Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas võtta ennast töötuna arvele

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kas võtta ennast töötuna arvele

Postitas:

Olen hetkel kodune ema, kes ootab enda teist last. Kahe lapse vanuse vahe hakkab olema üle 2,5 aasta (ehk et eelmine emapalk ei säili). Kuna kolisin siis vanasse töökohta enam kunagi naasta ei plaani. Olen mõelnud, et minust oleks ju tööandja suhtes viisakas töösuhe ära lõpetada, et nad ei peaks seda kohta mulle kinni hoidma siin veel järgmised paar aastat. Võtaks ennast töötuna arvele ja võib-olla saaks vahepeal sealt mõne euro.
Ei oska võtta seisukohta, et kas mõistlik on ikka jääda firmasse või võtta end töötuks. Kas ma töötuna kaotan mingites rahades võrreldes töötajana? Või kaotan milleski muus, mida ma hetkel ei oska ette näha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäädes töötajana oma töökohta arvele on võimalus lõpetada lhp ja minna rsp-le(dekreeti) 30p enne sünnituse tähtaega. Nii saad raha 575p e 19k-neist 140p on sünnitushüvitis miinimumpalga st 540 alusel ja edasi 435p VH kas miinimummääras (kui vahepeal pole sentigi töist tulu saanud) st 500 või miinimumpalk kui oled midagi tööandjalt saanud, 540.

Lisaks teenid rsp aja eest puhkust, min 11 puhkusepäeva.
Töölepingu lõpetad siis, kui oled reaalselt valmis tööle asuma mujal, hiljemalt II lapse 3a saamisel.

Lõpetades nüüd töölepingu kaotad õiguse rsp-le ja teenitava puhkuse.

Ise lahkununa töötuna arvele võttes saad vaid töötutoetust, mis on 175,15 kuus
ja mille maksmine(ning sinu töötuna arvelolek) lõpetatakse sünnitusest ning kasutamata jäävad päevad jäävadki kasutamata st ei jätku hiljem edasi. Kui juba oled rase, vaevalt saad töötuna arvel olla 270p e 9k?
Jäta see võimalus pärast II VH lõppu või lausa II lapse lhp lõppu pigem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 06:53; 27.03 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi ei tea, kuhu elu järgmise 2-3 a pärast pöördub, äkki on see töökoht sulle siis jälle vajalik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või on 3a pärast olukord selline, et sind koondatakse (mitte ei pea ise lahkuma). Saad koondamishüvitise ja edasi töötuskindlustushüvitist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 06:53; 27.03 10:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas võtta ennast töötuna arvele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.