Esileht Kodunurk Kass käib peendras hädal :/

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kass käib peendras hädal :/

Postitas:

No nii, hakkab jälle pihta:) Naabri kass käib minu köögivilja peendras si##al :/
Olen proovinud mingit aerosooli, see ei aita. Mis veel? Hetkel tundub ainukese lahendusena vist peendrale võrkaed peale panna… siis tal on vist ebameeldiv hädal käia?

Kuidas teie selle lahendanud olete?

Ohjaaa, seesama kass käib meil talvel autodel kapotipeal pissil ka.

Ma olen ikka tõeline loomaarmastaja… vastasel korral oleks tal vist pipratera juba tagumikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peenar, peenras.

S–t pidi ju hää väetis olema.

Tõsta junnid kokku ja naabri \”peendrasse\”. Või ukse ette. Või muusse naabrile meeldivasse kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koer või malakas on head abilised kasside tõrjel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võrk või mingi aed aitab küll, linnakassid on nii mugavad, et ei viitsi üldjuhul üle ronida. kaua rohimata peenrad aitavad ka, nii kui ära rohid, asuvad kassid enda maitse järgi ümberkujundusi tegema.
Kui on üks naaber ja üks kindel kass, siis mina räägiks naabriga. Kui sa elad kusagil asulas, kus on loomapidamise eeskirjad, siis tutvusta neid naabrile.
Minu käib nii palju ümbruskonna kasse, ainult kahe kodu ma tean, ülejäänud üles leida suhteliselt lootusetu. Viimati üks sisises kurjalt ja näitas hambaid, kui ma teda aiast ära ajasin.
Aeg-ajalt mõlgutan mõtteid kassipüüdja kutsumisest, aga tõenäoliselt kassid enam nii suurt sigadust korda ei suuda saata, nagu oli lpasevankri täissirtsutamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled liiga hoolas aednik äkki, peenrad kogu aeg värskelt kõblatud ja kohevad? 🙂 Ma olen tähele pannud, et kui ma olen värskelt peenart kaevanud, siis kass läheb kohe hea meelega sinna häda tegema. Ehkki tal on muidu muud kindlad kohad, kus ta käib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 08:34; 30.05 08:42; 30.05 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ma ei tea, millist spreid sa proovisid, mõttetuid on palju, kuid seda on küll kiidetud, et toimib: http://www.bauhof.ee/koerte-ja-kasside-peletaja-1l-pihustiga-pudel.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 08:34; 30.05 08:42; 30.05 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Istud ja valvad oma peenra juures 24/7.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 10:12; 30.05 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käivad ka naabrikassid aga õnneks lillepeenras. Köögivilja peenrad torkisin saslõkitikke täis. Pole kõige ilusam vaatepilt aga porgandid on täis pissimata…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan maal, kus asustus hõre ja ruumi oikuipalju, aga ikka käib naabri kass minu peenra peal hädal. Ja käiks ta teeks oma häda ära ja läheks minema, aga ta ju kaabib mulda ka peale. Panin herned maha ja kahest kohast oli peenar segi tuustitud ja hernetaimi ei tulnudki. Keegi siin ütles, et kassisitt on hea väetis – ei ole kahjuks. Sõnnik peab enne laagerduma – värske junn peenras sisaldab liiga palju ammoniaaki ja kõrvetab hoopis taimed ära.

Kuna ma oma mitmele hektarile aeda ümber ei jaksa teha, siis kaalusin ka madala võrgu tegemist ümber peenramaa. Kõrget võrku oleks imelik keset õue üles seada. Kui aga selgub, et kass viitsib ikkagi üle poolemeetrise võrgu hüpata, siis on see mahavisatud raha. Praegu kasutan võimaluse korral peenrakatet, et kass ligi ei saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teil ruumi nii laialt, kaevake siis peenra kõrvale lihtsalt mõni peenra moodi peenrke, kus kass sital saaks käija. Siis ehk õigele peenrale sitale ei kipu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 10:12; 30.05 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu terrassi alla tegi mingi kodutu pesa ja tassis ilusa ilmaga oma pojad mängima terrassi peale. Helistasin varjupaika ja mujale, kes võinuks huvi tunda – pole kellegi asi. Öeldi, et tegelege nendega ise ja otsige kodu, no mida?
Võtsin siis kartuikoti, toppisin selle peakonna koos emaga kotti, sõitsin kodust eemale ja lasin need kassid põllu peale lahti. Las elavad mujal. Terassi aluse toppisin nii kinni, et sinna ükski kassivolask sisse ei loiva, veel vähem oma pesakonda sigitama. Ma ei salli kasse silma otsaski, andke andeks,aga hoidke oma lemmikud oma territooriumil ja kui on tegemist metsiku kassi või muu metsiku lemmikuga, siis kohaneb ka kenasti metsikutes tingimustes. Kedagi ise ma hävitama ei hakka, see veel puuduks, aga oma kodust toimetan küll ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega eriti midagi ei saagi teha peale võrkaia. Puitaiast ronib üles. Ega naaber ka ei saa ju miskit seal parata – ega kass ei ole ju koer, keda rihma otsas kakatamas käiakse. Ja maal on vabalt ringi liikuvad kassid normaalsed nähtused – meil naabruses miski 4-5 kassi ja kõik liiguvad vabalt. Õnneks peenraprobleemi meil veel pole ja pole ka kuulnud, et teistel oleks:)

Üks võimalus on kass kinni püüda ja varjupaika viia justkui kodutu kass. Aga seepeale on alati võimalus, et 6 kuu pärast on naabril uus kass ja sama häda.

