Esileht Väikelaps Kas võtate lapsel 39+ palavikku alla looduslikult või ravimiga?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kas võtate lapsel 39+ palavikku alla looduslikult või ravimiga?

Postitas:

Minu 3aastasel lööb palavik kergesti hästi kõrgeks – 39+; kuna ta muutub siis hästi loiuks ja tudisevaks, siis ma annan talle Nurofeni või Panadoli (laste omi). Aeg-ajalt kuulen emalt nurinat, et miks ma ei võta palavikku looduslikult alla (kompressid jne). Ausalt öeldes on minu mõtlemine, et noh ravimiga saab kiiremalt ja tõhusamalt; ma ei mõtle väga, et topin lapsele keemiat kurgust alla – niikuinii esineb palavikupäevi ju suhteliselt harva; et mis see törts palavikualandajat talle teeb. Iga “keemia” pole ju halb. Aga võib-olla ma eksin?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 13:49; 15.10 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen võtnud ja teinud kompresse jms, aga ausalt öeldes hakkab hale loidu, niutsuvat last mingite külmade mähistega tulikuumale kehale piinata, pealegi ei võta need palavikku ikka kauaks alla. Ta tunneb ennast niigi kohutavalt halvasti ja ei taha lapsele lisapiina tekitada.

Jahe riie laubale- jah. Ja tähtis on, et palavikus last mingite vattide ega tekkide alla kinni ei kaetaks, nii ei saagi palavik alla minna. Soojemalt katta alles siis, kui lapsel külm hakkab ja külmavärinate ehk palaviku tõusmise faas on. Kui käed ja jalad on külmad ja keha kuum- palavik tõuseb veel. Nurofen on minu valik, paratsetamool ei võta palavikku nii hästi alla ei mul ega lastel. Seda läheb ju tõesti vaja mitte pidevalt, vaid paar korda aastas, ma loodan.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 14:10; 15.10 20:12; 18.10 01:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende looduslike vahenditega võib olukord kiiresti kriitiliseks minna. Ise annan ka lapsele “keemiat” ja kui see ei toimi piisavalt või palavik tõuseb aga uut annust veel peale anda ei tohi, siis kasutan viinasokke ja ülehõõrumist.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult annan ravimeid. Minu ämm on ka seda looduse usku (kõige vastu aitab ainult ja ainult kummelitee, nohu korral tuleb sibul küüslaugupressiga püreeks teha ja seda ninna toppida jne) ja seetõttu tahab mu abikaasa ka igasugu tobedusi lastele peale suruda. Kui lapsed saime, siis tahtis palavikus beebile sada kihti selga toppida, et ta siis palaviku välja higistaks. Selliste emalt saadud ebatõdedega oleks ta meie lapsed ammu ära tapnud. Õnneks olen suutnud talle selgeks teha, et kui laps on haige, siis vajab ta ravimit. Kui tahab oma looduse lollusi teha, siis tehku neid ainult iseenda peal. Lapsi ei piina!

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan ravimit. See viina ja kompresside värk toimib ju ainult õigesti tehtuna, lihtsalt viinasokkidest pole küll mingit kasu. Kui on kõrge palavik, tehakse viina-vee lahus, laps paljaks, siis niiske lapiga selle lahusega keha üle, viina-vee segu aurustub keha pealt, siis teoorias peaks palavik langema. Aga paras jantimine.

Mäletan, et ise laps olin ja palavikus, siis ka muudkui kompressitati ja tehti viinasokke, tagantjärele teada, et see, et viinasokid jalga ja külm lapp otsaette ja siis teki alla “sooja”, ei saanudki ju toimida. Mu ema-vanaema arvasid ka, nagu eespool kirjutatud, et “palavik tuleb välja higistada”, nii et haigena ja palavikus topiti mind mitme teki alla.

