Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kass võtta või mitte?

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Kass võtta või mitte?

Postitas:
Alfa

Ei pea kassil koguaeg krõbinad ees olema, kust selline lollus? Minu kass sööks ennast küll paksuks sellisel juhul

Peab küll. Kust selline lollus, et mõelda teistmoodi?

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Koe

Kassidel on erinevad iseloomud. Minul on kaks kassi, üks on puhas, teine kahjuks mitte. Seevastu eelmises kodus oli puhas, aga tegi muid sigadusi, nt näris juhtmeid.

Mina arvan, et kui võtad kassi, siis ära võta kassipoega vaid parem vali varjupaigast rahulik täiskasvanud kass, kes käib liivakastis, on lühikarvaline ja saab koertega hästi läbi.

Kui ei taha, et kass öösel uksi lõhub ja mäub, siis tuleb lihtsalt harjutada algusest peale, et nt öösel kass õues ei käi või magamistoas üleüldse ei käi jne.

Reisile minnes võid paluda naabril, sõbral või pereliikmel käia kassi toitmas.

Koertega läbisaamine ei sõltugi kassist, vaid koertel on komme neile tormijooksuga peale karata ja kui kass jooksma hakkab, siis on eriti fun taga ajada. Kassile on see trauma. Sellist kassi ei olegi olemas, kes justkui oskab koerad ära nõiduda ja sekundiga kõikide koerte sõber. Varjupaiga kassid ei ela koertega koos ja siin palju tõenäolisem, et kass jääb stressma. Täiskasvanud varjupaiga kass võiks eelkõige minna koeravabasse koju. Enamasti on nad vähem või rohkem aega veetnud tänaval, kus koerad ei ole kunagi nende sõbrad vaid kõige hirmuäratavamad lõugavad olendid.

Kassi toitu ei ole kunagi niisama taldrikul hoidnud, vaid annan siis, kui ta ise küsib. Järele jäänud toitu ta nagunii rohkem ei puutu. Seega oleks puhas raiskamine talle suur kuhi ette valada. Paar tundi hiljem ta kräunuks selle kõrval ja nõuaks värskeid. Ta teab, et pärast õuest tulekut valatakse värskeid krõbinaid (kassike palju õues rahmeldanud eksole)  ja seega küsib ta välja, et siis kohe tagasi tulla.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
koolera

Ära võta kassi, võta teine koer. Koer ja koer mõistavad teineteist kindlasti oluliselt paremini kui koer ja kass.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Tuti Helve

Ei pea kassil koguaeg krõbinad ees olema, kust selline lollus? Minu kass sööks ennast küll paksuks sellisel juhul

Miks peab? Kas looduses ka kass (loom üldse) koguaeg sööb? Healjuhul sööb 1 hiire päevas vms.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
zinandra

Kõik su väljatoodud punktid ongi reaalsus millega tulebki arvestada kassi võttes. Oma koerale kassi võtta pole mõtet, pea meeles kassid on ööloomad ja kollavad/tuuseldavad öösel ringi. Eriti peale häda nr 2 tegemist öösel lähevad osad täitsa napakaks ära, kräunumist osade kasside puhul kuuleb 24/7 ja nemad ei kuuletu nagu koerad.
Ka ronivad nad tõesti riiete peale ja IGALE vabale lapile mis sa kuskile asetad/ajavad vabalt ka lillepotte jms asju maha, seal mulla kallal käimisest rääkimata.
Kassi tuleb kodus õpetada, et kuhu ta peab pissima ja mida ta tohib ja mida mitte ( see muidugi ei tähenda, et ta kuulab sõna ka).  Mina sinu asemel seda ei teeks, ei ole päris nii kerge see kassivõtt ega ka kooselu mõne kassiga.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Yanna68

Haa, mul on sarnane mõte vahel, aga küsimus , et kas  võtta oma  kassile kass?  1 kiisu mul on ja ma  kardan, et tal on igav  ja äkki meeldiks  kui oleks teine veel…  Aga  tegelikult pole lahendus nii lihtne: on võimalus, et nad ei salliks teineteist üldse.    Ja spetsialistid on öelnud, et tegelikult meeldivad kassidele  koosolemiseks ainult omad õed-vennad,kellega koos kasvanud..  kuigi nad õpivad sageli aktsepteerima ka teisi kasse.

Kasside kiituseks – ka mina arvasin aastaid, et olen koerainimene… aga selgus , et armastan hoopis kasse.:)

+5
0
Please wait...

Postitas:
minakahsiin

Haa, mul on sarnane mõte vahel, aga küsimus , et kas  võtta oma  kassile kass?  1 kiisu mul on ja ma  kardan, et tal on igav  ja äkki meeldiks  kui oleks teine veel…  Aga  tegelikult pole lahendus nii lihtne: on võimalus, et nad ei salliks teineteist üldse.

Sellisel juhul on targem võtta kassipoeg – üldiselt nad kipuvad sõbrunema, vähemalt normaalselt läbi saama. Me ise võtsime samal põhjusel kassipoja juba olemasolevale suurele seltsiks. Algus oli natuke raske, aga nagu loomaarst meile ka ütles, siis üldiselt täiemõistusega täiskasvanud kass kassipoega maha ei murra. Muidugi kohe ei tohiks neid kokku panna, vaid hoida esialgu eraldi ruumides ja tutvustada neid üksteisele läbi lõhnade – viia neile üksteise lõhnaga riideid ja esemeid jm. Sõbrunemist aitab kiirendada ka loomapoodides müüdav Feliway toode.

Meie kassid saavad nüüdseks hästi läbi, kuid sellist lähedust neil pole, nagu mu õe kassidel, kes samast pesakonnast. Siiski on tunda, et vanemal kassil on elu palju põnevam ja et ta loomult pigem arg, on noor kass ka teda ennast julgemaks muutnud.

