Esileht Hobinurk Kass – miinused ja plussid?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 86 )

Teema: Kass – miinused ja plussid?

Postitas:

Ainult lapse soovi peale ei maksa kindlasti kassi võtta. Meil lunis laps 2 aastat jutti endale päris oma lemmiklooma. Ei saanud ta soovist täiesti aru, kuna meil on majas kogu aeg lemmikloomad olnud – et miks siis olemasolevad temale ei kõlba? Aga jah, laps tahtis nimelt Oma Isiklikku Lemmiklooma. Seadsin siis tingimused, et kui teeb need ja need tööd ära, kui toob kevadel koju neljade-viitega tunnistuse jne… Laps pingutas metsikult, hakkas isegi õppima – ja täitis tingimused ning saigi oma kaks aastat meeletult igatsetud lemmiku.

Ning siis… paari päevaga oli igasugune huvi kadunud! Tegemist meriseaga. Ta elab meil, lastetoas, aga laps ei vaata nädalate viisi kordagi tema puuri poolegi. Ei mingit mängimist, mitte iialgi, ei mingit puuri avamist, ei mingit isegi puuri juures peatumist ja vaatamist. Alguses ikka suunasin last, et näe pisikesel on igav, mine võta ta sülle, tee talle pai! Millalgi sai sõbralikust suunamisest sundimine, ja viimaks loobusin. Kahju on, sest see notsu on tegelikult täitsa armas ja tore elukas. Mina ja mu abikaasa oleme ainsad, kes võtavad ta iga päev puurist välja ning siis ta peesitab mu mehe rinna peal ja kudiseb mõnusasti. Nii et fakt on, et lapse meel on väga muutlik, ja looma tasub võtta ainult siis, kui see loom vanematele meeldib. Küsimus pole mitte ainult looma eest hoolitsemises ja arstiarvete tasumises, vaid selles, et laps võib keelduda temaga isegi mängimast, paraku.

Sorry, aga minu arvates – merisiga (!) pole küll mingi õige lemmikloom, keda võiks inimese sõbraks ja kaaslaseks pidada.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.12 00:14; 15.12 00:22; 15.12 09:16; 15.12 09:18; 15.12 09:31; 15.12 10:09; 15.12 11:02; 16.12 08:34; 16.12 08:39; 16.12 08:48; 16.12 10:39; 16.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usu mind, kassid tunnetavad ära, kui sa neid ei salli. Kui me mehega veel nooremad olime, elasime mingi perioodi ämma juures. Meil oli kass, kes tuli ka sinna kaasa. Kuna ämm pole just kassiarmastaja ja tema suhtumine kassi oli halb, kassi peale käratamine jne, siis avastas ta pidevalt enda toast pissiloike ja väga kehvasti pestavates kohtades. Üks kord kass isegi kakas talle konkreetselt voodisse, kui ta magas. Samuti käis tema voodi all hädal. Kunagi varem ega hiljem sellist probleemi ei olnud, kui ämma juures.

Kindlasti ei saa öelda, et ma kasse ei salli. Olen ju kunagi varem mitut pidanud ja isegi taevani jumaldanud. Vastu olen saanud ikkagi just nimelt kusemise ja ülbuse.

Ahjaa ja lisandub veel ka miinusena see, et kassid ründavad ja küünistavad. Üks mu kass just seda tegi. Täielikus rahuolekus teleka ees istudes läksid äkki silmad põlema, võttis hoogu ja hüppas kallale, hambad ikka lõi konkreetselt sisse ja rippus käe/jala küljes. Pärast olid mitu nädalat verevalumid. Kujunes olukord, kus võiks isegi nimetada, et elu käis kassi hirmuvalitsuse all, iial ei võinud ette aimata millal ta rünnata võib. Ja miks ta seda üldse tegi, see jääb alatiseks mõistatuseks.

Siin mitmed on kirjeldanud oma vahvat kassipoissi, kellele antakse andeks, et too oma pahameeles jätkuvalt voodi täis kuseb v muid sigadusi korraldab. Mina ei suuda tolereerida sellist asja.  Armastus saab ikkagi kesta sellisena, et austus on vastastikune. Kassid ei kipu oma peremehi austama, kui nad neile sigadusi korraldavad, või mis? Viimane kass ronis minu nähes mu värskelt tehtud voodisse, vaatas mulle põlglikult otsa ja sirinal kuses otse patjadele ..

Ja kui keegi siin väidab, et peale 2-3 eluaastat muutuvad kassid rahulikuks, siis mul on just vastupidine kogemus – kuni 2-3-aastani oli kass normaalne, aga peale seda hakkasid asjad aasta-aastalt aina hullemaks minema, kuni selleni, et kooselu muutus võimatuks.

Selle arutelu tulemusena jõuangi ma ma ka enda jaoks selleni, et peamine probleem on minu jaoks ikkagi selles, et ma ei usalda kasse. Kunagi ei saa kindel olla, et koju tulles pole kodu täis urineeritud. Ja, nagu teada, sellest haisust lahti ei saa. Kassi ei saa usalda, ega talle kindel olla. Kasse saavad pidada ikkagi lõputu kannatuse ja andestusvõimega inimesed, kes suudavad seda looma pidada vahvaks kassipoisiks ka siis, kui sinu armastusele vastatakse kusemise ja sigadustega. (See suhe meenutab veidi naise suhet peksva alkohoolikust mehega, mida naine aktsepteerib sellisena, nagu see on – ikka oma armas mees ju ..)

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.12 00:14; 15.12 00:22; 15.12 09:16; 15.12 09:18; 15.12 09:31; 15.12 10:09; 15.12 11:02; 16.12 08:34; 16.12 08:39; 16.12 08:48; 16.12 10:39; 16.12 10:42;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Meil on kass teist aastat.  Ka lapse initsiatiivil, aga ma polnud ka väga vastu.

