Esileht Pereelu ja suhted Kas võtta sellisena lapsi hoida?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kas võtta sellisena lapsi hoida?

Postitas:

Kuu aega on veel lasteaedadega keeruline. Küll asendusrühmad või aed kinni või vanematel muu probleem. Palutakse, et ma hoiaks. Ma pole aga hea lapsehoidja tüüp. Tahaks teha mis endale pähe tuleb. Kasvõi koristada kodus, aias teha. Lapsed aga tahavad et ma aina mängiks nendega.
Nii jäävad mul aga oma asjad tegemata. Ma võiks hoida lapsi, st neil silma peal, kui nad mängiks, joonistaks lihtsalt mu juures ja mu valve all. Nii nagu mina väiksena mängisin ja joonistasin ja löntsisin lihtsalt vanaema sabas kui ta kodus toimetas. Lapsed on aga tänapäeval muutunud ja tahavad tegelemist.
Ma tunnen et ma olen vilets lapsehoidjana, aga hädas lapsevanemad sellest ei hooli. Ikka helistavad ja küsivad, et mis sa homme teed, kas saad hoida. ei loe see midagi, kui ütlen et mul mingi kodune tegevus plaanis. ja alati ongi mingi tegevus plaanis, mis jääb mul tegemata. sest laps ei lase teha. Tööle panna neid ka ei saa, sest sellest nad tüdinevad ruttu ära.
Kuidas teil on tasuta lastehoidmine, kas saate midagi kodus ära teha või läheb kogu aeg mängimisele?

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 16:14; 06.08 08:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanaema oled või lihtsalt sokutatakse?

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks tasuta? Küsi raha – võib ootamatult selguda, et asendusrühmad on tegelikult head küll või on vanemate probleemid võluväel lahendunud. Ja kui ei ole, siis saad sa selle raha eest äkki palgata kellegi, kes su kodused tööd ära teeb. :}

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 16:47; 06.08 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine aasta tegid sarnase teema. Nüüd jälle sama probleem?
Lasteaiaealine laps tahab muidugi tegelemist. Olenevalt lapse vanusest saab teda ka oma tegevustesse kaasata.
Sulle lihtsalt tundub, et sinuga ei pidanud lapsena tegelema. Tegelikult see vanaemaga kaasas löntsimine oli ka sinuga tegelemine ja ka tänapäeva lapsed saavad sellega hakkama. Ega siis keegi tänagi lastega päev otsa lastemänge mängi ja Legodest torne lao. Ikka tegutsed koos lastega või laste kõrvalt.

+9
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis lapsed need on? Sinu enda lapselapsed või? Kirjast loen välja, et pigem mingid võõramad? Siis ütlegi nii, et kaks päeva saad, aga tervet nädalat mitte. Või kuidas iganes sulle endale sobib. Kui üldse ei sobi, siis ütle, et ei saa ja kõik. Kui on tingimata vaja mingeid ettekäändeid leiutada, siis on valik lai – arstilkäik, küllaminek, teatri- või kontserdipiletid, klassikokkutulek jnejne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ei võiks lapsed sinuga kaasa hängida, kui sa kodu koristad või aia toimetad. Ehk õpivad selle käigus isegi koristamise ära ja oskavad varsti vahet teha umbrohul ja porgandil. See ongi üks õige lastega tegelemine. Kui lapsed sinu tegemistest tüdivad, siis istugu ja joonistagu või mängigu omavahel.
Sa ehk oled liiga leebeke vanaema, kellele istutakse pigem pähe nii laste kui lastelaste poolt. Las need lapsed ka veidi igavlevad, nii tulevadki head mõtted pähe. Ei pea koguaeg tegelema lastega oluline on pigem, et keegi täiskasvanu on kohal, kui mõni õnnetus või pättus peaks juhtuma ja ka selleks, et päeva jooksul mängimise kõrvalt ka meelde tuleks süüa…

