Esileht Kodunurk Kassi pidamine tiheasustusega eramajade piirkonnas

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Kassi pidamine tiheasustusega eramajade piirkonnas

Postitas:
Kägu

Lohutuseks teemaalgatajale julgen ka sõna võtta ja öelda, et Tallinna aedlinnas käib minu kass vabalt ringi. Kaugele ei lähe, jalutab mõnes naaberaias. Õnneks on naabrid normaalsed ja nende kassid käivad meie aias. Mingeid probleeme küll paari aiast läbijalutava kassiga pole olnud. Nendel kassivihkajatel ja puurishoidjatel soovitan vaadata meeldetuletuseks multifilmi Naksitrallid. Just seda teist osa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

huvitav, et koeraomanikud on juba ammu progressiga kaasa läinud ega pea oma penisid enam lahtiselt nagu vanasti. Kõik saavad aru, et ajad on teised ja vanamoodi enam ei saa, kuigi koerad on ikka samamoodi koerad edasi. Aga kassipidajatel on nagu mingi pidur peal, trahvid liiga väikesed?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

huvitav, et koeraomanikud on juba ammu progressiga kaasa läinud ega pea oma penisid enam lahtiselt nagu vanasti. Kõik saavad aru, et ajad on teised ja vanamoodi enam ei saa, kuigi koerad on ikka samamoodi koerad edasi. Aga kassipidajatel on nagu mingi pidur peal, trahvid liiga väikesed?

see nüüd küll naiivne arvamus. Ikka veel on paljusid, kes lasevad ka koera niisama hulkuma. Ja no rihmast ega suukorvist (ühistranspordis nt) pole ka paljud kuulnud, nii sõbralikud kutsud ju😁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

see nüüd küll naiivne arvamus. Ikka veel on paljusid, kes lasevad ka koera niisama hulkuma. Ja no rihmast ega suukorvist (ühistranspordis nt) pole ka paljud kuulnud, nii sõbralikud kutsud ju😁

Ja see on siis see, millega kassiomanikud ennast välja vabandavad? Et koerad kaaaaaa teevad?

Minu arust on hulkuvaid koeri väga väheks jäänud. Õnneks. Kassiomanikud võikaid vabanduste otsimise järele jätta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul olid ka vabakäigukassid, kuni üks jäi auto alla ja linna teises servas(!). Olin seda kassi just pidanud selliseks, kes hoovist eriti välja ei läinud. Teine kass, kes elas õndasalt 16 aastaseks, korraldas pikki jalutuskäike. Seega – nüüd on toakass. Õue saab rihma otsas ja maal lasen ilma õue, kuna seal ei ole suuri teid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on 4 kassi. Elame maal, naabreid pole. Kassid käivad väljas vabalt, va katsun neid linnupoegade lendamisõpingute ajal rohkem toas hoida. Kas rebased neid nahka ei pane? Ei, sest meil on valvekoerad, kes ei laseks mingit rebast krundile. Omi kasse aga küll. Kassidel on oma ihukaitsjad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on 4 kassi. Elame maal, naabreid pole. Kassid käivad väljas vabalt, va katsun neid linnupoegade lendamisõpingute ajal rohkem toas hoida. Kas rebased neid nahka ei pane? Ei, sest meil on valvekoerad, kes ei laseks mingit rebast krundile. Omi kasse aga küll. Kassidel on oma ihukaitsjad.

loe nüüd uuesti selle teema pealkirja

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lohutuseks teemaalgatajale julgen ka sõna võtta ja öelda, et Tallinna aedlinnas käib minu kass vabalt ringi. Kaugele ei lähe, jalutab mõnes naaberaias. Õnneks on naabrid normaalsed ja nende kassid käivad meie aias. Mingeid probleeme küll paari aiast läbijalutava kassiga pole olnud. Nendel kassivihkajatel ja puurishoidjatel soovitan vaadata meeldetuletuseks multifilmi Naksitrallid. Just seda teist osa.

Mina olen kasvanud Tallinna äärelinnas ja mu vanemad elavad praegugi. Probleem ringiluusivate kassidega, kes peenardelt lilled üles kaevavad ja sobimatetusse kohtadesse kusevad, on olnud KOGU AEG, vähemalt need 40 aastat, mis mina elanud olen. Ei sallinud juba mu vanaema neid ringihulkuvaid naabrikasse ja vihkab neid ka mu ema. Alles eelmine nädal nuttis järjekordse üleskraabitud roosipõõsa pärast.

Õnneks või kahjuks on tema põlvkond aga veel kasvatatud nii, et ega nad naljalt kuhugi kaebama ega kassipüüdjaid kutsuma ei hakka, kannatavad vaikselt ja kurdavad vaid pereringis.