Kui ravimiga palaviku alla saab, siis pole ju mõtet lasta lapsel piinelda.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalik, siis ei võtagi alla. Kui laps 39+ palavikuga magab, siis jälgin ja lasen olla. Kui halb enesetunne ja peavalu ei lase magadagi, siis katsun anda rohtu. Haigele lapsele palavikurohtu sisse saada on päris keeruline, millegipärast tehakse tänapäeval kõik laste rohud imala löga kujul, mida tuleb neelata päris suur kogus. Rohkem kui ühe korra olen saanud niigi haige lapse rohuga hoopis oksele, muudele hädadele lisaks. See on põhjus nr 1, miks ma üritan rohtu mitte anda, ning põhjus nr 2 on see, et minu kogemuses, nii enda kui laste puhul, kui algul see kõrge palaviku etapp 12-24 tundi läbi teha, siis läheb haigus kokkuvõttes kergemini üle. Meie peres on just vanaemade põlvkond rohkem apteegiravimite poolt ja iga nohu ja 37.5 palavikuga tahaks kohe 7 erinevat käsimüügirohtu proovida. Ma ise ei mõtle nii, et apteegis olev kaup “keemiline” või kahjulik oleks, vaid lihtsalt annan aru, et need ei ravi haigust, tihti lubadustest hoolimata ei leevenda sümptomeidki ja mingis vanuses eeldab igasuguse rohu lapsesse sisse saamine arvestatavat vägivalda, mida ma pole valmis ilma põhjendatud vajaduseta ette võtma. Jutt käib siis nn lihtsatest külmetushaigustest. Kui arst määrab, siis antibiootikumikuurid teeme ikka korralikult läbi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka enne ravim(alates 38.5+ või muu halva enesetundega) ja siis lisaks veel kas viinasokid või ülehõõrumine. Olgu keemia mis tahes aga kui toimib, ei lase lapsel piinelda. Kui aga rohi ka alla ei võta ja juba kolmas päev jookseb, siis olen ka emos käinud.

Aga mu lapsel aitab kõrge palaviku kontrolli all hoida paracetamol+ibuprofeen vaheldumis andes. Üks korraga mõjub max 2-3 tundi ja siis on taal kõrgena 39+ üleval.  Lisaks on meil veel kolmas, pika toimeainega rohi(Pronaxen), mida tohib vaid iga 12h tagant anda ja mitte koos paracetamoliga samaaegselt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 18:53; 17.10 13:08; 20.10 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA.

Jah, mulle perearst ka soovitas kunagi, et vaheldumisi Nurofen ja Panadol, nii peaks kõige paremini töötama.

Eks see sõltub lapse olekust; kui 39 palaviku juures magab ja on lihtsalt selline nunnu loid laps, no siis ei pruugi ravimit anda, küll aga olen öösel käinud kontrollimas. Aga enamasti mu 3aastane tunneb end väga kehvasti kõrge palavikuga, nii et pole pääsu.

Aitäh asjalike vastuste eest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 13:49; 15.10 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ibu-paratsetamool vaheldumisi kokteil tehakse ainult ikka siis, kui ühe ravimiga kas palavik ei lähe alla või tõuseb kiiresti, aga uut annust ei ole veel õige aeg anda.  Ja tähtis on anda lapse õige kaalu järgi annuse, mitte, et “näe, siin on veel need titena kasutatud 80mg küünlad” vms.

Oksendavale lapsele on seda löga sisse anda palju jah, siis võikski olla nt küünlad olemas, neid on kuni 250mg paratsetamooliga  (kui on teada, et palavikus laps oksendab) või kui laps suudab neelata tablette, siis ma oma lapsele annan juba ammu 200mg Nurofeni tablette (need on head väikesed siledad ja magusama kattega kui Ibumetin 200mg tabletikesed, mis on sama väikesed, kahjuks on ta ekspert-tabletineelaja juba 2a saadik ja peab vahel tablette sööma)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 14:10; 15.10 20:12; 18.10 01:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emos mul soovitati last niiske külma rätikuga üle keha tupsutada, lisaks Panadoli anda. Seda võtet kasutavad arstid ka, et palavik alla saada. Võib ka küünla panna kui see ei toimi kuigi lapse vanusest sõltub, kas saab küünalt panna või ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla, kui need palavikud oleksid igakuised, et ei taha nii palju ravimit anda koguaeg, siis mässaks ka kompressidega. Või kui alandaja ei toimi, siis lisaks juurde ka muu. Aga kuna meil on halvimal juhul kord aastas lastel nii kõrget palavikku (4-aastasel pole veel kordagi olnud vaja alandamist), siis loomulikult eelistan palavikualandajat. Sinna juurde ka lasen lapsel olla maikaväel, kuni ta just ise ei kurda, et külm on jne. St arvestan, et palavikus last ma paksult sisse ei mähi jne, aga kui ikka on palavik üle 38,5 ja näen, et lapsel halb olla, siis Nurofen. Kui laps end ise halvasti ei tunne, siis lihtsat õhemad riided, et jahutaks (kui ta just külma ei kurda ja ise soovib paksult, aga meil nagunii pigem igapäevased tülid, et riided selga saaks ja et õues on külm, mitte suvi 😀 )

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.lastehaigla.ee/public/infotekstid/Juhendid2/Lapse_palavik_Marge_Lenk.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks on meil veel kolmas, pika toimeainega rohi(Pronaxen), mida tohib vaid iga 12h tagant anda ja mitte koos paracetamoliga samaaegselt.