Üks ema.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes need umbmäärased “lapsevanemad” on, kes tahaks oma lapsi sinu juurde hoida tuua? Kliendid, osutad teenust? Või enda su enda lapsed? Kui võõrad, siis on ju lihtne ära öelda. Oma lastelaste puhul mõtleks välja mingi kuldse kesktee, et veidike aitad oma lapsi, aga nii, et endale ka aega jääb. Vähesed saavad endale seda lubada, et laps kogu suve lasteaias ei käi, kui lasteaed päris kollektiivpuhkusel ei ole, siis on see ju ka ikkagi võimalus. Ei ole ju nii, et üldse kuhugi last panna pole augustis.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 18:39; 05.08 19:13; 05.08 21:24; 05.08 21:39; 05.08 22:08; 06.08 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kõik oleneb, kelle lastega tegu on. Oma õe lapsi olen hoidnud väga palju ja ilma vingu ja tasuta. Tegelesin ja hoidsi hea meelega. Nüüd on nad juba koolilapsed.
Sõbrannade lapsi ma olen hoidnud vähe. Ju siis pole vajadust olnud. Aga see on ikka nii, et tema siis hoiab minu last vastu.
Kui aga on sellised pooltuttavad(a’la naabrid vms), oleksin konkreetne, kui ma tõesti ei saa/taha ja kui ikka tuuakse, küsiksin raha ka!

Inimesed käituvad sinuga täpselt sellisest, kuidas sa ise lubad endaga käituda!

Pane oma sõna maksma. Ja kii sul jäävad asjad lausa tegemata, siis pead olema “kuri” lapsehoidja ja oma kodus omapoolsed reeglid kehtestama. Lõpuks on siis kaks varianti: kas lapsed hakkavad koos sinuga toimetama ja ei tüdine ruttu ära või siis kaebavad kodus igavust ja enam ei tooda sinu juurde.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.08 18:53; 05.08 19:55; 05.08 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis häda perekoolikatel alati teada on, milline sugulus- või läbikäimissuhe on teemaalgatajal nende laste vanematega. Noh, on näiteks naabrite või sõprade lapsed, või ollakse nendele lastele tädi või vanaonu naine. Mis seal vahet on. Selge see, et kui inimene on ise nö titemajandusest välja kasvanud, siis ongi keeruline häälestada. Ja samas võib olla tegemist niisuguse inimesega, kelle juurde lapsed mingil eriskummalisel põhjusel tulla tahavad või et see hoidja tundub vanematele turvaline.

Teades ise, kui keeruline sellel lasteaia puhkuse kuul on lastehoidu organiseerida, olen ise ka jätkuvalt empaatiavõimeline ja võtan kahte last päevaks või paariks enda hoole alla. No saame hakkama. Aga ma ka ei taha tervet nädalat või omaenda puhkust selle alla panna.
Kui on ilm soe, siis aitab hädast välja mingi väike veesilm väikese basseinikese näol. Kui on mõni koer kellele palli loopida, on kah tore. Aga muidugi jah, enda päev on enamasti ikka hukas.

Ma lohutan ennast sellega, et lapsed saavad suureks ja tõenäosus, et ma ise aastate pärast seda lapsehoidu kahetsen, on pigem olematu.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis häda perekoolikatel alati teada on, milline sugulus- või läbikäimissuhe on teemaalgatajal nende laste vanematega.

Minu arust on see vägagi oluline. Oma pereliikmete heaks on paljud nõus ebamugavusi taluma ja enda ajast loobuma, aga miks peaks seda nt naabrite heaks tegema, ükskõik kui toredad nad ka ei oleks? Lapse hoidmine pole ju päris sama, mis näiteks naabrite reisil olemise ajal nende lillede kastmine. Laps on vastutus, ja ise ta end ei hoia, ikka peab jälgima jne. Kel vähegi lastega kogemust ja endal lapsed, ei saa ju eeldada, et keegi peaks lihtsalt niisama olema nõus selle vastutuse võtma ja täispikad tööpäevad nädalas kellegi võõra lapsega tegelema. Ja kui need on naabrid/tuttavad/kauged sugulased, siis võiks neil ju endal väheke oidu olla, et aru saada, et naljalt ei taha keegi oma puhkust lapsehoidmise nahka panna.

Ma ise olen hoidnud õe last, jagasime peres suve nii ära, et ta ei käinud kogu suve lasteaias, aga ma ei kujuta ette, et teeksin seda kellegi võõra jaoks. See paneb ikka päeva täiesti kinni, ei ole seda vabadust, mis niisama olles. Ja ei kujuta ette, et ma praegu enda kaks last mõne sõbra või naabri juurde viiks ja eeldaks, et neil pole oma puhkusega midagi muud targemat pihta hakata, kui minu lapsi hoida, et nad ei peaks liitrühmas olema, kui ema-isa enda puhkus läbi on.

