Esileht Hobinurk Kass – miinused ja plussid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 86 )

Teema: Kass – miinused ja plussid?

Postitas:

Laps tahab kangesti kassipoega. Mina ei ole eriti vaimustuses sellest. Mul on elus paar korda kass olnud ja tulemused väga negatiivsed. Mehel ükspuha, tahab, et mina otsustaks. Püüan siin oma peas kokku panna miinuseid ja plusse.

Miinused

1. Kuseb elamise täis. Jah, ei ole kindel reegel, aga on ikkagi väga paljudel kassipidajatel teemaks, et kass kuseb kohati mujale. Olgu see siis tingitud tervisehädast v kassi moodusest oma pahameelest märku anda (sage), siis kassikuse haisust aitab vabaneda esemest vabanemine, mõningal juhul on abi ainult remondist. Ehk siis kassi pidamine võib minna vägagi kulukaks.

2. Vaja osta liiva koguaeg. Mis on iseenesest tüütu.

3. Tekitada majapidamisse liivakast, mis ei ole tegelikult sugugi hügieeniline. Vaja puhastada liivakasti koguaeg

4. Kass kannab liiva (sh kusest) mööda elamist laiali.

5. Kräunub. Jah, esineb kasse, kes ei ole häälekad.

6. Kraabib mööblit ja vaipu. Räägitakse, et kui on kraapimispuu, siis seda ei tee. Kuid paraku tegelikult ikka kraabivad. Lisaks närivad telefonilaadijaid ja kõrvaklappide juhtmeid puruks,

7.  Ajab karva. Nagu iga loom, aga kassid kuidagi eriti palju.

8. Aktiveerub öösel. Äärmiselt ebameeldiv, kui haakub järgmise punktiga.

9. Ei kannata kinniseid uksi ning nende kohtamisel väljendab kräunumise ja hullunud tormamisega oma pahameelt (halvimal juhul tuleb siin mängu kusemine)

10. Iseloomult tujukas, isepäine, kättemaksuhimuline

11. Kipub toas kinni istudes peast hulluks minema.

Plussid

1. Kui on hea iseloomuga ja sõbralik peremeest arvmastav loom, siis võib olla tore soe karvakera, kes esikusse vastu tuleb ja diivanil mõnusasti nurru lööb.

2. Sobib inimesele, kellel ei ole koeraga tegelemiseks aega.

3. … ?

+14
-41
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.12 00:14; 15.12 00:22; 15.12 09:16; 15.12 09:18; 15.12 09:31; 15.12 10:09; 15.12 11:02; 16.12 08:34; 16.12 08:39; 16.12 08:48; 16.12 10:39; 16.12 10:42;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

ära võta kassi

+60
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ilmselgelt väga tõsiselt vihkad kasse. Teraapiaks soovitaks võtta vahelduseks üks kass.

Minu kahe kassi ajaloos pole ühtegi neist dramaatilistest probleemidest, mida välja tõid. Jah, pissikasti liiva tuleb muidugi osta. Aga pole kumbki kass midagi katki kraapinud, täis kusenud ega muud jama teinud. Iga kell võtan uue kassi, kui vaja.

+31
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa unustasid tervise, sh hammaste eest hoolitsemise. Aga kass = armastus. Ära võta, kui ei suuda armastada.

No see ei puutu otseselt kassi, iga looma tervise eest tuleb hoolitseda ja seda ei saa ka kuidagi miinuseks pidada.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.12 00:14; 15.12 00:22; 15.12 09:16; 15.12 09:18; 15.12 09:31; 15.12 10:09; 15.12 11:02; 16.12 08:34; 16.12 08:39; 16.12 08:48; 16.12 10:39; 16.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluaegse koerapidajana võin kinnitada, et ka koeraga kaasneb terve ports probleeme ja enamasti selliseid mida ei oska kartagi. Mul on iga koer mingi uue teema tekitanud, ühtlasi korrates ka eelmiste mitmeid vanu koerusi kaunistades neid uute nüanssidega. Ja mul on neid koeri ikka olnud, tavaliselt 2-3 tk korraga, nii et usu, ma tean millest räägin.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ussid, kui õues käib, võib ussid saada. Mõni õues liikuv kass võib murda ka linde, hiiri, mutile vist tegi ka tema ära.