Osalised mured on õiged.

Liivakast- kasutame graanuleid, mis  ei haise  (proovige  erinevaid,  minu jaoks puugrranulid haisevad , aga Tofu nimelised graanulid   ei haise  )ja kass neid mööda elamist ka laiali ei tassi,   no mõni läheb kasti ümber maha, pole hullu.  Kassi liiva ei pea ostama pidevalt.  Vahetan umbes 3-4 nädala tagant.  Valan algul kasti 3/4  ja siis poole pealt ülejäänu, kuna kasti puhastamisega liiva väheneb.

Meie kass ka  paraku kuses… nii diivanile kui voodisse, aga sageli võib olla see haigusest, tal on kastis olnud valus pissida ja otsib pehmet turvalist kohta.  Siin tuleb minna ravitoidule ja arstiga konsulteerida.    Enamus kasse siiski ei ole kättemasuhimulised ja salakavalad- ma pole selliseid näinud.

Öösel trallivad ringi harva… üle 2aastased kassid juba väga harva, vähemalt meie oma.    Aga ronib sulle une pealt kaissu ja see ajab ka üles… aga on armas.

Kõige raskem asi kassipidamises on hoops reisimine ja ärakäimine. Meie oleme liikuvad ja kass saab hakkama ise ka 3 päeva,  aga ikka süda valutab ja otsi muudkui inmest , kes vaatamas käiks ja mõnikord on reisid ju pikemad ka..

Ma soovitaks teil hakata hoiukoduks. Pesaleidja, Kasside Turvakodu, Kurrmäu-  kõik nad otsivad ka hoiukodusid kassidele, vaadake sedakaudu.  SEe on selline ajutine katsetus ja ALATI on võimalik et võitegi kassi endale jätta, kui ta armsaks  saab (neid näiteid on palju)  .

 

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 09:35; 15.12 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps tahab kangesti kassipoega. Mina ei ole eriti vaimustuses sellest. Mul on elus paar korda kass olnud ja tulemused väga negatiivsed.

Tahta võib paljugi, aga kui sulle kassid ei meeldi, siis ei soovita võtta, sest väga suure tõenäosusega pead sina kassi eest hoolitsema, teda toitma, liivakastis liiva vahetama, koristama karvapalle, mida kassid vahel välja oksendavad, vajadusel minema loomaarsti juurde jne. Laps võib suurest vaimustusest lubada, et teeb kõike ise, aga kui tüdineb ära, jääb sinule vastutus kassi eest hoolt kanda. Kui loomapidamisega kaasnevad tegevused on sulle vastumeelsed, siis muudab see sind närviliseks ja võid hakata enda tujusid kassi peal välja elama, kuigi tema pole milleski süüdi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei saa öelda, et ma kasse ei salli. Olen ju kunagi varem mitut pidanud ja isegi taevani jumaldanud. Vastu olen saanud ikkagi just nimelt kusemise ja ülbuse.

Ahjaa ja lisandub veel ka miinusena see, et kassid ründavad ja küünistavad. Üks mu kass just seda tegi. Täielikus rahuolekus teleka ees istudes läksid äkki silmad põlema, võttis hoogu ja hüppas kallale, hambad ikka lõi konkreetselt sisse ja rippus käe/jala küljes. Pärast olid mitu nädalat verevalumid. Kujunes olukord, kus võiks isegi nimetada, et elu käis kassi hirmuvalitsuse all, iial ei võinud ette aimata millal ta rünnata võib. Ja miks ta seda üldse tegi, see jääb alatiseks mõistatuseks.

Siin mitmed on kirjeldanud oma vahvat kassipoissi, kellele antakse andeks, et too oma pahameeles jätkuvalt voodi täis kuseb v muid sigadusi korraldab. Mina ei suuda tolereerida sellist asja. Armastus saab ikkagi kesta sellisena, et austus on vastastikune. Kassid ei kipu oma peremehi austama, kui nad neile sigadusi korraldavad, või mis? Viimane kass ronis minu nähes mu värskelt tehtud voodisse, vaatas mulle põlglikult otsa ja sirinal kuses otse patjadele ..

Ja kui keegi siin väidab, et peale 2-3 eluaastat muutuvad kassid rahulikuks, siis mul on just vastupidine kogemus – kuni 2-3-aastani oli kass normaalne, aga peale seda hakkasid asjad aasta-aastalt aina hullemaks minema, kuni selleni, et kooselu muutus võimatuks.

Selle arutelu tulemusena jõuangi ma ma ka enda jaoks selleni, et peamine probleem on minu jaoks ikkagi selles, et ma ei usalda kasse. Kunagi ei saa kindel olla, et koju tulles pole kodu täis urineeritud. Ja, nagu teada, sellest haisust lahti ei saa. Kassi ei saa usalda, ega talle kindel olla. Kasse saavad pidada ikkagi lõputu kannatuse ja andestusvõimega inimesed, kes suudavad seda looma pidada vahvaks kassipoisiks ka siis, kui sinu armastusele vastatakse kusemise ja sigadustega. (See suhe meenutab veidi naise suhet peksva alkohoolikust mehega, mida naine aktsepteerib sellisena, nagu see on – ikka oma armas mees ju ..)

Mingi tõrge ja eelarvamused sinu poolt siis ju ikkagi on. Nii nagu koeradki, saavad ka kassid sellest aru, kui sa neid kardad. Sinu kass hakkas selle peale sind n-ö hirmuvalitsuse all hoidma. Minul on nt ükskõik, kui kassid mind kriimustavad. Üks tuleb vahel kallale, kui kõhu alt sügada, aga vahel meeldib väga – oleneb tujust. Mina ei tee sellest numbrit, et mul vahepeal käed lõhki on. Tihti seda ei juhtu.

