Esileht Kodunurk Kass ja kolimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Kass ja kolimine

Postitas:
Kägu

Kodus 7 aastane kass. Võetud sai vanema tütre palvel ja minu siirel nõusolekul. Elame hetkel korteris ja kassile meeldib palju rõdul olla. Kui oleme ämma juures maal pikemalt on ka kass kaasas ja naudib õues kondamist. Oma hoovist ta kusagile ei lähe ja kuhugi pole väga minnagi. Ümberringi mets. Nüüd on plaan kolida korterist linnamajja. Olen katergooriliselt vastu, et võõrad kassid käivad teiste hoovides, terrassidel või laste liinakastis ning ei lubaks seda ka oma kassile. Aga välja minemist nagu ka keelata ei taha – talle meeldib seal.

Teiseks mureks on, et kassi võttes elasime lapsega kahekesi. Nüüd olen kooselus ning abikaasa ei ole kassiinimene. Eks ta ole – naise kaasavaraga peab arvestama, olgu või kass. Ta tolereerib aga… meie kass on väga jutukas. Abikaasa magab öösel halvasti ja kass sellele kaasa ei aita oma kondamisega. Siis ta küsib pidevalt valjuhäälselt rõdule või mõnda magamistuppa, mille uks on kinni. Mõistan abikaasat. Kui ikka loomainimene ei ole, siis paratamatult lõpuks hakkab häirima. Ega ta kassi vastu halb pole aga jah, tolereerib. Mina ka kassi nüüd ülemäära fänna aga pereliige.

Nüüd kolimisega olen aga mõtlema hakanud, kas kassi majja kolimine on ikka hea mõte. Majas veel rohkem kinniseid uksi, mille taga sisselaskmist nõuda. Õue lasta ei saa. Ämm on avaldanud soovi, et võtaks kohe kassi endale, kui ainult ütleme. Aga endal on kahetised tunded. Ta oleks ikka meie perekonna lemmik aga samas, kuidas me anname ta ära mujale elama. Mida teeksite.

+2
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teed kassile õue aediku, kus ta saab uudiseid nuusutamas käia ja linnuvaatlusi teostada. Igavlev kass ongi üks tüütu kass, kes jaurab kinniste uste taga ja spurdib kööki nagu poleks elus süüa saanud, kui keegi peaks köögi poole minemas olema. Kassile tuleb pakkuda tegevust, mis teda ära väsitab, siis ta ei konda öösiti ringi mööda maja.

Majas teil ka ilmselt ruumi rohkem, ei häiri nii palju kui keegi kuskil kõrgemal või kaugemal mõne kinnise ukse vastu pahameelt üles näitab.

Üldiselt jääb su kirjatükist mulje, et sa ei otsi lahendusi vaid pigem õigustusi kassist loobumiseks. Kui ikka nii väga ei hooli, siis äkki ongi ka kassile parem kui tal uus ja hooliv pere tekib.

+29
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaene kass, keda ei taheta.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ka otsid õigustust, et kass ära anda. Mis ei olegi paha mõte, kui ämm tema eest hästi hoolitseb, kass ju tajub ka, kui teda ei taheta. Tean mitut naist, kes uue mehe pärast lapsedki on kodust minema saatnud, sest mees ei saa lastega läbi, kass on selle kõrval köki-möki.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa sellepärast ei muretse, mida lap tunneb kui ta uude kohta kolitakse ning ühtlasi ka tema lemmik ära antakse?

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kass üritab sulle vihjata, et see mees on paras sitakott. Kui vanem tütar tahtis kassi ja ma eeldan, et te kõik elate koos, siis oleks alatu anda tütrele nii võõrasisa kui saada kassist lahti. Kui tütar on aga suur ja elab eraldi, siis annaks kassi tütrele, sest tema tahtis. Ämmale ei annaks, võõras inimene.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kass on tütre oma, siis olgu öösel tütre toas ka – tema ja teie tubade vahel võiks öisel ajal olla ju kaks suletud ust, sellest ehk piisab mehe öörahuks?