Ma hoopis mures, et varsti plaanis lastele liivakast teha – mees lohutas mind, et eks me kõik lastena mängisime kassijunnide sees ja jäime ellu:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ega eriti midagi ei saagi teha peale võrkaia. Puitaiast ronib üles. Ega naaber ka ei saa ju miskit seal parata – ega kass ei ole ju koer, keda rihma otsas kakatamas käiakse. Ja maal on vabalt ringi liikuvad kassid normaalsed nähtused – meil naabruses miski 4-5 kassi ja kõik liiguvad vabalt. Õnneks peenraprobleemi meil veel pole ja pole ka kuulnud, et teistel oleks:)

Üks võimalus on kass kinni püüda ja varjupaika viia justkui kodutu kass. Aga seepeale on alati võimalus, et 6 kuu pärast on naabril uus kass ja sama häda.

Ma hoopis mures, et varsti plaanis lastele liivakast teha – mees lohutas mind, et eks me kõik lastena mängisime kassijunnide sees ja jäime ellu:D[/tsitaat]

Meil on maja ümber mitu liivahunnikut – tundub, et seal ta ei käi. Või kui vahel käib, siis igatahes ei eelista ta liivahunnikuid peenrale. Siiani pole ehituse ajal liiva seest junne leidnud. 😀

Ma kindlasti ei hakka naabri kassi taga ajama ega ammugi varjupaika viima. Eks ma pean oma peenra ikka ise ära kaitsma. Kui naabri kass minu maa peal hiiri ja rotte ahistab, siis ma olen ju päris õnnelik, et ta olemas on. Linnamajas on seda kasside plusspoolt kindlasti keerulisem leida. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Melusine kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kui naabri kass minu maa peal hiiri ja rotte ahistab, siis ma olen ju päris õnnelik, et ta olemas on.[/tsitaat]No just. 🙂 Teemaalgataja mõtleb vbla et kass lihtsalt s***b tema peenras, tegelikult aga on asi hoopis süsteemsem – kass jahib mutte, enne mutiauku end kergendades. Haisu peale tuleb mutt pinnale ja kass võtab ta naksti kinni. Peenar sai räsida, jah, aga seda muti, mitte kassi pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 08:34; 30.05 08:42; 30.05 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küsisin varjupaigast puurid, püüdsin need kassid kõik kinni ja viisin varjupaika. Kokku sain 2 päeva jooksul 5 kassi (kõik ümberkaudu majadest). Sealt said omanikud oma kassid siis ilusti tagasi kui olid tasu ära maksnud. 2 omanikku oli pisut pikkade juhtmetega ja lasid oma kassid uuesti välja ja üritus kordus.
Nüüd on rahu majas. Vahel mõni üksik kaugemalt äraeksinu veel kraabib, aga sellist regulaarset kassipeldikut mu aias enam ei ole.
Ma leian et mingite võrkude-pritside peale ei pea mina oma raha raiskama. Ega need minu kassid ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 20:01; 30.05 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh kui hirmus, aga saan inimestest aru. Ma siiralt loodan, et minu kassike käib ainult oma aias hädal. Nii see praegu paistab olema igatahes, olen hoidnud põõsaalused kohevad. Aga kunagi ei tea, kas kass just igaks juhuks ka naabrite peenart ei külasta:(.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oeh kui hirmus, aga saan inimestest aru. Ma siiralt loodan, et minu kassike käib ainult oma aias hädal. Nii see praegu paistab olema igatahes, olen hoidnud põõsaalused kohevad. Aga kunagi ei tea, kas kass just igaks juhuks ka naabrite peenart ei külasta:(. [/tsitaat]
Mina arvan, et su siiral lootusel ei ole kahjuks mingit garantiid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 20:01; 30.05 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Võtsin siis kartuikoti, toppisin selle peakonna koos emaga kotti, sõitsin kodust eemale ja lasin need kassid põllu peale lahti. Las elavad mujal. [/tsitaat]
Jube mõelda/lugeda, et leidub selliseid südametuid inimelukaid…
Eks saatus tasub sulle kord su \”heateo\”. Omal moel. Tuleta siis meelde oma käitumist elusate abitute loomadega (kassipoegadega).
Humaansem olnuks nad siis juba merekooli saata kui kusagile tühjale väljale nälgima-piinlema viia :(. Kassiemast on samuti kahju.
Et just sinusuguse juurde sattus turvalisust otsima…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on naabritel peenrad ja ikka käivad nende kassid me aias asjal. vähe sellest, ka varjualuses magamas ja oma territooriumit märgistamas seal. nii et minu õuemööbli diivanipadjad haisevad. lasevad auto ja maja ukse peale, nii et mul on toas ka seda haisu tunda kevadel.
nüüd hoian neid õuemööbli diivanipatju varjuall kõiki kõrgemal. peenrad likvideerisin ära ja kasvatan seda vähest, mis mul vaja kõrgetes kastides.
see pihusti ka ei aita. isegi lilli ei saa kasvatada seemnest, sest kraabivad üles.
kui nii võtta, siis miks ma pean naabrite kasside pärast tegema nii palju ümberkorraldusi, et ostan mulda ja kastid, et ehitan varjualla kõrged riiulid, kuhu ma ka mugavalt ei saa asju visata, vaid pean kokku rullima, et nad seal magada ei saaks ja ikka ma pean uroseptiga neid patju pesema, kui olen lohakas olnud ja padjad niisama varjualla visanud. ja siis need kassikarvad ka veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Kass käib peendras hädal :/

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.