Esileht Kodunurk Kassi pidamine tiheasustusega eramajade piirkonnas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Kassi pidamine tiheasustusega eramajade piirkonnas

Postitas:

Kassiomanikud, kes te elate linnas ja eramajas – kuidas täidate lemmiklooma pidamise seadust, et loom tuleb hoida oma territooriumil?

Meil siin kohalikus elukvartalis keegi otsustas, et talle aitab ringiluusivatest ja igale poole kusevatest kassidest ja otsustas koostöös loomade varjupaigaga kasse püüdma hakata.
Eks olen isegi hädas olnud, sest võõrad kassid aeg ajalt kusevad ukse pihta nii, et terve esik haiseb, pidevalt on võõraid kasse aias jne aga olen seda võtnud kui ühiselu paratamatut nähtust.

Mul endal kah kass – kiibistatud ja steriliseeritud emane. Sain kassi varjupaigast kätte aga oht on, et ta sinna uuesti satub..
Ma ei tulnud selle pealegi, et peaksin oma kassi toakassina pidama (väljas rihmaga jalutamine ei tule kõne alla, sest selleks mul pole lihtsalt aega). Tundub kuidagi elementaarne, et kass käib toa ja õue vahet. Eriti kui on soe ja uks rõdule päeval pidevalt lahti.

Nüüd tuleb välja, et peaksin looma hoopiski vangistuses hoidma? Kuidas toimite?

+9
-33
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.05 20:07; 28.05 20:45; 29.05 11:14; 29.05 15:25; 28.06 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah et ise oled hädas võõraste kusevate kassidega, aga sinu oma ringiluusimine ja kusemine peaks teistele meeldima?

Mul endal on olnud kaks kassi, mõlemad toakassid, väljas käisid vaid rihmaga. Kui võtad looma, siis pead arvestama sellega, et temaga tuleb tegelda, mitte et las loom olla kuskil ja mul pole aega.

Kümme punkti sellele inimesele, kes hulkuvaid kasse püüab ja varjupaika toimetab. Nii peabki. Äkki hakkavad siis vastutustundetud loomapidajad aru ka saama, et loomapidamiseeskiri on täitmiseks ja teie nunnud kiisud ei pruugi kõigile meeldida. Kusevate ja hulkuvate kassidega ei pea leppima, see ei ole paratamatus!

+32
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:26; 28.05 22:12; 29.05 11:38; 29.05 15:46; 30.05 08:11; 03.06 23:22; 19.06 23:21; 28.06 15:25; 10.07 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah et ise oled hädas võõraste kusevate kassidega, aga sinu oma ringiluusimine ja kusemine peaks teistele meeldima?

Mul endal on olnud kaks kassi, mõlemad toakassid, väljas käisid vaid rihmaga. Kui võtad looma, siis pead arvestama sellega, et temaga tuleb tegelda, mitte et las loom olla kuskil ja mul pole aega.

Kümme punkti sellele inimesele, kes hulkuvaid kasse püüab ja varjupaika toimetab. Nii peabki. Äkki hakkavad siis vastutustundetud loomapidajad aru ka saama, et loomapidamiseeskiri on täitmiseks ja teie nunnud kiisud ei pruugi kõigile meeldida. Kusevate ja hulkuvate kassidega ei pea leppima, see ei ole paratamatus!

Ei, ma ei öelnud, et peaks meeldima ja kindlasti ei meeldigi.
Palju hullemaid nähtusi on linnas, mis ei meeldi:
– laupäevasel suveõhtul tahaks rahulikult süüa õues aga naaber hakkab muru niitma,
– kaks maja edasi elavad noored mehed kes õhtuti autosid põristavad ja tuunivad
– üks naabritest käib tihti ära ja ta teismeline tütar kutsub siis suure seltskonna külla – siis käib hommikust õhtuni üks ropendamine ja räpmuusika
– läheduses jehoova tunnistajate kirik. Päris tihti koputatakse meie uksele, et infot jagada…
Niiet võõrad kassid on linnaelus küll üks pisiasi. Ja minu jaoks väike ebamugavus lihtsalt.
Ja kuni tänase päevani ma arvasin, et valdav osa kassiomanikke mõtleb kassidest just nii….aga tundub, et ma eksin?

