Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas voodipehmendus on vajalik?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kas voodipehmendus on vajalik?

Postitas:

Küsimus siis pealkirjas:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie alguses ei ostnud, laps magas ka rohkem kaisus kui omaette. Aga nüüd, kus laps on suurem ja magab oma võrevoodis, muutus see tõesti vajalikuks. Õmblesin ise, olen väga rahul, ning ka laps ei löö enam pead pulkade vastu ära, seega magab rahulikumalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 2 esimese lapsega pole vajalikuks osutunud. Tõenäoliselt pole seda ka 3-ndal vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas roomates pead vastu pulki peksma, nii, et oli vajalik.See kestis küll lyhikest aega aga hiljem oli (ja on siiamaani) tal komme pea suht pulkade vastas magada, seega pehmendus teeb asja pehmemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei pead ära ei löönud aga käed-jalad läksid öise keeramisega võrede vahelt välja, kuidagi kahekorra ja jäi mitmel korral sinna korralikult kinni niimoodi. Loomulikult tegin seepeale kiiremas korras ka võrepehmenduse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesega ei kasutanud. Nüüd pole ka plaanis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesega ei kasutanud ja ei olnud ka vaja…ei löönud ta ennast kuhugi ära nagu paljud räägivad. Nüüd teisele ostsin…proovimise pärast..eks siis paistab 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil lapsel pea vajus pidevalt kolksti vastu voodit alguses ja lutid!, need panevad voodist jooksu, kui pehmendus pesus on:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõlema lapsega kasutuses olnud. nad ei ole mul küll erilised peade lööjad olnud, aga jalad kippusid küll võrede vahelt välja vajuma ja siis keerates on ju valus.

teisest küljest jälle kui algul kaisus magab, siis pole vaja. ja kui hiljem tudukotis magab ja peaga vehkija ei ole, siis pole nagu ka vajadust. iseenesest üks tolmukoguja voodis vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega küll kasutasin ja oli väga vajalik, sest muidu lööb ikka sageli pea ära. Teisega kasutan ka ilmselt seda sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teie, kes te ise olete selle pehmenduse ise õmmelnud, mis materjali te seal kanga vahel kasutanud olete?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, meil oli peamiselt vajalik, et lutt võrede vahelt välja ei kukuks (vahel ikka kukkus) ja selleks ka, et laps rahmeldas unes palju ja toppis käsi võrede vahelt läbi ja siis sai kurjaks, kui kinni jäi 🙂 Nii et meil oli vajalik alates u 3.-4. kuust.

Lisaks teeb see magamisaseme kuidagi… õdusamaks, soojemaks. Minu meelest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootan esimest last, aga on lastega kogemusi, minu meelest on ka vaja…just selle suhtes, et ära ei lääks ja kui laps natukene suurem juba ja palju sipleb ja lapse voodi on sul sinuga ühes toas siis sa oled ise öösel juba iga pisema kolina peale üleval, kui ta ennast kuskile ära lööb jne! aga minu meelest on need, mis poes müüakse natukene magedad…nad sellised 30-40 cm laiad…kui laps suurem ja võrevoodis magab on ju voodi põhi madalamal seega on see pehmedus ju väikesevõitu..Minul isetehtud terve võre pikkuselt ja laiuselt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundus ka vajalik olevat. Muidu lükkas laps jala või käe võre vahelt välja ja kui ta siis pööras võis endale väga haiget teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesega ei kasutanud, teisega ka pole plaanis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesega ei kasutanud, teisega polnud teisiti võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]SunShine17 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga teie, kes te ise olete selle pehmenduse ise õmmelnud, mis materjali te seal kanga vahel kasutanud olete?[/tsitaat]