Kuigi see idee, et kassul õues oma (ülalt suletud) aedik, on ikka maru hea – kui ma peaks kunagi kassi võtma, siis nii teengi. Sealt võiks ju tulla kassiluuk tuppa ka, et tahab, vaatleb õues linde, tahab, tuleb tuppa sööma ja paitusi saama.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei võtaks endale üldse sellist meest, kes ei salli kasse, sest mul on endal eluaeg mõni kass olnud ja kui mees kasse ei salli siis ma ei näe varianti, et temaga koos sama katuse all elada.

Mul on üks sõber, kes üldse kasse ei salli, no ta niipalju elab üle, et kui seltskond on külla kutsutud, siis ikka tuleb. Kass on sellel ajal nagunii peidus, talle ei meeldi rahvamassid.

Kui te seda looma ei anna päris võõrale inimesele, siis minu arvates on siiski okei anda loom sinna, kus ta juba on olnud ja harjunud ja sellisele inimesele, kes seda kassi võtta soovib, ehk siis ämmale. AGA siin on mõned agad. Mida laps sellest arvab, et kassi kolides kaasa ei võeta? Kui te elaksite edaspidi majas, mitte korteris, siis seal on ju kassi jaoks ometi ruumi küllaga. Peate talle lihtsalt normaalsed elutingimused looma, kraapimispuu, õues kassile oma ala, kui on hirm, et ära jookseb. Majas ei ole mingeid probleeme sellega ju. Ma saaks veel aru, et kassi ära andmise mõtted on siis peas, kui kolite kuskile ühetoalisesse korterisse ja ei ole lihtsalt enam looma pidamiseks õigeid tingimusi.

See, et uuele mehele ei meeldi kassid, ei ole kindlasti õige alus, mille pärast kassi ära anda. Ega see kass mehele nüüd kuidagi üllatusena ei tule ju, peaks ikka võtma looma kui pereliiget.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ikka loomainimene ei ole, siis paratamatult lõpuks hakkab häirima.

Minu abikaasaga oli vastupidi – lõpuks harjus ära ja lasi rahus tal ka öösel voodis magada, uksi enam vahelt kinni ei pannud, sest nii oli palju lihtsam, ei pidanud mingit kraapimist kuulama. Magas jalutsis ja kedagi ei seganud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Tõenäoliselt otsingi õigustust. Süda ei luba ära anda, armsake on aga… kõik see.

Minul on lisaks pikad tööpäevad. Kassi jaoks aega ei ole, et temaga mängida. Pai ikka saab, õhtuti vahepeal nuruma tuleb. Aga olen algusest peale olnud see, kes potti puhastab ja süüa ette paneb. Laps on teismeline ja samuti kõikide oma tegemiste, trennide ja sõprade kõrval on kass liikuv sisustuselement pigem.

Asjaolu, et abikaasale ei meeldi, ei ole siiski primaarne. Kui ma ise täiel veendumusel arvaks, et kass jääb meiega kuni surm lahutab, siis nii ka oleks ja mehel sõnaõigust ei oleks – kass oli enne teda. Kassil tegelikult oleks ämma juures parem elu, rohkem tähelepanu, tegevust ja vabadust.

+5
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Tõenäoliselt otsingi õigustust. Süda ei luba ära anda, armsake on aga… kõik see.

Minul on lisaks pikad tööpäevad. Kassi jaoks aega ei ole, et temaga mängida. Pai ikka saab, õhtuti vahepeal nuruma tuleb. Aga olen algusest peale olnud see, kes potti puhastab ja süüa ette paneb. Laps on teismeline ja samuti kõikide oma tegemiste, trennide ja sõprade kõrval on kass liikuv sisustuselement pigem.

Asjaolu, et abikaasale ei meeldi, ei ole siiski primaarne. Kui ma ise täiel veendumusel arvaks, et kass jääb meiega kuni surm lahutab, siis nii ka oleks ja mehel sõnaõigust ei oleks – kass oli enne teda. Kassil tegelikult oleks ämma juures parem elu, rohkem tähelepanu, tegevust ja vabadust.

Minu jaoks sinusugused loomaomanikud on madalam kui pask. Sorry, aga nii on.