“Kratsib silmad peast.” Meie laps sai õnneks vaid armi näkku.

Nõud, eriti kruusid ja muu portselannänn puruneb, sest lükkab käpaga laualt maha ja vaatab huviga, kuidas puruks kukuvad.

Öösel võib nõuda häälekalt süüa, no ja hommikul ka.

Liivakasti kakamisega on meie omal nii, et tagurdab oma pee vahel liiga kaugele ja teeb junni kastist mööda. Pole kõige andekam liivakastis liikleja.  Pissib ainult liivakasti. Neid kasse, kes elamise täis teevad on ikka tugevas vähemuses ja siis on asi liiga laisas liivavahetuses või stressis.

Meie esimene kass oli kõigesööja ja toiduvaras, võis taldrikult nii kartulisalati kui pannkoogi pihta panna. Teine kass sööb ainult kassitoitu, maksa ja kala.

Vanusest kuus aga muutub kass eriti mõnusaks ja täiskasvanulikuks ning sealt edasi on tõeliselt nauditav kassiga koos elada. Miskipärast aga tahavad kõik kassipoegi, aga kass on süüdimatu just vanuseni kuus. Sealt edasi magab kodus kotil, meil on nii.

Minul ka kahju, kui su laps kassi ei saa, sest kõik see jant on seda vahvat looma väärt. Ja kui ta tuleb ning peaga vastu sind surub ja nurru lööb tänutundest, on eriti tore.

(Sinu toodud punkt 10 kohta, et kättemaksuhimuline, olen lugenud teadlaste juttu, et iga korralik kaslane soovib hetketi oma omanikust lahti saada ja on vahel vihane, kui tal omanikku tappa ei õnnestu. Seega piirdub kättemaksuga. Seda siis vanuseni ca kuus taas).

 

 

 

 

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Kuseb elamise täis. Jah, ei ole kindel reegel, aga on ikkagi väga paljudel kassipidajatel teemaks, et kass kuseb kohati mujale. Olgu see siis tingitud tervisehädast v kassi moodusest oma pahameelest märku anda (sage), siis kassikuse haisust aitab vabaneda esemest vabanemine, mõningal juhul on abi ainult remondist. Ehk siis kassi pidamine võib minna vägagi kulukaks.

* Meie peres on  olnud 13 kassi ja ainult üks on ühe korra mu sekretärikapi koos kõigi dokumentidega täis lasknud. Puhastamine oli aeganõudev ja ega päriselt polnud võimalikki.

2. Vaja osta liiva koguaeg. Mis on iseenesest tüütu.
* Ostmine on kulukas, aga mitte eriti tüütu.

3. Tekitada majapidamisse liivakast, mis ei ole tegelikult sugugi hügieeniline. Vaja puhastada liivakasti koguaeg
* Puhastamine on tõesti pidev kohustus. Midagi eriti ebahügieenilist selles pole.

4. Kass kannab liiva (sh kusest) mööda elamist laiali.
* Jah, natuke ikka kannab.

5. Kräunub. Jah, esineb kasse, kes ei ole häälekad.
* Väga tore, kui sul on rääkiv ja suhtelv kass! Muidugi veel toredam, kui ta iga su puudutuse peale ka nurrub.

6. Kraabib mööblit ja vaipu. Räägitakse, et kui on kraapimispuu, siis seda ei tee. Kuid paraku tegelikult ikka kraabivad. Lisaks närivad telefonilaadijaid ja kõrvaklappide juhtmeid puruks,
* Tõesti, paljud kraabivad suvalisi kohti. Ja ikka isuga!

