Esileht Hobinurk Kassi elu

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kassi elu

Postitas:

Jõulude ajal oleme palju kodus ja hea jälgida, mida me 3-aastane kõuts päevad läbi teeb. Ütleme ausalt – magab. Hämmastab, kuidas loom suudab tunde magada, ma pakun 22 tundi. Õues ei käi, vaatas  hommikul aknast välja – et mis vastik valge ollus on maas. Söömas  ja pissil ainult käib. Praeguseks on põõnanud terve päeva – alguses diivanilaual, siis kolis diivanile.  Vahest avab silmad, seirab ümbrust ja keerab teise külje.  Korra unise peale keeras ennast diivanilt põrandale, siis kobis uuesti diivanile tagasi.

Kui palju teie kassid magavad?

 

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 20:48; 27.12 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma ka magab väga palju. Kas mängite ka temaga ikka? Iga päev oleks vaja kassiga ikka mängida ka, muidu mandub.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 01:23; 27.12 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile laps üritas mängule meelitada – lehvitas jõuludeks saadud mänguasjaga silmade ees – kass vaid pööras pead ja sirutas käpa paar korda välja…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 20:48; 27.12 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei piisa sellest, kui silma ees vehkida millegagi. Mänguasjaga tuleks mängida nagu see oleks loom, liikuda nii nagu kassi saakloom liiguks. Proovida tasuks ka erinevaid mänguasju, minu oma näiteks veeretab ka mitmeid palle ringi (pehmeid ja karvaseid, aga kellukestega palle mitte).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 01:23; 27.12 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassi magavadki ju enamuse aja. Kas tõesti saab olla see kassiomanikule üllatus? Ja magav kass ei mängi. Kass mängib siis kui tema tahab.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassi magavadki ju enamuse aja. Kas tõesti saab olla see kassiomanikule üllatus? Ja magav kass ei mängi. Kass mängib siis kui tema tahab.

No vahel on võimalik teda siiski ka mängule ergutada 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassipidamise mõte ongi ju selles, et ilusti magab…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassipidamise mõte ongi ju selles, et ilusti magab…

Vale arusaam 😉

Meil on 13-aastane triibik (kusjuures kunagi siit ühelt toredalt perekoolikalt saadud: keldrikassi järeltulija, kes kolis Tallinnast Tartusse) ja kuna ta muidu suviti kondab heal meelel õues ringi (nüüd käib tip-tip kiiresti ära oma pissitiirul ja kohe vupsti tuppa tagasi, max 10-15 minutit, koos lähiümbruse/lõhnade nuuskimisega: kasse jalutab me hoovist läbi teisigi).

Nüüd, talvel, kui liikumist on vähem, sai talle miski kunsthiir “ette söödetud”.. Oi seda lusti ja tralli, mis lahti läks! 😀 Ümber lauajala käis selline möll, nagu oleks tegemist noore kassiga, mitte mut(i)uga /pehmelt öelduna/  nagu me teda hellitavalt kutsume 🙂

Magab aga jah palju ka tema. Kui pai tegema minna, kukub põrisema ja ajab mõne silbi juttugi. Igati teraapiline karvapall isegi magavas olekus 🙂

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassid võivad magada 16-20 tundi päevas. Selline harjumus on kasside evolutsiooni, toitumise ja psühholoogia tagajärg. Looduses tuleb kassidel elus püsimiseks jahtida, mis tähendab megakoguses hiilimist, varitsemist, tagaajamist ning saaklooma surmamist. Kõik see kulutab palju energiat ning magamine aitab kiisul akusid laadida.

jne…

Minu kassid pole teistsugused.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 19:04; 29.12 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kass ka magab terve päeva. Kui ta oli noorem ja korteris elasime, siis öösiti käisid tal vahel ka hullutuurid peal, siis panin oma toa ukse kinni, et ta ei saaks üle minu meeltesegaduses edasi-tagasi joosta, aga triangel käis ikka ukse taga edasi 😀

Nüüd elame väikeses külas oma majas. Kass on umb 15-aastane. Praegu külmal ajal magab päeval terve päeva toas, vahepeal käib söömas. Vahel harva käib päeval õues asjal. Öösiti kondab ringi, soovi korral saab grillnurka diivanipatjadele magama minna (meil on klaasid ees ja jäetus kassile väike pilu, et saaks soovi korral vihma- ja tuulevarju minna, kui õue jääb.