Kass on 7 aastat teiega olnud, ise otsustasite, ise valisite, oma plika hirmsasti tahtis?

Su plikale oleks vaja korra peale käratada, et vat kui looma tahtsid ja nyyd on, siis ei tillerda pidevalt linna peal ja loobud trennidest, sest sul on kass.

Muidu kasvatad temast samasuguse jäleda tegelase nagu sa ise, et kui loom enam ei sobi, anname ära. Öökima ajab. Millal su plika peaks veel õppima, et looma soovimine ja võtmine on vastutus kogu eluks??? Ei vabanda teda teda suur koormus ja seltsielu ja sind su iha mingi jorsi läheduse järele.

Sulle, TA, ei teagi mida öelda. Mõttetu inimene oled, kes niimoodi looma alt veab. Ja kes üldse kaalub suhet mehega, kellele su pagas ei meeldi. Mul oleks big no esimesest hetkest, kui mu kaks suurt koera uuele mehele ei sobiks ja ei meeldiks. Ja sul on ainult üks väike kass!!!

Luba vähemalt, et sa kunagi uut looma ei võta. Sinusugused pole looma väärt.

 

+16
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on teismeline ja samuti kõikide oma tegemiste, trennide ja sõprade kõrval on kass liikuv sisustuselement pigem.

Tütar suudab käia trennis, huvitav miks? Aga miks tütar ei suuda hoolitseda looma eest, kelle ise võttis?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on samuti ohumärk, et meest kass häirib ja teemaalgataja on valmis seepeale kassist loobuma. Mis puutub looma eest hoolitsemist, et tütar ei tee midagi, siis kah asi,  mis see emal siis kord päevas on liivakasti puhastada või kassile söök ette anda. Minu meelest on kass  pidamine kõige lihtsam ja mugavam üldse. Ta on nii isepäine loom ja ainult sööb ja magab. Aga nõustun, et mehe suhtumise tõttu oleks  kassil ämma juures parem elada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei pea õigeks, kui inimesi, kes soovivad loomi ära anda, hakatakse vastustutustundetult materdama. Nii ei julge nad loomale head kodu otsida, vaid kas kannatavad ise, hambad ristis või panevad looma magama. Kumbki variant ei ole loomale hea. Koertegrupis ka niikui keegi hakkab rääkima looma äraandmisest, nii hakkab üks hirmus hukkamõist peale. Aga mina suure loomaarmastajana olen igatahes seda meelt, et kui perekond ei soovi looma, ei saa temaga hakkama vms, siis tuleb loomale otsida kodu, kus tal on head tingimused ja armastav pererahvas. See on pikas perspektiivis loomale palju parem variant. Loom ei ole inimene, et ta eluaeg põeks seda, et ta ära anti. Alguses on koduvahetus küll stress, aga loomad kohanevad hästi ja hiljem naudivad oma elu palju rohkem, kui neil on peremees, kes neid armastab, oskab loomadega käituda ja kellel on looma jaoks aega. Muidugi on vastutustundetu mitte kõike läbi mõelda, kui loom võetakse, aga inimeste elud muutuvad ja parem on tunnistada, et ei saada hakkama, terve pere kannatab selle kooselu all vms ja leida loomale hea uus kodu. Ise olen võtnud koera, kes võeti lastega peresse, aga ei osatud teda kasvatada, lapsed väntsutasid, kogu perekond oli koera halva käitumise pärast stressis (ei muuda asja, et nad muidugi ise olid selles süüdi), aga nüüd on kõik õnnelikud, nii see perekond, kes sai aru, et nad ei suuda looma pidada, koer, kes elab toredat koeraelu ja käitub väga hästi ja ka mina, kes sai ideaalse sõbra. Seega minu soovitus oleks teemaalgatajale, et anna kass ära, kuna see ju sinu soov on. Kassile on nii parem.

+9
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei pea õigeks, kui inimesi, kes soovivad loomi ära anda, hakatakse vastustutustundetult materdama.

Ei ole siin keegi vastutustundetult materdanud, on siiski öeldud, et ämm oleks äraandmise puhul kassi jaoks sobiv valik.