7.  Ajab karva. Nagu iga loom, aga kassid kuidagi eriti palju.
* Jah, kui pidevalt ei kammi, siis pikakarvaliste karvadega oled alati kaetud. Ja kui kammid, siis pead ikka ka vaatama, kas istud oma pidulike riietega diivanile või mitte 🙂

8. Aktiveerub öösel. Äärmiselt ebameeldiv, kui haakub järgmise punktiga.
* Ainult 2 on öösel aktiveerunud. Ülejäänud on maganud nagu notid.

9. Ei kannata kinniseid uksi ning nende kohtamisel väljendab kräunumise ja hullunud tormamisega oma pahameelt (halvimal juhul tuleb siin mängu kusemine)
* Kusemist pole küll juhtunud.

10. Iseloomult tujukas, isepäine, kättemaksuhimuline
* Kättemaksuhimulist pole meile sattunud, aga igasuguste tujudega on nad küll. Loomulikult isepäised – nad on ju kassid!

11. Kipub toas kinni istudes peast hulluks minema.
* Võib, aga ei pruugi sugugi.

Minu jaoks ei ole kõik su kirja pandud asjad sugugi miinused. Kassid on kassid, elavad olevused ja kunagi ei saa kindel olla, millise iseloomuga isendi saad.
Ehk tasuks tõukassi peale mõelda?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist ka ei soovitaks..

Endal on küll kass, sain ta nii et sõbrnna läks MTÜ kassituppa kassi valima ja mina nägin ühte kassipoega nii, et teate maksku mis maksab, aga mina tulen siia tagasi ja ära ta viin. Ma ei tea mis see oli aga pissinud pole ta kunagi, liivakast ei haise (kasutan puidugraanuleid mitte pelleteid), ta ei mjäugu ülemäära, ei kriibi, ei ja asju ümber, magab öösiti.  Ainukeseks miinuseks, et ei taha üldse sülekass olla 🙂

ja nüüd muu. Olen hoiukodu olnud enne enda kassi ja olen ka praegu oma kassi kõrvalt ühe võtnud.

KÕIK on  pissinud minu/kaasa asjad täis, pidevalt 🙁 Samuti kriibivad ja hävitavad asju (olen üritanud õpetada, rahulikult nagu oleks oma kass). Lihtsalt lópuks ajab nii vihale, et voodi JÄLLE täis lastud et….

Seetõttu ma ei teagi kuidas sattus mulle endal selline  rahulik kass..keda vaatasin ja teadsin et pean endale saama.. teist kassi muidu olen tahtnud väga võtta aga polegi nüüd seetõttu julgenud.

 

liiva osas enda kassile ostan kõige suurema paki neid graanuleid ja ca 5-6 kuud saan hakkama ühe suure pakiga( see on mitukümmend liitrit muidugi 🙂 )

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kass, juba 11 aastat. On kuigivõrd kraapimishimuline. Mingeid tervisemuresid pole olnud, pissinud kuhugi mujale pole kunagi. Oma hädad teeb liivakasti või õue (oma maja). Kui hommikuti väga kaua magada annab häälekalt märku, et on aeg välja minna. Magab põhiliselt lapsega voodis. Lühikarvaline ja eriti karvu ei märka elamises. Korra on igavusest tapeedi katki kraapinud, kui jäi üksi kaheks päevaks koju. Pigem soovitaksin võtta täiskasvanud kassi, sest noorusaeg võib olla tormiline.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, TA, ära jumala pärast kassi võta. Looma tohiksid võtta ainult inimesed, kes tõesti seda looma väga tahavad (no see on nagu lastegagi, vabandust võrdluse eest).

Juhul kui sa oleksid loomasõber ja tahaksid kassi, siis ma soovitaksin läbi mõelda hoopis sellised asjad:

1. On sul koht, kuhu kass hoiule anda, kui reisile lähed?

2. Kas sa kavatsed kassi ainult toas pidada või teda ka õue lasta?

3. Kus asub lähim loomaarst ja millised loomaarstikulud kaasnevad kassi pidamisega (terve kassi puhul, haigustega tuleb kulusid muidugi juurde)?

