Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kass päranduseks – kas ikka seaduslik??

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kass päranduseks – kas ikka seaduslik??

Postitas:

Mu isa suri hiljuti.Kuna ta oli alkolembene,siis viimased 10 aastat temaga ei suhelnud.Pealegi on elu viinud mu teise Eestimaa otsa.Peale surma teatas mulle kohalik konstaabel tema surmast.See selleks.
Nüüd aga asjast.Isa surma järgselt leiti ka tema käsitsi kirjutatud testament,millele on paar naabrit tunnistajaks olnud,et see kehtib ikka.Kuna tema maine vara oli olematu,aga igale sugulasele on ta midagi ikka pärandanud selle järgi,siis minu osaks on märgitud kass.Jah,oma kassi seaduslikuks pärijaks on ta määranud minu.Nüüd nõutakse minult,et ma oma pärandile järele läheksin.
Kas see on ikka seaduslik ja kehtiv või saan ma kuidagi sellest loobuda?

Palun ilkujatel see teema vahele jätta!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 12:51; 25.03 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole teemasse, aga ma loodan, et Sul ei ole südant kassikest tänavale jätta ja siiski võtad ta kasvõi niikauaks endale, kui leiad uue kodu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt igasuguse pärandi(seadusjärgse pärimisega, testamendiga jne) võib vastu võtta või loobuda st ise otsustad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Absoluutselt igasuguse pärandi(seadusjärgse pärimisega, testamendiga jne) võib vastu võtta või loobuda st ise otsustad.[/tsitaat]
Kehtiva pärimisseaduse kohaselt PEAB pärandi vastu võtma või loobuma. Kui pärandist ei loobu loetakse pärand vastuvõetuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahju kassist, keda juba ette ei taheta :´(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

/Kehtiva pärimisseaduse kohaselt PEAB pärandi vastu võtma või loobuma. Kui pärandist ei loobu loetakse pärand vastuvõetuks./

Seda ma ju ütlesingi, et võib loobuda, see võimalus on olemas, ei pea vastu võtma 🙂

Kui kass ega järgi sõitmine sulle ei sobi, loobu pärandist.

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et notari aeg, pärandist loobumine jne jne- see läheb kallimaks kui kassikesele uue kodu leidmine või varjupaika viimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle tundub, et notari aeg, pärandist loobumine jne jne- see läheb kallimaks kui kassikesele uue kodu leidmine või varjupaika viimine.[/tsitaat]
üht või teist (loobuma või vastu võtma) pead sa nagunii tegema ju. Aga ma kahtlen, et kas selle kassi peab ikka notariaalselt tõestatult üle andma või loobuma. Kui ta just mingi peen ja kallis paberitega tõukass ei ole.
Minu arusaama järgi on pärandus ikka mingi selline asi, mille kohta on mingid paberid, asub kuskil registris jne. Tavaline külakass on lihtsalt vallasvara mu meelest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koduloomi võib asjaõigusseaduse tõlgendamisel ilmselt lugeda vallasasjadeks küll. Selles mõttes, et kuidas sa muidu kvalifitseerid, et mis see loom on? Kinnisvara ta ju ei ole? Eraldi määratlust seaduses looma kohta ei ole aga vastutus looma eest siiski on ette määratud erinevatel puhkudel (nt võlaõigusseaduses vastutus suurema ohu allika eest ja ka karistusõiguslik vastutus mõningatel puhkudel looma tekitatud kahju eest). Seega mina tõlgendaks nii, et loom on vallasasi, kelle omanikuks on looma soetaja/hooldaja.

Seega vastus küsimusele on jah. Igasugust maist vara saab pärandada ja ilmselt sealhulgas ka kassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole tahtmises.
Mul on 2 väikest last,neist noorim 1,5kuune alles.Suurem on allergik.Kohe on suurem allergiaga maadlemine ees- kevad.Lemmikloomad pole meie kodus seega mõeldavad.
Tegu on tavalise maakassiga,kes 80 protsenti ajast harjunud õues elama.Loomaarsti pole eales näinud.Nüüd peaksin 2 väikese lapsega sõitma 200km kaugusele sellele loomakesele järele…Ja tooma ta Tallinnasse 2toalisse korterisse elama,koos 4 inimesega,kellest 1 on allergik?
Olen isekas,aga mu lapeds on mulle tähtsamad kui mingi suvaline kass,keda ma kunagi näinud pole.Pealegi pakkusin oma surnud isa naabrile,et ta võiks võtta kassi oma hoole alla,ma maksaks iga kuu tema poolt nõutud summa kassi kulude katteks,aga tema muudkui korrutas,et mina pean oma isa viimast soovi austama ja oma pärandi ära viima…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 12:51; 25.03 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mu isa suri hiljuti.Kuna ta oli alkolembene,siis viimased 10 aastat temaga ei suhelnud.Pealegi on elu viinud mu teise Eestimaa otsa.Peale surma teatas mulle kohalik konstaabel tema surmast.See selleks.
Nüüd aga asjast.Isa surma järgselt leiti ka tema käsitsi kirjutatud testament,millele on paar naabrit tunnistajaks olnud,et see kehtib ikka.Kuna tema maine vara oli olematu,aga igale sugulasele on ta midagi ikka pärandanud selle järgi,siis minu osaks on märgitud kass.Jah,oma kassi seaduslikuks pärijaks on ta määranud minu.Nüüd nõutakse minult,et ma oma pärandile järele läheksin.
Kas see on ikka seaduslik ja kehtiv või saan ma kuidagi sellest loobuda?

Palun ilkujatel see teema vahele jätta!![/tsitaat]
Pärandidt ei pea vastu võtma aga siis läheb ta edasi sinu lastele ja nende loobumine läheks kallimaks kui kassile järgi minemine ja varjupaika viimine,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ja mis siis saab, kui ta kassile järgi lihtsalt ei lähe?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks sellele – kui sa selle pärandi vastu võtad, siis ma eeldan, et oled ikka tutvunud kogu varade ja võlgade summaga? Võib veel juhtuda, et kui pärandi \”vastu võtad\” (ehk uue seaduse kohaselt lihtsalt jätad vastamata) saad lisaks kassile endale osad isa võlad ka kaasa… sest ka need on päritavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletad muinasjuttu Saabastega kassist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna muidu testament koostaud on – kodune testament peaks kehtima vaid 6 kuud (ilma notariaalse kinnituseta )
http://www.vastused.ee/loe/oigus/parimisoigus/1463/omakaelise-testamendi-vormistamine-kehtivus.html

Pärandist loobumiseks tuleb esitada notarile avaldus. 3 kuu jooksul alates pärandist teda saamise hetkest. Aga kuna keegi arvatavasti menetlust notari juures pole alustanud läheks see maksma ligikaudu 100 eurot lisaks 20 eurot loobumine.
Mina võtaks kassi nö. vastu üritaks talle kodu kuskil mujal leida ja kui see ei õnnestuks viiksin ta kodutute loomade varjupaika. Mitte, et ma julm oleks aga kui ma ei saa kassi võtta ning mina teda pole tahtnud ei saa midagi sinna parata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun et nad saavad aidata su kassile uue kodu leidmisega.
http://www.kassiabi.ee/index.php?10
Võta ühendust ja räägi oma lugu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kass päranduseks – kas ikka seaduslik??

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.