeskuse arsti käest, kes enne verevõtmist tervisekontrolli teeb. KUi tema kahtleb, et see võib sulle kahjullik olla, siis ta ei lase sind verd andma. Iseeenesest poole sul vastunäidustusi ravimeid ei võta, hg on hea jne.
Kas on sul päevad regulaarsed või kasutad Mirenat ja päevi pole vms? Tegelt ei pea vastama 🙂 Muidu tavalise tsükliga kaotab naine nagunii verd regulaarselt ja tihti 150+ näitu naisterahval ei näe (ja neil on ka sel põhjusel lubatud pikema vahega vereandmine kui meestel).

Sellistel tahhükardiahoogudel on kahjuks vanusega tendents minna pikemaks, tihedamaks ja raskemini kontrollitavaks, aga 1-2x aastas pole mõtet rohtusid võtta, kui need lihtsa valsalva või köhimisega üle lähevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige täpsema vastuse saad sa verekeskuse arsti käest, kes enne verevõtmist tervisekontrolli teeb.

Millises verekeskuses on arst ja kus tehakse tervisekontrolli?
Olen olnud doonor 18 a, andnud verd Tartus, Tallinnas Ädalas ja Foorumis, lisaks doonoritelkides. Mitte kunagi ei ole ma näinud ühtegi arsti ja mulle ei ole tehtud ühtegi tervisekontrolli. Hemoglobiini ja vererõhu mõõtmine ei ole tervisekontroll, pealegi teostab neid protseduure õde. Ankeeti võid kirjutada täpselt seda, mida ise tahad.
Kogu doonorluse olemus põhineb inimese enda aususel. Võetud verd kontrollitakse hiljem vaid hepatiidi, hivi ja süüfilise suhtes.
Seega on väga oluline, et inimene ise teaks ja hindaks adekvaatselt enda tervislikku seisundit- on vale jagada infot, nagu tehtaks doonoritele mingeid tervisekontrolle või uuringuid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas enam ei ole küsimustikku ja arsti konsultatsiooni või mida? Ma olen ka 20a doonor olnud ja verekeskuses ON arsti konsultatsioon. Telkides, mine tea, ehk pole ka. On küsimustik, on hg mõõtmine ja siis lähed arsti juurest läbi, kellega saab oma südamest südamesse oma südameasi ära rääkida. Keegi ei ole rääkinud midagi terviseuuringutest (need analüüsid on põhiliselt vere ohutuse pärast SAAJALE, aga kui peaks selguma hiv, siis antakse ka doonorile teada).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas enam ei ole küsimustikku ja arsti konsultatsiooni või mida? Ma olen ka 20a doonor olnud ja verekeskuses ON arsti konsultatsioon. Telkides, mine tea, ehk pole ka. On küsimustik, on hg mõõtmine ja siis lähed arsti juurest läbi, kellega saab oma südamest südamesse oma südameasi ära rääkida. Keegi ei ole rääkinud midagi terviseuuringutest (need analüüsid on põhiliselt vere ohutuse pärast SAAJALE, aga kui peaks selguma hiv, siis antakse ka doonorile teada).

See, kes su vererõhku ja hemoglobiini mõõdab, on õde, mitte arst. Arvad tõesti, et arstid istuvad neis kabiinikestes (Foorumis) või kabinettides (vanasti Ädalas, pole seal ammu käinud) ja ootavad patsiente? Vahel on poole päeva jooksul 1 doonor ja 3 arsti vahivad lakke? Muidugi mitte, need on protseduuriõed.
Küsimustik loomulikult on ja ma rõhutasingi, et see põhineb sinu aususel. Seda ei saa ju kontrollida.
See, et vere hilisem analüüsimine on ülekandepatsientide ohutuseks, on nii elementaarne, et ei vaja rõhutamist. Mainisin seda seetõttu, et ka juba võetud verd ei uurita rohkem, kui nende haiguste suhtes.

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas võin minna doonoriks?