Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas võtate lapsele haiglas oleku ajaks oma riided?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kas võtate lapsele haiglas oleku ajaks oma riided?

Postitas:

Tere!

Esimese lapsega mäletan, et kasutasime haiglariideid ja koju tulemiseks alles panime enda omad. Tookord oli tegu väikse haiglaga ja ämmaemand aitas riideid vahetada vajadusel ja kõik oli lihtne.
Seekord tuleb suuremas haiglas sünnitada ja seal ilmselt ämmakad ei tegele sinuga nii palju, et kuidas seal see riiete vahetamine on? Kas on mugavam ise kaasa võtta?
Ja kas mähkmeid on palatis või peab käima ise küsimas? Sama ka lisatoidu kohta kui näiteks piima veel piisavalt ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan haiglasse riided kaasa . Esimene kord sünnitasin Võru haiglas…lapsele pandi mingi üsna räbala moega pluusike selga ja võrgust mütsike pähe..pükse ei mäletagi et oleks olnud. Järgmine päev panime enda riided talle 🙂 See vist sõltub haiglast.
Küünekääre küll haiglasse kaasa ei võta, egas siis beebil kohe küüni ei hataka lõikama…sellega saab vabalt oodata kojujõudmiseni 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 14:13; 05.02 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea oleks, kui oleks hõlmikbody, mida arstid saavad lapsele pärast sündi selga panna 🙂

Minul oli kaasa võetud tavaline body, mis käib üle pea selga ja need olid seal miskipärast üpris hädas lapse riidesse saamisega. Kuid hakkama said :))

Minule meeldis ka see, et laps sai kohe enda riided selga. Haigla omad olid tõesti õnnetu välimusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK-s olid täitsa kenad riided haiglas olemas, oma riided panime selga alles haiglast lahkudes. Kui riided määrdusid, siis anti uued.
Mähkmeid toodi igal hommikul 5-6tk, vajadusel sai juurde küsida.
Lisatoitu jagati lausa sunniviisiliselt 🙂 Enne rinnast toitmist tuli last kaaluda ning peale toitmist jälle ning kui oli selge, et laps ei saa piisavalt süüa, siis oli lisatoit kohe olemas. Öösel ma kaalumisega ei tegelenud, imetasin ning küsisin seejärel ka lisatoitu, et suurt kaalukaotust vältida.
Küünekääre oli küll kohe vaja, sest lapse küüned olid päris pikad ja vajasid lõikamist. Need olid endal kaasas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesega Tartus sain enamus kordadel päris kenad riided, korra anti vaid mingi väga imelik jakike, mis väga vastikust kunstmaterjalist. Aga oma riideid ei võta ikkagi. Ma ei plaani hankidagi nii palju kõige pisemaid riideid, et kui nt peaksin haiglas olema 4 päeva, siis igaks päevaks oleks komplekt ja lisaks veel kojutulekuks. Kodus saab ju pesu pesta, haiglas ei plaani hakata seda tegema. Lapsel pole mingit vahet, kui tal ka veidi luitunumad riided seljas on, ei hakka seda lisastressi endale tegema, et veel möllan riidemajandusega seal.

Lisatoitu toodi ka pidevalt, kuigi selleks vajadust polnud. Lapsel polnud suur kaalukaotus ka ainult rinnal olemisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan. 1,5 aastat tagasi sünnitain Pelgus ja laps sai selga ikka väga räbalad riided. Usun, et see oli juhus, kuid ei taha enam teist korda selliseid riideid. Ei hakka riskima, tahaks ikka ka haiglast saada ilusad fotod.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et küüni ei tasu lõikama hakata. Heinad saavad vihmaga märjaks lihtsalt.

Beebide küüned on aga sageli piisavalt pikad, et neid oleks vaja kohe lõigata. Kes vanarahvatarkust taga ajab, siis väikse lapse küüsi olevat targem närida, muidu saab lapsest varas.
Minu meelest on lõigatud küüned igatahes kenamad kui need kindad või varukad käte otsas. Selline köndistatud tunne tekib, aga tean ise ka, et see on absurdne probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lõikasin kohe küüned lapsel aga ikka kriimustas oma näo ja pain need \”köndid\” otsa.

sünnitusmajas lisatoit?????? – ma olen aru saanud, et lisatoiduga alustatakse 6 kuuselt.
vajadusel saab anda lisaks pidelist rinnapiima asendajat.

meile anti 2 komplekti tutikaid riideid sünnitusmajas, mis koju kaasa saime.
ükski arst ega õde ei viinud mu last palatist kuhugi nurgataha kontrollima. ikka kõike vaaadati palatis, minu silmeall

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see küünte lõikus vist sõltub lapsest. Minu lapsel olid sündides normaalselt pikad küüned, aga ei sünnitusmajas ega ka kodus ei olnud kunagi probleemi et ta oma näo oleks ära kraapinud…käpusid ka otsas ei olnud ja küüsi lõikasime kodus kui laps oli vast nädalane…Aga see lisatoidu asi…Minul haiglas ei tulnud piima veel korralikult aga ometi ei antud lisa lapsele! Isegi poole sõnaga ei mainitud. Innustati ainult tihti rinnale panema et laps võtte selgeks saaks. Haiglast lahkusime 200g kergemana kui sündisime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 14:13; 05.02 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid suvel Pelgus igaks juhuks kaasas ka mõned lisariided (+ kojutoomisriided). Hea oli, et olid kaasas. Palatisse toodi küll riideid, aga need olid liiga suured.

Iga hommik käis õde või ämmakas riiete ja mähkmete portsuga palatid läbi ja jagas neile, kellel vaja oli. Mõni üksik aga vaevus lapse suurust vaatama, nädalase haiglasoleku ajal sain ühe korra lapsele parajad riided. Minu laps oli 2600 g ja 48 cm ja haiglariided jäid talle suure puntrana ümber, nii et laps oli riidevolditriibuline. Õnneks olid mul mõned väiksematsorti tudukombed kaasas, nii et panin need selga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 12:15; 06.02 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Küünekääre küll haiglasse kaasa ei võta, egas siis beebil kohe küüni ei hataka lõikama…sellega saab vabalt oodata kojujõudmiseni :)[/tsitaat]

Meil oli kohe vaja, teisel päeval haiglas lõikasime, küüned olid väga-väga pikad 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 12:15; 06.02 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin Fertilitases. Peale sündi sai küll tutikad nö haigla riided selga, aga järgmisel hommikul vahetasin enda kodust kaasavõetute vastu (ei tahtnud, et laps oleks läbi pesemata riietega).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas võtate lapsele haiglas oleku ajaks oma riided?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.