Esileht Hobinurk Kassi toksoplasmoos

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kassi toksoplasmoos

Postitas:
Kägu

Kui ikka tõsised nähud ja antibiootikumiravi peal. Kas ja kui kiiresti võiks toimuda tervistumine?

Väga mures, ootan kommentaare sama asja läbielanutelt. Oma lemmik 7-aastane ja  siiani olnud terviseetalon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Toksoplasmoos kassidel. Selgub, et sellest ei teata eriti palju ja eestikeelne internetis leiduv info on minimaalne.
60% uuritud kassidest Eestis olid toksoplasma kandjad (üliõpilase lõputöö uuringu andmed 2013), kõigil õues käivatel, eriti jahti pidavatel kassidel on suur tõenäosus see nakkus saada. Teistes riikides on leitud levimust 30% – igal juhul see on sage nakkus kassidel.
Valdav enamus kasse haigeks ei jää, nad on heas tervises, ainult testimisega saaks nakkust avastada. Need kassid ei vaja ravi. Mõned siiski jäävad haigeks (tavaliselt loiud, isutud, hingamisteede haigused, silmapõletik, maksaga probleemid, mõnel ajupõletik, ilma ravita võivad ka surra).
Kui haigel loomal avastatakse toksoplasmoos, siis määratakse talle spetsiifiline antibiootikum ning kui kass hakkab tervenema paari päevaga, siis ilmselt oligi toksoplasmast põhjustatud haigestumine. Ravi jätkatakse 2-4 nädalat, vahel kauem. Kui kass ei hakka paranema, ei pruugi haigestumine olla üldse toksoplasmoosi pärast. Testitulemus jääb kord nakatunud kassidel elu lõpuni positiivseks, ükskõik kas saavad ravi või ei. Üldiselt see ei tee neile viga, ei lühenda eluiga vms; kuid mõnedel kassidel immuunsuse nõrgenemise ajal haigus aktiveerub, siis nad vajavad taas üht ravikuuri. FIV + toksoplasmoos on kehv kombinatsioon.
Toksoplasmoos nakatab inimesi ka, üldiselt viga ei tee, v.a. kui nakatub naine raseduse ajal – loodetele väga ohtlik. Mida perearstid tihti ei tea: kassid väljutavad kakaga toksoplasmat peaaegu alati vaid kaks nädalat pärast esimest nakatumist. Varasemas elus toksoplasma diagnoosi saanud kassi kaka pole rasedale üldse nii ohtlik kui veel-nakatumata-õueskäiva-kassi kaka, sest kui see kass nakatub, väljutab ta mõne nädala toksoplasma mune oma liivakasti.
Enamik inimesi on toksoplasma saanud üldse toorpiimast, pooltoorest lihast, pesemata köögiviljadelt, õues rohides jne. Ilmselt on üle poolte Eesti inimesest toksoplasma-positiivsed.
+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga mures, ootan kommentaare sama asja läbielanutelt.

Ilmselt ei ole su kassi haigestumine seotud toksoplasmoosiga. Palavik, isutus ja tujutus on paljude haiguste sümptomiks ja väga suur on tõenäosus, et toksoplasmoos su kassil seda ei põhjusta. Läheksin lausa nii kaugele, et ütleks, et mine oma kassiga mõne tõsiseltvõetavama veterinaari juurde. Sest las ma arvan, paari päeva antibiootikumiravi järel ei ole sümptomid märkimisväärselt vähenenud, eks? Jah, su kassil on ilmselt toksoplasmoos. Ei, see ei põhjusta tema kliinilisi haigusnähte. Mida kauem venitad selle päris põhjuse teada saamisega, seda väiksem tõenäosus saada asjatundlikku ja efektiivset ravi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Hobinurk Kassi toksoplasmoos