Esileht Hobinurk kassid….

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: kassid….

Postitas:

ma ei saa aru, mis neil kassidel viga on. Mul tuvastati laspel kassiallergia. kuna sümptomid on ebatavalised, siis ei osanud aastaid seda kahtlustada. Aga nüüd käisime tegime kõik testid, nii torketesti kui vereanalüüsi ja asi selge. Tore. Kass on meil vana ja ehk kannatame veel ära kuni ta on …

 

Aga – kass nagu nui neljaks peab ronima just selle lapse padja peale magama! 2 lastevoodit on täitsa kõrvuti, ja tema valib allergiku padja … Eks siis vahetan jälle voodipesu….

+4
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 16:38; 17.03 10:38; 17.03 10:42;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Milleks üldse peaks kassiräbalaid pidama? Ainult kusevad ja kraabivad.

+5
-53
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ära lase siis kassi lastetuppa

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on mitu kassi ja üks allergikust sõber. Kõik kassid ronivad raudse järjekindlusega just tema juurde, ka suvel õues.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kassidele allergiline, aga oma kass allergiat ei põhjusta – magab mul rinna peal. Külas hakkab aga kohe nina vesistama ja silmad vett jooksma, kui seal on kass.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli mõõdukas kassiallergia väiksena. Kass oli meil juba ammu enne lapse sündi, aga hakkasime siis kassi lihtsalt magamistoast eemal hoidma. Muul ajal puutus laps ikka kassiga kokku.

Muide, laps kasvas kassiallergiast välja.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sa lapsel veretesti teha lasid ja kas laps tarbis sel ajal allergiarohtu? Kahtlustan ka kassi/koeraallergiat, aga ei tea, kus testida. Mul on loomad vanad, ära anda ei kavatse, aga tahaks teada, mille vastu mul allergia on.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 18:34; 16.03 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on mitu kassi ja üks allergikust sõber. Kõik kassid ronivad raudse järjekindlusega just tema juurde, ka suvel õues.

Täpselt. Ükskord pani mu lapse allergikust sõber lumise mütsi meie radika peale kuivama ja mõni aeg hiljem tuppa astudes nägin meie kassi, kes oli mütsi maha tõmmanud ja end hoolega sinna vastu nühkis. Teiste kuivavad asjad ei huvita teda üldse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassidel pole midagi viga. Lapsed on nii nõrgukesed hoopis, ära tuti plutitatud. Meil kolm last. Kõik väiksena aias käputanud, liiva ja mulda ja võililli söönud. Kaks kiisut on ka, magasid ja magavad laste juures. Kõik on nii uih ja aih, siis ongi igasugu allergiad. Või vastupidi kui kartulikrõpsud  ja muu rämps on toiduks siis pole ka imestada..

+10
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 18:46; 17.03 16:33;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minul on mitu kassi ja üks allergikust sõber. Kõik kassid ronivad raudse järjekindlusega just tema juurde, ka suvel õues.

Kassidel ongi ju imeline omadus inimeste n6rki kohti tervise osas ära tunda..

Seega kassi poolt pole see pahatahtlik käitumine, haiget aidata tahta..

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 18:52; 16.03 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga – kass nagu nui neljaks peab ronima just selle lapse padja peale magama! 2 lastevoodit on täitsa kõrvuti, ja tema valib allergiku padja … Eks siis vahetan jälle voodipesu….

Kahju loomast.

Jah, teie kass lihtsalt tunnetab ära, kumb laps on haige. Ta ei soovi halba selle padjale ronimisega. Pigem tervendada sooviks nt. rinnakule ronimise ja nurrumisega: enda nahal kogetud. Ja ka terveks saadud. Kas just tänu kassile- osaliselt kyll. Vähemalt vaimse tervise poole pealt 🙂

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 18:52; 16.03 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassidel pole midagi viga. Lapsed on nii nõrgukesed hoopis, ära tuti plutitatud. Meil kolm last. Kõik väiksena aias käputanud, liiva ja mulda ja võililli söönud. Kaks kiisut on ka, magasid ja magavad laste juures. Kõik on nii uih ja aih, siis ongi igasugu allergiad. Või vastupidi kui kartulikrõpsud ja muu rämps on toiduks siis pole ka imestada..