+13
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.05 20:07; 28.05 20:45; 29.05 11:14; 29.05 15:25; 28.06 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leidsin u 4kuuse kassipojA sügisel, talv otsa istus toas, aga esimesel võimalusel putkas välja. Ja imekombel püsib ta hoovis ja kaugemale väga ei liigugi. Lõigatud ja kiiibitud ka. Hädal käib kusjuures toas. Üldiselt lõikamine peaks hoidma looma kodu lähedal, aga ega garantiisid pole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 21:17; 27.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehitasime kassile suure võrgust “puuri”, kus värsket õhku nautida. Minu vanemate kass on “vabakäigukass”, kes tihti naaseb haavadega. Mingil hetkel korjas jalutuskäigult/kakluselt ka FIV nakkuse üles. Ei soovi oma kassile sellist saatust.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loe, mida sinu vabakäigukassist arvatakse. Paar teemat allpool ainult suurem arutelu.

https://foorum.perekool.ee/teema/aia-ja-aiamaja-kaitsmine-vabakaigu-kasside-eest/

Kordan eelmisse teemasse kirjutatud seisukohta. Kui kass püsib oma territooriumil või liigub väljaspool territooriumit omaniku seltsis, on tegemist omanikuga kassiga. Muul juhul on tegu hulkuva kassiga ja hulkuv kass tulebki tema enda ohutuse huvides kinni püüda ja varjupaika viia.

+21
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju hullemaid nähtusi on linnas, mis ei meeldi:
– laupäevasel suveõhtul tahaks rahulikult süüa õues aga naaber hakkab muru niitma,
– kaks maja edasi elavad noored mehed kes õhtuti autosid põristavad ja tuunivad
– üks naabritest käib tihti ära ja ta teismeline tütar kutsub siis suure seltskonna külla – siis käib hommikust õhtuni üks ropendamine ja räpmuusika
– läheduses jehoova tunnistajate kirik. Päris tihti koputatakse meie uksele, et infot jagada…
Niiet võõrad kassid on linnaelus küll üks pisiasi. Ja minu jaoks väike ebamugavus lihtsalt.

Minu jaoks näiteks on muru niitmine selline asi, mis ei häiri. Väikestel linnakruntidel ei kesta see pealegi kaua ja iga päev ei niida see naaber ka. Vot kui ei niidaks, siis häiriks. Meil oli kunagi kõrval tühi aga omanikuga krunt ja siis pidime küll meelde tuletama, et see umbrohuseemneid levitav põlvini heinameri tuleb ikka paar korda suvel madalamaks niita. Aga üldiselt tundub, et sul lihtsalt pole naabritega vedanud – minu neljast lähinaabrist on ainult üks veidi lärmakam.

Aga kui minna tagasi kassiteema juurde, siis (teades, kui jõhkralt kassikusi haiseb) on kassikuse hais palju rohkem kui väike ebamugav pisiasi. Sõbrannal oli võõras kass lapsevankrisse pesa teinud, teisel hakkas võõras kass lapse liivakasti asjal käima. Aga eks loomaomanik, kelle lemmik samasugust pahandust teeb, kipubki probleemi pisendama.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:26; 28.05 22:12; 29.05 11:38; 29.05 15:46; 30.05 08:11; 03.06 23:22; 19.06 23:21; 28.06 15:25; 10.07 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

just sellepärast on minu kass toakass. kuidas ma muidu tema eest vastutada saaks kui ta omapäi ringi hulgub?

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.05 23:34; 03.06 20:04; 09.06 11:45; 11.07 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja taas.
Lugesin sellelt lingilt kah teema läbi…ma tõesti ei tulnud selle pealegi, et nii paljud inimesed võtavad vabakäigukasse nii tohutu probleemina. Minu lapsepõlves ja tutvusringkonnas on alati eramajades elavate inimeste kassid õues käinud. Ainult korterikassid on tubased.

