Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kassid või koerad

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Kassid või koerad

Postitas:
kitah

Muuseas, kasside kohta ilmus hiljuti uuring, et nad on oma peremehele sama lojaalsed kui koerad. Nende suhtluskeel on lihtsalt teistsugune kui koertel. Ja ühtlasi on uuringuga selgeks tehtud, et koerad ei ole teistest loomadest märkimisväärselt targemad. St et kui võtad näiteks minisea, siis koer ei ole loomuldasa sellest seast targem. Kui sa oma miniseaga sama palju tegeled kui tegeleksid koeraga, teeks ka siga igasugu imetrikke (ja teevadki). 🙂

väga õige jutt. ja siga on üldse üks nutikamait loomi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On olnud nii kasse kui koeri.
Ka hetkel peres mõlemad olemas.
Kassiga on mõnes mõttes vaeva tõesti vähem, ta on iseseisev, hoiab puhtust, käib väljas, tuleb tuppa, magab ühe koha peal. Vahel harva poeb kaissu, on pigem ühe poja voodisõber.
Koer on aga paras traageldis, kuid samas ka ikka väga lahe kaaslane.
See uskumatu rõõm, mida ta tunneb ka siis, kui käin viis minutit väljas….
Äärmiselt vahvad on mõlemad, kuid kahjuks ei saa omavaheliselt läbi.. 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Koerte puhul tehakse sageli see viga, et teda peetakse jube targaks sõberpereliikmeks ja koheldakse teda kui inimest. Tegelikult vajab koer sõjaväelist korda. Istu. Koht. Kõrval. jne. Talle peab olema juhiks. Kui koer sellist juhtimist piisavalt ei taju, siis läheb samamoodi lolliks. Närib asju puruks, kraabib, haugub, hüppab peale, võib halvemal juhul ka hammustama hakata, sest peab iseennast peremeheks.

Muuseas, kasside kohta ilmus hiljuti uuring, et nad on oma peremehele sama lojaalsed kui koerad. Nende suhtluskeel on lihtsalt teistsugune kui koertel. Ja ühtlasi on uuringuga selgeks tehtud, et koerad ei ole teistest loomadest märkimisväärselt targemad. St et kui võtad näiteks minisea, siis koer ei ole loomuldasa sellest seast targem. Kui sa oma miniseaga sama palju tegeled kui tegeleksid koeraga, teeks ka siga igasugu imetrikke (ja teevadki). 🙂

Jah, ongi vahe selles, kas loom on:
1) karjaloom, kes on kohananud tegutsema koos
2) üksi elav loom, kes on kohanenud tegutsema üksi, kuigi sõbralikes suhetes oleva olendi seltskond seltskond võib mõnus olla küll – ja kasulik ka (mõtle – tema käest saab kõhutäidet, ei peagi ise rassima)

Kass, kes peab jahti üksi, kipub ise tegutsema. Ta on küll ka sõbralikku suhtumist, seltskonda hindav (heades suhetes kassid näit. võivad mõnuleda koos ja samamoodi naudib kass tema suhtes sõbraliku inimese süles/vastas olemist), aga mitte koos tegutsemist niiväga. Kass suhtub nii, et las mina püüan hiire üksi kinni ja tehku see inimene ka paljusid asju üksi – mis mul sest. Kuna koos tegutsemise vajadus puudub, siis on ka käskude järgi millegi tegemine mõistetamatu absurd kassi jaoks. Inimene võib küll kassi mõjutada midagi tegema/midagi mitte tegema – jõudeolekus kassil on teatud mängulisus, kassid ise ka mängivad omavahel, kui aega on. Aga mitte panna käskudega nö. tõsist tööd tegema – sest tööd (hiirepüüdmist) on kass loodud tegema üksi. Kui inimese poolt ette pandud olud on tema jaoks liiga stressitekitavad (ei ole võimeline kohanema mingil põhjusel, miski inimese olemises/elamises on tugevalt häiriv), siis tekib häiritud olek, mis võib väljenduda (kergemal juhul) lihtsalt nurkapugemises, varjumises. Raskemal juhul aga stressi väljendavad käitumises, mille puhul inimene ütleb, et “kass läks lolliks”.

Koer (hundikari peab jahti koos) ja hobune (söövad rohtu ja liiguvad koos) tahavad aga hierarhilisi suhteid, koos tegustemist. Seetõttu, et koos tegutsemine on veres, ongi võimalik koeraga “Istu! Lama!” ja hobusega “Sammu! Traavi!” stiilis koos tegutsemine. Loom ei tohi ennast ainult ülemuseks pidada (siis läheb jamaks INIMESE jaoks). Muidu – ka koer/hobune VÕIB olla pmst juht – koerakarjas või hobukarjas ongi ju üks neist juht. Nii et ei ole õige öelda, et nad on tingimata lömitavad, allaheitlikud loomad – lihtsalt, kui neile piisavalt veenvalt antakse valik: “Kas oled alluv või ma üldse ei teguste sinuga koos!” – siis nad reeglina on nõus valima selle alluva rolli, kuna neli on veres, et koos tegutsemine kas või alluvana on parem kui karjata jäämine. Kui aga inimese poolt ettepandud olud on liiga stressitekitavad, võib ka koer/hobune (sarnaselt kassiga) ilmutada stressikäitumist ehk “minna lolliks” (see ei ole siis mäss ega allumatus, vaid loom ei tule stressiga toime).

