Esileht Hobinurk kass

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: kass

Postitas:
Kägu

Mida teeksite kui teie aianurka ilmub emakass ja 3 kassipoega? Seda emast kassi olen ringi silkamas näinud aastaid lähitänavatel jm, ilmselt pole omanikku. Juhtusin just ühe varjupaiga fb lehelt lugema, et neil on tiinete kassiemade ja kassipoegade uputus, pole ruumi. Kuuri all nad mul pesitsevad, kui oleks suur soov nad kätte saada, siis kätte nad end eriti ei anna.

Kahju muidugi, järjekordsed kassipojad, keda ei ole mitte kellelegi vaja. Tean, et parim kingitus oleks selle emase kassi ja mingi aja pärast ka noorte kasside steriliseerimine. Kas tunneksite kohustust midagi ette võtta või võtta seda kui paratamatust, et kodutuid kasse on alati olnud ja paraku jääbki olema?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Helista valda ja küsi, mida edasi peaksid tegema. See, et ühes varjupaigas on kohad otsas, ei tähenda, et kusagil ruumi pole.  Aga seni kuni loomakaitsjad pole kohale tulnud, annaks süüa. Näljane loom läheb vargile, nii et parem kui sa ise otsustad, mida annad, siis ei pea kass otsustama, mida ta kätte saab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tunneksite kohustust midagi ette võtta

Jah, tunneksin. Teeksin ka, kõik endast sõltuva.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei jätaks kindlasti seda kassi koos poegadega hulkuma. Laenaks puuri ja püüaks kassid kinni, ema laseks steriliseerida  ning siis otsiks neile uue pere. Ennast teades jätäks üks kassidest endale.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti kontakteeruks kohaliku omavalitsusega, et saada esmased suunised. Paljud MTÜd tulevad ka kaugemalt appi. Vaadates kui nõutud kassipojad näiteks selles grupis on https://www.facebook.com/groups/1450431855225361, siis neile leiab kindlasti kodu. Ise muidugi valiksin ja kaaluksin kõvasti, kellele loovutaksin, sest liikvel on ka sarnaseid inimjätiseid https://lemmikloom.delfi.ee/artikkel/90087029/fotod-loomade-tapmise-eest-vangis-istunud-noormees-petab-heausksetelt-koeri-valja teadaolevalt kasutab see konkreetne tüüp loomade hankimisel ka “tüdruksõbra” abi, st taustauuring oleks igal juhul vajalik.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohaliku varjupaigaga tuleb kontakteeruda. Nendest kassipoegadest kasvavad niimoodi metsikud tegelased, kelle sotsialiseerimine võtab päev-päevalt rohkem aega. Mida varem nad inimesega kontakti saavad, seda suurem tõenäosus, et nad saavad endale kodud. Sellist olukorda, et varjupaik on täis, ei saa reaalselt olla – need täis asutused on kasside päästmisele keskendunud MTÜ-d, mis teevad seda vabatahtlike abil ja ainult annetuste toel. Varjupaik, kellel on konkreetse omavalitusega leping, on kohustatud vastu võtma kõik selle omavalitsuse hulkuvad loomad. Jah, seal on risk, et kas need samad kassid või siis mõned teised pannakse ruumipuuduse ja loovutamise lootusetuse tõttu magama, aga ka see on neile kassidele kindlasti palju suurem teene kui neid lihtsalt ilma kätte jätta. Hulkuv kass saab enneaegselt surma nagunii, vähemalt saagu humaanselt ja ilma piinadeta ning ilma, et neid hulkuvaid juurde toodaks.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on majapidamisse korduvalt kasse ilmunud, küll mitte emast poegadega. Ühe, emase, võtsime endale ja nüüd ongi ta meie kass, üle 10 aasta meil elanud. Ühe, kes oli sõbralik ja ilus isane, mõtlesin ka endale võtta ja lasin juba äragi kastreerida, aga see leidis peale kastreerimist endise kodu üles. Enne oli see kass meil üle kuu elanud. Siis on olnud üks kena kass, kes minu kassile ja koerale üldse ei istunud ja üks rääbakas kass, kes polnud just eriti sõbralik. Need viisin varjupaika.