Mina kasutasin pehmendusena kahekordset vatiini. Õmblesin neli erinevat tükki (puuvillasest riidest, tegin isegi lapitehnikas :-)), pikematele külgedele suuruses 120 x 30 cm (2 tk) ja lühematele 60 x 30 cm (2 tk). Vahele siis kahekordne vatiin (mu rätsepast ema soovitas, et ikka kahekordne, muidu on liiga õhuke) ning kantisin servad üle, lisasin ka sidumispaelad (pikematele külgedele kulus mõlemale 12 paela – kuuest kohast sidumiseks – ja lühematele mõlemale 8 paela – kõigist neljast servadest sidumiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole ka kummagi lapsega kasutanud. Pole vajadust olnud. Ilu pärast ei näinud mõtet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mul siiani kasutuses pea otsas. Mingi periood oli laps suur rahmeldis, tõusis põlvili- püsti, ja siis pikali pannes lõi pidevalt pea ära. ÖÖ jooksul keeras mõnikord end mitu korda voodis ringi või ronis ühest otsast teise. Kui pehmendus juhtus paigast ära olema, siis olid kindlasti käed-jalad võrede vahelt väljas. Mõni laps olla nii isegi oma luid murdnud :S

Lisaks magab ta miskipärast pea vastu voodiotsa- praegusel juhul siis vastu pehmendust (muidu oleks vastu pulki).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul isetehtud terve võre pikkuselt ja laiuselt…[/tsitaat] Ei soovita, sest see kogub asjatult tolmu, ei lase 6hku piisavalt ligi ja laps ei n2e ymbrust uudistada, magab nagu telgis. Madal on just hea, sest siis saab ta hommikul 2rgates kohe ringi vaadata ja emale naeratada:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]SunShine17 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga teie, kes te ise olete selle pehmenduse ise õmmelnud, mis materjali te seal kanga vahel kasutanud olete?[/tsitaat]

Meil oli ka esimene laps seda tüüpi, kes armastas peaga pulkades magada. Lisaks käsi-jalgu välja toppida ja ärkas ikka kordi selle peale, et need jäid kuskile kinni keerates. Ja muidugi lutid kadusid kiiremini.

Aga mina ei tegin eriti lihtsa variandi – ostsin Tiimarist tugevad pikemad puuvillased laudlinikud, sinna peale kiht paksemat fliisi ja katsin pealt linase kangaga, mille servad pöörasin kandiks üle. Peale tegin aplikatsioone,et kangas oleks läbi tepitud ja püsiks paremini. Ja siis lisaks sidumisnöörid. Ei viitsinud mässata vatiiniga ja põhieesmärk oli lihtsalt pulgad kinni katta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]SunShine17 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga teie, kes te ise olete selle pehmenduse ise õmmelnud, mis materjali te seal kanga vahel kasutanud olete?[/tsitaat]
Esimese tegin vatiiniga, teise porolooniga.
Porolooniga oli parem – ei vajunud ka aastaga ära. Vatiin kipub väsima ja hakkab aja jooksul lonti vajuma.

Ja poroloonitükke saab osta Koduextrast 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub lapsest. Meil osutus suhteliselt hädavajalikuks. Magas pea vastu pulki, ise tõukas end sinna (ma ei jaksanud öösel valvet ka pidada), ka käed-jalad püsisid voodis. Ja lutid ka. Õmbelsin ise, madalama kui need, mis poes müügil. Vatiin mitmekordselt keskel ja puuvillane riie ümber.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub lapsest. Meil osutus suhteliselt hädavajalikuks. Magas pea vastu pulki, ise tõukas end sinna (ma ei jaksanud öösel valvet ka pidada), ka käed-jalad püsisid voodis. Ja lutid ka. Õmbelsin ise, madalama kui need, mis poes müügil on. Vatiin mitmekordselt keskel ja puuvillane riie ümber.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teie, kes te ise olete selle pehmenduse ise õmmelnud, mis materjali te seal kanga vahel kasutanud olete?

Viljandis on lihtne, siin kaks poodi Mivar-Viva ja Delux, nad müüvad tekkide ja igasugu katete jääke. Sain kohe õige laiuse ja mustriga, vaja ainult kant äärde õmmelda ja valmis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas voodipehmendus on vajalik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.