Üksi olev kiskja on küll sõltumatum – aga sama peab ka üksi rasket enese toitmise/turvamise tööd tegema. Karjaloom saab loota koostöös suurte asjade ärategemisele, samas jällegi ohverdab osa sõltumatust. Tark-loll ei ole mõtet vastandada, sest üksiklaste/karjaloomade tarkus on lihtsalt erinev.

Please wait...
Postitas:
Amatöör

Ei ole halbu koeri, on halvad peremehed. Haukujad, kurjad, pealetükkivad, süüa norivad koerad – on kasvatamatuse tagajärg. Vaieldamatult on koer keerulisem kasvatada, kui kassi. Seega on koera võtmine suur vastutus.
Minule meeldivad mõlemad, aga kuna armastan reisida, olen õhtuti pikalt kodust eemal – siis sobib kass, kass saab vabalt paar päeva üksi hakkama (no on solvunud), pikema reisi korral viin naabritele hoidu, nende laps on suur fänn.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen näinud, kuidas ühte konkreetset ruumilist ülesannet proovivad lahendada kass ja koer. Kass pmst ei saanudki hakkama, proovis 20 korda, ei närinud läbi. Koer proovis esimest korda, ei õnnestunud, mõtles paar sekundit ja lahendas ülesande! Täitsa omaette ja üksi tegutsesid mõlemad, ilma inimesepoolse käsuta.
Olen veendunud, et koer on intelligentsilt kassist omajagu üle. Ükski kass pole võimeline õppima näiteks nii palju inimkeelseid sõnu kui koer. Kusjuures koer õpib lihtsalt kuulates, kui inimesed omavahel räägivad. Ühel hetkel avastad, et ta on jälle mõne sõna iseseisvalt selgeks saanud. Mu koera sõnavara on hetkel ca 30 sõna kindlasti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Koerad 100%. Kassid on minu jaoks liiga isepäised ja ei meeldi mulle. Ronivad seal kus tahavad, ajavad asju ümber, kraabivad valedes kohtades jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koerad 100%. Kassid on minu jaoks liiga isepäised ja ei meeldi mulle. Ronivad seal kus tahavad, ajavad asju ümber, kraabivad valedes kohtades jne.

Praegu kolmene isakass on korra teinud oma liivapanni kõrvale häda – me olime perega kolm päeva ära ja tema jaoks polnud puhast liiva.
Esimese roti püüdis kolmekuusena ning kraabib küüsi õues õunapuu küljes algusest peale.

Koerakutsikas.. no esimesed nädalad tegi tuppa pidevalt. Tapeedi tõmbas lahti, puittabureti jalga näris.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi üldse niisugune teemapüstitus.Kui mulle kass meeldib, kas see siis peaks tähendama, et mulle koerad ei meeldi?? Mina ütlen enda kohta, et olen loomainimene, meeldivad kõik loomad. Meil on kass ja koer, nii ägedad tegelased mõlemad, võtsime nad koos, kui mõlemad olid tited ja nii tore oli näha seda kooskasvamist. Kuidas ma siis eelistaks ühele teist? Kuna koer on suur, siis naudin seda, et kiisu poeb mulle sülle või kaissu. Need , kes väidavad, et kassi huvitab vaid toit, siis neil kas pole kassi või pole nad oma loomaga piisavalt tegelenud. Meie kass on suur oma inimeste fänn- tõeline truu sõber. Koeraga jalutamas käimine on tore, kui on aega. Nõustun eelkirjutajaga, et vihma ja poriga, palavikus ja haigena- ikka pead sa temaga õue minema. See on tõesti mõnikord tüütu. Kui reisile minna on paras peavalu, kuhu jätta koer. Oleme palunud tuttavaid, aga suure koeraga on ikka raske teistel, oleme viinud loomahotelli- aga ausalt öeldes on see loomale ikka väga suur stressiallikas. Tõsi see on, et pere elu käib koera põie järgi 🙂 nagu keegi eelpool kirjutas. Kassiga on lihtne, saab paar päeva üksi hakkama, kassi on lihtne kasvõi naabrinaisel toitmas käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need , kes väidavad, et kassi huvitab vaid toit, siis neil kas pole kassi või pole nad oma loomaga piisavalt tegelenud.

Kärbes huvitab ka:

Lontkõrv ja Valgekäpp on veidi uskmatud, aga kolm ülejäänud lolli on siiralt veendunud, et tegu on väga põneva asjaga.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kassid või koerad