Ei ole sellel kassiallergial tuti-plutitamisega mingit pistmist.
Mu lapsel on beebieast saati kassiallergia. Allergianäit on nii kõrge, et piltlikult ei võiks ma talle kassi foto pealt ka näidata ilma, et kohe kopsuturset ei saaks.
Aga mulda ja võililli sööb hea meelega ning mingis mullis pole teda kunagi hoidnud.

Mõned küll räägivad välja kasvamisest, ma loodan, et vähemalt leeveneb aja jooksul (laps nt pole saanud 5 aastat vanaema juures käia, kuna seal on kass), kuid kuue aastaga pole kahjuks selles osas midagi paremuse suunas muutunud.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassidel pole midagi viga. Lapsed on nii nõrgukesed hoopis, ära tuti plutitatud. Meil kolm last. Kõik väiksena aias käputanud, liiva ja mulda ja võililli söönud. Kaks kiisut on ka, magasid ja magavad laste juures. Kõik on nii uih ja aih, siis ongi igasugu allergiad. Või vastupidi kui kartulikrõpsud ja muu rämps on toiduks siis pole ka imestada..

Minu isa on allergik ja omal ajal, 50ndatel, käputas maal, mängis kõikvõimalike mitte just puhaste esemete ja lindude-loomadega seal, käsi vaevalt et liiga sageli pesi (seal polnud vettki sees), aga ikka on allergik. Mina olen ka allergik (mõnesid asju tean, mille vastu, aga mitte kõiki) ja lausa mäletan, et ega ma liialt käsi ei pesnud ja nii liiv kui muld vahel krudises hamba all – oli ju tarvis seda porgandit otse peenrast süüa ja kes mahakukkunud õuna oma koduaias pesi. Juhtus sedagi, et maitsesin enda vormitud liivakooki… Isal seal maal oli nii koer kui kass (ja muud loomad-linnud), minul oli lapsepõlves koer seltsiks ja lisaks mängisin naabrite kassidega. Ei mina ega isa toitunud ega toitu kartulikrõpsudest ega muust taolisest: ei söö kiirtoitu, ei söö poolfabrikaate…

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 18:34; 16.03 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sa lapsel veretesti teha lasid ja kas laps tarbis sel ajal allergiarohtu? Kahtlustan ka kassi/koeraallergiat, aga ei tea, kus testida. Mul on loomad vanad, ära anda ei kavatse, aga tahaks teada, mille vastu mul allergia on.

ei tarbinud. Me ei osanud kassiallergiat kahtlustada, kuna sümptomid avaldusid nahaprobleemides. Ja noh, räägitakse ju, et kui juba raseduse ajal loom , see vähendab allergiariski…kass on 16, laps on 6….loodan, et ta kasvab välja, sest loomulikult kahest lapsest just see laps on totaalne kassiinimene ja mul tõesti kahju lapsest, et ta ei tohi kassi nüüd enam sülle võtta 🙁 Läksime tegelikutl uurima, et äkki klassikaliselt piim/gluteen põhjustab nahahädasid ja tulemus oli ootamatu

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 16:38; 17.03 10:38; 17.03 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassidel pole midagi viga. Lapsed on nii nõrgukesed hoopis, ära tuti plutitatud. Meil kolm last. Kõik väiksena aias käputanud, liiva ja mulda ja võililli söönud. Kaks kiisut on ka, magasid ja magavad laste juures. Kõik on nii uih ja aih, siis ongi igasugu allergiad. Või vastupidi kui kartulikrõpsud ja muu rämps on toiduks siis pole ka imestada..

