Esileht Kodunurk Kas võtta kipsplaat maha?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kas võtta kipsplaat maha?

Postitas:

Teen praegu kodus ühes toas iluremonti. Vaja panna uus tapeet. Samal ajal toimub meil maja soojustamine väljaspoolt.

Mul on sinna tuppa kunagi ammu enne mind paigaldatud seina peale kipsplaadid. Tegemist on puumajaga.

Nüüd ma mõtlen, et kui maa väljaspoolt ära soojustatakse, kas neil seesmistel kipsplaatidel on enam sügavamat mõtet? Võtaks maha? Või on see väga rumal mõte? Pole endal ühtegi tarka tuttavat, kelle käest sellist asja küsida aga niisama hurraaga lammutama ka ei taha hakata. 🙂

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 10:53; 10.08 11:07; 10.08 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ikka saad aru, et kipsplaat ei ole soojutuselement? et kuidas kipsplaat seostub maja välissoojutusega? kui sa soovid pärast kipsplaadi eemaldamist tegelda alloleva seina pahteldamise ja lihvimisega, võibolla seina ülesehitamisega (kas tead, mis kipsi all on üldse?) – anna minna.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ikka saad aru, et kipsplaat ei ole soojutuselement? et kuidas kipsplaat seostub maja välissoojutusega? kui sa soovid pärast kipsplaadi eemaldamist tegelda alloleva seina pahteldamise ja lihvimisega, võibolla seina ülesehitamisega (kas tead, mis kipsi all on üldse?) – anna minna.

No vaevalt küll, et ma seal seda seina lausa üles ehitama pean hakkama, aga omal ajal need kipsplaadid sinna on pandud selle eesmärgiga, et tuul ei puhuks otse läbi seina.

Vastata võiks siiski normaalses toonis, mitte niimoodi nähvates. Ma küsin selleks, et saada nõu, mitte selleks, et tunda end mõnitatuna.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 10:53; 10.08 11:07; 10.08 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga omal ajal need kipsplaadid sinna on pandud selle eesmärgiga, et tuul ei puhuks otse läbi seina.

Pigem ikka selleks, et saaks lihtsalt ja odavalt sileda seina, mitte selleks, et tuul ei puhuks.
Mis nende all tuuletõkkeks on, sa ju ei tea.

Ühesõnaga, mina ei torgiks seda, mis töötab. Pane uus tapeet peale ja asi korras.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem selles, et täpselt ei tea, miks see plaat sinna pandi ja mis seal all on. Maha oleks seda mõtet võtta siis, kui kipsplaadi alla pandi ka soojustus – seestpoolt soojustamine ei ole hea ning nüüd, kui maja on korrektselt väljastpoolt soojustatud, võib selle sisemise jama maha võtta. Kui aga kipsplaat pandi selleks, et lihtsalt sein sirgeks ja siledaks saada ning selle all olev sein on kuumaastik, siis pole mõtet teda maha võtta, sest siis peaksid ju hakkama seda vana seina viimistlema (paned uuesti kipsplaadi?).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njaa. Ma otsustasin, et selle toa kipsi sellel aastal ei torgi, sest muidu ma peaks hakkama ka lage uuesti tegema. Järgmisel suvel aga tuleb teises toas kipsi eemaldamine ette võtta, sest seal on kipsi alla maetud ka mingi korstnajalg, mida korstnapühkija mainis, et nii ei tohi olla.

Eks siin ilmselt on tehtud remonti millalgi kui oli see suur mood, et kõik kipsi alla. Mõned kohad on siin küll sellised, et ma ei saa aru, mis põhjusel see kips on pandud ja juhul kui on pandud mingeid probeemkohti varjama, siis mu meelest oleks mõistlikum need probleemid kuidagi teisiti ära lahendada kui lihtsalt ära peites. Kõver sein minu jaoks probleem ei ole, aga kui see korstnajalg on logu, siis kipsplaadiga seda ju ei paranda. Kips on ka ainult tubades, kööki-esikusse seda pole pandud. Seal need originaalseinad ei ole küll kuidagi ebatavaliselt kuumaastikud.

Jääb siis see siia paigaldatud kipsi saladus veel mõneks ajaks lahendamata.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 10:53; 10.08 11:07; 10.08 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njaa. Ma otsustasin, et selle toa kipsi sellel aastal ei torgi, sest muidu ma peaks hakkama ka lage uuesti tegema. Järgmisel suvel aga tuleb teises toas kipsi eemaldamine ette võtta, sest seal on kipsi alla maetud ka mingi korstnajalg, mida korstnapühkija mainis, et nii ei tohi olla.

Eks siin ilmselt on tehtud remonti millalgi kui oli see suur mood, et kõik kipsi alla. Mõned kohad on siin küll sellised, et ma ei saa aru, mis põhjusel see kips on pandud ja juhul kui on pandud mingeid probeemkohti varjama, siis mu meelest oleks mõistlikum need probleemid kuidagi teisiti ära lahendada kui lihtsalt ära peites. Kõver sein minu jaoks probleem ei ole, aga kui see korstnajalg on logu, siis kipsplaadiga seda ju ei paranda. Kips on ka ainult tubades, kööki-esikusse seda pole pandud. Seal need originaalseinad ei ole küll kuidagi ebatavaliselt kuumaastikud.

Jääb siis see siia paigaldatud kipsi saladus veel mõneks ajaks lahendamata.

Mis saladusest täpsemalt jutt on kah?
Kipsplaat on ilmselgelt pandud sileda seina saamiseks sinna. No ja kindlasti palgi või puitkatte läbi puhumisel katteks peal, et otse tuulepuhumist tunda poleks. Liigub siis alt ja ülevalt tuppa. Kui väljast soojustatakse ja pannakse ka tuuletõkkeplaat siis võid ju maha võtta oma kipsseina aga miks peaksid? Lihtsam ja odavam töödelda juuuu?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan küll kipsplaat maha kakkuda, uurida, mis seal on ja sein nt uuesti sirgeks krohvida. Kui kipsplaat on pandud mingi seest poolt pandud soojustusmaterjali peale, siis võib sealt vahelt nüüd kõik hallitama hakata vms, kui väljast tehakse korda ja õhk enam nii ei liigu, nagu enne. Vana maja puhul oleks ikka väga hea, kui keegi targem kõik üle vaatab ja nõu annab. Ps. Muide isegi mööblivalikul ja paigutusel on oluline roll, et hallitust ei tekiks. Väga oluline on see, et õhk saaks igal pool vabalt liikuda seinteni, põrandateni. Ps. Kogemustega puumajas elaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Kas võtta kipsplaat maha?