Esileht Hobinurk Kassi võtmine

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kassi võtmine

Postitas:
Kägu

Juba mõnda aega on plaanis kass võtta. Kunagi olnud ka ja tundus veidi kergem kui koer. Võtsime siis ühe hoiukoduga ühendust. Kõigepealt pidime mingi megapika ankeedi täitma. Siis kohale minnes hakkas pihta tõeline ülekuulamine. Ja väga ülbel toonil. Vähe sellest et nende nõudmised olid kohati absurdsed (mh eeldasid et peaks ikka puhkuse selleks ajaks võtma kui kass harjub), siis see ülbe suhtumine ajas küll nendelt kassi võtmise osas isu ära. Läksime siis hoopis ühe korraliku tõukassi kasvataja juurde ja saame sealt paari kuu pärast kassipoja. Ei mingit peedistamist, samas sai kasvataja diskreetselt ja kiiresti kõigile oma küsimustele vastused. Peale seda kogemust enam üldse ei imesta kui keegi eelistab tõukassi osta, selmet võtta hüljatud kass.

Please wait...
Postitas:
kitah

Olen ka ise kogenud ja kuulnud palju, et nende arvates, kui sa oma kassi edaspidi kuldtaldrikult ja kanafileega ei toida, siis oled kohe vastutustundetu ja loomavihkaja. Einoh, ma saan aru, et peab veenduma, et inimene on vastutustundlik ja südamega asja juures, ja kindlasti nad teevad seal tänuväärt tööd, aga selline ülbe toon on tõesti kahjuks paljudel ja see peletab soovijaid eemale. Ei, ei pea võtma tõukassi, aga äkki leiduks keegi tuttav, kes kinnitaks, et tõesti kassisoovija on normaalne inimene ja et see pole mingi hetketuju tal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu karvik on võetud Pesaleidjast ja absoluutselt viisakas ja asjalik suhtlus oli. Ei ühtegi üleliigset küsimust ega asjatut nõudmist. Kass on ka absoluutselt 5+++ … nii armastavat ja truud sõpra ei ole mul varem olnud 🙂

Samas on elementaarne selekteerimine igati õigustatud – kui loomi jagataks igale ettejuhtuvale sisseastujale, oleks pooled neist varsti jälle tänaval tagasi 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ka muidugi õige, aga niipalju, kui mina neid inimesi tean, kes kurtsid sellise kohtlemise üle, siis need küll ei ole “esimesed ettejuhtuvad sisseastujad”, vaid kenad ja toredad ja vastutustundlikud inimesed, kellel pealegi eelnev pikk kassipidamise kogemus olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, ma tahtsin ka kassi võtta, lõunal tegin otsuse, õhtul oli kass kodus.

Ma küll ei läinud kuskile hoiukodusse, vaid avasin Kuldse börsi (või oli see Soov) ja vaatasin sealt lemmikloomade kuulutusi. Ka minu kass oli mingi asenduskodu kass. Mitte enam päris kassipoeg, juba 9-kuune.

Mul on kass olnud enamvähem kogu aeg lapsest saati, asenduskodule saatsin lihtsalt kirja, kus kirjeldasingi seda, et kassidega on kogemus olemas ja töö on mul ka nagunii kodus, nii et mingeid probleeme sellega pole.

Kui ei ole ilmtingimata mingi kindel soov võtta kindlat tõugu tõukassi, siis tavalise kassi saamisega ei ole küll mingit probleemi minu kogemuse kohaselt. Kui sul ei ole varem kasse olnud, siis igal juhul soovitan osta või laenutada mõni raamat kasside kohta ja see läbi lugeda, neil on omad kiiksud ja teistsugune suhtlusviis kui näiteks koertel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa sellest said aru, et sa läksid HOIUKODUSSE kassiga tutvuma? See ei ole sama mis minna näiteks x linna loomade varjupaika ja siis öelda, et varjupaika töötajad on ebaviisakad. Hoiukodu ei ole mitte mingil viisil selle organisatsiooni, mille hoiukodud nad on, esindajad. Kui oleksid läinud sama organisatsiooni teise hoiukodusse, siis oleksid saanud teistsuguse kogemuse, seega ära dramatiseeri üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik inimesed ei ole loomainimesed ja kõik loomainimesed ei ole inimeste inimesed 🙂

Need inimesed, kes tegelevad kodutute hüljatud loomadega on näinud väga palju loomade elu pahupoolt, paratamatult jätab see oma jälje ning kui seda kontrolli all ei oska hoida, kahtlustataksegi kõiki loomasoovijaid kõige halvemas. Kahtlemata ei ole see õigustus, ebaviisakust ja tõredust on võimatu õigustada. Aga kui näed juhtumeid, kuidas võetakse su hoiukodust kaks kassipoega, et neil seltsis toredam oleks ja järgmine päev tuuakse kassid tagasi, sest kassid MÄNGISID öösel. Või leitakse su hoolealune aasta hiljem tänavalt prügikasti sisuga maiustamas ja kassi omanik ei taha temast enam mitte midagi kuulda. Paratamatult suhtud igasse kassitahtjasse teatava skeptitsismiga. Ma ei ole ise küll ühegi kassiorganisatsiooniga seotud, aga tunnen inimesi, kes sellega tegelevad ja nad on tõesti suure südamega, aga vahel inimestes pettunud.

Mul on hea meel, et sa endale kiisu saad ja kui tegemist on tunnustatud kasvatajaga, siis sellist tuge, mida kasvataja sulle kassi eluea jooksul pakub, ei saa sa paraku üheltki tänavakassidega tegelevalt organisatsioonilt. Neil puudub kohustus ja vabatahtlike aeg on väga piiratud, et seda kulutada kodu leidnud kasside omanike käe hoidmiseks. Siis jääksid järgmised kassid päästmata ja sotsialiseerimata.