 

Miks ei tohi anda samaaegselt?

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 20:28; 17.10 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks on meil veel kolmas, pika toimeainega rohi(Pronaxen), mida tohib vaid iga 12h tagant anda ja mitte koos paracetamoliga samaaegselt.

Miks ei tohi anda samaaegselt?

Sest toimeaine on sarnane(mitte sama). Ibuprofeeniga võib samaaegselt anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 18:53; 17.10 13:08; 20.10 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest toimeaine on sarnane(mitte sama). Ibuprofeeniga võib samaaegselt anda.

Kus see info pärineb? Kontrollige palun üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 20:28; 17.10 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravimiga. Mina eelistan just küünlaid. Õiges doosis – st. pakilt tuleb vaadata lapse kehakaalule soovitatud kogus (vajadusel 2 küünalt), et mõjuks.

Põhjus on see, et küünla panemisel laps korraks hädaldab ja aiatab – aga siis on pandud ja küünal saab hakata oma tööd tegema.  Samalajal kui mingi lääge möksi sissevõtmisel seda hädaldamist jätkub pikemaks ja kui ei saagi laps vajalikku doosi kurgust alla – siis on ju jama. Kui küünlast kahjuks ei piisa, siis Nurofen.

Kui vähegi võimalik, siis last kogu aeg palavikurohu alla ei hoia – vaatan jooksvalt, kas palavik läheb x tundi pärast alandamist jälle kõrgeks ja on vaja jälle alandada – või siis jääb palavik madalaks, mida pole vaja tingimata alandada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel kaks korda elus kõrge palavik olnud ja mõlemal korral aitas ainult nurofen ja sedagi ainult neljaks tunniks. Laps oli nagu poolsurnud, mingi kompress ei tulnud mõttesegi. Ühel korral jäeti haiglasse ka, seal ei tehtud mingit külma rätikuga jahutamist, kuigi rohi ei toiminud. Need kompressi soovitajad võivad endale seda teha kui 39+ palavikus on ja vaadata kas on mõnus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meil esimene laps väike oli ja mitmeid kordi palavikus oli, sai lausa kiirabi välja kutsutud. Praegu môtlen küll, et jeerum..:)

Aga ega need kiirabiarstid midagi teha ei saa. Pohiline soovitus oligi, et vaheldumisi anda paratsetamooli ja ibuprofeeni, siis vôib tihedamini anda.

Teine mida rààgiti, et antakse liiga vàike kogus rohtu, et pigem pisut rohkem anda.

Màrg ràtt otsa ette varianti oleme ka tihti kasutanud, aitab.

Üldiselt lasen 39 kraadini temperatuuril tôusta enne kui rohu jàrgi kàe sirutan, kôrgem temperatuur hàvitab baktereid ja aitab seeläbi kiiremini haigusest vôitu saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks on meil veel kolmas, pika toimeainega rohi(Pronaxen), mida tohib vaid iga 12h tagant anda ja mitte koos paracetamoliga samaaegselt. Miks ei tohi anda samaaegselt? Sest toimeaine on sarnane(mitte sama). Ibuprofeeniga võib samaaegselt anda.

Absoluutselt valeväide, vastupidi on. Paratsetamooli võib võtta ibuprofeeni klassi kuuluvate ravimitega koos (pigem vaheldumisi ja  kui just väga vaja), kuhu kuulub ka naprokseen. Koos ei soovitata võtta ibuprofeeni, ketoprofeeni, naprokseeni, mis on kõik  propioonhappe derivaadid (ibuprofeen, naprokseen, ketoprofeen). Paratsetamool on aga P-aminofenooli derivaadid ja diklofenakk veel eraldi äädikhappe derivaat. Üldiselt on naprokseen (Eestis nt Nalgesin) väga hea ja isegi ohutum valuvaigisti kui ibukas.

Ja loomulikult antakse järgmine doos alles siis, kui palavik uuesti tõusnud on, mitte “ennetavalt”.

Jah, arvan ka, et 39,5 ülespoole tuleb kindlasti palavikku alandada, sest edasine on juba kehale liiga kurnav ja või veel tõusta, mis on siis juba krampetekitav ja muidu kahjulik. Aga kui laps ennast ei tunne ülihalvasti, võib ju 38+ palavikku lasta kesta (kontrollitult), sest see ongi temperatuur, mis on mõeldud haiguse kahjutukstegemise jaoks.