Ma ei tea kui palju minu sreriliseeritud noor emane kuskil aedades sirtsutamas situtamas käib…aga kui teda toas hoida, siis kraabib diivaneid, kräunub ja hüppab jalgadesse – tahab ikka regulaarselt õues käia. Samuti – kui suvel meil aknad-uksed pidevalt lahti, peaksime kassi siis puuris hoidma? Tundub looma piinamisena.
Niiet soovitus – anna kass ära, ei päde – kes sellist kassi ikka tahab. Mis siis teha? Magama panna või ennast ja kassi toas vangistuses hoides edasi piinata?

+5
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.05 20:07; 28.05 20:45; 29.05 11:14; 29.05 15:25; 28.06 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kümme punkti sellele inimesele, kes hulkuvaid kasse püüab ja varjupaika toimetab. Nii peabki. Äkki hakkavad siis vastutustundetud loomapidajad aru ka saama, et loomapidamiseeskiri on täitmiseks ja teie nunnud kiisud ei pruugi kõigile meeldida. Kusevate ja hulkuvate kassidega ei pea leppima, see ei ole paratamatus!

Armastan kasse, aga mullegi ei meeldi vastutustundetud kassipidajad, kes üritavad oma kasse pidada minu normaalse elu arvelt. Minu naaber arvab, et kuna meie krundid on teineteisest pisut kaugemal kui alevis tavapäraselt, siis kvalifitseerub see hajaasustuseks, kus kassid võivad vabalt hulkuda ja laseb oma kassidel kolada kus jumal juhatab. Aga minul on õuenurgas saunahoone, mille katusealune korrus on ehitatud välja selliselt, et suvel saab sinna külla saabunud ööbijaid mahutada, kuid eraldi ust ülakorrusel ees pole. Tänavu kevadel kui mõtlesin, et lähen pühin põrandad ja klopin madratsid, et esimeste soojadega juba ruum külaliste jaoks ootel oleks, kohtusin trepil naabri kollase kassiga, kes pidi mind peaaegu pikali jooksma ja seejärel lõin ninna kohutav lehk. Madratsid, mis katuseserva all hunnikus olid, olid kassipissised ja kassikarvu täis, teise katuseserva all olid kuivanud hunnikud. Masendav…

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin sellelt lingilt kah teema läbi…ma tõesti ei tulnud selle pealegi, et nii paljud inimesed võtavad vabakäigukasse nii tohutu probleemina. Minu lapsepõlves ja tutvusringkonnas on alati eramajades elavate inimeste kassid õues käinud.

Vanasti suitsetati korrusmajade trepikodades. Ja joobeseisundit peeti kuriteo puhul pehmendavaks asjaoluks. Autodes puudus igasugune turvavarustus. Kas tundub tänapäeval normaalne?

See, et sa ei leia oma probleemile lahendust, on ainult su enda probleem. Miks mitte teha nii nagu üks siinkirjutajatest – kassile õue võrgu alla omaette käigurada? See, et su kass varjupaigas maandub, on ainult sinu süü, mitte su naabrite. Ja ka see on sinu süü, kui kassiga midagi peaks juhtuma ja ta üldse enam koju ei tule.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:26; 28.05 22:12; 29.05 11:38; 29.05 15:46; 30.05 08:11; 03.06 23:22; 19.06 23:21; 28.06 15:25; 10.07 16:04;
To report this post you need to login first.

teemaalgataja taas.

Lugesin sellelt lingilt kah teema läbi…ma tõesti ei tulnud selle pealegi, et nii paljud inimesed võtavad vabakäigukasse nii tohutu probleemina. Minu lapsepõlves ja tutvusringkonnas on alati eramajades elavate inimeste kassid õues käinud. Ainult korterikassid on tubased.

Ma ei tea kui palju minu sreriliseeritud noor emane kuskil aedades sirtsutamas situtamas käib…aga kui teda toas hoida, siis kraabib diivaneid, kräunub ja hüppab jalgadesse – tahab ikka regulaarselt õues käia. Samuti – kui suvel meil aknad-uksed pidevalt lahti, peaksime kassi siis puuris hoidma? Tundub looma piinamisena.

