Esileht Hobinurk Kassi herpesviirus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kassi herpesviirus

Postitas:

Kas see viirus võib nakata tervele kassile, kui ta herpesviirusega kassiga kokku lasta?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 19:30; 26.09 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi. See on väga nakkav. Isegi lastele oli mingi risk.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ma kahjuks oma terve kassi kaaslaseks ühte varjupaiga kiisut ei saagi võtta. Tal on herpes. Nii kurb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.09 19:30; 26.09 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem vaktsineeri oma kiisu ära ja kõik ongi mureta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassi herpes ei ole nakkav inimestele. Levib ainult loomalt loomale. Seda kinnitas mulle loomaarst kuna minu kassil oli see.

Muidugi. See on väga nakkav. Isegi lastele oli mingi risk.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ma kahjuks oma terve kassi kaaslaseks ühte varjupaiga kiisut ei saagi võtta. Tal on herpes. Nii kurb.

Sinu tervel kiisul võib samamoodi herpes olla, see lihtsalt ei ole tal välja löönud. Enamik kasse elavad rahulikult oma herpesega nii, et keegi ei teagi selle olemasolust. Võta oma kass kaenlasse ja mine temaga arstile – lase testida. Ja sama käiguga tee talle vaktsiinid ka ära. Kui enne ei ole vaktsineeritud, siis on vaja mitut vaktsineerimiskorda, et vaktsiinid kinnituksid. Aga ükskõik kas sa kavatsed selle varjupaigakassi võtta või mitte, peaks sul enda kass ikkagi vaktsineeritud olema – viiruste saamiseks ei pea kass teiste kassidega kokku puutuma, piisab sellest, kui ta need su jalanõude küljest üles korjab.

Herpes ei muuda koduse kassi elukvaliteeti, kui kõik muu korras on. Tugeva stressiga või muude tervisehädadega kaasnevalt võib muidugi välja lüüa ja siis on vaja ravi. Välja sa seda ravida ei saa, viirusetekitaja jääb organismi ikka alles. Ja inimestele ei nakka kuidagi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Hobinurk Kassi herpesviirus