Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas võtta pärandus vastu?

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 227 )

Teema: Kas võtta pärandus vastu?

Postitas:
Kägu

Jah, aga see on mõtteline osa. St. et kui toanurka kolib keegi võõras, on tal õigus kasutada ka ülejäänud osa korterist.

Siis maksab ka makse terve korteri ulatuses.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaasomandis ei ole ju sinu ja minu nurki, kõik on ühine õudus.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, aga see on mõtteline osa. St. et kui toanurka kolib keegi võõras, on tal õigus kasutada ka ülejäänud osa korterist.

Siis maksab ka makse terve korteri ulatuses.

Ei, vastavalt kaasomandi suurusele.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, vastavalt kaasomandi suurusele.

Sa segad kahte asja, kui inimene elab füüsiliselt kohapeal ja kasutab tervet korterit, siis ei käi arvestus enam kaasomandi % järgi.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis loodan, et see lesk oma konto ära kandib.

Mis sellest kantimisest kasu, kui konto seis arvestatakse surmahetke seisuga 😀

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis loodan, et see lesk oma konto ära kandib.

Mis sellest kantimisest kasu, kui konto seis arvestatakse surmahetke seisuga ????

See teema on siin täis geeniusi, kes lahkelt nõu jagavad. Kandi, poe pakku, lase teistel pärijatel maksta kõik matusekulud ja korteriarved. Õnneks juristid ja notar teevad ullikestele asjad selgeks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis küsimus see üldse on “kas võtta raha vastu” … Kui raha pakutakse seaduslikul teel, siis loomulikult vastu võtta.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis küsimus see üldse on “kas võtta raha vastu” … Kui raha pakutakse seaduslikul teel, siis loomulikult vastu võtta.

Minu meelest ka. Keegi ei lähe ju röövima või valskuse abil suuremat saaki välja petma. Kõik on täiesti aus, õiglane ja seaduslik.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik on täiesti aus, õiglane ja seaduslik.

Õiglane ja seaduslik ei ole küll kuskilt otsast sünonüümid. Ilmselgelt on tegemist räige ebaõiglusega lahkunu naise suhtes.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt on tegemist räige ebaõiglusega lahkunu naise suhtes.

Kuidas nii?

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tahate öelda, et kui lesk on pensionär, siis võetakse tema kontolt pension ära?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas nii?

Sa pead õiglaseks olukorda, kus lese kodu osaliseks omanikuks saavad tema lahkunud abikaasa sugulased, kellega nad tema eluajal isegi ei suhelnud? Vähe sellest, et kaotas abikaasa, võib ka oma kodu kaotada. Tundub väga õiglane.

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas nii?

Sa pead õiglaseks olukorda, kus lese kodu osaliseks omanikuks saavad tema lahkunud abikaasa sugulased, kellega nad tema eluajal isegi ei suhelnud? Vähe sellest, et kaotas abikaasa, võib ka oma kodu kaotada. Tundub väga õiglane.

Mis vahet sellel on kas suhtlesid v mitte. Kui oleks suhelnud, siis oleks õiglasem?
V kui oleksid lapsed olemas ning nõuaksid korteri müükipanekut ja oma osa väljamaksmist, kuna nt pole häid suhteid ellujäänud vanemaga?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pead õiglaseks olukorda, kus lese kodu osaliseks omanikuks saavad tema lahkunud abikaasa sugulased, kellega nad tema eluajal isegi ei suhelnud? Vähe sellest, et kaotas abikaasa, võib ka oma kodu kaotada. Tundub väga õiglane.

Jaa, sest see oli surija soov.

Kust tead, et see üldse tema kodu oli?

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pead õiglaseks olukorda, kus lese kodu osaliseks omanikuks saavad tema lahkunud abikaasa sugulased, kellega nad tema eluajal isegi ei suhelnud? Vähe sellest, et kaotas abikaasa, võib ka oma kodu kaotada. Tundub väga õiglane.

Kust üldse selline arvamus, et tegu tema koduga? Vb kolis just sisse naise kinnisvarasse? Vb kolis varem sisse naise kinnisvarasse? No kui tegemist oli tema kinnisvaraga, siis ilmselgelt seda ju keegi ära võtta ei saagi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähtuda tuleb faktidest. Fakt on, et surnu jättis testamendi tegemata. Kuna siit on läbi käinud, et inimene oli juriidilise taustaga, siis tuleb lähtuda sellest, et tegemist oli surnu otsuse ja tahtmisega, et peale tema surma läheks vara jagamisele just selliselt, nagu see täna toimub. Seega on pärandi vastuvõtmine surnu viimase soovi austamine. Üleelanud abikaasa ei puutu asjasse.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

V kui oleksid lapsed olemas ning nõuaksid korteri müükipanekut ja oma osa väljamaksmist, kuna nt pole häid suhteid ellujäänud vanemaga?

