Esileht Beebi ja mitmikud Kas Zy on ametlik nõuandja siin foorumis või?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 99 )

Teema: Kas Zy on ametlik nõuandja siin foorumis või?

Postitas:

[small]organza kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Teemaalgataja ju väga pabistab, et Zy pole meedik, ja tal pole \”õiget\” haridust, kuigi näitab enda käitumisega, et tal pole isegi kooli lõpetamise diplomi:)

Lisan veel, kui teemaalgataja on mitme lapse ema, siis mina olen kindel, et ei jõudnud ta midagi elus tähtsamat teha, kui ainult lapsi ja nüüd ikka tige küll, et teised on seda jõudnud:) Teemaalgataja, palun leia aega ja lõpeta kasvõi mõned kursused ära, äkki siis on ka sinust kasu:)[/tsitaat]

Oih, kus nüüd miinustas 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja see xkestx võiks ka hakata ometigi korralikult kirjutama! Kes sinu lastele kirjutamist õpetab, kui sa ise täiesti kirjaoskamatu oled? Mida sa näägutad siin foorumis, kui endal on IQ sama suur, kui kinganumber.
Ärge ajage närvi inimest![/tsitaat]

🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zmarikaz kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Oih, kus nüüd miinustas :D[/tsitaat]

see on väga tähtis, eks:)
Mina pole miinustanud ja ei anna hinnangut kunagi, olen liiga kõrge enesehinnanguga inimene:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja teie, kes te olete siin nimedega wair, blair, sair või dair, mis vahet seal on? Pole ju juures sinu perekonnanine, fotot jne. Ühtmoodi anonüümsed kõik. On teil aga loogika.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 22:43; 18.01 00:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]organza kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]zmarikaz kirjutas:[/small]

see on väga tähtis, eks:)
Mina pole miinustanud ja ei anna hinnangut kunagi, olen liiga kõrge enesehinnanguga inimene:)[/tsitaat]

Ja mida sa siis tegid, kui ei andnud oma hinnangut teemaalgatajale? 🙂 Sina see oledki, see mõttetu miinustaja siin ma arvan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, igal on oma identiteet ning minu perekool.ee identiteet on siin ilusti näha, ehk siis inimesed saavad tekitada endale ausa arvamuse mu sonavottudest ning vajadusel öelda, et mulle meeldib voi meeldi see, mida ma ütlen. Sina, Kägu, ei taha öelda, kes sa oled, ehk ka perekool.ee osas tahad olla anonüümne, nii et jumala eest keegi sinu kohta arvamust ei kujundaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti piinlik lugeda sellist isiklikku rünnakut zy-i vastu.
Kas see teeb teid õnnelikuks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 23:25; 18.01 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zmarikaz kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja teema võiks nüüd lõpetada! Kes tahavad, kirjutavad sellele inimesele e-mailile, kui neid tõesti selle inimese arvamus huvitab 🙂 Nagu näha, siis enamust siin siiski ei huvita.[/tsitaat]

enamust vist siiski huvitab. nt kui kõrvutada neid n-ö plusse hetkesiesuga.
* teemaalgataja – 179.5%
* Zy – 271%

mina andsin juba ammu alla. ei viitsi enam pidevalt vastata nendele \”minu ema tegi nii ja midagi pole juhtunud\” \”andsin oma lapsele piima 1-kuuselt/panin lapse 4-kuuselt käimistooli.. ja midagi ei juhtunud\”, \”iga ema teab ise, mis lapsele parim on\”, \”lollid olete, et raamatuid loete, sest seal pole tõtt\” jne jne asjadele.
mingil hetkel ma nagu üritasin.. aga sellel pole mõtet.

inimesed on kohati nii piiratud ja ei usu asju ka siis, kui neile kõik kenasti ära tõestada nt korduvate ja korduvate viidetega arstide vastustele, raamatutele jne jne. ikka on see \”iga ema teab ise\” – aga miks siis üldse foorumist nõu küsida?

antud teema puhul on mulle aga äärmiselt ebasümpaatne hoopis see isiklik pöördumine – milleks? või noh, eks seda võib võtta ka isikliku tähelepanuavaldusena. mina ausalt öeldes ei viitsiks kellegi personaalteema lahkamiseks teemat teha.