Kui mulle nüüd tuleks emane poegadega, siis kindlasti saaks see emane ära steriliseeritud. Vaataks, kas mõni neist kassidest mulle ja mu loomadele meeldib ning kui on hea läbisaamine, siis võtaks endale veel ühe kassi. Ülejäänud viiks varjupaika. Emane saaks aga kindlasti steriliseeritud (teeksin kasvõi varjupaigale sihtotstarbelise annetuse). Hoiukodunduse jaoks pole minul aega ega jaksu.

Kuna mul on keskpärane sissetulek, siis kannatab selle eest aega-ajalt küll mõne hulkuri ära steriliseerida või kastreerida.

Kuna ma oma kassi ära steriliseerisin (ja talle kodu pakkusin), siis jäi sündimata 10-15 korda 4-10 poega, tõenäoliselt kõik hulkurid sünnist saati. Polegi ju nii väike mõju.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa midagi ei tee, on sul seal järgmisel aastal kassikoloonia. Mina kirjutaksin mõnele MTÜ-le ja laenutaksin püügipuuri, steriliseeriksin koostöös MTÜ-ga kassi ära st sina maksad, aga nende kaudu saad kindlates kliinikutes märgatavalt soodsamalt ja pojad läheksid siis koju MTÜ kaudu koos vastava lepinguga ja neid reklaamitaks nende alt. Neil on olemas mustad nimekirjad loomapiinajatest, vastutustundetutest loomapidajatest kes igal aastal kasse vahetavad jnejne. Neid nad kahjuks teistega jagada ei saa.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa midagi ei tee, on sul seal järgmisel aastal kassikoloonia. Mina kirjutaksin mõnele MTÜ-le ja laenutaksin püügipuuri, steriliseeriksin koostöös MTÜ-ga kassi ära st sina maksad, aga nende kaudu saad kindlates kliinikutes märgatavalt soodsamalt ja pojad läheksid siis koju MTÜ kaudu koos vastava lepinguga ja neid reklaamitaks nende alt. Neil on olemas mustad nimekirjad loomapiinajatest, vastutustundetutest loomapidajatest kes igal aastal kasse vahetavad jnejne. Neid nad kahjuks teistega jagada ei saa.

Mina teeksin ka nii, sest nende kaudu julgetakse kassipoegi ka paremini võtta. Näiteks võttis mu sõbranna MTÜ kaudu kaks kassi, üks on terve, aga teisel mingi puusaluude kaasasündinud häire, mis vajas kallist operatsiooni, mis raha sõbrannal ei olnud. Pöördus uuesti MTÜ poole ja MTÜ tasus esialgu arve, osa rahast maksab sõbranna neile jupikaupa tagasi. Igatahes mina võtan ka nüüd sama MTÜ kaudu kassi, sest tean, et kui on mingi väga suur probleem, siis saab sealt kassiga ka abi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oli sarnane olukord. Teavitasin KOVi – nemad saatsid mingi vabatahtlike organisatsiooni. Kassiema koos poegadega püüti kinni ja viidi varjupaika. Steriliseerimise eest maksis KOV. Loodetavasti leiti poegadele päriskodud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan kõiki vastajaid! Nüüd võiks küll öelda, et kas kassid loevad Perekooli või? Neid poegi enam näha pole, emast kassi nägin ühel naabertänaval jooksmas.

Kassikolooniat küll karta pole, kuna elame siin aastaid ja poegi nägin esmakordselt. Hoopis vastupidi, eelnevatel aastatel käib aiast läbi nii 7-8 nn tuttavat nägu (täiskasvanud kassid), ehk enamik v mõned neist ikka kodukassid, kõik näevad normaalsed välja, aga sel kevadel umbes kolme näha.
Üldiselt on aed meil suht lage ja paljas, va kuurialune. Tundub nagu igav koht, kus olla. Üks plate on kuuri taga külili, selle võiks eemaldada, et selle all varjumist vältida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igal omavalitsusel on varjupaikadega lepingud, kes peavad tegelema selliste loomadega, muud MTÜd on veel lisaks.

0
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Hobinurk kass