Esileht Kodunurk kassi liivakast- kui sageli liiv vahetada?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: kassi liivakast- kui sageli liiv vahetada?

Postitas:

kui sageli on hea? või korjate junne veel eraldi ja siis liiva vahetus harvem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olenevalt sellest, missugust liiva sa kasutad.

Junnid tuleb kindlasti iga päev sealt välja korjata, muidu kass otsib mõne teise koha, kuhu pissida.

Kui on paakuv liiv, siis tuleb ka pissiklombid välja korjata igapäevaselt. Kui mõnikord harva juhtub, et pole võimalik puhastada iga päev, siis hädapärast kannatab ka kaks päeva, aga mitte kauem.

Paakuva liiva puhul mina harilikult puhastan oma kassi kaussi hommikul ja õhtul, ja siis lihtsalt valan uut liiva juurde, vastavalt vajadusele.

Kui on selline puidugraanul, siis junnid peab välja korjama ja ülenäänu puhul sa tegelikult ise näed, millal graanuleid on vähemaks jäänud ja alles rohkem pudi, siis valad kogu kausi sisu prügisse ja paned uued graanulid.

Kristalle ma pole kasutanud, sest mu kassid ei ole neid omaks võtnud, aga eks seal on pakendi peal kirjas, millal vahetada. Junnid aga igal juhul välja võtta regulaarselt, neid ei saa sinna kassi vetsu seisma jätta, kui tahad, et kass ikka seal oma hädad teeks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 22:39; 25.10 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kogu liiva vahetan välja nii paari nädala tagant, kui 10L pakk tühjaks saab. igapäevaselt korjan klombid ja junnid välja ja valan pisut puhast liiva juurde.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 23:22; 26.10 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb liivast. Mul on puidu baasil paakuv. Ei ole need pelletid, vaid Cats Best öko plus.
Seda vahetan nii umbes 2 kuu tagant kogu liiva. Kui ostan uue koti, vahetan kogu liiva välja. Kasti läheb 3/4 koti sisust. Ja siis jooksvalt korjan junne, paakunud pissipalle ja lisan vajadusel jupi kaupa selle järele jäänud 1/4 värskest liivast. Ja kui see otsas on, ongi juba aeg ka kogu liiv välja vahetada.
Selle liivaga pissihais on päriselt täitsa 0. Kaka hetkeks ikka haiseb aga see on kõigiga.

Kunagi alguses kasutasin seda odavat kruusa/savi põhjalist marketites müüdavat liiva aga see hakkas juba kahe nädalaga kirbelt pissi järgi haisema, niiet hing oli lausa kinni ja pidi välja vahetama.

Kristalle(kvarts) ei ole kasutanud aga olen teistes kodudes kuulnud ja need kolisevad hirmsasti. Olen lugenud, et need pidid ka kuseteede vaevusi põhjustama. Kas nii ka on, ei tea.

Neid pelleteid(nagu jänestele alla pannakse) olen ka korra proovinud aga need ei paaku, lagunevad peeneks saepuruks ja kass veab käppadega need laiali.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 23:24; 25.10 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paakuv mixed liiv, iga hommik korjame välja junnid ja paakunud liiva (kuna asub vetsus viskan junne vahepeal ka vetsupotti). Üldiselt kogu liiva vahetan 3-4 nädala tagant, kuna seda liiva mida kasutan läheb korraga kasti 1,5 kotti ja mingi aeg siis otsustan, et kas valan selle pool kotti ka peale või ostan uue koti ja vahetan kogu liiva välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 07:59; 25.10 19:13; 26.10 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ainult kristalle. Ja jutt sellest, et need põiehädasid tekitavad, on vananaisteloba ja ei oma reaalsusega mingit kokkupuudet. Pigem lukustavad need kristallid bakterid endasse ja infektsiooni ei teki nii lihtsalt. On leiutatud lausa liiv, mis uriini ph muutumisel värvi muudab, et kuseteede hädadele varem jaole saada – see spetsiaalliiv on samuti kristallidena.