Aga kindlasti tuleb enne väga hoolikalt läbi kaaluda, kas võtta see samm ette. Ma ikka väga kartsin, et kuidas meil läheb, tegelikkuses on ju tegemist riskiga. Aga meie pealt kui ka mu sõbra pealt, kes hiljuti samamoodi teise kassi perre tõi, usun, et kannatlikkuse ja suure armastusega kõik laabub.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Mashake25

Jõuluvana tooks koerale kassi? EI!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Tondinahk

Meil olid kass ja koer parimad sõbrad. Kass magas tal tihti turjal, enne uinumist sõtkus käppadega suure peni kasukas ja lõi valjult nurru. On öeldud, et ühe ja sama liigi loomad võivad hakata kergemini omavahel konkureerima kui eri liikidest – mine tea, kas just reegel, aga meil oli küll nii.

Kass on emotsionaalselt üldiselt koerast iseseisvam. Ehk siis, tema jaoks pole probleem terve päev üksi kapi otsas põõnata, aga koera jaoks on.

Kassi toidukausi pidime tõstma köögi töötasapinna peale, ei võinud maas hoida, kuna koer sõi siis kohe kassitoidu ka ära.

Mis pissimisse puutub, siis meie kiisu oli eluaeg üsna puhas ja tubli kass. Ainult viimastel eluaastatel tekkisid põieprobleemid. Päris viimase eluaasta jooksul puudus tal üldse pidamine, käisin kogu aeg lapiga järel.

Kui meie olemasolevat koera kassipojaga tutvustasime, siis mängisime sellele, et kass on emotsionaalselt iseseisev, ent koer mitte ja pigem on koer see armukadedam pool. Seetõttu jätsime kassipoja üksi diivanile, kutsusime koera tuppa ja siis kükitasin koera juurde, paitasin, kiitsin ja kallistasin teda. Koeral oli hea meel ja hea tuju sellest, märkas silmanurgast, et mingi uus olend majja tekkinud vist, aga et tuju oli hetkel hea, siis võttis omaks. Mõlemad elasid 16-aastasteks ja olid parimad sõbrad surmani.

0
0
Please wait...

Postitas:
miiumjau

Hari end enne kui sõna võtad. Kui sa talle mingit toidupoe jama sisse söödad siis muidugi pole harimisel mõtet.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Alfa

Miks peab? Kas looduses ka kass (loom üldse) koguaeg sööb? Healjuhul sööb 1 hiire päevas vms.

Kassil PEAB toit kogu aeg ees olema, vastupidiselt koerale. Palun harige ennast, inimesed. Guugeldage. Küsige loomaarstidelt. Mida iganes.

Kass sööb väikeste palade kaupa ja väga tihti. Umbes 3-4 krõbina kaupa, aga palju kordi ööpäevas, nii päeval kui öösel. Kui kassil tekib pikk toidupaus (tunde) ja niimoodi regulaarselt, tekib tal maksakahjustus.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
minakahsiin

Kassil PEAB toit kogu aeg ees olema, vastupidiselt koerale. Palun harige ennast, inimesed. Guugeldage. Küsige loomaarstidelt. Mida iganes. Kass sööb väikeste palade kaupa ja väga tihti. Umbes 3-4 krõbina kaupa, aga palju kordi ööpäevas, nii päeval kui öösel. Kui kassil tekib pikk toidupaus (tunde) ja niimoodi regulaarselt, tekib tal maksakahjustus.

Nii on.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Piiksu3

Kassil PEAB toit kogu aeg ees olema, vastupidiselt koerale. Palun harige ennast, inimesed. Guugeldage. Küsige loomaarstidelt. Mida iganes.

Kui kassil tekib pikk toidupaus (tunde) ja niimoodi regulaarselt, tekib tal maksakahjustus.

Guugeldasin, ei leidnud ühtegi kordust ega viidet sinu väidetele.

Link 1:

Disadvantages: Free feeding cats can lead to overeating and obesity, especially if the amount of food is not limited. It can also be difficult to tell if your cat’s appetite has changed, for the better or worse. It’s also difficult to tell, if you have multiple cats, how much each one is eating.

Link 2:

Because cats have a simple stomach structure, once the stomach is filled with food, it will empty within a few hours as food moves into the small intestine. After 8 – 10 hours, an empty stomach begins to send signals to the brain stimulating a hunger response. For this reason, at least two meals per day are best for your cat. Imagine if you only got to eat breakfast each day, and that was it!
Regular, routine feeding times allow your cat’s body to be prepared for the food it will receive. It is not recommended to keep the bowl filled and allow grazing.

Link 3:

While a restricted-calorie diet can be successfully managed through either scheduled meal times or free feeding, a recent study showed that more frequent meals had a positive effect on overall feline behavior, making weight loss or maintenance easier. The key to success is to know how much food your cat needs and to feed her only that amount and no more.

Link 4:

Free feeding dry food is acceptable for the cat who exercises self-control, but some cats like to snack, and for them, free feeding can add up to extra pounds. “If a cat can maintain his weight, free choice feeding is okay,” says Dr. Kallfelz. Even dry food left out for your cat to free feed needs to be fresh, so be sure to provide new food each day. If free feeding doesn’t work, you need to control how much they eat. “Several small meals may make them feel less hungry,” says Dr. Kallfelz. “But one is okay nutritionally.”

Rohkem ei viitsinud guugeldada, need olid esimesed tulemused. Nüüd guugelda ise ja pane seekord viited ka juurde.

+1
-1
Please wait...

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kass võtta või mitte?