maailmas on paljude asjadega nii, et endale mitte meeldiv tuleb lihtsalt tähelepanuta jätta. infotulv on suur.. aga mulle nt meeldib juba silmaringi mõttes olla kursis erinevate arvamustega. nii jõuan ma enda tõeni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]wair kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vaata, igal on oma identiteet ning minu perekool.ee identiteet on siin ilusti näha, ehk siis inimesed saavad tekitada endale ausa arvamuse mu sonavottudest ning vajadusel öelda, et mulle meeldib voi meeldi see, mida ma ütlen. Sina, Kägu, ei taha öelda, kes sa oled, ehk ka perekool.ee osas tahad olla anonüümne, nii et jumala eest keegi sinu kohta arvamust ei kujundaks. [/tsitaat]
Ma pole sinu kasutajanime siin varem kohanud, miks küll?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 22:43; 18.01 00:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zy kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]maarya kirjutas:[/small]

Haridus ei ole mul meditsiiniline kuid sellel alal on vist aja jooksul läbi loetud kogu kirjandus, mis meditsiinieriala tudengitel ette nähtud on. Lisaks veel hulgaliselt vanemat meditsiinilist kirjandust, mis kirurgist vanaisalt päranduseks saadud.

Lastekasvatamisteemalist \”neelan\” peale esimese lapse sündi valimatult – raamatud, mis vähegi raamatukogus silma jäävad, artiklid teadusajakirjades, võõrkeelne kirjandus, internett.

…. Ja ma ei taha, et kõik mõtleksid nagu mina. Veel vähem, et teeksid nagu mina. Ma ütlen oma seisukoha ja igaüks tehku nagu tahab.
Ainuke asi, mida ma ei talu ja mis mind kaunis teravaks ajab, on kui soovitatakse küsijale toimimisviisi, mis võib last kahjustada. Parem ettevaatlik lähenemine kui peale lennata stiilis \”mina tegin ja ei juhtunud midagi\”. Samas – nagu juba ennegi ütlesin – teemaalgatajad tehku nagu heaks arvavad… kuni nad ei tule oma riskeerivat käitumist teistele kuulutama kui õiget asja.[/tsitaat]

sinu lause:Ainuke asi, mida ma ei talu ja mis mind kaunis teravaks ajab, on kui soovitatakse küsijale toimimisviisi, mis võib last kahjustada.

see ju ongi see põhiasi sul.
Millest sa küll alati järeldad, et teise tegu kahjustab last?
Sinu iidsed raamatud?
Saa aru juba, et sa võid lugeda palju tahes, aga arstid käivad ka väga paljudel konverentsidel, kus räägitakse iga päev uutest ÕIGETEST tegemistest ja muutustest siin maailmas. Ajaga muutuvad ka need vanad tõed.
Nii et mina kordan veel. Sul pole sugugi õigus alati, kui arvad endal õihus olevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 14:30; 17.01 18:49; 17.01 19:34; 18.01 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ma kordan oma küsimust:
oled sa nüüd targemaks ja õnnelikumaks saanud oma teemaalgatusega?

ZY on üks asjalikumaid vastajaid siinses foorumis ja mul on sügavalt kahju, kui selle sügavalt ebaviisaka ja õela teema tõttu ta loobub siin oma teadmisi jagamast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 23:25; 18.01 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi see teema siin on läinud mõttetuks materdamiseks, saan siiski aru, et mõned emad muretsevad sellepärast, et Zy vastandab end perearstidele. Hästi ei saa aru kuidas Zy arvab, et tema nõuanded on paremad. Ta ise ju läbi foorumi konkreetset last ei näe, kellele näiteks perearst on soovitanud lisatoitu anda 5 kuuselt. Ja kui ema on ebakindel ning Zy ütleb, et see pole absoluutselt vajalik, siis tundub, et paljudel juhtumitel talitatakse pigem fooruminõuannete järgi. Mina endale sellist vastutust küll ei võtaks, et omamata meditsiinilist haridust tituleeriksin kõik perearstid lollideks, kelle nõuanded on ajast ja arust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 17:20; 18.01 09:33; 18.01 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei ütle, kas mulle Zy meeldib või ei meeldi, kuid olen ka varem siin soovinud, et selliseid üsna professionaalsena tunduvaid soovitusi võiks inimene teha mitte-anonüümselt. st. palun avalda oma õige nimi, et teaksin, kes on konkreetse soovituse taga. häirib, et ta nii kiivalt oma isikut varjab, samas kui noortele emadele siiki arstina laseb end paista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] mina ei saa jälle sellest Perekoolile nii omasest suhtumisest aru, et perearst on tingimata loll. perearst on pidanud käima koolis 11 aastat, tegema eksamid ära positiivsetele hinnetele, teda on õpetanud pädevad õppejõud, oma ala professionaalid. selgitage mulle, kuidas saab arst pärast sellist õppimist olla rumalam kui inimene, kes kunagi meditsiini õppinud pole? millel põhineb teie enesekindlus, et olete targemad kui arstid? kas te arvate oma eriala kohta samuti, et iga suvaline inimene tänavalt võib tulla teid teie erialal õpetama, sest ta on mõne raamatu läbi lugenud ja Google’s surfanud? või peate sellist inimest naeruväärseks ja ei sea oma teadmisi ning pädevust kahtluse alla?
kui teie perearst on teie arust diplomi tõesti ostnud ja ei tea meditsiinist midagi, siis miks te perearsti ei vaheta? [/tsitaat]