Kiidan sind selle eest, et kui koduta kassile kodu pakkumisest jäi mõru maik suhu, ei pöördunud sa mõne kodupaljundaja poole, kelle steriliseerimata kass järjest ja järjest oih-pesakondi toodab ja omanikud veel uhked kah, et ehk õnnestub nende kasside pealt rahagi teenida. Loomulikult loovutatakse need kassid ilma kordagi kaugelt ussirohtu nägemata, vaktsineerimata, kiipimata… No ja ega nemad ju küsi, kas kass endale hea kodu saab – paljud neist kassidest muutuvad üleliigseteks kohe kui nad nunnust kassipojaeast väljas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu sõbral on noor kass. Tema tahab, et ennem steriliseerimist võiks kass ühed pojad tuua ja nende eest veidi hoolitseda. Et nagu ühe korra lasta emaks saada enne arstile minekut.

Kui siia mõni kontakt ilmuks, siis oleks kevadel pakkuda üks pesakond tutikaid ja kindlasti imearmsaid kiisupoegi (ilma tõuta).

Mul on sellest potentsiaalsest kiisu-emmest ka armas video mida jagada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu sõbral on noor kass. Tema tahab, et ennem steriliseerimist võiks kass ühed pojad tuua ja nende eest veidi hoolitseda. Et nagu ühe korra lasta emaks saada enne arstile minekut.

Kui siia mõni kontakt ilmuks, siis oleks kevadel pakkuda üks pesakond tutikaid ja kindlasti imearmsaid kiisupoegi (ilma tõuta).

sa püüa oma sõber ümber veenda, et ta seda ei teeks. imearmsaid kiisupoegi on kõik hoiukodud täis, milleks neid juurde teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

sa püüa oma sõber ümber veenda, et ta seda ei teeks. imearmsaid kiisupoegi on kõik hoiukodud täis, milleks neid juurde teha?

Nõus, no milleks ometi. 🙁 Keegi ei jookse tormi neile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me võtsime samuti Pesaleidjast. Valisin kassi, täitsin ankeedi ja läksime kohale. Saime sootuks teise kassi, mitte selle keda plaanisime. Tutvusime lähemalt toatäie kiisudega. Need kassid, kes tahtsid, tulid ligemale, enamus hoidsid eemale. Sama päeva pärastlõunaks oli kiisu meil kodus. Küsimusi eriti ei olnud, peale “on teisi loomi?” Ja “kas eelnevalt kass on olnud?” Vms. Mingit ristküsitlust ka polnud. Soovitan ka teistele Pesaleidjat. Sõbralikud inimesed. Ülimalt rahul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võtsin kassipoja Tallinna Loomade Varjupaigast ja polnud mingit peedistamist. Nad oleks juba sama päev ta meile kaasa andnud, kuid mul oli reis planeeritud ning ei saanud kohe koju viia.

Please wait...
Postitas:
kitah

Jumala eest, see mingi linnalegend või loll uskumus, et peab saama ühed pojad. NO EI PEA SAAMA!!! Tõesti, katsu sõber ümber veenda, ei ole vaja kassipoegi juurde tekitada, neid on niigi kõik kohad täis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka halb kogemus. Ütlesin ausalt, et kass hakkab õues käima, ei antud. Tõsi on ka see, et üks kass on meil paariaastaselt auto alla jäänud. Teine elas seevastu kõrge vanaduseni. Auto alla jäänud kass elas mitu aastat täiega, oli armastatud ja hoitud. Kas tal oleks varjupaigas parem olnud?
Enamik varjupaiga kasse ju kunagi kodu ei saa…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Omast kogemusest võin kinnitada, et sageli on neil organisatsioonidel kahjuks tõesti ülbust ja tohutuid nõudmisi, mida esitatakse. Olin kunagi ise heast südamest hoiukoduks kuni hetkeni mil lubasin kiirelt kodu otsivad kassipojad otse tänavalt enda koju tuua. Paari päeva jooksul leidsin neile kõigile ka tõeliselt toredad ja loomaarmastajad pered, kes soovisid loomad endale kohe võtta, neid ravida ja nendega tegeleda. Järgnes aga see, et ühingust üks isehakanud loomaarst (ilma loomaarsti hariduseta) hakkas tegema etteheiteid ja õiendama. Peresidki hakati peedistama selliselt, et nad hiljem mulle ütlesid, et mitte kunagi nad sellest ühingust ühtegi looma ei võta ning hoiatavad ka teisi. Kassid siiani elus ja hea tervise juures. Ise ma loobusin aga heategevusest selle ühinguga, sest pehmelt öeldes ei soovi saada sõimurahet ja loomasoovijate ees enam kogeda seda piinlikkust. Niisiis sai minu heategevusest justkui kuritegevus, kuid lõppresultaat on muidugi tore, et kassid said head kodud, kus nad on kenasti hoitud ja armastatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu sõbral on noor kass. Tema tahab, et ennem steriliseerimist võiks kass ühed pojad tuua ja nende eest veidi hoolitseda.

On ikka hoolimatu ja egoistlik sõber (tahab “veidi hoolitseda”)
Proovi ta tõesti ümber veenda kui vähegi suudad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kass ütles, et tahab emaks saada? Ürita oma sõbrale selgeks teha, et loomale pole vaja inimeste tundeid külge pookida. Tänavad ja varjupaigad on soovimatuid loomi täis. Väga vastutustundetu on neid veel juurde toota.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Hobinurk Kassi võtmine