Mis sellistest vanainimestest saab kui on odav kinnisvara kuskil karupers.es mille müügist saadud rahaga enam midagi asemele osta ei saa ja pensionist ka üürimiseks ei jagu?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna siit on läbi käinud, et inimene oli juriidilise taustaga

No kuule, kas kingsepp ise jälle ilma kingadeta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sellistest vanainimestest saab kui on odav kinnisvara kuskil karupers.es mille müügist saadud rahaga enam midagi asemele osta ei saa ja pensionist ka üürimiseks ei jagu?

Eks saadetakse ka omale võimalusi otsima.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähtuda tuleb faktidest. Fakt on, et surnu jättis testamendi tegemata. Kuna siit on läbi käinud, et inimene oli juriidilise taustaga, siis tuleb lähtuda sellest, et tegemist oli surnu otsuse ja tahtmisega, et peale tema surma läheks vara jagamisele just selliselt, nagu see täna toimub. Seega on pärandi vastuvõtmine surnu viimase soovi austamine. Üleelanud abikaasa ei puutu asjasse.

Kas teil kõigil on testament tehtud? Ehk see kadunuke ei olnud veel eas kus surma karta.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähtuda tuleb faktidest. Fakt on, et surnu jättis testamendi tegemata. Kuna siit on läbi käinud, et inimene oli juriidilise taustaga, siis tuleb lähtuda sellest, et tegemist oli surnu otsuse ja tahtmisega, et peale tema surma läheks vara jagamisele just selliselt, nagu see täna toimub. Seega on pärandi vastuvõtmine surnu viimase soovi austamine. Üleelanud abikaasa ei puutu asjasse.

Kas teil kõigil on testament tehtud? Ehk see kadunuke ei olnud veel eas kus surma karta.

Kadunuke oli aastaid letaalselt haige olnud ja teadis, et tervenemist oodata pole, ehk ei surnud ootamatult jala pealt.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub väljamõeldud lugu: kadunuke oli ise jurist, aastaid haige jne, aga käitus nii lollisti. Ei usu seda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole viitsinud 7 aastat pärimisprotsessi algatatagi. Metsast saan tuulemurdu 20 tihu ja sellest piisab. Vee, elektri, side, maamaksud, jne arved juba minu nimel surmatunnistuse alusel. Ongi hea, et kinnistusraamatus pole minu ja õe nime: metsa ülesostjad ei helista iga õhtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole viitsinud 7 aastat pärimisprotsessi algatatagi. Metsast saan tuulemurdu 20 tihu ja sellest piisab. Vee, elektri, side, maamaksud, jne arved juba minu nimel surmatunnistuse alusel. Ongi hea, et kinnistusraamatus pole minu ja õe nime: metsa ülesostjad ei helista iga õhtu.

Ja metsamüügist laekuv raha läheb surnu pangakontole, mis suletud?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole viitsinud 7 aastat pärimisprotsessi algatatagi. Metsast saan tuulemurdu 20 tihu ja sellest piisab. Vee, elektri, side, maamaksud, jne arved juba minu nimel surmatunnistuse alusel. Ongi hea, et kinnistusraamatus pole minu ja õe nime: metsa ülesostjad ei helista iga õhtu.

Ja metsamüügist laekuv raha läheb surnu pangakontole, mis suletud?

Mõni ainult kommenteerib, saamata aru mus on tuulemurd ja milleks seda kasutatakse.

Arved makstud, keegi eibsaa sellest olukorradtvkahbu ega kasu, juriidiliselt nagunii seadusjärgsed omanikud on omanikud, sest 3 kuud ju möödas ja siis nii ongi. Lihtsalt juriidiline pool on tegemata. Kui on vaja müüa vms. tehingut teha, siir vormistatakse. Väga paljudel on niiviisi asjad lahendatud. Seda juhul kui kõik juba ammu selge, kuidas vara jaguneb ja perekond saab hästi läbi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole viitsinud 7 aastat pärimisprotsessi algatatagi. Metsast saan tuulemurdu 20 tihu ja sellest piisab. Vee, elektri, side, maamaksud, jne arved juba minu nimel surmatunnistuse alusel. Ongi hea, et kinnistusraamatus pole minu ja õe nime: metsa ülesostjad ei helista iga õhtu.

Ja metsamüügist laekuv raha läheb surnu pangakontole, mis suletud?

