Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas võtta õppelaenu juurde või mitte?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: kas võtta õppelaenu juurde või mitte?

Postitas:

Õpingute kestus on 3,5 aastat. Mõtlesin, et võtan see aasta veel. Kool saab läbi järgmise aasta märtsis.
Kõige rohkem olekski vaja selleks, et hambaid ravida ja tahaks breketeid panna. Kas see oleks teie meelest tobe? Töökohta praegu küll silmapiiril ei ole ning sellepärast ka hirm. Esimesel aasta sai ka võetud 1500¤.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 17:48; 02.04 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalik ja saad läbi niiviisi, et ei pea võtma laenu, oleks kõige parem. Nii raske on seda tagasi maksta, elu läheb aina hullemaks (mitu tuttavat on maksmisega väga hädas). Ise ei võtnud õppelaenu, sain kuidagi nii hakkama, mul ka tööd ei olnud ja ega kerge ei olnud hakkama saada, aga laen on ikkagi laen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasuta kohal ja võtta raha teist korda kulutamiseks = tobe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei võtaks, pigem koguks selle hambaravi raha. Jupikaupa käies ei lähe hambaarsti juures sellist ulmesummat, et seda vaid laenuga saab maksta.

Õppelaenu maksad pangale ju tagasi rohkem kui võtsid, intressid lähevad juurde. Pigem kogu siis juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Õppelaen breketite jaoks, kui endal töökohta pole – see pole mitte tobe vaid kuritegelik…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin kroonides kokku 85000. Käin veel koolis (teise ringiga sain tasuta)ja maksan juba praegu igakuiselt tagasi 150¤. Lapse 3 a saamiseni tasub õppelaenu intressid riik(vormistad maksepuhkuse), samas otsustasin ma jätkata maksepuhkuse ajal põhiosamaksetega (SEBst on laen). Kooli lõppedes peaks ka laenuga ühelpool olema, kuid ikkagi väga väga tüütu…midagi on koduaeg kukil, millega arvestama pean. Siis kui laenu võtsin, siis nii põhjalikult ei mõelnud ja praegu mõtlen, et keegi oleks võinud mulle paremat nõu anda.
Isiklikult seda teha sul ei soovita, sest kui praegu pole tööd, siis ei ole ka tagatist, et see sul tulevikus on…Ka täiskohaga töötades on laenu raske maksta. Oled sa mõelnud, kuidas suudad õppelaenu tagastada ilma püsiva sissetulekuta? Pank ju oma rahast ilma ei jää ja kui sina ei maksa, nõutakse raha käendajatelt.

Mõtlemisainet jagub!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

150¤ on tõesti kuus väga palju maksta. Esimesel aastal ma täit summat ei võtnud ning praegu ka maksimum summat ei julge võtta. Arvutuste järgi tuleks mul siis maksta umbes 35¤ kuus koos intressidega.
Mõnede arvates on tõesti tobe see raha breketitele kulutada, aga see eriala nõuab väga palju inimestega suhtlemist ja soliidset välimust.
Aga kindlasti kaalun veel. Tänud vastajatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.04 17:48; 02.04 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on 120¤ kuus kodulaen 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas võtta õppelaenu juurde või mitte?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.