Esiteks – mingit tõrget ei olnud enne, kui kass hakkas sigatsema. Miks hakkas sigatsema, see on küsimus siis. Mitte ei ole sigatsemine tõrke tulemus, vaid vastupidi.

Sinu tekstis kumabki läbi kassinimese fenomen – mind ei häiri, et ründab, mind ei häiri et kuseb jne.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.12 00:14; 15.12 00:22; 15.12 09:16; 15.12 09:18; 15.12 09:31; 15.12 10:09; 15.12 11:02; 16.12 08:34; 16.12 08:39; 16.12 08:48; 16.12 10:39; 16.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina otseselt vihkasin kasse, aga mees tahtis väga.
Võtsime kassi hea mainega kodusest tõukassiperest. Ühtegi iseloomuprobleemi kiisul pole, kraabib oma posti ja pissib ainult kasti. Inimesega mängides oskab mitte küünistada (aga lõikame tal ikka küüsi ka). Näub, kui vajab tähelepanu, niisama ei kräunu. Karva ajab küll, selle vastu ei saa kui just karvutu kass pole.
Aga nüüd on mul kassidega väga hea klapp, armsad väikesed loomad, kes teevad oma naljakaid kassiasju. Ta on meie pereliige ja hoiame teda kõik väga.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teraapiaks soovitaks võtta vahelduseks üks kass.

Teraapiaks kassivihjakale kass? Sa oled ka õel

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teemaalgatajal miinuseid väheks jääb, siis ma olen 24.eluaastaks elanud koos 5 kassiga.

Neli kassi pole just ilusti järgmisesse ellu liikunud. 2 isasel kassil olid neeruprobleemid ja surid 1-2 aastasena. 2 emasel kassil tekkisid nii 12-13 aastaselt kasvajad.

Minu eelmisel kassil tekkis kasvaja, alguses tulid kilpnäärmeprobleemid, mis tähendas kaks korda päevas tablettide andmist. Ise ta neid ei söönud, niiet pidin need talle kurku toppima. Rohkem kui 2 tabletti vahele jääda ei saanud, nii sõitsin näiteks eesti teisest otsast jaanilaupäeva õhtul tagasi tallinna, et kass oma tableti saaks. Aasta hiljem jäi ta pimedaks ja pool aastat hiljem jõudis kasvaja keeleni ja ta ei saanud enam süüa ja pidin ta magama panema. Elasin seda üle hullemalt kui eksist lahkuminekut ja ometi võtsin pool aastat hiljem uue kassi, sest ei suutnud ilma olla.

Praeguse kassiga elu pole ka lillepidu olnud, võtsin tuttava juurest noore kassi ja enne kui taga opile jõutsin avastasin et ta muutub ümaraks. 5 kassipoega 2 toalises korteris…uuesti ei teeks seda.

Ja sellest hoolimata on mul praegu kõige nunnum kass, kes magab terve öö mu kõrval ja kogu päeva mu süles. Selline väike armas takjas.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kass on väiksest peale täielik härrasmees olnud, kuid teemaalgatajal siiski kassi võtta ei soovita.

Hoiukodu ka ei soovita pakkuda, sest tõenäosus, et satub mõni käitumishäiretega isend, tõuseb meeletult.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 10:37; 15.12 12:49; 16.12 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommenteerin siia juurde, et kindlasti ei võtaks kassi n-ö lapsele. Kaugel sellest. On selge, et lapsele sellist vastutust panna oleks ebareaalne ja -õiglane. Sellepärast mõtlengi läbi ja ette jne.

Kindlasti ei poolda ma kassi õue viimist või lausa õue/aeda laskmist, nagu siin vist soovitatakse. Liiga palju on lugeda neid appihüüdeid kadunud kasside või kahjuks ka leitud surnud kasside kohta. Seega kui, siis kass elaks toaks või äärmisel juhul käiks traksidega jalutamas. Viimase vajalikkuses kahtlen, kui just ei toimuks selline tegevus igapäevaselt, vastasel korral oleks vast tegemist kassi nimme stressiviimisega.

Ma ei ole kindlasti loomavihkaja, see on vastuseks siinsetele spekulatsioonidele. Ega üldse misantroop, nagu keegi siin sildistada võttis. Nagu kirjutasin, siis olen paaril korral kasse pidanud ja väga negatiivse kogemuse saanud (kust muidu minui kümme punkti miinuseid pärineda võiks).

Ma olen üsna kindel, et Sa oled meeldiv ja vastutustundlik inimene. Anna endale aega ja mõtle läbi ning isegi kui te otsustate kassi mitte võtta, siis ka see õpetab lapsele vastutustundlikkust.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 08:45; 15.12 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usu mind, kassid tunnetavad ära, kui sa neid ei salli. Kui me mehega veel nooremad olime, elasime mingi perioodi ämma juures. Meil oli kass, kes tuli ka sinna kaasa. Kuna ämm pole just kassiarmastaja ja tema suhtumine kassi oli halb, kassi peale käratamine jne, siis avastas ta pidevalt enda toast pissiloike ja väga kehvasti pestavates kohtades. Üks kord kass isegi kakas talle konkreetselt voodisse, kui ta magas. Samuti käis tema voodi all hädal. Kunagi varem ega hiljem sellist probleemi ei olnud, kui ämma juures.

Kindlasti ei saa öelda, et ma kasse ei salli. Olen ju kunagi varem mitut pidanud ja isegi taevani jumaldanud. Vastu olen saanud ikkagi just nimelt kusemise ja ülbuse.