Mina ise olen katsetanud palavikega nii- ja teisipidi, pole vahet märganud, et “bakterite ärakeetmine” palaviku mitteallavõtmise näol oleks haiguseaega lühendanud või et palavikualandaja kasutamine põdemist pikendanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 14:10; 15.10 20:12; 18.10 01:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

39,5 ja rohkem palavikku tuleb igal juhul alandada. Madalama puhul aga sõltub sellest, kuidas laps (sama käib täiskasvanu kohta) ennast tunneb. Kui enesetunne ei ole väga halb, siis ei ole vaja palavikku alandada. Palavik on organismi kaitsereaktsioon, mis “keedab” haigustekitajad ära. Lapse puhul on tähtis ka see, et ravimiga alandatud palavik paneb lapse end nii hästi tundma, et laps hakkab aktiivselt tegutsema, isegi möllama. See aga kulutab asjatult energiat, mida organism peaks kasutama hoopis haigusega võitlemiseks. Palavik sunnib meid nö aega maha võtma ja puhkama-magama.

Mõnikord või mõnel inimesel on väga paha olla juba 37,5 või isegi madamala palavikuga. Loomulikult tuleb siis palavikualandajat võtta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks on meil veel kolmas, pika toimeainega rohi(Pronaxen), mida tohib vaid iga 12h tagant anda ja mitte koos paracetamoliga samaaegselt. Miks ei tohi anda samaaegselt? Sest toimeaine on sarnane(mitte sama). Ibuprofeeniga võib samaaegselt anda.

Absoluutselt valeväide, vastupidi on. Paratsetamooli võib võtta ibuprofeeni klassi kuuluvate ravimitega koos (pigem vaheldumisi ja kui just väga vaja), kuhu kuulub ka naprokseen. Koos ei soovitata võtta ibuprofeeni, ketoprofeeni, naprokseeni, mis on kõik propioonhappe derivaadid (ibuprofeen, naprokseen, ketoprofeen). Paratsetamool on aga P-aminofenooli derivaadid ja diklofenakk veel eraldi äädikhappe derivaat. Üldiselt on naprokseen (Eestis nt Nalgesin) väga hea ja isegi ohutum valuvaigisti kui ibukas.

Ja loomulikult antakse järgmine doos alles siis, kui palavik uuesti tõusnud on, mitte “ennetavalt”.

Jah, arvan ka, et 39,5 ülespoole tuleb kindlasti palavikku alandada, sest edasine on juba kehale liiga kurnav ja või veel tõusta, mis on siis juba krampetekitav ja muidu kahjulik. Aga kui laps ennast ei tunne ülihalvasti, võib ju 38+ palavikku lasta kesta (kontrollitult), sest see ongi temperatuur, mis on mõeldud haiguse kahjutukstegemise jaoks.

Mina ise olen katsetanud palavikega nii- ja teisipidi, pole vahet märganud, et “bakterite ärakeetmine” palaviku mitteallavõtmise näol oleks haiguseaega lühendanud või et palavikualandaja kasutamine põdemist pikendanud.

Jah, sul on õigus. Vabandust valeinfo eest. See kuulub ibuprofeeniga samasse gruppi. Seega ibuprofeeniga koos anda ei tohi.
Just vaatasin üle, mis mulle sinna rohu sildi peale kirjutatud on. Elan Soomes ja siin on Burana ibuprofeeni nimeline ravim ja siis lahmisin kiiruga, et paratsetamool.
Seega alati peavad sellised asjad selged olema ja lausa üles kirjutatud!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 18:53; 17.10 13:08; 20.10 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina olen üritanud ka oma lastel nende hõõrumistega palavikku alla saada aga nad lihtsalt on hakanud karjuma. Ainuke mida nad on teha lasknud, on jahe rätik otsaette.
Mul pole rohkem olnud südant neid haigena kiusata ka mingite märgade lappidega. Haige ja halb olla ja siis keegi üritab sind mingite märgade lappidega üle hõõruda, ise ju ka ei tahaks seda. Olen andnud Nurofeni ja ka Panadoli nii koos kui ka vaheldumisi. Haiglas anti ühele lastest kunagi neid koos, sest palavik oli kõrge ja ei läinudki ühe rohuga alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Väikelaps Kas võtate lapsel 39+ palavikku alla looduslikult või ravimiga?