Esileht Pereelu ja suhted Kas võtta sellisena lapsi hoida?

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Kas võtta sellisena lapsi hoida?

Postitas:

Mis puudutab lapsehoidmist, siis mind see ei paelu. Lahendasin sarnase olukorra nii, et maksin noortel lapsehoidja tasu kinni. PS: ei olnud lapselapsed, küll aga lähisugulased. Kõik kolm osapoolt olid rahul.

Arvata on jah, et noored võisid rahul olla – said ikkagi tasuta lapsehoidmise. Miks sina, isegi mitte nende laste vanavanem, pidid teiste lastehoiu kinni maksma?? Mõnusad puugid sul need noored sugulased ikka. Ma ei kujuta ette, et ma oma vanemateltki ootaks, et nad maksaksid minu lapsehoidmise kinni, kui nad seda ise ei taha/saa teha – see kõlaks ju sedamoodi, nagu oleks minu laste hoid ennekõike nende vastutada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 16:47; 06.08 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 100% kindel, et nende laste vanemad ammugi ei lõbusta neid kogu ärkveloleku aja… Kolmandad isikud ka ei pea. Aga kui neid üldse oma koju ei taha, siis ei taha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ei võiks lapsed sinuga kaasa hängida, kui sa kodu koristad või aia toimetad. Ehk õpivad selle käigus isegi koristamise ära ja oskavad varsti vahet teha umbrohul ja porgandil. See ongi üks õige lastega tegelemine. Kui lapsed sinu tegemistest tüdivad, siis istugu ja joonistagu või mängigu omavahel.

Sa ehk oled liiga leebeke vanaema, kellele istutakse pigem pähe nii laste kui lastelaste poolt. Las need lapsed ka veidi igavlevad, nii tulevadki head mõtted pähe. Ei pea koguaeg tegelema lastega oluline on pigem, et keegi täiskasvanu on kohal, kui mõni õnnetus või pättus peaks juhtuma ja ka selleks, et päeva jooksul mängimise kõrvalt ka meelde tuleks süüa…

Üks ema.

Vaata, laste hoidmine tähendab laste eest vastutamist. Sa ei tea, kuidas ja mis tingimustes teemaalgataja elab. Võib-olla on tal keset aeda veesilm, mis on laste jaoks piisavalt sügav. Võib-olla pole ta aial aeda ümber või ei käi värav lukus jne. Lastele on vaja süüa teha ja neil samal ajal silma peal hoida.

Lapsed on sugulaste lapsed. Vanused on 4, 5 ja 7. Ma võiks ju neid hoida. täpselt et hoida elus, anda süüa, ja valvata. Aga nad tahavad, et ma mängiks ja tegeleks nendega nende mänge koos. Nii ei õnnestu, et annan pliiastid ja paberi, et joonistage.

See on tegelikult kummaline soov. Sellises vanuses lapsed peaksid omavahel ilusti mängitud saama juba. Neil fantaasia lendab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on sugulaste lapsed. Vanused on 4, 5 ja 7. Ma võiks ju neid hoida. täpselt et hoida elus, anda süüa, ja valvata. Aga nad tahavad, et ma mängiks ja tegeleks nendega nende mänge koos. Nii ei õnnestu, et annan pliiastid ja paberi, et joonistage.

Paljugi mis lapsed tahavad. Sa ei pea ju nende pilli järgi tantsima. Ütled lastele selgelt, et tänane ülesanne on näiteks punaseid sõstraid korjata ning annad neile väikesed ämbrid kätte ning ongi tegevus olemas. Või siis ütled lastele, et minu plaan on täna need ja need tööd ära teha, kas tulete appi või mängite/joonistate isekeskis ja mind ei sega.

Aga miks ta üldse peaks hakkama seda kõike tegema? Enda elu keeruliseks tegema lastega, kes ei ole tema lapselapsed ega otsesed pereliikmed? Sellises vanuses lastega tähendab päev ikkagi pidevat nämmutamist, mida teha, mida mitte teha. Ja selles vanuses lastega koos mingi koduse töö tegemine on pigem eraldi ettevõtmine, et lapsed midagi tehtud saaks, mitte et ise midagi tehtud saaks. Ja lisaks laste omavaheline maadejagamine, mis ka päeva jooksul asja juurde käib.

Kes sellise lisatöö endale võtab, peab ikka eriline lastearmastaja olema. Kõik ei ole sellised, et ei pane lapsi enda ümber tähelegi, et kogu see lastega asjatamine tuleb loomulikult. Enamasti on see ikkagi lisakoormus, lisatähelepanu, lisaenergia, mis sellele kulub.

Ilmselgelt kasutatakse teemaalgatajat lihtsalt ära. Usun, et kui ta lapsehoidmise eest tasu hakkaks küsima, kaoks need abi vajavad sugulased kiiresti ära ja viiks lapsed ruttu lasteaeda. Lasteaia kohatasu maksavad ju niikuinii, vaevalt et nad veel ka lapsehoidmise eest maksma tahaks hakata. Kuigi minu arust ei pea inimene hakkama mingit põhjust välja nuputama või kuidagi end peitma, kui ta ei taha sugulaste lapsi hoida. Tuleb ise ei öelda ja mitte põdeda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 18:39; 05.08 19:13; 05.08 21:24; 05.08 21:39; 05.08 22:08; 06.08 12:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas võtta sellisena lapsi hoida?