4. Kuhu paigutada elamises kassipuu?

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 00:54; 15.12 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju su lapsest!

Aga jah, ei soovitaks sul samuti looma perre võtta, juba eos tundud loomavihkaja (ükskõik, kui ilusasti sa selle teksti seada üritasid)..

+18
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kass tuppa ei kuse ja iseloom on hea, siis on kassipidamine puhas rõõm. Mul on terve elu kass olnud, nii lapse- kui täiskasvanueas. Aga peale viimast kogemust, ei enam. Tegu oligi kõrgema stressitasemega kassiga, kes lihtsalt terve elamise täis kuses (ikka kõik voodid, diivaid, riided, kotid, jne). Midagi teha polnud, talle ei sobinud lastega elukeskkond. Suure vaevaga saime haisust enam-vähem lahti. See kass elab nüüd mujal. Kui kellelgi veel kunagi kassikusehaisuga probleeme, siis soovitan unustada kõik muud nipid ning kasutada ainult apteegis müüdavat uriinieemaldajat.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga jah, ei soovitaks sul samuti looma perre võtta, juba eos tundud loomavihkaja (ükskõik, kui ilusasti sa selle teksti seada üritasid)..

Siin vist pole tegu mitte ainult kassi- vaid ka laste, mehe jne kõige sotsiaalse vihkajaga.
Seda on igast tema reast juba tunda – laps on üleliigne, mees on üleliigne ja kõik on nad siia ellu tulnud vaid selleks, et tema mõnusat elu SEGADA.
Ja nüüd tahab üks neist “lollidest” veel omale kassi ka?

Selge see, et sellisel inimesel tekib selle kassimõtte peale deprekas ja suitsiidisoov.
Igaüks ei ole ju seda minu pere ja muud loomad tüüpi.

+7
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 06:02; 15.12 07:37;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kass on rohkem vanatüdrukute teema.

+4
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Siin vist pole tegu mitte ainult kassi- vaid ka laste, mehe jne kõige sotsiaalse vihkajaga. Seda on igast tema reast juba tunda – laps on üleliigne, mees on üleliigne ja kõik on nad siia ellu tulnud vaid selleks, et tema mõnusat elu SEGADA. Ja nüüd tahab üks neist “lollidest” veel omale kassi ka?

Väga ebameeldiv kommentaar, sildistamise musternäide.

Teemaalgatajat tunnustan, sest mitte kõigil pole julgust enne kodulooma võtmist võimalikud negatiivsed tulevikustsenaariumid läbi mõelda. Pigem võetakse “nunnu loomake, sest laps tahtis” ja seejärel ollakse ebameeldivalt üllatunud, et tegu pole programmeeritava robotiga, kes käitumine jääb ainult aktsepteeritud piiridesse.

Kass, kui see võtta lapsele, jääb lapse ellu pea paarikümneks aastaks. Suur vastutus, hiiglaslik kogemus, ilmselt ka sõber, kes ei reeda.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

30+ aastat kasse pidanud, sh hoiukoduna mitmeid erineva (loe: ka keerulisema) iseloomuga. Siiani on KÕIGI puhul paika pidanud vaid 6. (mingeid juhtmeid pole küll keegi närinud!) ja 7. punkt. Kuuendat annab ka edukalt välja kasvatada.

Sulle soovitan selle jutu põhjal: ära palun võta kassi. Mänguasjapoodides müüakse armsaid Ty loomakesi, näiteks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga ebameeldiv kommentaar, sildistamise musternäide.

Veel ebameeldivam kommentaar, lumehelbekluse musternäide.
Tõde on nende jaoks raske ja paha, seda nad ei taha kuulda, see on “ebameeldiv”
Pigem on vaja elada mingis lollakas õnnemullis. Ja kõiki, kes sealt “välja räägivad”, on vaja tembeldada sildistajateks.