Ahjaa ja lisandub veel ka miinusena see, et kassid ründavad ja küünistavad. Üks mu kass just seda tegi. Täielikus rahuolekus teleka ees istudes läksid äkki silmad põlema, võttis hoogu ja hüppas kallale, hambad ikka lõi konkreetselt sisse ja rippus käe/jala küljes. Pärast olid mitu nädalat verevalumid. Kujunes olukord, kus võiks isegi nimetada, et elu käis kassi hirmuvalitsuse all, iial ei võinud ette aimata millal ta rünnata võib. Ja miks ta seda üldse tegi, see jääb alatiseks mõistatuseks.

Siin mitmed on kirjeldanud oma vahvat kassipoissi, kellele antakse andeks, et too oma pahameeles jätkuvalt voodi täis kuseb v muid sigadusi korraldab. Mina ei suuda tolereerida sellist asja. Armastus saab ikkagi kesta sellisena, et austus on vastastikune. Kassid ei kipu oma peremehi austama, kui nad neile sigadusi korraldavad, või mis? Viimane kass ronis minu nähes mu värskelt tehtud voodisse, vaatas mulle põlglikult otsa ja sirinal kuses otse patjadele ..

Ja kui keegi siin väidab, et peale 2-3 eluaastat muutuvad kassid rahulikuks, siis mul on just vastupidine kogemus – kuni 2-3-aastani oli kass normaalne, aga peale seda hakkasid asjad aasta-aastalt aina hullemaks minema, kuni selleni, et kooselu muutus võimatuks.

Selle arutelu tulemusena jõuangi ma ma ka enda jaoks selleni, et peamine probleem on minu jaoks ikkagi selles, et ma ei usalda kasse. Kunagi ei saa kindel olla, et koju tulles pole kodu täis urineeritud. Ja, nagu teada, sellest haisust lahti ei saa. Kassi ei saa usalda, ega talle kindel olla. Kasse saavad pidada ikkagi lõputu kannatuse ja andestusvõimega inimesed, kes suudavad seda looma pidada vahvaks kassipoisiks ka siis, kui sinu armastusele vastatakse kusemise ja sigadustega. (See suhe meenutab veidi naise suhet peksva alkohoolikust mehega, mida naine aktsepteerib sellisena, nagu see on – ikka oma armas mees ju ..)

Kas su kassid lõigatud olid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 00:54; 15.12 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult lapse soovi peale ei maksa kindlasti kassi võtta. Meil lunis laps 2 aastat jutti endale päris oma lemmiklooma. Ei saanud ta soovist täiesti aru, kuna meil on majas kogu aeg lemmikloomad olnud – et miks siis olemasolevad temale ei kõlba? Aga jah, laps tahtis nimelt Oma Isiklikku Lemmiklooma. Seadsin siis tingimused, et kui teeb need ja need tööd ära, kui toob kevadel koju neljade-viitega tunnistuse jne… Laps pingutas metsikult, hakkas isegi õppima – ja täitis tingimused ning saigi oma kaks aastat meeletult igatsetud lemmiku.

Ning siis… paari päevaga oli igasugune huvi kadunud! Tegemist meriseaga. Ta elab meil, lastetoas, aga laps ei vaata nädalate viisi kordagi tema puuri poolegi. Ei mingit mängimist, mitte iialgi, ei mingit puuri avamist, ei mingit isegi puuri juures peatumist ja vaatamist. Alguses ikka suunasin last, et näe pisikesel on igav, mine võta ta sülle, tee talle pai! Millalgi sai sõbralikust suunamisest sundimine, ja viimaks loobusin. Kahju on, sest see notsu on tegelikult täitsa armas ja tore elukas. Mina ja mu abikaasa oleme ainsad, kes võtavad ta iga päev puurist välja ning siis ta peesitab mu mehe rinna peal ja kudiseb mõnusasti. Nii et fakt on, et lapse meel on väga muutlik, ja looma tasub võtta ainult siis, kui see loom vanematele meeldib. Küsimus pole mitte ainult looma eest hoolitsemises ja arstiarvete tasumises, vaid selles, et laps võib keelduda temaga isegi mängimast, paraku.

Sorry, aga minu arvates – merisiga (!) pole küll mingi õige lemmikloom, keda võiks inimese sõbraks ja kaaslaseks pidada.

Võib kassiga võrrelda, mõlemad rohkem omaette ja igavad. Kassipoja puhul on elu põnevam muidugi, rohkem kasimist ja raha läheb, vaja uut mööblit ja kardinaid jms.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 09:13; 15.12 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps suudab mõista, et kass jääb temaga pikkadeks aastateks? Kass elab 15-17 aastat (sõbrannal elas esimene kass 18-aastaseks) – niikaua peab tema eest hoolitsema. Kas laps on nõus ise poes käima, et regulaarselt kassile vajalikke tarbeid tuua – kassiliiv, söök, kassipiim, mämguasjad jms. Kassile tuleb iga päev süüa-juua anda, regulaarselt liivakasti puhastada. Kas laps saab sellega järgmised 15+ aastat hakkama? Iga päev – loomade eest hoolitsemisel puhkepäevi ei anta.

Kassiga, eriti noore loomaga, on vaja pidevalt tegeleda ja mängida. Noor kass on nagu laps – ta vajabki koguaeg tähelepanu. Kui temaga piisavalt mängitakse, jääb sellist kraapimist ja mööbli lõhkumist vähemaks. Kohe kui tekib huvi millegi keelatu vastu, tuleks ta huvi kõrvale juhtida just mänguasjadega.