Äraandmist materdatakse jah, aga samas ei öelda seda, et mitte mingil juhul ärgu viigu kassi ämma juurde. Tegu jääb inetuks igal juhul, isegi siis kui kassil on ämma juures okei olla. Niimoodi ei käituta, et võtad looma ja siis kui enam ei viitsi liivakasti vahetada, siis sokutad mingeid võltsvabandusi otsides kellelegi teisele ära.

Teemaalgatajal ei ole see äraandmine tingitud vajadusest, vaid mugavusest.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal ei ole see äraandmine tingitud vajadusest, vaid mugavusest.

On ju vajadus, kui talle on tähtsam uus mees ja uus mees ei salli kassi. Endal tal kassi suhtes ka suurt armastust pole, kass võib olla, aga võib ka mitte olla. Sellises olukorras on täiesti soovitav kass ära anda, kassil pole hea sellises keskkonnas elada. Kass on ka emotsioonidega loom, tal on vaja kiindumust ja tegelemist, mitte ei piisa ainult liivakasti vahetusest. Nagu ütlesin, tean paljusid naisi, kes on oma lapsedki uue mehe pärast minema transportinud, seega see kassi äraandmine on selle kõrval veel täitsa ok tegu.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niimoodi ei käituta, et võtad looma ja siis kui enam ei viitsi liivakasti vahetada, siis sokutad mingeid võltsvabandusi otsides kellelegi teisele ära.

Niimoodi käitumine on igatahes parem kui hambad ristis kassi kannatamine, kuigi tegelikult temast ei hoolita.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei pea õigeks, kui inimesi, kes soovivad loomi ära anda, hakatakse vastustutustundetult materdama. Nii ei julge nad loomale head kodu otsida, vaid kas kannatavad ise, hambad ristis või panevad looma magama.

Sellise mentalityga tõuseb oht lemmikloomade võtmiseks kaalumata oma iseloomu, soove, pereliikmete pärisiseloomu koos vanusega (tütar) ja elukäiku. See nagu soovimatu rasedus. Kassid ei ela nii kaua, et oma soovis kahelda.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majas veel rohkem kinniseid uksi,…

Miks? Te hoiate oma kodus ujsed kinni?

Meil on kass pereliige ja naljatamisi kõige tähtsam liige. Ei tuleks mõttessegi teda ära anda. Samuti ei tuleks mõttessegi siduda end inimesega, kes mu pereliiget lihtsalt “tolereerib”. Täna kass, homme laps?
Unetusega tuleb suurel mehel endal tegeleda. Ju siis vilets füüsiline koormus, iga, alkohol või meeste hädad. Mingi põhjus peab ju olema.

Kassile õuepuur – suur tiheda võrgu ja ronimispuudega puur maja külge tuulevaiksesse kohta. Saab päeval seal olla, ööseks tuppa.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tütar ka eriti kassiga tegeleda ei jõua/viitsi, siis ma ei näe küll probleemi kassi ämmale andmises. Kassid on minu meelest tavaliselt nii isepäised tegelased, et omanikku ülemäära ei kiindu, seega ma ei usu, et ta sellest mingi trauma saaks, eriti kui tal on ämma juures maal vabadus ja muidu mõnus. Kass rahul, ämm rahul, mees rahul  – kõik hästi siis ju?

+4
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tegelikult saab ju hakkama küll. Kassil on tõenäoliselt igav, seepärast käitubki nii. Las tütar hakkab rohkem kassiga tegelema (st nii mängima kui ka kassi eest hoolitsema – söötma, jootma, liivakasti puhastama, mänguasju tooma). Ega kasski elu lõpuni ‘aktivistiks’ jää – vananedes eelistavad nemadki rohkem süles lesimist/magamist kui 24h kuskil müttamist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult saab ju hakkama küll. Kassil on tõenäoliselt igav, seepärast käitubki nii. Las tütar hakkab rohkem kassiga tegelema (st nii mängima kui ka kassi eest hoolitsema – söötma, jootma, liivakasti puhastama, mänguasju tooma). Ega kasski elu lõpuni ‘aktivistiks’ jää – vananedes eelistavad nemadki rohkem süles lesimist/magamist kui 24h kuskil müttamist.