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 06:02; 15.12 07:37;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui ette mõtled kõigele negatiivsele, siis ära võta. Sest põhihoolitsus on ikka lapsevanema kraes.

Mina ka ei salli kasse, kindlasti ei võta ühtegi korterisse, eriti veel lapse palvel.. Ja maja ma ei saa endale lubada.

Samas kui laps olin, olid meil kassid. Aga kasvasin aiaga majas.

TA võiks kaaluda kassi võtmist kui on aed. Korterikassil peab olema väga armastav peremees.

Meie võtsime merisead lapsele. Samasugused suhtleja loomad, lasevad nunnutada. Ja mis kõige tähtsam, nad on korteris piiratud territooriumil.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 07:55; 15.12 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult lapse soovi peale ei maksa kindlasti kassi võtta. Meil lunis laps 2 aastat jutti endale päris oma lemmiklooma. Ei saanud ta soovist täiesti aru, kuna meil on majas kogu aeg lemmikloomad olnud – et miks siis olemasolevad temale ei kõlba? Aga jah, laps tahtis nimelt Oma Isiklikku Lemmiklooma. Seadsin siis tingimused, et kui teeb need ja need tööd ära, kui toob kevadel koju neljade-viitega tunnistuse jne… Laps pingutas metsikult, hakkas isegi õppima – ja täitis tingimused ning saigi oma kaks aastat meeletult igatsetud lemmiku.

Ning siis… paari päevaga oli igasugune huvi kadunud! Tegemist meriseaga. Ta elab meil, lastetoas, aga laps ei vaata nädalate viisi kordagi tema puuri poolegi. Ei mingit mängimist, mitte iialgi, ei mingit puuri avamist, ei mingit isegi puuri juures peatumist ja vaatamist. Alguses ikka suunasin last, et näe pisikesel on igav, mine võta ta sülle, tee talle pai! Millalgi sai sõbralikust suunamisest sundimine, ja viimaks loobusin. Kahju on, sest see notsu on tegelikult täitsa armas ja tore elukas. Mina ja mu abikaasa oleme ainsad, kes võtavad ta iga päev puurist välja ning siis ta peesitab mu mehe rinna peal ja kudiseb mõnusasti. Nii et fakt on, et lapse meel on väga muutlik, ja looma tasub võtta ainult siis, kui see loom vanematele meeldib. Küsimus pole mitte ainult looma eest hoolitsemises ja arstiarvete tasumises, vaid selles, et laps võib keelduda temaga isegi mängimast, paraku.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei soovita ka kassi teemaalgatajale, kas tunneb väga hästi ära, kes teda ei salli ja võibki hakata kättemaksuks tema asju täis sirtsutama.

Seega parem mitte, pärast antakse see kass ära, FB on küllalt kuulutusi ära antavatest loomadest – küll on allergia, küll ei luba üürileandja – masendav.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin kogu teemaalgatuse oma kassile ette. Väänleb naerukrampides. Pean vist poodi seda pihustatavat kassirahustit ostma minema, muidu tõmbab varsti mõne krõbina kurku.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 08:23; 16.12 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toakass on oma eluga väga rahul. Ei ole mingeid probleeme. Kass on lõigatud. Ei kräunu. Liivakastis käib nagu kord ja kohus ette näeb. Kassiliiv räniteemanditega- imeb hästi ja ei haise.  Hea kuulajad ja Sõber. Alati on aega sinu jaoks! Hoolimata kraapimispuust ja oma lux majast kraabib mööblit. Liivakasti koristamine jääb vanematele. Kassi hammaste pesemine jääb vanematele. Ajavad karvu. Oksendavad karvapalle aeg-ajalt. Puhkuse ajaks vajab hoidjat. Kassitoit maksab raha. Loomakliiniku külastamine on loomulik osa kassi elust. Armastame on karvapoissi palavalt, kuid edaspidi loomi ja lisakohustusi ei võta.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sa ei peaks looma võtma, mis sa sellest võtad, kui sa tegelikult ei tahaks.
Mina tahtsin koera, mul ei olnud kordagi sellist listi, nagu sul siin ees. Muidugi peab väga läbi mõtlema enne, kui võtad, aga see siin on pisut julm.
Ju kui siin üks eelnevalt kirjutas, et ta teab kindlalt, et tuleb lisa probleeme ja teevad pahandust jne. Ma loodan, et selle inimese jutt kedagi ära ei ehmatanud. Tal on lihtsalt mitu koera korraga, eks nad teevadki koos rumalusi. Muidugi oleneb ka tõust. Mul on Labrador, mitte üldse ei tee pahandust. Ma tean täna ette, mis ta homme teeb.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähedaste suhete loomisel: looma võttes, elukaaslasega koos elama hakates, last saades – pead olema valmis ka kõikideks ebameeldivusteks, mis sellega võivad kaasneda.

