Esileht Väikelaps Kas võtta pidevalt põdev 4 aastane LA-st ära?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas võtta pidevalt põdev 4 aastane LA-st ära?

Postitas:

Olen kahtleval seisukohal. Hetkel kodune just 2 ja 4 aastaseks saanud lastega. Paari kuu pärast sünnib perre kolmas laps. Vanem laps on lasteaias käinud augustist peale. Käib seal 2-3 päeva ja siis ravime 3-4 nädalat. Ühel korral, augustis, tegi ka rekordi- oli järjest 4 päeva LA-s!
Laps ise läheb lasteaeda päris heal meelel – sel juhul, kui toon ta enne uinakut ära. Aga samas- kui on kodus, siis ise ei avalda soovi lasteaeda minekuks -seega on tal 2 aastase ja minu seltsis päris tore olla. Laps on rahuliku loomuga ja sünnist saati hästi aeglase arenguga.

Küsimus siis järgmine, kas on mõtet teda panna nüüd kevadel veel iga kuu mõned päevad lasteaeda ja siis põetada teda (ja võibolla ka nooremat ja ennast lõpurasedana)või oleks mõtekam ta koju jätta ja kosuda sügiseni. Sel juhul muidugi võib rühm muutuda ilmselt. Sügisel paneksin ka noorema lapse aeda- juhul muidugi kui tervis on tugevam kui siiani. Samas- lihtsam oleks muidugi, kui kolmanda sündimise ajaks oleks vanem mõnda aegagi päevast aias. Aga kui samas tempos haigused jätkavad, siis oleks lihtsam ikka kolme terve lapsega vist kodus olla. Kas keegi on tunnetanud, et aiast äravõtmine nt. pooleks aastaks on kuidagi lapse tervist tugevdanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan aiast ära võtta ja kodus lasta immuunsusel end koguda. Niikaua, kuni veel kahe lapsega kodus võiks pigem palju õues lastega olla

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks üldse lasteaeda? Praegu oled kahega kodus, siis kolmega, edasi tuleb neljas. Ja sellise lastekarja peale on kodus ka juba nagu lasteaed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]LA Los Angeles? Toredad lühendid siin— ega pole jah hea kui lasteaiaealine on omapead LAs neli päeva.[/tsitaat]

Samad sõnad – LA suurte tähtedega on Los Angeles.
Lasteaia nimetus on lasteaed olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Samad sõnad – LA suurte tähtedega on Los Angeles.
Lasteaia nimetus on lasteaed olnud.[/tsitaat]

Minu lapse lasteaia arvel näiteks on just lasteaia lühend LA (või oli nüüd L/A, kindlasti mitte väljakirjutatult lasteaed). Kasutan seda lühendit ka ise (loomulikult ainult nendega, kellel omal ka lapsed ja oskab vähemasti tuletada antud lühendist terve sõna ja seega saab aru, millest jutt).
Teemasse- mina ilmselt jätaksin koju. Tervete laste+beebiga on ikka kordi lihtsam kodus olla, kui tõbiseid beebsust eemal hoida ja samas kõigiga tegeleda:) Saad kasvõi kõigiga õues jalutamas käia, mitte ei pea ühe haiguse pärast kõiki värskeõhulaksust ilma jätma:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul väikse vahega lapsed mõlemad korraga lasteaeda läksid, siis ei saanud nad sealt esimesel aastal mitte mingeid haigusi (v.a täid). Seega see jutt et esimesel aastal pidavatki lasteaialapsed kole haiged olema, ei pidanud vähemalt meie pere puhul küll paika. Eks see oleneb palju ka lasteaia suhtumisest, meil näiteks saadetakse tatised lapsed kohe koju ja nii need viirused ei levigi. Teisel lasteaia-aastal on haigusi rohkem olnud, kuna rühma tuli tööle hooletum kasvataja, kes ei valva et lapsed õue minnes korralikult riides oleksid.

Aga kui sul laps nii tihti lasteaiast haigena kodus on, siis ju tõesti ei näe mingit mõtet teda lasteaeda viia. Hullem veel, kui te kõik kolmekesi ja seejärel neljakesi palavikus olete!:( Samas, kohta päris ära öelda ei soovita, kunagi ei tea, millal tekib hädavajadus laps lasteaeda viia. Et siis, ei peagi midagi nüüd ära otsustama, elage rahulikult kõik koos kodus ja vaadake, kuis elu läheb:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiast äravõtmine kõlab väga resoluutsena, umbes nii, et võtan ära, annan koha ära ja kõik. Mis sa ikka ette mõtled nii pikalt. saan aru, et praegu on ta sul haige, on nii ehk naa pikalt kodus. Siis laseks veel kosuda ka, enne aprilli ma last uuesti lasteaeda ei viiks, sest märts ja pool aprilli veel talvine, külm, vinge ja kevadel immuunsüsteem nõrk. Aga kui aprilli teises pooles läheb enam-vähem soojaks ja on päikeselised ilmad, siis küll viiks uuesti lasteaeda. No muidugi sa pead ise vaatama, millal sa sünnitama lähed, ma kolm päeva enne tähtaega ka ei viiks, et siis laps selleks päevaks äkki paksus nohus vms. Aga põhimõtteliselt ma soojal ajal ikka üritaks viia, lasteaiad nüüd nii pikalt ka kinni pole, jaanipäevani ikka enamik lasteaedu töötab ja siis alates 15. augustist taas. Kui sa küsiksid 2-astase lapse kohta, siis oleks otsus teine, jätaks vbl tõesti aastakeseks koju. 4-aastane on aga nii suur juba, järgmisel aastal juba 5-ne ja peaks ikka kollektiivis käima juba. Kui sul veel kolmas laps tuleb, siis on ju imikuga palju toimetamist ja sul ei jää väga reaalselt aega vanema lapsega tegeleda, lasteaias on kolm korda päevas korralik söök, tegelused jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Lühendi LA sain siitsamast foorumist, ise ei pidanud seda Los Angeleseks ja lootsin, et ka teised mõistavad antud kontekstis seda lühendit. Eriti kui tegemist on 1- 6 aastaste laste vanematega.