Niiet soovitus – anna kass ära, ei päde – kes sellist kassi ikka tahab. Mis siis teha? Magama panna või ennast ja kassi toas vangistuses hoides edasi piinata?

sa oled seesama, kes Pärnu fb-s halab?
mulle tundub sinu kassipidamine hoopis loomapiinamisena. Kas su kass nautis seda kinnipüüdmist ja varjupaika viimist? see kõik on sinu süü. täna õnne, et pole veel auto alla jäänud või mõne sadisti kätte sattunud. sul on veel võimalus oma vigu parandada.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 13:38; 29.05 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet võõrad kassid on linnaelus küll üks pisiasi. Ja minu jaoks väike ebamugavus lihtsalt.
Ja kuni tänase päevani ma arvasin, et valdav osa kassiomanikke mõtleb kassidest just nii….

Valdavast ei tea, aga mina kindlasti ei mõtle nii. Ja oletan, et kassi adopteerimise kokkuleppest (varjupaigast võttes tehti ehk see) on ka ette nähtud, et kassi ei lasta omapäi välja luusima.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2 kassi: 11a lõigatud isane ja 10a lõigatud emane. Elame maal, eramajas ja ikka käivad kassid õues koos minuga, mitte üksi, hoiavad mu ligi nagu koerad. Kui korteris käime, seal lausa rihmaga õues. Kui nii ei saaks, oleks aedik.

Ostad või ehitad õueaediku. Näiteid leiad, kui otsing annab “õueaedik”

näiteks
https://scontent-atl3-1.cdninstagram.com/vp/299d514d31cedc75974a935531ab6c12/5D7241B6/t51.2885-15/e35/c135.0.810.810a/s480x480/56614204_134252217687902_6680720325015696830_n.jpg?_nc_ht=scontent-atl3-1.cdninstagram.com

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 15:21; 29.05 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ok, siia on praegu tulnud kommenteerima toakasside pidajad. Ma loodan, et ka mõni kassipidaja, kes oma kassi ka omapäi õue laseb, tuleb siia omasid seisukohti väljendama. Meie tänaval on enamikul kass ja neist enamik käib ja teeb oma tiiru lähikonnas, niiet kindlasti ei ole ma mingi erand..

Mis puudutab seda, et vanasti oli üks reaalsus, nüüd teine – ega iga muutus ei tähenda tingimata progressi. Kindlasti tuleb ka Eestisse aeg, mis enam oma beebisid üksinda õue/rõdule magama ei tohi jätta – eriti talvel (muu maailm ahhetab ja ohhetab selle Eesti kombe kohta), ja tuleb ka aeg mil alla 16 aastast ei tohi üksi koju jätta (nagu USAS), sest see on ju ohtlik, eksole.

Jah, kindlasti on loomaaias puuris elava looma elu ohtude mõttes turvalisem ja ta elab seal oma elupäevade lõpuni ja tema liigikaaslastel vabas looduses on palju suurem oht enneaegne lõpp leida. Selle vastu ma ei vaidlegi – absoluutselt õige.

Eks arvamusi on erinevaid – ühed leiavad, et kõik kodutud kui ka koduga kuid ringijalutavad kassid tuleks kinni püüda (mis järel nad 2 nädala jooksul magama pannakse kui uut kodu ei leita), teised leiavad, et elame ise ja las loomad samuti elavad – nagu näiteks Riia aktivistid, kes ehitasid kodututele kassidele tänavatel varjualuseid https://lemmikloom.delfi.ee/uudised/riia-kodutud-kassid-saavad-endale-uhked-varjualused?id=81388947

+7
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.05 20:07; 28.05 20:45; 29.05 11:14; 29.05 15:25; 28.06 11:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma elan maal. Minu naabrid elavad maal. Kõigil meil on kassid. Ja ükski ei hulgu. St õues käivad aga oma õues. ausalt. Naabrite emane on juba 6a vana aga näen teda kui neil käin, majade vahe u 200m

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 15:21; 29.05 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega vanasti loomad ka eriti ringi hulkunud – tegutsesid loomapüüdjad ja kuhugi varjupaika neid ei viidud. Kõik kättesaadud hulkurid hukati – ei hakanud keegi enam omanikku otsima. Kui läkski loom kaduma – võeti uus asemele. Tänapäeval on parem olukord – loom on võimalik varjupaigast veel elusana tagasi saada.
Mul endal pole koduloomi, aga saan probleemist aru. Ja lahendust pole kahjuks kuskil näha.
Esiteks – hulkuma minek on ka loomale endale ohtlik – võib auto alla jääda, koera hambusse sattuda, mõne hullu õhupüssi ette jääda jne.
Teiseks – 4 seina vahel kinnihoidmine ei ole ka hea lahendus – loomad jäävad ka depressiooni ja lähevad hulluks (kas te ise ei läheks kui oleksite kogu aeg toas kinni?).