Kolm suurt kassi, üks liivakast. Kord nädalas vahetan välja kogu liiva ja pesen kasti puhtaks. Korraga läheb kasti 5 liitrit kristalle.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 13:19; 25.10 18:47; 26.10 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ränikristalle, juba 10 aastat. Junnid korjan igapäevaselt välja, liiva vahetan nii 3-4 nädala järel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 20:07; 25.10 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutasin ligi aasta kristalle, aga lõpuks enam ei suutnud, sest paki peal lubatud vahetuse intervallist võisin und näha ja kogu vahetamise protsess ajas mind iga kord öökima, mis sest, et junnid korjasin alati praktiliselt kohe välja. Ühesõnaga ära tüütas see kastimajandus ja hakkasin otsima alternatiivi kvartsile. Teadsin, et tavalist paakuvat ei taha, sest see pole loomale hea, aga mõni ökom variant oleks sobinud. Proovisin pähklikoortest liiva. Omadustelt hea (lõhn, paakuv, ei läinud eriti haisema, pidas kaua vastu), aga kuna see jäi väga hästi kassi käppade vahele, siis tassis ta seda mööda tuba ringi. Järgmisena proovisin Cat’s Best originali ja selle peale olen pidama jäänud, ostan siis kui soodukas on. Tükke võib ka leida igalt poolt toast, aga see pole pooltki nii hull kui pähkikoorega. Need on suured ja neid on kerge koristada ning enamus jääb siiski kasti vahetusse lähedusse. Junne ja pissiklompe korjan peaaegu iga päev.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 09:13; 25.10 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te igapäevaselt junne välja võtate, kas kuskile kilekotti?
Ma olen siiani ostnud selleks neid nö spets loomade kakakotte, kuid tundub nii keskkonnavaenulik tegevus 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te igapäevaselt junne välja võtate, kas kuskile kilekotti?

Ma olen siiani ostnud selleks neid nö spets loomade kakakotte, kuid tundub nii keskkonnavaenulik tegevus ????

Kasutan ära kõik saia/leiva kotid ja kui neid pole, olen otse prügikasti pannud.
Odavam on osta tavalisi sügavkülma kilekotte(mitte grip kotid), kui neid spets kakakotte. Need viimased tükk maad kallimad.

Seda Cats Best liiva võib kirjade järgi ka vetsupotti panna aga mul kuidagi on mingi tõrge peas neid sinna panna. Pealegi jätab see liiv märjana mingi imeliku limase olluse poti külge.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 23:24; 25.10 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te igapäevaselt junne välja võtate, kas kuskile kilekotti?

Ma olen siiani ostnud selleks neid nö spets loomade kakakotte, kuid tundub nii keskkonnavaenulik tegevus ????

Litter Locker või mõni analoogne toode, neid on erinevaid. Ma pakin esmalt sügavkülma kilekotti (kastist prügikasti transportimiseks) ja siis sinna prügikasti, aga praktika on näidanud, et ega need tavalised kilekotid eriti haisu kinni ei hoia. Usun, et saab edukalt kasutada ilma lisakilekottideta (kui oled täpse käega), sest nende oma kilekott on tehtud spets materjalist, mis hoiab aroome kinni. Osad kirjutavad, et nende LL ei hoidnud enam mingi aja peale, aga mina seda ei ole täheldanud ning mul on see päris kaua kasutuses olnud. Samas 25€ kulutada aasta või paari tagant kui prügikast ära väsib ei ole minu jaoks suur summa (kuigi minu oma ei ole veel väsinud).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 09:13; 25.10 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, kes armastab naturaalset ja kasutab näiteks Cat’s Besti, siis soovitan soojalt ka Beneki maisiliiva proovida. Mulle meeldib see maisivärk veidi rohkemgi kui Cat’s Best. Ka World’s Best maisiliiv on samuti hea, aga ei ole oma kallist hinda väärt, Benekiga võrdväärne tulemus, aga kahekordne hind.

Ja mida iganes te ka ei ostaks, Green Cat maisiliiv jätke kindlasti poodi. Ma ei ole oma elus hullemat liiva näinud – liiva sisse tekivad püdelad maisi-pissi kleepklombid, mis jäävad kassi jalgadesse kinni ning mida pärast on peaaegu võimatu liivakasti põhjast kätte saada – venivad ka kuivanuna ja leotamine ei aita.