Nii et arvesta parem heaga, et see, kui Sulle pole keegi kaebamas käinud ja Sinuni pole probleemid jõudnud, ei tähenda kuidagi, et neid probleeme ei oleks või et naabrid (või vähemalt see osa neist, kes kasse ei pea / hulkuma ei lase) Sinu kasside ringihulkumist südamest ei vihkaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hulkuvad kassid murravad linde, kraabivad äsjakülvatud peenardes, kusevad vankritesse, mängumajadesse, laste liivakastidesse, aiamööblile, poevad sisse avatud akendest, jäävad auto alla, jäävad kinni keldritesse, ehmatavad vankris magavaid lapsi, röögivad akende all pulmalaule, levitavad parasiite, söövad mürki, langevad rebaste saagiks. Need ongi need teie kullakallikesed, kes ainult “jalutavad naabri aias”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei mõista, mis kassid teie ümbruses küll elavad, kui nad muudkui uksi, lapsevankreid ja madratseid täis kusevad, peenraid kaevavad ja lapsi ehmatavad. Minu hoovis käib kuni 3 kassi pidevalt, mitte ainsatki probleemi pole nendega ette tulnud, mingeid junne pole kuskil ega kusehaisu ja ümbruskonna lapsed paitavad kõiki tuntud kasse, mitte ei karda neid. On elementaarne, et kõutsid kastreeritakse, kastreeritud isase kusi ei haise nii kohutavalt ja nad ei sirtsuta.
Samuti on meil kombeks omavahel suhelda – lähiümbruse inimeste loomi teame kõik ja kui mõnega on probleem, siis räägime sellest, mitte ei kutsu varjupaika. Kõigile probleemidele on võimalik leida inimlik lahendus.
Minu arust oleks väga imelik, kui kasse sunnitaks eramajades ainult toas istuma või ehitataks mingid megatarad, kust kassid välja ei saaks. Absurd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei mõista, mis kassid teie ümbruses küll elavad, kui nad muudkui uksi, lapsevankreid ja madratseid täis kusevad, peenraid kaevavad ja lapsi ehmatavad. Minu hoovis käib kuni 3 kassi pidevalt, mitte ainsatki probleemi pole nendega ette tulnud, mingeid junne pole kuskil ega kusehaisu ja ümbruskonna lapsed paitavad kõiki tuntud kasse, mitte ei karda neid. On elementaarne, et kõutsid kastreeritakse, kastreeritud isase kusi ei haise nii kohutavalt ja nad ei sirtsuta.

Samuti on meil kombeks omavahel suhelda – lähiümbruse inimeste loomi teame kõik ja kui mõnega on probleem, siis räägime sellest, mitte ei kutsu varjupaika. Kõigile probleemidele on võimalik leida inimlik lahendus.

Minu arust oleks väga imelik, kui kasse sunnitaks eramajades ainult toas istuma või ehitataks mingid megatarad, kust kassid välja ei saaks. Absurd.

Minu hoovis käib neid kasse tunduvalt rohkem kui 3 – kõik ei ole huligaanitsejad: enamus lihtsalt käibki aiast läbi. Aga üks nendest on sirtsutaja – sirtsutabki kõik kohad täis. Näiteks hiljuti hüppas elutoa aknale, tõstis saba üles ja lasi vastu akent. Ma põhimõtteliselt mingeid taimi ega lilli osta – sirtsutab needki täis ja pooled taimed tavaliselt hukkuvad. Üks teine hulkur on jälle väga agressiivne (kusjuures ma isegi ei tea, kelle kass see on) – on kaks korda rünnanud liivakastis mängivat last (tuleb ja küünistab veriseks). Samas kahel naabril on kassid, kes on nagu kuuvarjutus – neid on väga harva näha, ometi nad käivad ka väljas (ei hoita toas kinni). Kassid on erinevad ja tore, kui sul on kassidega vedanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kassid on erinevad ja tore, kui sul on kassidega vedanud.

Mu mõte selles oligi, et asi pole mitte kassides üldse, vaid selles, et kasse ei lõigata ära (siis sirtsutavadki) või siis mõnes erandlikult halva iseloomuga kassis. Seepärast ei pea kogu kassisugu toas hoidma või iga kohatud kassi varjupaika viima. Austame üksteist vastastikku – kassiomanikud teevad kõik omapoolselt võimaliku, et teistel hea oleks – ja need, kelle õuedes kassid kolavad, ei muutu kassivihkajateks, sest neil on ühe kassiga elus paha kogemus. Üldiselt on ju kassid ikkagi toredad ja puhtad loomad. Jah, kiskjad on ja linnupoegi söövad, seda küll, samas ega nad iga linnupoega kätte ka saa, keda jahivad. Kätte saavad nõrgad isendid, niimoodi see asi looduses käib.

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Esileht Kodunurk Kassi pidamine tiheasustusega eramajade piirkonnas