Esileht Kodunurk Kass varjupaigast prooviks.

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kass varjupaigast prooviks.

Postitas:

Olen paljude asjade osas allergiline. Eelkõige tolmuallergia, kuid aastate jooksul on lisandunud veel nüansse. Loomaallergiat meditsiiniliselt kinnitatud ei ole, kuid kahtlusi on.
Mul on mõte võtta varjupaigast kass, kuid ei ole kindel, et me sobime (iseloomult, käitumiselt + allergiakartus). Tekkis mõte, et kas sealt prooviks ei või looma võtta? Umbes nagu prooviabielu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergia võib tekkida ka hiljem, siis, kui sa oled juba otsustanud, et võtad selle kassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen paljude asjade osas allergiline. Eelkõige tolmuallergia, kuid aastate jooksul on lisandunud veel nüansse. Loomaallergiat meditsiiniliselt kinnitatud ei ole, kuid kahtlusi on.
Mul on mõte võtta varjupaigast kass, kuid ei ole kindel, et me sobime (iseloomult, käitumiselt + allergiakartus). Tekkis mõte, et kas sealt prooviks ei või looma võtta? Umbes nagu prooviabielu.

See on tõeliselt vastik idee. Loom on elusolend, mitte asi mida võetakse prooviks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Looma iseloom muutub kodusoojuses. Alguses nad kohanevad ja on stressis. Põhjalikumaid järeldusi iseloomu osas tasub teha alles ca poole aasta möödudes, siis on täiesti kindlalt näha.
Mul on olnud varjupaigast neli kassi hoiukodus. Kõik olid alguses metsikud või keskmisest metsikumad. Kaks neist ei andnud end kaks kuud üldse kätte, ainult sisisesid ja käisid mööda toanurkasid pimedas. Läksid aga koguaeg julgemaks ning pool aastat hiljem on täielikud sülekassid ja takjad. Teised kaks polnudki nii metsikud, aga nendest üks eriti süles ei taha olla, teine see-eest magab ainult inimese juures.
Hoiukodu variant on nö nagu prooviperiood. Praegusel ajal on väga vaja hoiukodusid, et kassid kes tänaval külmetavad, saaks sooja kätte ära enne kui päris suured külmad kätte tulevad. Kui hoiukodus hakkab selle kassiga klappima, siis on võimalus ta endale jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on nii halb mõte kui veel olla saab. otsus tuleb ikka enne ära teha. kui sa oma kassi armastad ja temast hoolid, siis sobib sulle tema iseloom ka, kui teda asjana kohtled, siis võid valima jäädagi.
allergiakartusest ma ei saa üldse aru, kassiga kokkupuutumise võimalusi peaks ju rohkelt olema, nad pole mingid haruldused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergia pärast on küll täiesti mõttetu kassi prooviks koju tuua kuna see allergia võib väga vabalt alles hiljem välja lüüa. Mu mehel tekkis allergia meie kassi vastu siis kass oli meil umbes kaks aastat elanud, enne seda oli kõik korras. Kuna allergia tugev ei ole, siis saame hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaene kass, algul võetakse, pärast visatakse välja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergia pärast on küll täiesti mõttetu kassi prooviks koju tuua kuna see allergia võib väga vabalt alles hiljem välja lüüa. Mu mehel tekkis allergia meie kassi vastu siis kass oli meil umbes kaks aastat elanud, enne seda oli kõik korras. Kuna allergia tugev ei ole, siis saame hakkama.

meil sama, mees allergik, aga tema on just see, kes keeldub ka kassi ära andmast. Peseb käsi ja võtab vajadusel ka tablette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varjupaigad otsivadki sageli loomadele ajutist hoiukodu. Mingi aja möödudes otsustad ise, kas on pereliige või saadad tagasi. Ka hoiukodu on suurex abix õnnetute loomade sotsialiseerimisel & no kasvõi uulitsalt ära korjamisel.

Nii et helista juba täna läbi lähimad varjupaigad & paku mõnele kassile hoiukodu. Ma arvan, juba esimesest saad.

Mul on muide räme kassiallergia, aga kuna abiellusin mehega, kellel oli kass, aevastasin aastaid & selgitasin endale, et loom pole syydi. Kulla kiisukene nimelt yritas peaaegu lõpuni välja mind maha tappa või vähemalt vigastada. Veterinaarist sugulasele helistasin alati siis, kui Kähmu ei olnud mulle juba 24 tundi kallale kippunud, sest siis oli tal midagi viga. Proovisin talle sööki panna, kargas käsivarde kinni, kurjama isehakand ilves. & öösiti ärkasin selle peale, et mulle näkku öeldi UHHHH!

Meie uut kassi praegu ei võta. Aga Sina helista varjupaika. Hoiukodu on see võlusõna, mis annab ajutise kassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem helista mõnda kassiorganisatsiooni (Kassiabi, Kasside turvakodu jms) ja küsi endale kass hoiukodusse.
Ametliku varjupaiga kaudu ei maksa võtta, nad tavaliselt ei tea oma kassidest ööd ega mütsi. Võid saada ka haige looma. Tagasi nad ka ei võta looma (varjupaigad ei võta kodust loomi vastu).

Kassiorganisatsioonid teavad oma kasse hästi. Osad kassid ei talu teiste kasside seltskonda ja vajavadki eraldi rahulikku hoiukodu, kus üksi olla. Siis aitad koos kassiporganisatsiooniga kassile uus kodu leida. Või siis otsustad, et jätad endale 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mine vabatahlikuks kuhugi varjupaika ja saad olla koos kassidega, siis saad sotti, kas lööb allergia välja ja endale ka sobiv kass valida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on muide räme kassiallergia, aga kuna abiellusin mehega, kellel oli kass, aevastasin aastaid & selgitasin endale, et loom pole syydi.

Ilmselgelt ei ole sul RÄME kassiallergia. Minul on tugev allergia, aevastamine oleks ikka leebe. Kassikarvadega kokku puutudes lööb kehale peagu momentaalselt villlööve, silmad punaseks ja paiste (võivad täiesti kinni paistetada), tekivad kergemad või väga rasked hingamishäired.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

allergiatesti saad lasta arstil ka teha, selleks pole vaja kassi koju tuua

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mine vabatahlikuks kuhugi varjupaika ja saad olla koos kassidega, siis saad sotti, kas lööb allergia välja ja endale ka sobiv kass valida.

Ei ole hea soovitus. Mina töötan varjupaigas, seepärast tean öelda.
Kui sul on kodus üks kass, siis see on täiesti teine dimensioon kui varjupaigas kassimajas viibimine. Seal on olenevalt toast kuni 30-35 kassi, kelle liivakaste pead puhastama, peadpidi puuridesse ronima jne. Kõike seda tolmu, liiva ja karvu hingad sisse mitut tundi. Seal on allergeeni kontsentratsioon nii ülikõrge, et kui ka seal olles tekivad allergianähud, siis see ei pruugi samal inimesel avalduda oma kodus oma ühe kassiga olles.
Minuga täpselt nii oli, kui varjupaika tööle läksin. Kodus ühe kiisuga kõik tipp-topp, varjupaigas hommikul kassimajja sisenedes hakkab nina vett jooksma. Sealt õhtul ära tulles jälle kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Kass varjupaigast prooviks.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.