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 15:36; 09.06 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puudutab seda, et vanasti oli üks reaalsus, nüüd teine – ega iga muutus ei tähenda tingimata progressi. Kindlasti tuleb ka Eestisse aeg, mis enam oma beebisid üksinda õue/rõdule magama ei tohi jätta – eriti talvel (muu maailm ahhetab ja ohhetab selle Eesti kombe kohta), ja tuleb ka aeg mil alla 16 aastast ei tohi üksi koju jätta (nagu USAS), sest see on ju ohtlik, eksole.

Sinu näited ei päde – antud juhul ju kahjustatakse teiste inimeste vara (täiskustud madratsid, liivakastid, lapsevankrid, seinad). Kui kass jalutaks lihtsalt üle hoovi, siis vaevalt su naabrid nii tuliselt neid püüdma asuks. Ilmselt siiski teevad kõrvalkruntidel kurja. Talvel õues magav titt ei tee kellelegi kurja.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:26; 28.05 22:12; 29.05 11:38; 29.05 15:46; 30.05 08:11; 03.06 23:22; 19.06 23:21; 28.06 15:25; 10.07 16:04;
To report this post you need to login first.

ok, siia on praegu tulnud kommenteerima toakasside pidajad. Ma loodan, et ka mõni kassipidaja, kes oma kassi ka omapäi õue laseb, tuleb siia omasid seisukohti väljendama. Meie tänaval on enamikul kass ja neist enamik käib ja teeb oma tiiru lähikonnas, niiet kindlasti ei ole ma mingi erand..

Mis puudutab seda, et vanasti oli üks reaalsus, nüüd teine – ega iga muutus ei tähenda tingimata progressi. Kindlasti tuleb ka Eestisse aeg, mis enam oma beebisid üksinda õue/rõdule magama ei tohi jätta – eriti talvel (muu maailm ahhetab ja ohhetab selle Eesti kombe kohta), ja tuleb ka aeg mil alla 16 aastast ei tohi üksi koju jätta (nagu USAS), sest see on ju ohtlik, eksole.

Jah, kindlasti on loomaaias puuris elava looma elu ohtude mõttes turvalisem ja ta elab seal oma elupäevade lõpuni ja tema liigikaaslastel vabas looduses on palju suurem oht enneaegne lõpp leida. Selle vastu ma ei vaidlegi – absoluutselt õige.

Eks arvamusi on erinevaid – ühed leiavad, et kõik kodutud kui ka koduga kuid ringijalutavad kassid tuleks kinni püüda (mis järel nad 2 nädala jooksul magama pannakse kui uut kodu ei leita), teised leiavad, et elame ise ja las loomad samuti elavad – nagu näiteks Riia aktivistid, kes ehitasid kodututele kassidele tänavatel varjualuseid https://lemmikloom.delfi.ee/uudised/riia-kodutud-kassid-saavad-endale-uhked-varjualused?id=81388947

ma olen sinuga kõiges nõus. absoluutselt võid oma kassi pidada nagu soovid.
AGA – palun tee seda nii, et teised ei pea su kassiga (ja tema tegude tagajärgedega) tegelema. Kui sellega toime tuled, siis pea oma kassi nii nagu süda lustib.
mis progressi puutub, siis see toimub ilma selletagi, kas sa seda arvestad või mitte. Kõigil on lihtsam, kui arvestad.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 13:38; 29.05 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jumaldan kasse, aga iga kass passigu omas hoovis.
mul ka kass, muidugi tahab õue-aga ei saa. hoian toas. naabrikasse , kes sirtsutavad mu pesule, uksele, lilledele, ei kannata silma otsaski.
üks naaber ütles, et noh püüa kinni kui saad. no ei saa ju 😛 ja miks mina pean oma hoovist eemale peletama sirtsutavaid, kaevavaid, laipasid tassivaid võõraid kasse. no ei pea ju. on ju seaduses puustpunaselt kirjas, loomad püsigu omal territooriumil.
kui kätte saan mõne, siis jah, viingi varjupaika

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õiges vanuses lõigatud kass ei käi sirtsutamas. Siit probleemid hakkavadki.