Soojal ajal muidugi magab ka palju, aga eelistab õues magada, kui just vihma pähe ei saja 😀 Aga muidu kui ikka on päikseline soe ilma, siis toas käib ainult söömas, kui just ise endale hiiri ja mutte ei püüa (oeh, ühest küljest ju tubli kass, aga see ka vabakäigukassi negatiivne pool – ta peab ju kogu saagi perenaise jalge ette tassima ja olnud küll ja küll, et viimasel hetkel lajatan terrassiukse kinni ja kass jääb siis õnnetult oma (veel elusa) saagiga ukse taha kräunuma, et ikka sisse lastaks 😀

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 10:18; 29.12 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevate teemade all on käinud läbi see, et kassid öösiti ringi kondavad. Minu kolmest kassist pole mitte kunagi keegi öösiti ringi tatsunud. Pere magab, kassid magavad. Kõige esimene siiski aeg-ajalt kell 4 käis mõnikord krõbinaid söömas ja siis tagasi magama. Tõusevad nad küll vara, u kell 6 ja siis paari tunni pärast taas magama.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 19:04; 29.12 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erinevate teemade all on käinud läbi see, et kassid öösiti ringi kondavad. Minu kolmest kassist pole mitte kunagi keegi öösiti ringi tatsunud. Pere magab, kassid magavad. Kõige esimene siiski aeg-ajalt kell 4 käis mõnikord krõbinaid söömas ja siis tagasi magama. Tõusevad nad küll vara, u kell 6 ja siis paari tunni pärast taas magama.

No see võib sõltuda ka kassi tõust. Vb tõukassid ongi aretatud nt laisemaks. Meil on tavaline  – sõna otsese mõttes – Mustamäe keldritõugu kass 😀 Tuligi meie perre otse kassipäästjate puurist (eelneval kokkuleppel muidugi).

Teine asi, et isased steriliseeritud kassid ongi laisemad. Emased on rohkem mängulised. Siin on selgituseks hea vaadata nt lõvikarja – isane vedeleb terve päeva, emased püüavad saaki, et peret toita. Isane sekkub üksnes siis, kui saak käib emastele üle jõu, siis tuleb ja murrab jõuga maha. Või võitleb teise isasega karja eest. No ja paaritumine. See kõik. Emastel lõvidel on rohkem instinkt jahti pidada. Kuigi kassid pole lõvid, siis siin ka peab paika, et emasel on instinkt hoolitseda ja seetõttu on elu lõpuni ka aktiivsem, mängulisem. Kui isasel pole vaja kellelegi muljet avaldada, siis ta magab (mu mees ikka ütleb, et kui naisi ei oleks, siis mehed elaksid ikka veel puu otsas ja sügaksid endil päev läbi mune, kuna puudub vajadus muljet avaldada ja teistest parem olla 😀 ))

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 10:18; 29.12 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu neli kassi põõnavad ka magada nii, et kadedaks ajab. Aga mingist öösiti ringitrallimisest ei tea ka mina midagi. Aktiivne tegutsemise aeg on hommikul ja õhtul, päeval ja öösel magatakse. Muide kõige mängualtim on meil just üks isane. Emane, olgugi, et kõige noorem, mängib harva ja siis ka mitte mänguasjadega vaid teiste kassidega. Kaks kastraat-poissi mängivad siis kui nende lemmik mänguasjad välja võetakse, aga siis ikka pikalt ja pühendunult. Suvalised paberinutsakud või nöörijupid jätavad neid külmaks, aga isane on võimeline sada ja üks imet tegema kõigega mis liigub, olgu selleks siis leivapaki klamber, veinipudeli kork või maha aetud pastakas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kes armastavad kasse, aga endal pole, siis soovitan vaadata youtube kanalit walter santi. Ma ei saa, kogu aeg jälle jään neid videosid seal vaatama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kass ja mulle meeldib magada. Aga ma ei maga kogu lesimise aega maha, ma vahepeal ka tukun, piilun teid poole silmaga ja vedelen niisama. Tükk aega kuulub päevast mul enda pesemiseks ka. Vahepeal võin natuke mängida, et teile veidi reaalset elu ka näidata. siis tore vaadata, kuidas inimesed imestavad ja imelikke nägusid teevad. Palju polegi vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Hobinurk Kassi elu