Kes hakkab arsti juures käima? Kassi on vaja vaktsineerida. Kassil võivad tekkida tervisehädad – vajab ravi. Kes hakkab haigestunud kassi ravima? Nt kui on kellaajaliselt süstida/tabletti anda? Kas lapsel on piisavalt vastutustunnet, et teda saab usaldada haiget looma ravima?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usu mind, kassid tunnetavad ära, kui sa neid ei salli. Kui me mehega veel nooremad olime, elasime mingi perioodi ämma juures. Meil oli kass, kes tuli ka sinna kaasa. Kuna ämm pole just kassiarmastaja ja tema suhtumine kassi oli halb, kassi peale käratamine jne, siis avastas ta pidevalt enda toast pissiloike ja väga kehvasti pestavates kohtades. Üks kord kass isegi kakas talle konkreetselt voodisse, kui ta magas. Samuti käis tema voodi all hädal. Kunagi varem ega hiljem sellist probleemi ei olnud, kui ämma juures.

Kindlasti ei saa öelda, et ma kasse ei salli. Olen ju kunagi varem mitut pidanud ja isegi taevani jumaldanud. Vastu olen saanud ikkagi just nimelt kusemise ja ülbuse.

Ahjaa ja lisandub veel ka miinusena see, et kassid ründavad ja küünistavad. Üks mu kass just seda tegi. Täielikus rahuolekus teleka ees istudes läksid äkki silmad põlema, võttis hoogu ja hüppas kallale, hambad ikka lõi konkreetselt sisse ja rippus käe/jala küljes. Pärast olid mitu nädalat verevalumid. Kujunes olukord, kus võiks isegi nimetada, et elu käis kassi hirmuvalitsuse all, iial ei võinud ette aimata millal ta rünnata võib. Ja miks ta seda üldse tegi, see jääb alatiseks mõistatuseks.

Siin mitmed on kirjeldanud oma vahvat kassipoissi, kellele antakse andeks, et too oma pahameeles jätkuvalt voodi täis kuseb v muid sigadusi korraldab. Mina ei suuda tolereerida sellist asja. Armastus saab ikkagi kesta sellisena, et austus on vastastikune. Kassid ei kipu oma peremehi austama, kui nad neile sigadusi korraldavad, või mis? Viimane kass ronis minu nähes mu värskelt tehtud voodisse, vaatas mulle põlglikult otsa ja sirinal kuses otse patjadele ..

Ja kui keegi siin väidab, et peale 2-3 eluaastat muutuvad kassid rahulikuks, siis mul on just vastupidine kogemus – kuni 2-3-aastani oli kass normaalne, aga peale seda hakkasid asjad aasta-aastalt aina hullemaks minema, kuni selleni, et kooselu muutus võimatuks.

Selle arutelu tulemusena jõuangi ma ma ka enda jaoks selleni, et peamine probleem on minu jaoks ikkagi selles, et ma ei usalda kasse. Kunagi ei saa kindel olla, et koju tulles pole kodu täis urineeritud. Ja, nagu teada, sellest haisust lahti ei saa. Kassi ei saa usalda, ega talle kindel olla. Kasse saavad pidada ikkagi lõputu kannatuse ja andestusvõimega inimesed, kes suudavad seda looma pidada vahvaks kassipoisiks ka siis, kui sinu armastusele vastatakse kusemise ja sigadustega. (See suhe meenutab veidi naise suhet peksva alkohoolikust mehega, mida naine aktsepteerib sellisena, nagu see on – ikka oma armas mees ju ..)

Kas su kassid lõigatud olid?

Jah, isased kassid ja kastreeritud. Ühte pidasin 6 aastat (sellest julgelt 3 oli kassipoolse terroriga, mis algas vaikselt ja hiilivalt ning järjest eskaleerus) ja teist 4 aastat. Mõlema tervist sai korduvalt kontrollitud (ja selle peale korralik raha magama pandud), terved kui purikad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.12 00:14; 15.12 00:22; 15.12 09:16; 15.12 09:18; 15.12 09:31; 15.12 10:09; 15.12 11:02; 16.12 08:34; 16.12 08:39; 16.12 08:48; 16.12 10:39; 16.12 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetage loomadele inimeste emotsioonide projitseerimine. Kass ei tee midagi kättemaksuks, tal puudub võimekus selliselt mõelda. Samuti ei tee ta midagi viha pärast. Kassid on väga stressialtid loomad ja juba vähenegi muutus (ostsid uue parfüümi, külmkapp hakkas teist häält tegema, vahetasid pesuvahendit jms) võib tuua kaasa stressi ja sellega seotud muutused käitumises ning vahel ka tervisehädad. Stressiga tuleb tegeleda, vahendid stressi leevendamiseks on olemas.

Jah, iga loom on erinev, oma erineva iseloomuga. Aga aastatepikkune tõuaretus ei ole üldse toimunud ainult selleks, et saada spetsiifilise välimikuga loomi vaid ka selleks, et saada kindlate iseloomuomadustega loomi. Temperament ja iseloom on samuti tõuomadused, mida teadlikult aretatakse. Seega selle asemel, et mängida loteriid ja võtta tundmatu kassipoeg, tasuks pigem kaaluda, milliseid omadusi kassi juures eelistad, leida vastav kassitõug ning võtta kass tunnustatud kasvatajalt. Kasvataja omakorda oskab oma kassipoegade puhul ka juba varases vanuses öelda, kes on aktiivsem, kellest võiks saada suurema tõenäosusega sülekass, kes on vaiksem, kes häälekam. Lisaks on omanikul kasvataja näol olemas tugi kassipoja kasvatamisel.