Meil on ümbruskonnas pea igas majas vist kass, aga ainult üht neist olen oma kodust kaugemal kui 1 maja, sh oma hoovis käinud. Kummalisel kombel kui aia ehitasime, enam ei tiku meile, kuigi läbipääsud olemas.

Ka oma kass suht püsib hoovis või ainult naabritel külas, kus kassi pole. Inimesel on õigus võõras loom hoovist ära ajada, kuid julmalt ei tohi kohelda ka metslooma. Kaugemal käib kass ainult koos meiega, kuid tihti esimesest ristmikust edasi ei julge ???? Asjal käib meie oma lillepeenras ????

Loomulikult laste liivakast on kaanega ja vankrit õue ei jätnud. Vankrit võivad risustada ka linnud – kellele siis kurdad, kui tuvikaka sees on?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 21:34; 03.06 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ehitada aia kassikindlaks.
https://www.pinterest.com/pin/141933825742913179

Või kasutada raadiopiiret
https://raadiopiire.ee/et/piirded-406/piirded-157.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet võõrad kassid on linnaelus küll üks pisiasi.

Parasiitide levitamine, teiste inimeste aiamööbli, lapsevankrite/kärude, kuuris olevate esemete, lillepeenarde jne rikkumine on pisiasi? Kui linnas elasin, pidin pidevalt “nautima” isegi toas seda kassikuse haisu, sest kellegi kassid käisid minu akna peale sirtsutamas (madal 1. korrus) ja isegi tuulutuse peale ei saanud kasside tõttu akent seada.

Tuvikaka tuleb isegi lapiga kergelt maha, aga kassikuse on üks hirmus jama.

Mul endal on ka kass ja ta käib õues, aga vaid seetõttu, et elan nüüd maal ja mul pole naabreid, keda kass tülitaks. Kass ei tihka siin isegi aiast väljuda (=ei kimbuta liigselt linde), sest kardab rebaseid.
Linnas on ainuõige kassi toas pidada ja väljas käia kas rihma otsas või lasta ta kassiomaniku enda kassikindlasse aedikusse (või on terve aed kassikindel). Kass, muide, ei pea tingimata õues käima.

Koer on mul ka, oli juba linnas elades. Kuidas teemaalgatajale meeldiks, kui ma peaksin koera hulkumist nii loomulikuks kui tema oma kassi hulkumist? Asja juurde käib ka see, et koer mõne kassi kinni pistab.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 02:14; 31.05 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbranna kasutab raadiopiiret, kassil on mingi klobakas kaelarihma küljes ja saab olla ainult oma aias.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult laste liivakast on kaanega ja vankrit õue ei jätnud. Vankrit võivad risustada ka linnud – kellele siis kurdad, kui tuvikaka sees on?