Teemaalgataja peaks lihtsalt ütlema, et vabandust, aga varem sain hoida, aga nüüd on olud ja enesetunne muutunud, et ei saa enam vastu tulla, peate mingi muu lahenduse leidma. Ja kogu lugu, ega vägisi ei saa ju keegi oma lapsi talle kohale tuua.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 18:39; 05.08 19:13; 05.08 21:24; 05.08 21:39; 05.08 22:08; 06.08 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et teemaalgatajal oma maja. Aga võta lapsed hoida tingimusel, et teete nn laupäevaku ja need vanemad tulevad sulle appi.
See, kelle arvates pole sugulussidemed olulised- ausalt, ma küll ei viitsi poolvõõraste lapsi hoida. Kui oma lapselapsed, siis teine asi (seegi piirangutega), kui aga a’la naabri vms lapsed, siis on minu arvates nende poolt ikka väga ülbe inimesi ära kasutada ja sokutada tasuta hoidu. Ja pole segarühmal häda midagi. Lasteaiad selleks ongi, et lapsi hoida ajal, kui vanemad tööl on.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks tasuta? Küsi raha – võib ootamatult selguda, et asendusrühmad on tegelikult head küll või on vanemate probleemid võluväel lahendunud. Ja kui ei ole, siis saad sa selle raha eest äkki palgata kellegi, kes su kodused tööd ära teeb. :}

Ma ka imestan, et inimene on nõus tasuta oma aega kulutama ja kannatama? Ilmselt pastaka otsast väljaimetud lugu.

Mulle tahtis ka tuttav “suvist tööd” anda – hoida tema kummalisi 5- ja 3-aastaseid lapsi. Ütlesin, et 5€ per nägu tund, kahe lapse pealt siis 10€. Kuna see on madalam taks kui koristajal, siis täpselt selles vääringus valvangi. See tähendab, et passin, et nendega midagi ei juhtuks, aga ei mängi, ei lõbusta, unejuttu ei loe, toidu toob vanem kaasa.
Väga ei soovitud enam teenust.

Sorry, aga see, et mul on pikk puhkus ja mul pole segavaid faktoreid (väikelapsed, hooldatavad vanemad inimesed, kariloomad, põllutööd vm), ei tähenda, et ma oma vaba aja võõrastele lastele kavatsen kulutada.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 19:20; 06.08 00:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kogu lugu, ega vägisi ei saa ju keegi oma lapsi talle kohale tuua.

Aga näed saab. Siin ju küllaga ka neid külalisi, kes hoolimata keeldumisest külla sajavad või “hüppavad korraks läbi”.
Ja. Ma täitsa usun, et kahjuks selliseid inimesi on liiga palju!

Mõni ongi selline pehmeke(nagu teemaalgataja), et ei oska ennast kehtestada. Või siis ei taha tüli, solvumist ja lõpuks see “paha” olla.
Ja ega nii kaua jäädaksegi ära kasutama, kui sa endale selgroogu ei kasvata.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.08 18:53; 05.08 19:55; 05.08 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli selline vanaema, kellel kunagi meoe jaoks aega polnud. Nii palju enda tegemisi, noh! Mu ema on ka selline. Ei leia mima vanaema jaoks nüüd ka aega, ei hakka ka minu lapsed leidma. Ei ole pahad lapsed, kui vana inimest vaatama ei lähe. Oma tegemisi ju nii palju. Nii on! Kui peenrad tähtsamad kui lapsedm las olla. Ära pärast virise ka!
PS vanaema matusel mind miski nuyma ei ajanud. Huvitav, mik??

+5
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tahtis ka tuttav “suvust tööd” anda – hoida tema kummalisi 5- ja 3-aastaseid lapsi. Ütlesin, et 5€ per nägu tund, kahe lapse pealt siis 10€. Kuna see on madalam taks kui koristajal, siis täpselt selles vääringus valvangi.

Kui palju siis koristaja tund on? Mina üle 10.- pole nõus maksma.

Mis puudutab lapsehoidmist, siis mind see ei paelu. Lahendasin sarnase olukorra nii, et maksin noortel lapsehoidja tasu kinni. PS: ei olnud lapselapsed, küll aga lähisugulased. Kõik kolm osapoolt olid rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli selline vanaema, kellel kunagi meoe jaoks aega polnud. Nii palju enda tegemisi, noh! Mu ema on ka selline. Ei leia mima vanaema jaoks nüüd ka aega, ei hakka ka minu lapsed leidma. Ei ole pahad lapsed, kui vana inimest vaatama ei lähe. Oma tegemisi ju nii palju. Nii on! Kui peenrad tähtsamad kui lapsedm las olla. Ära pärast virise ka!