Näita mulle kassi, kes ükskõik mis vanuses 24h müttaks. Kass ei vaja mingit pidvat tegelemist. Kass magab enamuse ööpäevast. Laps ei pea kindlasti oma trennidest ja sõpradest kassi pärast loobuma. See tegelemise jutt on jälle üks ettekääne.

Aga tegelikult ma ei saa aru, miks sellist asja üldse avalikust foorumist küsida. Tegu on teemaalgataja ja ta lapse lemmikuga, teemaalgataja peab oma lapsega sel teemal rääkima.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära kuula siinseid sapipritsijaid. Kass saaks ämma juures hea kodu, mis on talle juba tuttav. Ta ei pruugi uues kohas üldse kohanedagi ja linnas on palju ohte.  Kass ei vaja sellist tegelemist nagu koer, teadmiseks nendele, kes lapsele ette heidavad, et ta kassiga ei tegele. Kass tegeleb inimesega siis, kui tal tuju tuleb.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult saab ju hakkama küll. Kassil on tõenäoliselt igav, seepärast käitubki nii. Las tütar hakkab rohkem kassiga tegelema (st nii mängima kui ka kassi eest hoolitsema – söötma, jootma, liivakasti puhastama, mänguasju tooma). Ega kasski elu lõpuni ‘aktivistiks’ jää – vananedes eelistavad nemadki rohkem süles lesimist/magamist kui 24h kuskil müttamist.

Näita mulle kassi, kes ükskõik mis vanuses 24h müttaks. Kass ei vaja mingit pidvat tegelemist. Kass magab enamuse ööpäevast. Laps ei pea kindlasti oma trennidest ja sõpradest kassi pärast loobuma. See tegelemise jutt on jälle üks ettekääne.

Aga tegelikult ma ei saa aru, miks sellist asja üldse avalikust foorumist küsida. Tegu on teemaalgataja ja ta lapse lemmikuga, teemaalgataja peab oma lapsega sel teemal rääkima.

Minul oli hästi aktiivne kass – ärkas öösel 3.00 ja hakkas toast tuppa jooksma (ronis mööda seinu ka). Niimoodi võis joosta hommikul 7-8 välja, siis puhkas natuke ja asus seltsielu elama – st käis igal pool meiega kaasas, köögis nt süüa tehes oli mul õlal/turjal. Õhtul olid jälle jooksutuurid, puhkamiseks ronis kellelegi sülle. Õues käis koos meiega, võttis osa ‘aiatöödest’. Võõrastesse aedadesse ei läinud (oli emane väga koduhoidev kass), tuuseldas keldris, püüdis hiiri (neid ilmselt õngitses kompostikastist). Öösel tõenäoliselt magas, aga võis ka keldrisse jahile minna (meil saab otse toast ka keldrisse, ei peagi läbi õue minema). Vananedes muutus passiivsemaks, jooksutuure enam polnud. Aga mängida meeldib (poodides on fantastilisi kassimänguasju müügil), tegevustest võtab endiselt osa (kellegi turjal või süles).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult saab ju hakkama küll. Kassil on tõenäoliselt igav, seepärast käitubki nii. Las tütar hakkab rohkem kassiga tegelema (st nii mängima kui ka kassi eest hoolitsema – söötma, jootma, liivakasti puhastama, mänguasju tooma). Ega kasski elu lõpuni ‘aktivistiks’ jää – vananedes eelistavad nemadki rohkem süles lesimist/magamist kui 24h kuskil müttamist.

Näita mulle kassi, kes ükskõik mis vanuses 24h müttaks. Kass ei vaja mingit pidvat tegelemist. Kass magab enamuse ööpäevast. Laps ei pea kindlasti oma trennidest ja sõpradest kassi pärast loobuma. See tegelemise jutt on jälle üks ettekääne.

Aga tegelikult ma ei saa aru, miks sellist asja üldse avalikust foorumist küsida. Tegu on teemaalgataja ja ta lapse lemmikuga, teemaalgataja peab oma lapsega sel teemal rääkima.