Mul on sulle nüüd uudis, lapsel avaldus allergia juba beebina! Kui ta veel ei roomanudki aias, sest talv oli, rääkimata midagi kartulikrõpsudest või üldse millestki muust kui rinnapiimast. Aga siis me ei osanud asja kuidagi loomaga seostada ja polekski osanud, kui poleks lõpuks teste tehtud. Tore on, et sinu lastel ei ole allergiaid, suur aplaus sulle – aga sa saad ju aru, et see ei ole sinu teene. Kui sinu lastelastel on mõni allergia, eks siis mine tee oma lastele märkus ja mõtle, miks sa ei osanud oma lapsi nii kasvatada, et nad ei sünnitaks allergikuid 😀

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 16:38; 17.03 10:38; 17.03 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pange lapse toa uks vahelt kinni ja probleem on lahendatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassidel pole midagi viga. Lapsed on nii nõrgukesed hoopis, ära tuti plutitatud. Meil kolm last. Kõik väiksena aias käputanud, liiva ja mulda ja võililli söönud. Kaks kiisut on ka, magasid ja magavad laste juures. Kõik on nii uih ja aih, siis ongi igasugu allergiad. Või vastupidi kui kartulikrõpsud ja muu rämps on toiduks siis pole ka imestada..

    <li style=”text-align: right;”>Mul on sulle nüüd uudis, lapsel avaldus allergia juba beebina! Kui ta veel ei roomanudki aias, sest talv oli, rääkimata midagi kartulikrõpsudest või üldse millestki muust kui rinnapiimast. Aga siis me ei osanud asja kuidagi loomaga seostada ja polekski osanud, kui poleks lõpuks teste tehtud. Tore on, et sinu lastel ei ole allergiaid, suur aplaus sulle – aga sa saad ju aru, et see ei ole sinu teene. Kui sinu lastelastel on mõni allergia, eks siis mine tee oma lastele märkus ja mõtle, miks sa ei osanud oma lapsi nii kasvatada, et nad ei sünnitaks allergikuid ????

Ikka minu teene. Kui lapsi ootasin, olid kiisud kodus olemas.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 18:46; 17.03 16:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka minu teene. Kui lapsi ootasin, olid kiisud kodus olemas.

Sa vist ei oska päris hästi lugeda?

Teemaalgataja kirjutas selgelt:

kass on 16, laps on 6

Kelle teene see on, et sul puudub funktsionaalne lugemisoskus?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks üldse peaks kassiräbalaid pidama? Ainult kusevad ja kraabivad.

Arvan sama. Elus ei taha ühtegi kassi.

0
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Anonymous

Miks üldse sellised inimesed avavad kasside teema, kes kasse ei salli, et tulla ütlema, kuidas neile need loomad ei meeldi? Midagi logiseb kupli all? Pealkirjast juba näha, et teil siia asja ei ole ja midagi öelda ammugi mitte.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassidel pole midagi viga. Lapsed on nii nõrgukesed hoopis, ära tuti plutitatud. Meil kolm last. Kõik väiksena aias käputanud, liiva ja mulda ja võililli söönud. Kaks kiisut on ka, magasid ja magavad laste juures. Kõik on nii uih ja aih, siis ongi igasugu allergiad. Või vastupidi kui kartulikrõpsud ja muu rämps on toiduks siis pole ka imestada..

Mul on sulle nüüd uudis, lapsel avaldus allergia juba beebina! Kui ta veel ei roomanudki aias, sest talv oli, rääkimata midagi kartulikrõpsudest või üldse millestki muust kui rinnapiimast. Aga siis me ei osanud asja kuidagi loomaga seostada ja polekski osanud, kui poleks lõpuks teste tehtud. Tore on, et sinu lastel ei ole allergiaid, suur aplaus sulle – aga sa saad ju aru, et see ei ole sinu teene. Kui sinu lastelastel on mõni allergia, eks siis mine tee oma lastele märkus ja mõtle, miks sa ei osanud oma lapsi nii kasvatada, et nad ei sünnitaks allergikuid ????