Vaevalt üks kass kõiki neid loetletud jamasid korraldaks, aga 1-2 asja nimestikust ikka. Minu kass näiteks pissib mulle voodisse, kui ma reisile lähen. Teda küll käiakse toitmas, kasimas ja mängitamas, aga ikka teeb selle sirtsu ära. Mu tekk ja madratsikate on kümneid kordi keemilises käinud. Tütre kassid kraabivad valimatult kõike ning üks neist närib juhtmeid ja kräunub väga häälekalt. Ema kass on lihtsalt jube kuri ja ründab vahel pealtnäha põhjuseta pererahvast, samas oma pika elu jooksul pole mitte midagi ära kraapinud ja pissib ainult oma kasti.

Kõige lihtsam ongi elukaaslasega, ma arvan – täiskasvanud inimene, aru peas, saab kompromisse teha – loomade ja väikelaste puhul kompromissid arvesse ei tule. Ja elukaaslase saab maha jätta, kui ikka üldse ei kõlba, looma ja lapse hülgamist ühiskond üldjuhul taunib rohkem.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 08:45; 15.12 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära võta kassipoega – iialgi ei tea, kes temast kasvab, rahulik sülekass või kardinaid pidi turniv metslane. Kassitoad on loomi täis, käi või mitu tükki läbi – ja küsi kassi, kes on loomult rahulik, kasutab laitmatult liivakasti, ei ole eriti häälekas jmt.  Ei tea, kui suur on laps ja mis kohustusi ta enda peale saab võtta, aga kui kassi kasti näiteks hommikul ja õhtul puhastada ning kasutada puidugraanuleid, siis jääb vaid kasti ümbrusest kord-paar päevas sinna pudenenud graanulid kokku pühkida või varstolmuimejaga korraks kasti ümbrus üle käia – ei ole haisu, ei ole põrandatäit pudi. Kõik need toimingud võtavad aega minut-kaks, nii et ei ole just eriti töömahukas. Kui kassi õhtuti kammida (teleka ees väga lõõgastav tegevus), siis ajab ta ka karva minimaalselt. Kui selliste asjadega suurt tüli pole, siis igasuguseid muid miinuseid varsti ei märkagi – kass oma nurrumootori ja lähedusevajadusega korvab kõik.

Aga jah, seda juhul, kui ikka tahad looma oma elamisse, sinu puhul ei ole selles väga kindel. Seda kindlasti pole vaja, et mõnest kassist saab jälle see, kes saadetakse lootusrikkalt päris oma koju – ja jõuab mõne aja pärast varjupaika tagasi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest väga hea, et teemaalgataja mõtleb läbi ka kassiga seotud negatiivsed pooled.