Mõni ainult kommenteerib, saamata aru mus on tuulemurd ja milleks seda kasutatakse.

Arved makstud, keegi eibsaa sellest olukorradtvkahbu ega kasu, juriidiliselt nagunii seadusjärgsed omanikud on omanikud, sest 3 kuud ju möödas ja siis nii ongi. Lihtsalt juriidiline pool on tegemata. Kui on vaja müüa vms. tehingut teha, siir vormistatakse. Väga paljudel on niiviisi asjad lahendatud. Seda juhul kui kõik juba ammu selge, kuidas vara jaguneb ja perekond saab hästi läbi.

No selle teema osas nii vist asja lahendada ei õnnestu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni ainult kommenteerib, saamata aru mus on tuulemurd ja milleks seda kasutatakse. Arved makstud, keegi eibsaa sellest olukorradtvkahbu ega kasu, juriidiliselt nagunii seadusjärgsed omanikud on omanikud, sest 3 kuud ju möödas ja siis nii ongi. Lihtsalt juriidiline pool on tegemata. Kui on vaja müüa vms. tehingut teha, siir vormistatakse. Väga paljudel on niiviisi asjad lahendatud. Seda juhul kui kõik juba ammu selge, kuidas vara jaguneb ja perekond saab hästi läbi.

Mis sellest pärandist siis kasu on, kui oled sama vaene kui enne 😀

Iga normaalne inimene hoiab oma juriidilised asjad korras.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole viitsinud 7 aastat pärimisprotsessi algatatagi. Metsast saan tuulemurdu 20 tihu ja sellest piisab. Vee, elektri, side, maamaksud, jne arved juba minu nimel surmatunnistuse alusel. Ongi hea, et kinnistusraamatus pole minu ja õe nime: metsa ülesostjad ei helista iga õhtu.

Ja metsamüügist laekuv raha läheb surnu pangakontole, mis suletud?

Metsa ei müü (tuulemurruks kuni 20 tihu pole isegi metsateatist vaja, juurdekasv suurem). “Tuulemurru” toon lapsepõlvekoju, lõikan sobivateks tükkideks, lõhun ja laon riita. Ülejärgmine aasta saab ahju pista, et soe oleks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni ainult kommenteerib, saamata aru mus on tuulemurd ja milleks seda kasutatakse. Arved makstud, keegi eibsaa sellest olukorradtvkahbu ega kasu, juriidiliselt nagunii seadusjärgsed omanikud on omanikud, sest 3 kuud ju möödas ja siis nii ongi. Lihtsalt juriidiline pool on tegemata. Kui on vaja müüa vms. tehingut teha, siir vormistatakse. Väga paljudel on niiviisi asjad lahendatud. Seda juhul kui kõik juba ammu selge, kuidas vara jaguneb ja perekond saab hästi läbi.

  • Mis sellest pärandist siis kasu on, kui oled sama vaene kui enne ????

    Iga normaalne inimene hoiab oma juriidilised asjad korras.

Kui ma metsa ei müü ja see mu kodu ümber on, mis siis et pärand vormistamata, või kui oleks vormistatud… Ma olen ju sama rikas nii või naa. Notsrikulude võrra olen isegi rikkam 🙂 olen oma vanemate laps, tegemist pärandtaluga, mu lastel on juba oma kodud olemas, kärgpere liikmeid ei ole.

  • Ja kui eesmärk oleks et kogu pärandus kohe rahaks ja eurodes kontole…nagu vist  mõne inimese arvamus pärandusest
  • +3
    0
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    Mõni ainult kommenteerib, saamata aru mus on tuulemurd ja milleks seda kasutatakse. Arved makstud, keegi eibsaa sellest olukorradtvkahbu ega kasu, juriidiliselt nagunii seadusjärgsed omanikud on omanikud, sest 3 kuud ju möödas ja siis nii ongi. Lihtsalt juriidiline pool on tegemata. Kui on vaja müüa vms. tehingut teha, siir vormistatakse. Väga paljudel on niiviisi asjad lahendatud. Seda juhul kui kõik juba ammu selge, kuidas vara jaguneb ja perekond saab hästi läbi.

    Mis sellest pärandist siis kasu on, kui oled sama vaene kui enne ????

    Iga normaalne inimene hoiab oma juriidilised asjad korras.

    Et viimane peotäis mulda hauda kaasa ja õhtul peielauas pudel viina kõrisõlmest läbi? Järgmine päev pohmellis notaris ja siis ülejärgmine päev sooja päikese all?

     

    +1
    -3
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 227 )


    Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas võtta pärandus vastu?