Minul oli hästi aktiivne kass – ärkas öösel 3.00 ja hakkas toast tuppa jooksma (ronis mööda seinu ka). Niimoodi võis joosta hommikul 7-8 välja, siis puhkas natuke ja asus seltsielu elama – st käis igal pool meiega kaasas, köögis nt süüa tehes oli mul õlal/turjal. Õhtul olid jälle jooksutuurid, puhkamiseks ronis kellelegi sülle. Õues käis koos meiega, võttis osa ‘aiatöödest’. Võõrastesse aedadesse ei läinud (oli emane väga koduhoidev kass), tuuseldas keldris, püüdis hiiri (neid ilmselt õngitses kompostikastist). Öösel tõenäoliselt magas, aga võis ka keldrisse jahile minna (meil saab otse toast ka keldrisse, ei peagi läbi õue minema). Vananedes muutus passiivsemaks, jooksutuure enam polnud. Aga mängida meeldib (poodides on fantastilisi kassimänguasju müügil), tegevustest võtab endiselt osa (kellegi turjal või süles).

Miks sa räägid oma kassipoja kogemusest kui teemaalgataja kass on 7-aastane? Kassid magavad vähemalt 13-14 tundi ööpäevas. Ja ei tegele terve ärkvelolekuaja möllamisega. Eriti kui nad on juba vanemas eas.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sulle, TA, ei teagi mida öelda. Mõttetu inimene oled, kes niimoodi looma alt veab. Ja kes üldse kaalub suhet mehega, kellele su pagas ei meeldi. Mul oleks big no esimesest hetkest, kui mu kaks suurt koera uuele mehele ei sobiks ja ei meeldiks. Ja sul on ainult üks väike kass!!! Luba vähemalt, et sa kunagi uut looma ei võta. Sinusugused pole looma väärt.

Absoluutselt 100% nõus. Inimene on endale võtnud looma, keda ta ei armasta. Vaene, vaene kass.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga ei osatud teda kasvatada, lapsed väntsutasid, kogu perekond oli koera halva käitumise pärast stressis (ei muuda asja, et nad muidugi ise olid selles süüdi)

Mida või keda sa oma pikas postituses kaitsed?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd olen kooselus ning abikaasa ei ole kassiinimene. Eks ta ole – naise kaasavaraga peab arvestama, olgu või kass. Ta tolereerib aga… meie kass on väga jutukas. Abikaasa magab öösel halvasti ja kass sellele kaasa ei aita oma kondamisega. Siis ta küsib pidevalt valjuhäälselt rõdule või mõnda magamistuppa, mille uks on kinni. Mõistan abikaasat. Kui ikka loomainimene ei ole, siis paratamatult lõpuks hakkab häirima. Ega ta kassi vastu halb pole aga jah, tolereerib. Mina ka kassi nüüd ülemäära fänna aga pereliige.

Mida teeksite.

Annaksin mehe ära kui ta ei suuda minu pereliikmetega läbi saada.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui kassi arvamust küsida saaks? Et kas ta soovib elada tuttavas kohas ämma juures, kus õue ka saab, või mingis uues majas, kus ei saa? Kui mina oleksin kass, siis arvan, et valiksin esimese variandi. Ja sellepärast ma ei saagi aru, miks on vaja nii traagiliselt seda looma ära andmist võtta – ma eriti küll ei usu, et kass tunneks end kuidagi hüljatuna, tema ajaks rahulikult oma kassiasju edasi, ämm tegeleks ja hoolitseks ning kõik oleks korras.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sind ja last jätab kass leigeks. Mees ainult tolereerib teda. Ämm on aga kohe nõus endale võtma. Ilmselgelt saada loom sinna, kus ta on tahetud ja hoitud ning on aega ja soovi talle tähelepanu pöörata. Loomade ära andmine ei ole alati traagika, ega teda ju kuskile varjupaika ei heideta. Ei tasu kuulata mingeid melodramaatilisi etteheiteid ja sõimu ning nui neljaks pidama looma kodus, kus teda ei taheta, kui paremas kohas võetakse ta avasüli vastu.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )


Esileht Kodunurk Kass ja kolimine