Aga tänud kaasamõtlejatele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil suht sama seis. Kodus kolme väiksega (vanusevahed väiksemad). Suurem, 3,5.a on käinud novembrist lasteaias nii poole päeva kaupa mõned korrad nädalas. Nüüd ka 3 pikka päeva olnud. Otseselt lasteaiast on saanud ainult 1x mingi tõve. Seda siis põdesid ka 2 väiksemat ja mina ise. 3 ndl oli kodus, nüüd oli 1 päev lasteaias. Aga nüüd ilmselt ei vii mõnda aega, kuna seal ikka igasugu viirused veel liikvel. Eile nt hakkas oksedama laps.
Kui mul oleks laps nii tihti haige,nagu sul, siis ei viiks teda kindlasti lasteaeda. Mitte,et mu laps nüüd terve oleks kogu aeg,aga meil oli nt eelmine aasta üks haigus teise järel,kuigi lapsed olid kodused.
Arvan ka,et pigem kosuge ja turgutage kõik ennast enne beebi sündi. Siis juba ilmad ka loodetavasti paremad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul samuti 4-ne lasteaias saanud käia kokku kolm päeva ja pidevalt põeb, kahene ka samades haigustes, vahesid peaaegu ei tekkinud. Võtsin lõpuks lasteaia nimekirjast lapsed ära ja maksan oma palga hetkel lapsehoidjale, kui on vaja tööd teha. Beebi ka just sündis. Tundub, et kõigil mu lastel tundlikud limaskestad ja lasteaed kahjuks meile ei sobi. Nii pidev põdemine ei aita kaasa immuunsüsteemi arengule, vaid järjest enam nõrgestab organismi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 10:32; 23.02 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus ütleb, et laps siiski peaks esimesel aastal need haigused läbi põdema. Kui ei põe, lükkuvad need lihtsalt teise aastasse. Loomulikult on erandeid, aga ma näen seda oma laste pealt. Meil polnud pikalt lasteaiakohta ja sellest sügisest siis saime. Poiss oli septembriks 4a6k vana ja tüdruk sai 3aastaseks. Enne olid lapsed väga terved ja siis hakkas haiguste ralli pihta. Haiguste ralli kestab siiani, kuid siiski tundub, et olukord paraneb. Näiteks tüdruk suutis järjest lasteaias käia 11 päeva enne, kui tuulerõugetesse jäi.
Samas ma näen, et meie poisiga sama vana naabripoiss hakkas poolteist aastat varem lasteaias käima. Esimene aasta oli ka ainult haige, nüüd juba mõned üksikud korrad haige olnud. Meie poisi rühmakaaslased on ka tervemad, sest nad on teist aastat lasteaias. Nad on juba ärapõdenud haigused ja immuunsüsteem on tugevnenud. Immuunsüsteem tugevneb vanusega, aga siiski ka tänu läbipõetud haigustele. Muidugi vaieldakse sellele vastu, aga mina küll vastupidist ei näe.
Mina laseks lapsel edasi lasteaias käia. See jama on vaja läbi teha. Hiljem on lihtsam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põdemisel ja põdemisel on vahe, on normaalne kui laps esimesel lasteaiaaastal on tihti haige, aga kui ta on juba teisel ja poolenisti kolmandal lasteaia aastal ja on ikka veel septembrist kuni siiani saanud täiesti terve olla ainult 5 päeva, siis ikka ei sobi lasteaed (kuigi minul sellest kurb meel, sest lasteaias tehakse palju põnevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 10:32; 23.02 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil esimesed kolm aastat sellise graafikuga: 1 a – maksimum 3 päeva lasteaias ja siis haige, 2. ja 3. a – sai vahest lausa nädala käia, aga kindlasti mitte rohkem. Alles 4. aastal põsis enamvähem terve, aga kuna ise olin siis väiksemaga kodus, siis oli 2 päeva nädalas ka nii sama kodus. Samas väiksemal lapsel avastati nüüd piimatalumatus, mis väljendus täpselt selles, et laps pidevalt nohus ja nö- kergelt tõbine. Piim ja kõikvõimalikud piimatooted menüüst maas ja laps pole novembrist peale kordagi haige olnud. Tagantjärele tark olles kahtlustaks ka vanemal lapsel sama asja, et kuna organism piimavalku ei talu, siis selle tõttu immuunsüsteem ka nõrgem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Kas võtta pidevalt põdev 4 aastane LA-st ära?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.