Mul on kassid olnud terve elu, kõigepealt vanematekodus, siis juba täiskasvanuna endal. Praegugi terve plejaad neid siin. Vanematekodu kassid käisid õues ja paraku sai see kõigile neile järjest saatuslikuks. Üks sai hukka, siis võeti jälle järgmine ja järgmine. Mu oma kassid, olgugi, et elan vaikses piirkonnas eramajas, on eranditult tubased ja sellise eluga väga rahul. Pole neist keegi hulluks läinud toas istumisest. Mu kassidest ei ole ükski midagi katki kraapinud, kratsitakse mõnuga oma kraapimisposte, mööblit ei puutu keegi. Valesse kohta pissimist tuleb ette ühel kassil, aga see oleks väga suur ime, kui see kass ei pissiks – tegemist on lõikamata aretusisasega. Liivakaste on majas mitmeid, ei ütleks, et see mingi teab mis probleem oleks – stabiilselt puhtana hoides need ei haise ja kui liivakasti ette panna spetsiaalne matike, siis jääb ka käppade külge jäänud liiv mööda elamist laiali kandmata. Juhtmed kõik terved, mingeid asju ei ole lõhutud, riiulitelt asju alla ajamas ei käi keegi, öösel kõik magavad nagu miškad. Uksed, mis lahti olema ei pea, püsivad kinni ja keegi ei käi uste taga lõugamas ja kraapimas. Karvaprobleem on aktuaalne – pikakarvalised kassid, palju karva. Regulaarne kammimine aitab, regulaarne pesemine aitab veel paremini. Aga ikkagi tuleb kodust lahkudes kriitilise pilguga peeglisse vaadata ja vajadusel riided üle harjata. Jah, käivad laua peal kui keegi ei vaata. Teavad, et ei tohi ja silma all ei lähe, aga kui kedagi vaatamas ei ole, siis sel ajal ju võib… enne söömist lapiga laua üle tõmbamine on juba nii käe sees, et enam ei pane ise tähelegi.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 11:07; 15.12 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kogenud koerapidajana sai sel suvel toakass võetud. kassiga on poole lihtsam kui koertega. algajale soovitan täiskasvanud kassi, nt hoiukodust. ka tõukassid on väärt lemmikud, saad selle, millist just soovid. nt, mõni tõug, kelle käitumine sarnaneb koera omale.

ps  autori kirjeldus on sedavõrd kriitiline, et väljendub kassi mittesallimises. kolmesõnaga – ära võta kassi.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin turvakodust täiskasvanud kassi, sest:
1. Iseloom teada – tahtsin rahulikku kaisukassi ja sain rahuliku kaisukassi

2. Liiva saab tellida ka nii, et kuller toob ise koju (ntx zooplus.de, tellin 2x 16kg tavaliselt – väga mugav ja soodne)

3. Kuna turvakodudes pole diivaneid, mida kraapida õpivad turvakodukassid reeglina kraapima ainult selleks ettenähtud asju – kraapimispuid. Mul on see kass nüüdseks 5,5 aastat ja pole kordagi mööblit rikkunud

4. Kui liivakast on puhas, siis mujale ei kuse ka. Mujale kusevad kassid ongi reeglina kivi lohaka omaniku kapsaaeda.

5. Kui sa peaksid kassi võtma, siis jumala eest ära võta kassipoega – pole mõtet võtta kassipoega ja siis nutta, et too käitub nagu kassipoeg (laamendab öösiti jne)

 

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 12:23; 16.12 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesaleidjast pojana võetud õue/toa kass (enamus ajast toas).

Magab ööd läbi rahulikult magamistoas tugitoolis.

Armastab kohutavalt inimeste lähedust aga samas ei salli kui keegi oma suva järgi ta sülle võtab või muidu näpib.

Hädad teeb kõik õue – majapidamisruumis on tal küll liivakast aga sinna vist 2 x häda teinud kui meid terve päev kodus pole olnud.

Kui õue unustame siis magab koera kaisus kuudis.

Mitte midagi närinud ega kraapinud ei ole. Kraapimispuu on aga seda ta kraabib ainult andmaks märku, et soovib süüa.

Kui tekut vaatame siis ronib sülle ja suhtleb *rääkimise* ja kurrumisega.

Paar kora on küünistanud ja hammustanud mind (meest ei julge küünistada) kui ma olen kogemata möödunud tema tühjst kausist sinna midagi panemata, no meeldetuletuseks või nii.

Üleüldiselt mõnus laisk, keskmiselt paks ja ülimõnus seltsiline just selle pärast, et talle meeldib inimestega suhelda ja kõiki asju koos teha. Näiteks kui tolmuimejaga tegutsen jalutab kogu aeg järgi jne. Kui süüa teen istub aknalaual ja jälgib hoolega.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 12:26; 15.12 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetage loomadele inimeste emotsioonide projitseerimine. Kass ei tee midagi kättemaksuks, tal puudub võimekus selliselt mõelda. Samuti ei tee ta midagi viha pärast. Kassid on väga stressialtid loomad ja juba vähenegi muutus (ostsid uue parfüümi, külmkapp hakkas teist häält tegema, vahetasid pesuvahendit jms) võib tuua kaasa stressi ja sellega seotud muutused käitumises ning vahel ka tervisehädad. Stressiga tuleb tegeleda, vahendid stressi leevendamiseks on olemas.

Jah, iga loom on erinev, oma erineva iseloomuga. Aga aastatepikkune tõuaretus ei ole üldse toimunud ainult selleks, et saada spetsiifilise välimikuga loomi vaid ka selleks, et saada kindlate iseloomuomadustega loomi. Temperament ja iseloom on samuti tõuomadused, mida teadlikult aretatakse. Seega selle asemel, et mängida loteriid ja võtta tundmatu kassipoeg, tasuks pigem kaaluda, milliseid omadusi kassi juures eelistad, leida vastav kassitõug ning võtta kass tunnustatud kasvatajalt. Kasvataja omakorda oskab oma kassipoegade puhul ka juba varases vanuses öelda, kes on aktiivsem, kellest võiks saada suurema tõenäosusega sülekass, kes on vaiksem, kes häälekam. Lisaks on omanikul kasvataja näol olemas tugi kassipoja kasvatamisel.