Meil on kaks kassi, üks neist vastab igale punktile TA nimekirjas, lisaks on tal käitumishäired, mis  väljenduvad teibi söömises, ta läheb teibirulli läheduses täiesti pööraseks, on alla kiskunud plakateid, mis teibiga seina küljes kinni, hiljem oksendab selle teibi koos poolseeditud toiduga kuskile voodisse või diivanile. Närib läbi kõik kustukummid, kummist käevõrud, lapse ujumisprillid. Laulab öösel kell kolm nagu ooperilaulja, see komme tuli peale steriliseerimist. Ühtegi kinnist ust ei salli, lõhub, lõugab ja laamendab ukse taga, kuni sisse saab. Lisaks ei lase ta ennast puutuda, igasugune katse talle pai teha lõppeb inimesele veriste kriimude ja aukudega. Pissib riiete peale, ajalehtede peale, esiku matile, oma kasti ka, junnib üle ääre. Olen jooksnud temaga mööda arste, lasknud teha pissiproove, vereproove, tulemuseks on täiesti terve kass, lihtsalt tugevate käitumishäiretega. 1-2 aastaselt oli ta täitsa normaalne kass, peale seda läheb ainult hullemaks. Hetkel on ta 7a.

Teine kass on 4a ja hästi nunnu, poeb kaissu ja on täitsa kassi eest meile.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene kas armastab kasse või mitte, teemaalgataja ei armasta. Seega ära võta kassi.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 08:58; 21.12 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeesus, kui sulle kassid ei meeldi, siis ütle lapsele otse niimoodi. Miks vaja mingeid nõmedaid argumente leiutada, kui sulel lihtsalt ei meeldi kassid või üleüldse koduloomad.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin ka just varjupaigast kass võtta kuna täiskasvanud kass on rahulikum ja hoolikam. Kindlasti need töötajad oskavad soovitada, kes korralikult potil käib ja kellel käitumishäired.

Kassipoeg võib küll armas olla aga mida kõike ta sul kodus korraldab, on paras õudus!

 

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 09:13; 15.12 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ette mõtled kõigele negatiivsele, siis ära võta. Sest põhihoolitsus on ikka lapsevanema kraes.

Mina ka ei salli kasse, kindlasti ei võta ühtegi korterisse, eriti veel lapse palvel.. Ja maja ma ei saa endale lubada.

Samas kui laps olin, olid meil kassid. Aga kasvasin aiaga majas.

TA võiks kaaluda kassi võtmist kui on aed. Korterikassil peab olema väga armastav peremees.

Meie võtsime merisead lapsele. Samasugused suhtleja loomad, lasevad nunnutada. Ja mis kõige tähtsam, nad on korteris piiratud territooriumil.

Kommenteerin siia juurde, et kindlasti ei võtaks kassi n-ö lapsele. Kaugel sellest. On selge, et lapsele sellist vastutust panna oleks ebareaalne ja -õiglane. Sellepärast mõtlengi läbi ja ette jne.

Kindlasti ei poolda ma kassi õue viimist või lausa õue/aeda laskmist, nagu siin vist soovitatakse. Liiga palju on lugeda neid appihüüdeid kadunud kasside või kahjuks ka leitud surnud kasside kohta. Seega kui, siis kass elaks toaks või äärmisel juhul käiks traksidega jalutamas. Viimase vajalikkuses kahtlen, kui just ei toimuks selline tegevus igapäevaselt, vastasel korral oleks vast tegemist kassi nimme stressiviimisega.

Ma ei ole kindlasti loomavihkaja, see on vastuseks siinsetele spekulatsioonidele. Ega üldse misantroop, nagu keegi siin sildistada võttis. Nagu kirjutasin, siis olen paaril korral kasse pidanud ja väga negatiivse kogemuse saanud (kust muidu minui kümme punkti miinuseid pärineda võiks).

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.12 00:14; 15.12 00:22; 15.12 09:16; 15.12 09:18; 15.12 09:31; 15.12 10:09; 15.12 11:02; 16.12 08:34; 16.12 08:39; 16.12 08:48; 16.12 10:39; 16.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 86 )


Esileht Hobinurk Kass – miinused ja plussid?