Aga olgugi, et maisiliiv on hea, olen ma alati pärast erinevaid katsetusi pöördunud lõpuks tagasi kristallide juurde. Minu hinnangul lukustavad kristallid pissilõhna kõige paremini. Ja kui kristalselt aus olla, siis ma ei korja sealt ka junne välja liivavahetamise vahepeal – kord nädalas teen nagunii terve kasti tühjaks ja toortoidul olevate kasside junnid ei haise ning on tillukesed ja tahked – kristallide sees muutuvad veel kuivaks ja kõvaks nagunii. Seda vahepeal mitte koristamist muidugi teistele ei soovita, mõni pirtspekk ei ole nõus kasti minemagi kui seal üks junnike ees on. Õnneks minu sabalised on väga külma kõhuga ses suhtes.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 13:19; 25.10 18:47; 26.10 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassi junnid lasen wc-postist alla, liiv neile külge ei paaku seega ei näe probleemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.10 20:07; 25.10 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan biolagunevaid koera kakakotte ja iga hommik viskan kodunt minnes paakunud liiva ja junnid kotti ja viskan maja ees olevasse prügikasti.

Minu enda lemmik on see kreekapähkli koorest, kuna ei tolma ja ei pea põdema, et elamine oleks täis ja kass seda endale sisse lakuks. lühikarvaline ja ei vea laiali https://www.petcity.ee/natures-calling-kassiliiv-6-kg-pmm0108055ee

Olen hetkel jäänud selle peale (u 1,5-2 kotti kuus) https://www.petcity.ee/certech-super-benek-exclusive-extra-mix-kassiliiv-savist-4l-pmm0124711ee
Tegelikult see siiski natuke siiski tolmab, aga pigem vähe, kuid paakub väga hästi ja lõhnatu. Kaks kotti kuus tuleb küll kallivõitu, aga vahepeal polnud kusagil pähklikoore oma saada, nüüd tundub, et seda peab taga otsima. Siis nende vahel pendeldame.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 07:59; 25.10 19:13; 26.10 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks kotti kuus tuleb küll kallivõitu, aga vahepeal polnud kusagil pähklikoore oma saada, nüüd tundub, et seda peab taga otsima. Siis nende vahel pendeldame.

miks sa eestist tellid, telli saksamaalt: https://www.zooplus.de/esearch.htm#q=benek

https://www.zooplus.de/esearch.htm#q%3DNatures%2520Calling

eriti see pähklikoore oma on saksast tellides poole odavam, sama raha eest saad kaks 6 kilost kotti. no postikulu tuleb ka, aga ikkagi on soodsam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 22:39; 25.10 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks kotti kuus tuleb küll kallivõitu, aga vahepeal polnud kusagil pähklikoore oma saada, nüüd tundub, et seda peab taga otsima. Siis nende vahel pendeldame.

miks sa eestist tellid, telli saksamaalt: https://www.zooplus.de/esearch.htm#q=benek

https://www.zooplus.de/esearch.htm#q%3DNatures%2520Calling

eriti see pähklikoore oma on saksast tellides poole odavam, sama raha eest saad kaks 6 kilost kotti. no postikulu tuleb ka, aga ikkagi on soodsam.

Sest ma olen laisk, sest mul praegusel hetkel enam pole endal autot ja ma pole nädala seest töö ajast kodus kui kuller kauba toob, lastes tööle tuua on suurem probleem need koju saada. Zooplussiga kursis ja sealt asju tellinud, kord toodigi poolik euroalus. Ja elan kortermajas piisavalt kõrgel, kus lifti pole. Seega ma ei viitsi ja ei taha sõltuda kullerist ja sellest kuidas ja millal see pakk minuni jõuab ja kuidas koju saan. Ainult liiva tellides kokkuhoidu poleks ja lisaks süüa tellides kisub pakk ikkagi natuke pommiks (tean). Ostan liiva ja suuremaid asju enamasti siis kui autoga käimine ja kergem vajalik ära tuua või saan ka vähem kui 10min kauguselt kodupoest vajadusel asjad käeotsas koju tuua.

Aga pigem ostan siiski kallimat liiva, millega ise rahul olen (paakumise omadused ja võimalikult lõhnatu ja vähetolmav) kui odavamat, mida tuba täis ja kass endale sisse lakuks. Tundub, et liiva osas olen ma ise vähemalt valivam kui kass.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 07:59; 25.10 19:13; 26.10 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olenevalt sellest, missugust liiva sa kasutad.

Junnid tuleb kindlasti iga päev sealt välja korjata, muidu kass otsib mõne teise koha, kuhu pissida.

