Esileht Hobinurk Kass ajab karva

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kass ajab karva

Postitas:

Mul on kodus 3 aastane Scottish Fold, kes on viimasel ajal hakanud meeletult karva ajama. Üks põhjus võib olla muidugi kevadine karvavahetus, kuid varasematel aastatel pole isegi kevadel sellist meeletut karvahulka olnud. Muidugi võib olla põhjuseks ka stress, sest siin koroonaajal on pere koguaeg kodus olnud ning koguaeg melu ja möll.

Kas on kellelgi kogemust mingite vitamiinide või toidulisanditega, mis natukene aitaks karva kinni saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toitu ei ole vahetanud?

Kui kahtlustad, et põhjuseks on stress, siis asu seda probleemi lahendama, tagajärjed võivad olla hullemad kui lahtine karv. Feliway difuusor seinakontakti kuskil seal kandis, kus kass kõige rohkem viibib, see on kasside nö õnnehormoon. Kui on väikesed lapsed, siis kassile määrata üks oma koht, kus keegi teda näppimas käia ei tohi. Proovi nii paar nädalat ja kui tundub, et probleem ei hakka kuidagi lahenema, siis võid apteegist osta melatoniini tablette (vaata kindlasti, et mingite lisanditega ei oleks, paljud neist on lisaks veel mingite ravimtaimedega). 1mg tablett igal õhtul. Võtab kassil ärevust maha, magab paremini ja lisaks sellele on ka karvakasvu soodustava mõjuga. Googelda “melatonin for cats”, saad rohkem infot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 14:30; 29.04 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastust ei tea, aga karvavahetuseks mu meelest pisut vara…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastust ei tea, aga karvavahetuseks mu meelest pisut vara…

Ei ole vara. Kassid vahetavad karva kaks korda aastas – siis kui päevad hakkavad pikemaks minema ja siis kui päevad hakkavad lühemaks minema. Praegu on juba pigem hilja, kassidel peaks juba ilus suvekarv olema ja vana talvekarv enamuses maha aetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 14:30; 29.04 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karvavahetus, taevas olgu tänatud, hakkab jah läbi saama. Siiamilaadne, väga viisakas selles suhtes. BSH – viimased umbes kolm nädalat kolinal karva ajanud nii, et ateistki hakkab mitu korda päevas kõiki jumalaid appi kutsuma.
TA kui lühike su scotishil karv on? BSH kohta ka osad allikad väidavad, et tagasihoidliku karva ajamisega. Minu eksemplaril on karva pikkus u 4 cm (on, on paberitega) ja nagu miskine karvapuistur käib ringi. Vahetuse aeg on puht hullumaja. Isegi Roomba enam ei aidanud, sel oli ka kohe hing niidiga kaelas, filter peenikest tolmu ja karp paksu karva täis. Ja sellest kokku korjatud karvast oleks vabalt 2-3 kasukat saanud. Ja proua on ikka veel kobedalt karvane. Julm. Lihtsalt julm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Hobinurk Kass ajab karva