Kas ma kirjutasin, et kõik perearstid on lollid?
Ei!
Kas Te teate, et umbes 20a. tagasi perearstid said peale 6a. tavalist arstiteaduskonda lõpetamist diplomi koos õigusega minna kohe perearstiks tööle? Nad ei pidanud minna edasi perearstiks õppima.
Ma ei hakka siin kirjutama ja avaldama kes ma olen ja millega ma tegelen, aga tean väga hästi, millest ma räägin.
Kas te arvate, et diplomid ja koolituste paberid annavad 100% garantiid, et arst on pädev, või äkki arst käis koolitusel teiste sõbrannadega lobisemas ja kohvi joomas ja sai paberi lihtsalt koha viibimise eest? Kahjuks teie ei tea, millest räägite, me peame pimesi arste usaldama, aga igal emal peab ka mingisugune ettekujutus olema, ta võiks raamatuid lugeda, erinevaid uuringuid uurida, sest kahjuks teinekord arstid võivad hoopis kahju lastele teha, olge ikkagi mitte nii usaldusväärsed. Teine kord peab väga peale käima, et mingisugust abi saada, vaadake ometi ümber, küsige enda tuttavate käest, kas need on alati rahul arstidega?
Mina olen enda perearstiga väga rahul, sest ma saan kõiki, mis mul vaja on. Ta teab, kes ma olen ja meil on natuke teine suhtlemine.
Ma tahtsin seda rõhutada, et mõnikord perekooli foorumist on rohkem kasu kui perearstilt.
On olemas väga häid arste, ja väge tore, et need on meil olemas on, aga kahjuks arstid on ka inimesed ja nii nagu igas erialas on ka täielikud … enda erialas, kahju ainult, et need riskivad meie laste tervisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene, kes on võtnud endale rolli siin nii dominantselt sõna võtta peab arvestama ka sellega, et tal on nii pooldajaid kui ka vastaseid. On olnud siin ka küll ja küll teemasid temas, kus ta on kiita saanud. Enamasti, kui ta nõu annab, jagavad emad talle plusse. Siis on ju tore ja hea tunne, eksole. Tugev ja tark inimene arvestab siiski ka kriitikaga ja selekteerib endale välja, kes siin niisama kadedusest plöksivad ja kelle kriitikat tasuks natukene vaagida ja pilk enda sisse heita. Ma olen poolt, et tema nõuanded on enamasti asjalikud ja teretulnud. Siin on ikka palju rumalust ja on vaja, et keegi seda autoriteetsemat ohjeldaks. Samas on ka silma jäänud just see, et kui keegi ka asjalikult ja argumenteeritult vahel oma arvamuse paneb teemasse, mida ta läbi ja lõhki valdab, siis ta vastab enamsti väga teravalt. On teemasid, mille puhul ei ole musta ja valget lahendust! Ma ei pea silmas siiski söögiteemat, mjis siin kirgi kütab. Olen ka seisukohal, et enne kuuendat elukuud EI PEAKS lisatoitu andma. Kui ta nüüd selle teema pärast siit foorumist lahkub, siis oli tegemist küll nõrga inimesega, kes kriitikat raasugi ei talu ja ei oska selekteerida kriitikat ja seda, kui keegi niisama õelalt torgib.
Oleks ometi nii lihtne mõnest poliitikust ka lahti saada, siis kutsuks lausa Savisaare siia foorumisse, ehk astub ka pukist tagasi, kui siinsete naiste lõugade vahele satub:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Ja sõimlejad – teil saab see küll üliraske olema, aga loodan, et suudate vähemalt oma lastele mitte halba eeskuju anda ja neist normaalse moraali ja viisakusega inimesed kasvatada. Aga noh, kust sellised inimesed ikka tulevad kui ikka oma emade kasvatusest. Kuulake neid siis edasi stiilis \”mina küll sulle lehmapiima andsin…\” :)[/tsitaat]