Linnukaka ei haise, pealegi eelistavad tuvid linnatänavaid, mitte aedasid. Mitte inimesed ei pea oma vara kassikindlaks tegema, vaid kassiomanikud peavad oma kodud/aiad tegema põgenemiskindlaks.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.05 20:26; 28.05 22:12; 29.05 11:38; 29.05 15:46; 30.05 08:11; 03.06 23:22; 19.06 23:21; 28.06 15:25; 10.07 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan ka, et isaste kastreerimata kasside patud aetakse ka steriliseeritud emakasside kaela, kes vahel naaberaedades lihtsalt jalutamas ja uudistamas käivad.
Teemaalgatajal tuleb aga ilmselt oma kohaliku elukvartali “kellegagi” arvestada, sest seadus on tema poolt. Kaaluda siis neid raadiopiirde jmt variante.
Minul on lihtsam, sest meie elukvartal on selline hajusam, suurelt jaolt vanad väiksemad kortermajad, sekka mõni uuem ja eramaja: kassivastaseid aktiviste ei tegutse. Mul oli ligi 20 aastat kaks steriliseeritud emakassi, kes ilmselt kodust kaugel ei käinud, aga ei saa öelda, et nad 100% oma õues püsisid. Nüüd on noor steriliseeritud emakass, jube uudishimulik, õue laskma hakkasin kevadel. Olen teda näinud ka naaberaedades jalutamas, aga põhikohad on tal oma aias. Igal juhul on selgelt näha, kuidas õu on talle oluliselt rohkem oma element kui tuba. Tuppa tuleb õhtul ja siis magab öö läbi – no ma jälginud ju ei ole, aga igal juhul mingeid pahandusi pole enam tehtud nagu siis, kui ta veel toakass oli.
Meie õuest läbi jalutavate kõutside osas olen ise tolerantne. Kui laps vankriga õues magas, siis päris järelvalveta teda ei jätnud. Aga ei juhtunud ka kordagi lapsevankri ja kõutside vahel mingeid intsidente. Äkki võib see olla ka kasside mingitest territooriumikokkulepetest – et meie emakassid siiski olid oma hoovis miskit viisi peremehed?
Täiskasvanud kassi üldiselt rihma otsas jalutama enam ei harjuta, või siis peab sul olema meeletult aega ja kannatust ja ilmselt ka vedanud kassi iseloomuga.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan ka, et isaste kastreerimata kasside patud aetakse ka steriliseeritud emakasside kaela, kes vahel naaberaedades lihtsalt jalutamas ja uudistamas käivad.

See on küll tõsi, et emased kassid ei riku oma kusehaisuga kõike ära, kuid päris ilmsüütud tegelased pole ka nemad: lillepeenraid ikkagi kasutavad peldikuna (mõned isendid lasevad isegi lihtsalt murule, olen korduvalt ise näinud) ja haiguseid võivad samuti levitada.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 02:14; 31.05 01:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan tiheasustusalal. Ühed siin peavad kassi kolooniat,tavalised kassid. Kassid poegivad pidevalt ja kuhu juhtub,sigivad omavahel,jooksevad auto teel jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet võõrad kassid on linnaelus küll üks pisiasi.

Parasiitide levitamine, teiste inimeste aiamööbli, lapsevankrite/kärude, kuuris olevate esemete, lillepeenarde jne rikkumine on pisiasi? Kui linnas elasin, pidin pidevalt “nautima” isegi toas seda kassikuse haisu, sest kellegi kassid käisid minu akna peale sirtsutamas (madal 1. korrus) ja isegi tuulutuse peale ei saanud kasside tõttu akent seada.

Ma lisaks siia nimekirja veel autojuhtidele südarite tekitamise, mis omakorda tekitab liiklusohtlikke olukordi. Minusuguse puhul ka südamevalu tekitamise, kui su kassi peaksin alla ajama.

Kui vanematega elasin, siis pidasin minagi normaalseks, et kass omapäi väikelinnas ringi käib. Enam ei pea. Mulle tuli üllatusena, et kasside normaalne eluiga on 15-20 eluaastat, sest meie kassid läksid reeglina “kaduma” enne viiendat.a ausalt ei tea, kuidas mu vanemad endale põhjendavad seda, et kassi välja lasevad. Kaalutud risk? Pole minu asi neilt selgitusi nõuda, saan vaid ise paremini teha. Käingi kassiga paar korda nädalas õues, iga päev ei jõua. Teil on ideaalne võimalus ehitada oma kassile õue aedik, ma oleks üliõnnelik, kui mul sama variant oleks. Akende ette panete putukavõrgud. Või tõesti, pane raadiopiire koos GPSiga oma kassile külge.

Ole aus, sa ei otsi lahendust, sa otsid toetust.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lohutuseks teemaalgatajale julgen ka sõna võtta ja öelda, et Tallinna aedlinnas käib minu kass vabalt ringi. Kaugele ei lähe, jalutab mõnes naaberaias. Õnneks on naabrid normaalsed ja nende kassid käivad meie aias. Mingeid probleeme küll paari aiast läbijalutava kassiga pole olnud. Nendel kassivihkajatel ja puurishoidjatel soovitan vaadata meeldetuletuseks multifilmi Naksitrallid. Just seda teist osa.

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Kodunurk Kassi pidamine tiheasustusega eramajade piirkonnas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.