Kui on paakuv liiv, siis tuleb ka pissiklombid välja korjata igapäevaselt. Kui mõnikord harva juhtub, et pole võimalik puhastada iga päev, siis hädapärast kannatab ka kaks päeva, aga mitte kauem.

Paakuva liiva puhul mina harilikult puhastan oma kassi kaussi hommikul ja õhtul, ja siis lihtsalt valan uut liiva juurde, vastavalt vajadusele.

Kui on selline puidugraanul, siis junnid peab välja korjama ja ülenäänu puhul sa tegelikult ise näed, millal graanuleid on vähemaks jäänud ja alles rohkem pudi, siis valad kogu kausi sisu prügisse ja paned uued graanulid.

Kristalle ma pole kasutanud, sest mu kassid ei ole neid omaks võtnud, aga eks seal on pakendi peal kirjas, millal vahetada. Junnid aga igal juhul välja võtta regulaarselt, neid ei saa sinna kassi vetsu seisma jätta, kui tahad, et kass ikka seal oma hädad teeks.

Tegin suu lahti juba, ja siis avastasin, et olen juba kommentaari kirjutanud ????
Ühesõnaga meil täpselt sama.
Kassile sobib kõige odavam liiv (jumal tänatud! ????), mingi sinise/rohelise kotiga Happy Cat? Üle kahe päeva ei hoia kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan kvartskristalle, sest võtsin “kasutatud” kassi ja ta oli hoiukodus nendega harjunud. Aga paki peal olev lubadus, nagu käraks see pakk liiva kuu aega, meie puhul ei kehti. Mul on hurda haistmine ja pean liiva korra nädalas välja vahetama. Proovisin erinevas hinnaklassis tooteid, aga no ei kavalda ennast üle, pole parata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan kvartskristalle, sest võtsin “kasutatud” kassi ja ta oli hoiukodus nendega harjunud. Aga paki peal olev lubadus, nagu käraks see pakk liiva kuu aega, meie puhul ei kehti. Mul on hurda haistmine ja pean liiva korra nädalas välja vahetama. Proovisin erinevas hinnaklassis tooteid, aga no ei kavalda ennast üle, pole parata.

see ei kehti ühegi kassi puhul. puhas pettus seal paki peal kirjas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 23:22; 26.10 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ei kehti ühegi kassi puhul. puhas pettus seal paki peal kirjas.

1 kass, 1 kuu, 1 pakk… hmm. Las ma nüüd natuke arvutan. Need tavalised pakid on vist 3,6 liitrit. Kui mul oleks tavasuuruses kassid (3tk), siis peaks ühest sellest pakist jätkuma 1kuu/3, ehk 10 päeva. Arvestades, et mul on tavakassist 2 korda suuremad kassid, kes söövad rohkem ja väljutavad rohkem, peaks minul jätkuma ühest väiksest pakist kolme kassi peale 5 päevaks. Kuna kasutan 5 liitrise paki korraga, siis jätkub nädalaks. Seega ütleks, et see 1-1-1 valem pädeb küll.

Aga need kristallid on ka erineva kvaliteediga paraku. Kui vahepeal oli Rimis soodukas, kus mingit sinises pakis kristall-liiva müüdi 4,99 eurot 7 liitri kohta, siis ostsin seda ja pettusin tugevalt – hais oli üsna kiiresti üleval. Tellin Saksa Zooplusist Tigerino kristalle. Kuna tellin alati 12 pakki korraga, siis koos postikuluga tuleb ühe paki hinnaks 4,49. Minu meelest väga soodne. Aga see on küll tõsi, et kulleritega keset tööpäeva majandamine on teinekord piinarikas protsess. Õnneks elan eramajas ja palun kulleril lihtsalt paki maja ukse taha maha jätta. Seni pole meil kassiliiva vargaid käinud 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.10 13:19; 25.10 18:47; 26.10 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on iseehitatud liivakast, mis on umbes kolme tavalise kassiliivakasti suurune. Sinna läheb üks see. Kautavad kaks kassi, kes on ainult tubased, Kast ei ole inimese nina ulatuses. Vahetame kord nädalas, vahepeal midagi ei noki.

Ja teised kaks kassi, kes käivad ka väljas – neil on kahepeale tavaline liivakast, kuhu läheb pool sedasama liiva ja seda tühjendame suvel kord kolme nädala tagant, talvel kord nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Kodunurk kassi liivakast- kui sageli liiv vahetada?