Mul on kassid olnud terve elu, kõigepealt vanematekodus, siis juba täiskasvanuna endal. Praegugi terve plejaad neid siin. Vanematekodu kassid käisid õues ja paraku sai see kõigile neile järjest saatuslikuks. Üks sai hukka, siis võeti jälle järgmine ja järgmine. Mu oma kassid, olgugi, et elan vaikses piirkonnas eramajas, on eranditult tubased ja sellise eluga väga rahul. Pole neist keegi hulluks läinud toas istumisest. Mu kassidest ei ole ükski midagi katki kraapinud, kratsitakse mõnuga oma kraapimisposte, mööblit ei puutu keegi. Valesse kohta pissimist tuleb ette ühel kassil, aga see oleks väga suur ime, kui see kass ei pissiks – tegemist on lõikamata aretusisasega. Liivakaste on majas mitmeid, ei ütleks, et see mingi teab mis probleem oleks – stabiilselt puhtana hoides need ei haise ja kui liivakasti ette panna spetsiaalne matike, siis jääb ka käppade külge jäänud liiv mööda elamist laiali kandmata. Juhtmed kõik terved, mingeid asju ei ole lõhutud, riiulitelt asju alla ajamas ei käi keegi, öösel kõik magavad nagu miškad. Uksed, mis lahti olema ei pea, püsivad kinni ja keegi ei käi uste taga lõugamas ja kraapimas. Karvaprobleem on aktuaalne – pikakarvalised kassid, palju karva. Regulaarne kammimine aitab, regulaarne pesemine aitab veel paremini. Aga ikkagi tuleb kodust lahkudes kriitilise pilguga peeglisse vaadata ja vajadusel riided üle harjata. Jah, käivad laua peal kui keegi ei vaata. Teavad, et ei tohi ja silma all ei lähe, aga kui kedagi vaatamas ei ole, siis sel ajal ju võib… enne söömist lapiga laua üle tõmbamine on juba nii käe sees, et enam ei pane ise tähelegi.

Tõesti kassid erutuvad väga igasuguste muudatuste peale toas. Meil 2 diivanit (4+3), vahetasime nende asukohta omavahel ja kass oli mitu päeva endast väljas, keerutas diivanite ümber ja vaatas mulle küsiva näoga otsa. Kui jõuluehete karbi tuppa tõime ja hakkasime kodu dekoreerima siis oli ta ka silmnähtavalt umbusklik ja erutunud. Toon koju mõne suurema uue potilille või jumal hoia mööblitüki ja ka seda ta vahib mitu päeva, ilmselt omaette arutades kas see on nüüd jääv või mööduv nähtus 🙂

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 12:26; 15.12 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma igatsen ka väga kassi, aga mees on väga vastu, sinu nimekirjast toodud probleemidest näeb ta seda igale poole kusemist ja oksendamist ette. Mul oli kogu lapsepõlve kass, mitte kunagi kuhugi mujale kui oma liivakasti häda ei teinud. Võtsime peretuttava kassi poja. Mul on tunne, et see probleem on pigem varjupaikadest võetud kassidega, kellel mingid traumad, stress ja kes pole emakassi poolt korralikult välja õpetatud, liiga vara lahutatud vms. Ise mõtlen seetõttu võtta kas kelleltki eraisikult või tõukassikasvatajalt ja mitte alla 4 kuu vanust. Mida teised kassiomanikud arvavad, kas võib see valesse kohta häda tegemine minu väljatooduga korrelatsioonis olla?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teised kassiomanikud arvavad, kas võib see valesse kohta häda tegemine minu väljatooduga korrelatsioonis olla?

Minu varjupaigakass (pojana võetud) pole kunagi väljaspoole kasti häda teinud. Käin temaga oues jalutamas ja ta küll kraabib rannas liiva huviga, kuid häda ei tee isegi mitte sinna. Tunnistab ainult enda kasti.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 10:37; 15.12 12:49; 16.12 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TEgelikult võlub kass ära enamuse pereliikmetest, kes tema võtmise vastu olid. Tõestatud mitme pere näitel.

Varjupaigast võib kassi võtta küll, nood teevad üldjuhul ilusti ja ainult kasti.    Väike nõks ka: ärge valige piltide järgi enne kindlat välja… minge kohale  ja vaadeke, millised kassid TEIE vastu huvi tunnevad.  Kes teie eest peitu läheb- ärge neid näppige.

Ka alla 3.5-4 kuust poega  ei tasuks emast lahutada, siis pole ema õpetused veel selged ja närvikavale on ka pauk.

Minu kass pole näiteks 1.5aasta jooksul kordagi oksendanud.

 

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 09:35; 15.12 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teised kassiomanikud arvavad, kas võib see valesse kohta häda tegemine minu väljatooduga korrelatsioonis olla?

Enamikul juhtudest on valesse kohta pissimine põhjustatud nähtusest nimega ideopaatiline tsüstiit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 11:07; 15.12 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on olnud kaks korda kassid, alati kahekaupa. Kahekaupa sellepärast, et ühel kassil, kui ta õue ei saa, hakkab kohutavalt igav ja siis ta lihtsalt ei tea, mis ära teha. Meil üks hakkaski inimeste peale jahti pidama. Tema meelest oli see lahe mäng (ega ta siis vihaga ju), aga meil oli suht ebamugav, kui ta varitses ja hüppas. Lapsel olid pidevalt sääred verised. Kui kass endale sõbra sai, lõppes ka inimjaht ära, sest neil oli omavahel nii palju möllamist.