PS vanaema matusel mind miski nuyma ei ajanud. Huvitav, mik??

Saa kaineks ja siis kirjuta uuesti. Nii, et teised ka aru saaksid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli selline vanaema, kellel kunagi meoe jaoks aega polnud. Nii palju enda tegemisi, noh! Mu ema on ka selline. Ei leia mima vanaema jaoks nüüd ka aega, ei hakka ka minu lapsed leidma. Ei ole pahad lapsed, kui vana inimest vaatama ei lähe. Oma tegemisi ju nii palju. Nii on! Kui peenrad tähtsamad kui lapsedm las olla. Ära pärast virise ka!

PS vanaema matusel mind miski nuyma ei ajanud. Huvitav, mik??

Ausalt öelda on su suhtumine tobe. Ka vanem või vanavanem on inimene, ta on ka midagi muud peale ema või vanaema. Ja kindlasti väärib ta oma aega ja kasvõi neidsamu peenraid, kui need on talle sel hetkel tähtsad. Kui vanavanem tunneb end lastelastega ebakindlalt, siis pole vajagi talle muud peale suruda. Saate lihtsalt aeg-ajalt kokku, vestlete kohvitassi ääres, nagu täiskasvanud inimesed omavahel, ei pea lapsi alati mängu tooma.

Et lapselapsi ei hoia, siis matustele ei lähe? Ma arvan, et surnul on sellest täiesti ükskõik, aga sa ise oled oma kibestumisest mingi hetk ummikus.

+16
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 18:39; 05.08 19:13; 05.08 21:24; 05.08 21:39; 05.08 22:08; 06.08 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vastu sinu tahmist ja tasuta tooma hakkavad, siis uks lukku ja tee, et sind poel kodus. Ega nad sisse murdma ikka ei hakka ja kui mitu korda nii on olnud, siis saavad aru, mida ei tähendab.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 21:27; 06.08 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see jutt, et lasteaedadega keeruline… Eks oleneb ka lasteaiast, aga seal, kus mu lapsed käisid, olid väga paljud rühmad ikkagi pea täiskoosseisus augusti keskpaigast vähemalt juba kohal, nii et suurem osa rühmi oma tavalistes ruumides ja nö omade seas. Kui just sõimeealine laps pole, siis suurematel on isegi huvitav, kui saavad sellel rühmade kokkupanemise ajal teise rühma ruumides olla ja nii mõnigi aasta on minu lapsed teisest rühmast hea sõbra leidnud. Meil olid nad tavaliselt juuni keskpaigast augusti keskpaigani kodus, nii et juuni algul ja augustis said seda liitrühma aega kogeda (kollektiivpuhkust seal lasteaias polnud, oli suvi läbi lahti, nii et rühmade kokku panemine algas juunis juba). Ei ole tõesti midagi hullu, mille pärast peaks pereväliselt kedagi otsima, kes lapse enda juurde võtaks. Nii et selle liitrühma keerulise aja jutuga potentsiaalse lapsehoidja südametunnistusele koputama minna on eriti nahhaalne.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 18:39; 05.08 19:13; 05.08 21:24; 05.08 21:39; 05.08 22:08; 06.08 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see jutt, et lasteaedadega keeruline… Eks oleneb ka lasteaiast, aga seal, kus mu lapsed käisid, olid väga paljud rühmad ikkagi pea täiskoosseisus augusti keskpaigast vähemalt juba kohal, nii et suurem osa rühmi oma tavalistes ruumides ja nö omade seas. Kui just sõimeealine laps pole, siis suurematel on isegi huvitav, kui saavad sellel rühmade kokkupanemise ajal teise rühma ruumides olla ja nii mõnigi aasta on minu lapsed teisest rühmast hea sõbra leidnud. Meil olid nad tavaliselt juuni keskpaigast augusti keskpaigani kodus, nii et juuni algul ja augustis said seda liitrühma aega kogeda (kollektiivpuhkust seal lasteaias polnud, oli suvi läbi lahti, nii et rühmade kokku panemine algas juunis juba). Ei ole tõesti midagi hullu, mille pärast peaks pereväliselt kedagi otsima, kes lapse enda juurde võtaks.

