Esileht Kodunurk Kas võtta veel teine kass?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kas võtta veel teine kass?

Postitas:
Kägu

Meil on 7-aastane isane kastreeritud toakass, eluaeg üksi elanud meiega, st. teise kassita. Viimasel ajal vaatan, et ta kuidagi laisk. Nüüd olen hakkanud endale ette kujutama, et ta on kurb, oleme päeval kodust ära, tema üksi jne. Tekkis mõte võtta talle sõbraks teine kass juurde. Leitud ka üks tegelane, loomade turvakodust, 8-kuune emane streriseeritud. Aga mõtlen, et kas see ikka on gea mõte, võibolla see meie kassile üldse ei meeldi .. Kahju, et ei oska loomade keelt, muidu küsiks 🙂
Probleeme on veel, nt. meie kass käib otse kanalisatsiooni hädale, liivakasti pole kunagi olnud. Kas uus 8-kuune kass, kes siiani liivakasti kasutanud, suudaks selle selgeks õppida?
Ja meie kass on eritoidul, st. loomaapteegi Hill’s CD – struviitide vastu, peab sellel olema elu lõpuni. Nüüd siit tekib probleem, et kas kassid peaksid olema erinevate toitude peal? Kas see 8-kuune, kellel pole ju näidustust CD-toiduks, tohiks sama toitu süüa üldse? Meie kass kindlasti ei tohi muud süüa. Ma ei näe võimalust neid kuidagi eraldi toita ja kassil peab olema ju toit saadava koguaeg. Nagu kirjutasin, siis päeval oleme tööl, kodust ära. Ei saa valvata, see oleks ajuvaba ka.
Kas oskab keegi nõu anda?

0
0
Please wait...

Postitas:
Jaagular

RE: Kas võtta veel teine kass?

Kassid on mõistatuslikud tegelased.

Mul ühel tuttaval vana kass analoogse teguviisi pärast solvus hingepõhjani ja lihtsalt kolis kodust minema. Mitu aastat oli ta olnud pererahvale A ja O ja kui nooruk majja toodi, läks mujale õnne otsima:)

0
0
Please wait...

Postitas:
BeataRatsanik

RE: Kas võtta veel teine kass?

Minul on 12 a ja 6 a kass. Ei saa hästi läbi, meeter peab ikka vahet olema. Söövad ühtedest nõudest ja pissivad ühte kasti, aga meeter peab alati vähemalt vahet olema. Vahepeal torgivad üksteist, noor vana ja vana noort ka 😛

Kui uue kassi tõin siis vanamutt alguses nädal aega järjekindlalt pissis ja kakas mu voodisse!!!!!

Aga räägi turvakoduga et võtad nn katseajale? Noorem poiss on mul mõistli kaj tulevikus kui vanamutti pole, proovin just varjupaigaga nõule saada, et võtta uus kass (mitte iial poeg!) katseajale.

0
0
Please wait...

Postitas:
lilija1983

RE: Kas võtta veel teine kass?

Pool aastat tagasi võtsime meie 3 aasta vanusele kassile 5 kuuse sõbranna. Mitu esimest päeva mõtlesin, et ei saa läbi. Istusid erinevates nurkades, kartsid teineteist. Vanem kass meil on väga kuri, eriti külaliste vastu. Aga paari päeva pärast käisid ühes liivakastis ja ühes söögikohas. Ei mingit kiusu kakkamist ja pissimist nurgas ei olnud. Ei oska soovitada, kas võta kassile sõbra või ei. Rõõmu on sellest, et kodus on 2 armsat looma ja päeval pole kass üksi. Aga muret, katkist nõud on ka päris palju. Nende mängud muutuvad nii aktiivseks ja eriti noorem kass ei oska oma liigutusi koordineeruda 🙂 Lednavad teekannud, tassid, klaasid – kõik, mis ette jääb :)Karvu on ka 2 korda rohkem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Kas võtta veel teine kass?

Arvesta sellega, et mida vanemaks loom muutub, seda rahulikum ta on. Ja kassid magavadki enamuse ööpäevast maha. Sageli on inimesed need, kes loovad endale mingi kujutluse peas, kuidas loomad peaksid olema ja tundma, ja käituvad selle järgi ning hiljem imestavad, miks probleemid tekkisid. Kass, kes on 7 aastat elanud üksi omal territooriumil, tavaliselt ei hüppa rõõmust lakke, kui talle tuuakse juurde territooriumikonkurent. Ja kassid on väga territoriaalsed loomad. Võid proovida teise kassi juurde võtta, kuid pead arvestama, et suure tõenäosusega ei lähe asjad teie soovitud suunas ja siis peate mõtlema, mida juurdetoodud kassiga teha ja kas on teda võimalus tagastada. Vetsuskäimine on õpetatav, kuid nõuab aega. Söök peab kindlasti erinev olema. Kassidele võib ka kolm korda päevas sööki ette panna.

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk Kas võtta veel teine kass?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.