Esiteks on see nõme näide – paljudel meie emadest polnudki muud võimalust kui alates 3 kuust keefirit ja hiljem lehmapiima hakata andma, sest kaua sa seda riisitummi jõuad keeta, kui rinnapiima ei ole ja tööl pead käima ning laps toonast defitsiitset, kuid ebakvaliteetset rpad lihtsalt ei seedi!
Loomulikult usaldan ma oma ema rohkem kui anonüümset dogmaatilist zyd kuskil foorumis, kus ma sooviksin tõesti lihtsalt kuulda teiste emade konkreetseid kogemusi. Raamatuid oskan ma ise ka lugeda, ligi 6 erinevas keeles kusjuures, mis peaks tagama piisavalt erinevate seisukohtade saamist erinevate riikide ja koolkondade kirjutatu põhjal.
Vabandan, kuid mindki ärritavad zy kategoorilised sõnavõtud stiilis:\”kui 4. kuust lisatoitu annad, oled loll ja halb ema.\” Utreeritult siis…
Ning konkreetse näitena varem mingi tissistreigi teema all esitatud lauseke, mida küll asjalikuks nõuandeks ei saa liigitada, et tema pole küll kunagi ühtki last näinud, kes streikima jääks – võin pidulikult teatada, et mul üks selline kodus. Teemas ei vastanud, sest ei soovinud teemaalgatajat veelgi enam masendada..,

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 12:53; 18.01 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KÄOD, kui tahate isiklikku arvamust avaldada, kas seda ei peaks siis tegema ISIKLIKULT, OMA NIME ALT?
Sest Zy julgeb oma arvamust alati oma nime alt postitada, respekt.

Anonüümselt olete tõesti nagu Delfi kommentaarium, kus oma madalrõhkkondi käiakse välja elamas. Võib-olla on teil seejärel tõesti oma piiratud maailmas rahulikum edasi elada, kuid äkki rahustate end tõesti mõnes muus kanalis?

Mind ka ajavad vahel siinsed tõeliselt lollid postitused naerma. Just naerma, sest mul närvid korras ja ma ei vihasta (anonüümse) lolluse peale. Ja naeran kõhutäie ning võtan järgmise asjalikuma postituse lugeda. Ehk tervete närvidega inimene lähtub reeglist, KUI EI MEELDI, ÄRA LOE. Mitte, kui ei meeldi, anna anonüümselt makku ja näkku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samapalju kui Zy on tema nimi, on ka kägu minu nimi, mõlemad anonüümsed. ma ütleks respekt siis , kui ta esineks siin OMA nimega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on tegemist asjaliku ja argumenteeritud postitusega, siis selle sisu ju ei muuda see, kas kirjutaja on kägu või kiisuke22 vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 17:20; 18.01 09:33; 18.01 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis Kairitist sai? Keegi mainis, et temast saadi lahti? ma siin suht igapäevane külaline, aga pole märganud, et keegi talle halvasti õelnud oleks? mulle ta meeldib igatahes. ta pole küll kellegile pahasti õelnud vaid selgitab rahulikult oma seisukohti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on Zy nõuanded küll vägagi abiks olnud. Pole lugenud küll valimatult kõike, olen piirdunud vaid endale huvipakkuvate teemadega. Siiski müts maha selle naise ees, et ta viitsib aastast-aastasse seletada ning oma teadmisi levitada neis aina korduvates teemades… Keegi ei käse ju 100% toimida tema sõnade järgi ega pimesi uskuda.
Palun väga, loe raamatuid ja mitte seda foorumit siin. Ehk siis märkad, et ka raamatute autorid panevad puusse teinekord või siis ei ühti raamatute seisukohad sinu arvamusega.
Ma ei saa teemaalgataja probleemist aru tõttöelda.
Siin ei teki küsimustki, kas eelistada otsekohese tooniga asjalikku ja sisukat kommentaari asjatundmatule huupiarvamisele ninnu-nännu-stiilis.
Kui toon ei meeldi ju siis iseloomud ei sobi ja pane filter vahele nagu keegi eelpool soovitas 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii, Zy-st on nüüd lahti saadud! Jumal tänatud, perekoolikanad saavad hakata nüüd valimatult jama suust välja ajama ilma et keegi neil silma peal hoiaks ja korrale kutsuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Zy oleks oma nõuandeid kogu aeg käona andnud, siis poleks probleemi, aga kuna ühte \”nime\” sai liiga palju loetud, hakkas see kellelegi pinda käima.