Oh ei! Siin on ju surmapatt, kui sa tunnistad, et su laps tahab minna ja käibki suvekuudel lasteaias. Siis oled sa kehva planeerija ja teed lapsele liiga, et ta peab suvel lasteaias käima.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.08 18:53; 05.08 19:55; 05.08 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle, et sa oled praegu purjus ja plaanid terve nädala juua ja järgmise nädala ka. Põhimõtteliselt augusti lõpuni. Ikkagi taasiseseisvuspäevakuu.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see jutt, et lasteaedadega keeruline… Eks oleneb ka lasteaiast, aga seal, kus mu lapsed käisid, olid väga paljud rühmad ikkagi pea täiskoosseisus augusti keskpaigast vähemalt juba kohal, nii et suurem osa rühmi oma tavalistes ruumides ja nö omade seas. Kui just sõimeealine laps pole, siis suurematel on isegi huvitav, kui saavad sellel rühmade kokkupanemise ajal teise rühma ruumides olla ja nii mõnigi aasta on minu lapsed teisest rühmast hea sõbra leidnud. Meil olid nad tavaliselt juuni keskpaigast augusti keskpaigani kodus, nii et juuni algul ja augustis said seda liitrühma aega kogeda (kollektiivpuhkust seal lasteaias polnud, oli suvi läbi lahti, nii et rühmade kokku panemine algas juunis juba). Ei ole tõesti midagi hullu, mille pärast peaks pereväliselt kedagi otsima, kes lapse enda juurde võtaks.

Oh ei! Siin on ju surmapatt, kui sa tunnistad, et su laps tahab minna ja käibki suvekuudel lasteaias. Siis oled sa kehva planeerija ja teed lapsele liiga, et ta peab suvel lasteaias käima.

Vaatenurga küsimus. Ise tundsin end nagu kangelasema laste lasteaia-aastatel, et neile juuni keskpaigast augusti keskpaigani (2 kuud) kodusolemist sain lubada 😀 Aga perekooli standardi järgi kindlasti täiesti lubamatu, et laps 3 kuud lasteaiavaba aega ei saa.

Aga selle järgi, et teemaalgataja pole teemas enam sõna võtnud, võib ilmselt kogu teema puhtaks suviseks provokatsiooniks lugeda.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 18:39; 05.08 19:13; 05.08 21:24; 05.08 21:39; 05.08 22:08; 06.08 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris hull kui vanaemaks olemine tähendab mõnede jaoks automaatselt seda, et lapsehoidmisest ei tohi keelduda.
Vanemal inimesel on ka elu ja oma huvid. Siin paljud peavad täiesti iseenesestmõistetavaks, et vanaemad ikka võtavad lapselapsed avasüli vastu, voodihaigetele ehk tehakse erand.
Mis nendel lasteaedade suverühmadel siis viga on? Peaks ju põnev olema.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal kolm last, kellest kaks varateismelised ja noorim 2ne. Sõbranna last olen sageli hoidnud ja ta teab, milline hoidja olen. Kui mul on aias toimetusi, siis panen ja tema lapse tööle. Kui on vilets ilm ja mul otseselt mingeid tegevusi pole, siis olen öelnud, et hoian ta lapse nö elus. Saab süüa, juua, mänguasjad, pliiatsid ja multikad. Ma ei viitsi väga tegeleda. Tegelen oma lastega piisavalt. Ja samuti ei oota ka sõbrannalt mingeid imesid, kui ta vahel mu last hoiab.
Õe lapsi olen vähe hoidnud, sest tema eeldab, et organiseerin tema lastele terve päeva ja meelelahutuse. Selle pärast ta eelistabki vanaema juurde viimist, kes viitsib raamatuid lugeda, voolida, legodega ehitada jms.
Kui mu suurematel lastel.läheb sõbrannatamist liiga paljuks ja keegi jälle uksetaha tuleb ning paluvad mänguaega, siis on valikuks koju minek või aitavad ka teha planeeritud toimetusi. Minu jaoks on oluline, et minu asjad saaksid tehtud ning headust ei kuritarvitata. Teemaalgataja õppigu EI ütlema kui ta ei taha. Samas kui siiski soovib abiks olla, siis loogu omad tingimused, et endal ka mugav oleks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris hull kui vanaemaks olemine tähendab mõnede jaoks automaatselt seda, et lapsehoidmisest ei tohi keelduda.

Vanemal inimesel on ka elu ja oma huvid. Siin paljud peavad täiesti iseenesestmõistetavaks, et vanaemad ikka võtavad lapselapsed avasüli vastu, voodihaigetele ehk tehakse erand.