Kahtlemata võivad osad neist TA poolt välja toodud miinustest tõeks osutuda, enamasti siiski mitte kõik korraga. Meie kassid pole iial kuskile mujale lasknud kui liivakasti, karvu on ohtralt, aga selle vastu aitab robottolmuimeja. Minu enda jaoks kõige suurem miinus kassidega (aga see käib kõikide koduloomade kohta) on see, et neil paratamatult tuleb ette ka tervisehädasid. Olenevalt häda suurusest võivad siis arved olla ikka väga suured ja need tulevad alati ootamatult. Kassidel ju paraku haigekassat ei ole, iga-aastane süstimine või kord elus steriliseerimine on ikka väike mure, kui on luumurd või vaja millegi pärast operatsioonile minna. Ikka võib juhtuda. Nii et ka see osa tuleb hoolega läbi mõelda.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 15:38; 15.12 18:37; 16.12 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult lapse soovi peale ei maksa kindlasti kassi võtta. Meil lunis laps 2 aastat jutti endale päris oma lemmiklooma. Ei saanud ta soovist täiesti aru, kuna meil on majas kogu aeg lemmikloomad olnud – et miks siis olemasolevad temale ei kõlba? Aga jah, laps tahtis nimelt Oma Isiklikku Lemmiklooma. Seadsin siis tingimused, et kui teeb need ja need tööd ära, kui toob kevadel koju neljade-viitega tunnistuse jne… Laps pingutas metsikult, hakkas isegi õppima – ja täitis tingimused ning saigi oma kaks aastat meeletult igatsetud lemmiku.

Ning siis… paari päevaga oli igasugune huvi kadunud! Tegemist meriseaga. Ta elab meil, lastetoas, aga laps ei vaata nädalate viisi kordagi tema puuri poolegi. Ei mingit mängimist, mitte iialgi, ei mingit puuri avamist, ei mingit isegi puuri juures peatumist ja vaatamist. Alguses ikka suunasin last, et näe pisikesel on igav, mine võta ta sülle, tee talle pai! Millalgi sai sõbralikust suunamisest sundimine, ja viimaks loobusin. Kahju on, sest see notsu on tegelikult täitsa armas ja tore elukas. Mina ja mu abikaasa oleme ainsad, kes võtavad ta iga päev puurist välja ning siis ta peesitab mu mehe rinna peal ja kudiseb mõnusasti. Nii et fakt on, et lapse meel on väga muutlik, ja looma tasub võtta ainult siis, kui see loom vanematele meeldib. Küsimus pole mitte ainult looma eest hoolitsemises ja arstiarvete tasumises, vaid selles, et laps võib keelduda temaga isegi mängimast, paraku.

Meil on 2 merisiga. Neil on kahekesi väga lõbus ja ka laps pole aasta jooksul huvi kaotanud.????

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 07:55; 15.12 16:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule on vist sattunud erilised kassid, aga keegi ei ole kuhugi mujale pissinud, kui liivakasti, kraabivad vaid oma kraapimispuud ja uksematti, kellelegi  kallale ei tule, asjata ei kräunu, öösiti ei jookse v.a. väiksema. Olen võtnud nii  pojana, leidnud neid, toodud allergia tõtt minule. Pragune kass on puhas, rahulik, magab 22 tundi päevas, sööb ja lakub ennast ning tunnike jalutab õues. Öösel magab minu ja mehe voodi jalutsis  (katsu sa öösel varbaid liigutada…).

Tuttav kirtsutas  nina, et kasside järgi tuleb ju koristada. Käsi südamel võin öelda – palju vähem, kui ühe keskmise mehe järgi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainukesed miinused- karvad ja kulud, mis kaasnevad hooldamisega.

 

Pluss – hing on kodus. Väga tühi tunne on, kui kassi pole kodus.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pragune kass on puhas, rahulik, magab 22 tundi päevas, sööb ja lakub ennast ning tunnike jalutab õues

Muide meie kass, see inimjahimees, on selline suvel, kui me oleme maal ja ta saab seal oma kassiringkäiku teha ja hiiri püüda. Siis toas on kõige armsam kaisukass. Aga talveperioodil kui linnas õue ei saa, kipub pööraseks minema.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 15:38; 15.12 18:37; 16.12 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isikliku kogemuse põhjal võin kinnitada, et kass on palju puhtam kui mees või lapsed. Iseloomult paras juurikas, äiaga võrdne, aga sellepärast ma ta ju võtsingi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 2 kassi ja teevad pea kõike sinu loetut, aga mina ei kahetse, et mul kassid on. Olen hoopis väga rahul, et nad mul on ja armastan neid. Ainus, mis mind üldse häirib, on see pidev võitlus karvadega ja et kõik kohad on neid täis. Juhtmeid, kõrvaklappe jms ei jäta ma lihtsalt kunagi laokile. Muideks, üks mu kassidest armastab ka nahkjalanõusid ja kotti närida.

Liiva ostmist tüütuks pidada on ikka naljakas küll. Sama hästi võiks öelda, et pidev leiva või munade ostmine on tüütu.

Kui sa tahad endale lemmiklooma, siis igal juhul tuleb tema eest hoolitseda. Ükskõik, mis liik on, aga midagi pead tegema igal juhul. Liiva ostmine ja puhastamine on märksa vähem aeganõudvam, kui koeraga jalutamine.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.12 00:42; 16.12 00:50; 16.12 09:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 86 )


Esileht Hobinurk Kass – miinused ja plussid?