Väga nõme suhtumine.

Kahju, et selline eestlaslik suhtumine jälle päevakorral – eestlane sööb ikka teise eestlase ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep, aga me veel kohtume nende teemaalgataja-taoliste emotsionaalsete türannidega Väikelapse alafoorumis, lasteaia ooteruumis, algkooli jõulupeol jne. Ikka leidub kasutuid, kuid valjuhäälseid kodanikke meie seas, kes teiste silmade välja nokkimisest mõnu tunnevad. Seniks räägime Lenne kombedest.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No nii, Zy-st on nüüd lahti saadud! Jumal tänatud, perekoolikanad saavad hakata nüüd valimatult jama suust välja ajama ilma et keegi neil silma peal hoiaks ja korrale kutsuks. [/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 15:16; 17.01 15:20; 17.01 21:02; 18.01 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need lapsevanemad, kes siin nii kole kriitilised Zy suhtes on, on ka mõelnud, et Zy ja teised temataolised kes, siin hüva nõu jagavad, teie kallite beebide heaolu nimel seda teevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]EikeK kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas need lapsevanemad, kes siin nii kole kriitilised Zy suhtes on, on ka mõelnud, et Zy ja teised temataolised kes, siin hüva nõu jagavad, teie kallite beebide heaolu nimel seda teevad?
[/tsitaat]

Et puhtast altruismist siis? Sellisel juhul ei tohiks ju ka kriitika selle hüva nõu vormi pihta neid kõigutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 12:53; 18.01 22:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga milleks üldse selline kriitika? Siis võiks ju teha iga päev teemasid \”Kägu 17.15 on rumal\” Ja minu arust oleks nüüd aus kui teemaalgataja oma kasutajanime avaldab, soovin tema nime nüüd Zy asemel nendes korduvates probleemides igapäevaselt näha:) Käo võiks perekool üldse ära kaotada, milleks see? Nagu siin väideti siis mesimumm205 on piisavalt anonüümne. Siitkohalt siis üleskutse perekooli moderaatoritele- eemaldage käod!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Pixuelle kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga milleks üldse selline kriitika? Siis võiks ju teha iga päev teemasid \”Kägu 17.15 on rumal\” Ja minu arust oleks nüüd aus kui teemaalgataja oma kasutajanime avaldab, soovin tema nime nüüd Zy asemel nendes korduvates probleemides igapäevaselt näha:) Käo võiks perekool üldse ära kaotada, milleks see? Nagu siin väideti siis mesimumm205 on piisavalt anonüümne. Siitkohalt siis üleskutse perekooli moderaatoritele- eemaldage käod![/tsitaat]
Lõpuks ometi ka üks normaalne idee:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minge Pereklubi või Nupsu foorumisse, seal kõik kenasti nimede ja piltidega, meiliaadressid ka juures. Igaühe jaoks on kuskil foorum, mis te siin reformima hakkate?
Ja nüüd siin teemas on küll kõik kõvad mehed äkki oma nimedega välja tulema, aga miskipärast, kui probleeme lahatakse, on enamus teist samuti käod, pole näinudki siin varem selliseid nimesid, nagu nüüd välja ujuvad. Niiet, milleks te olete nii kahepelgelised? Oma nime alt kirjutatakse siis, kui tahetakse midagi eriti tarka õelda ja silma paista, endale nõ nime teha, käona siis kui on oht materdatud saada. Las olla see foorum selline nagu ta on, oma heade ja halbade külgedega, mulle siin meeldib. Kui ei meeldiks, koliks mujale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 10:05; 19.01 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhh. Jaksu ja pikka meelt sulle, zy.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 99 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas Zy on ametlik nõuandja siin foorumis või?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.