Mis nendel lasteaedade suverühmadel siis viga on? Peaks ju põnev olema.

Mina olin lapsena kuude kaupa suvel vanaema-vanaisa juures, aga ausalt öeldes ma ei kujuta ette, et minu vanemad hakkaks minu lapsi samamoodi hoida võtma. Mu laps on küll veel liiga väike selleks ja vanemad ei ole veel pensionil ka, aga ikkagi ei usu, et nad võtavad samamoodi pikalt enda juurde, kuigi ise said väikeste laste vanematena niimoodi pikki puhkuseid nautida.
Ma ei arvagi, et vanavanemad ei tohiks keelduda lapsehoidmisest, aga kui ise sokutasid kunagi lapsed terveks suveks ära ja nüüd ise vanavanemana arvad, et kõik peavad oma lapsed ise üles kasvatama, siis see on küll natuke nõme suhtumine

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vastu sinu tahmist ja tasuta tooma hakkavad, siis uks lukku ja tee, et sind poel kodus. Ega nad sisse murdma ikka ei hakka ja kui mitu korda nii on olnud, siis saavad aru, mida ei tähendab.

Mängi lolli, aga mingil juhul ei ütle otse, et pole huvitatud?
Väga veidrad soovitused siin ikka!

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 19:20; 06.08 00:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on sugulaste lapsed. Vanused on 4, 5 ja 7. Ma võiks ju neid hoida. täpselt et hoida elus, anda süüa, ja valvata. Aga nad tahavad, et ma mängiks ja tegeleks nendega nende mänge koos. Nii ei õnnestu, et annan pliiastid ja paberi, et joonistage.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 16:14; 06.08 08:10;
To report this post you need to login first.

Lapsed on sugulaste lapsed. Vanused on 4, 5 ja 7. Ma võiks ju neid hoida. täpselt et hoida elus, anda süüa, ja valvata. Aga nad tahavad, et ma mängiks ja tegeleks nendega nende mänge koos. Nii ei õnnestu, et annan pliiastid ja paberi, et joonistage.

Paljugi mis lapsed tahavad. Sa ei pea ju nende pilli järgi tantsima. Ütled lastele selgelt, et tänane ülesanne on näiteks punaseid sõstraid korjata ning annad neile väikesed ämbrid kätte ning ongi tegevus olemas. Või siis ütled lastele, et minu plaan on täna need ja need tööd ära teha, kas tulete appi või mängite/joonistate isekeskis ja mind ei sega.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljugi mis lapsed tahavad. Sa ei pea ju nende pilli järgi tantsima. Ütled lastele selgelt, et tänane ülesanne on näiteks punaseid sõstraid korjata ning annad neile väikesed ämbrid kätte ning ongi tegevus olemas. Või siis ütled lastele…

Eelkõige peaks ikka nendele hoiusooviga vanematele ütlema, et nad juba ette reeglitele viitaks ja ise ka teaks.

Ma ei saa aru, mis häda perekoolikatel alati teada on, milline sugulus- või läbikäimissuhe on teemaalgatajal nende laste vanematega. Noh, on näiteks naabrite või sõprade lapsed, või ollakse nendele lastele tädi või vanaonu naine. Mis seal vahet on.

Vahe on väga suur. Oma vanaema juures nt on lastel ehk ka omaa asju, riided, mõnel oma tubagi. Ei pea “tervet tavaari” kaasa tassima, lapsel on nurgatagused tuttavad ja leiabki ise tegemist.
Kui läheb võõramale inimesele “külla” hoida, siis laps ise ilmselt ka otsib rohkem hoidja seltsi ja tahab temalt juhatust.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks nende vanaemad ja vanaisad siis ei hoia?
Teada on ju, et tasuta ei soovi peale vanavanemate keegi hoida, eriti mitut ja eriti siis ,kui vanemat nõudmised on suured, kus eeldatakse tegelemist ja mängimist jne. Selline hoidmine maksab juba väga palju. Ikkagi mitu last, mitu söögikorda, lisaks erahoidja. Tundub päris rikaste pärusmaa olevat. Tavainimene ei jaksagi oma kolmele laspele hoidjat raha eest palgata ju. Ja mitte hoidjat paljast,. ikka tegevuste ja õpetustega tegelevat inimest, kes reegleid ka peab, asju ohjab ja korda hoiab , valvab ja vastutab, süüdab ja magama paneb jne .mingi 100 e päev.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 21:27; 06.08 08:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas võtta sellisena lapsi hoida?