Tegelikult oleneb palju ka sellest, mida rinnapiima tootja ise sööb: kui tsitruselised, krõpsud, ja muud allergeenid on imetava ema toidulaual, siis võib laps ka sellest allergia saada. Lisaks on ilmselt allergoloog ka selgitanud, et imukutel ja väikelastel võib esineda nii valepositiivseid kui ka valenegatiivseid näite, seega aitab ainult katse-eksituse meetodiga selgeks tegemine, mis last tegelikult vaevab. Mul on on endal olnud ühel lapsel diagnoositud koeraallergia imikuna, kuigi toona peres koera ei olnud. Samas sai välistamisega leitud üles tegelik pahandusetegija ehk piimavalk. Seega imikute ja väikelaste puhul tehke kõigepealt selgeks, kas testi tulemusel selgunud allergeen ikkagi on probleemide tegelik allikas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastaid tagasi oli mul pidev nohu, aevastasin, mõned suuremad hood (nina ainult lahmas, hingata oli raske). Allergoloog diagnoosis tolmu- ja kassiallergia. Aeg-ajalt lasin ninna rohtu ja mõnikord võtsin tablette. Meil oli kodus kass ka. Kass oli väga vana ja haige. Neerud ütlesid 18-aastasel kassil üles ning ta suri ära.

Aasta oli vahet ja ilmus üks hulkuv kass ukse taha,  2 aastat hiljem teine väike äbarik. Jätsime mõlemad omale. Ja mul pole üldse allergiahooge, no ok, poole aasta peale ehk üks tekib! Keha harjub oma loomaga.

Nüüd aastaid hiljem mõtlen, et ehk vana kass andis oma varajatud haigusest kuidagi märku, nt tema karvad olid allergilisemad vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassidel pole midagi viga. Lapsed on nii nõrgukesed hoopis, ära tuti plutitatud. Meil kolm last. Kõik väiksena aias käputanud, liiva ja mulda ja võililli söönud. Kaks kiisut on ka, magasid ja magavad laste juures. Kõik on nii uih ja aih, siis ongi igasugu allergiad. Või vastupidi kui kartulikrõpsud ja muu rämps on toiduks siis pole ka imestada..

Mul on sulle nüüd uudis, lapsel avaldus allergia juba beebina! Kui ta veel ei roomanudki aias, sest talv oli, rääkimata midagi kartulikrõpsudest või üldse millestki muust kui rinnapiimast. Aga siis me ei osanud asja kuidagi loomaga seostada ja polekski osanud, kui poleks lõpuks teste tehtud. Tore on, et sinu lastel ei ole allergiaid, suur aplaus sulle – aga sa saad ju aru, et see ei ole sinu teene. Kui sinu lastelastel on mõni allergia, eks siis mine tee oma lastele märkus ja mõtle, miks sa ei osanud oma lapsi nii kasvatada, et nad ei sünnitaks allergikuid ????

Tegelikult oleneb palju ka sellest, mida rinnapiima tootja ise sööb: kui tsitruselised, krõpsud, ja muud allergeenid on imetava ema toidulaual, siis võib laps ka sellest allergia saada. Lisaks on ilmselt allergoloog ka selgitanud, et imukutel ja väikelastel võib esineda nii valepositiivseid kui ka valenegatiivseid näite, seega aitab ainult katse-eksituse meetodiga selgeks tegemine, mis last tegelikult vaevab. Mul on on endal olnud ühel lapsel diagnoositud koeraallergia imikuna, kuigi toona peres koera ei olnud. Samas sai välistamisega leitud üles tegelik pahandusetegija ehk piimavalk. Seega imikute ja väikelaste puhul tehke kõigepealt selgeks, kas testi tulemusel selgunud allergeen ikkagi on probleemide tegelik allikas.

Mina olen 50-aastane allergik. Seega peaks süüdistama oma ema , et ta mesilastest eemale ei hoidnud. Nimelt mul on mesilasmürgi vastu väga tugev allergia. ????

Minu 3 lapsest ei ole ükski allergik. Aga ma pole igaks juhuks korterisse kassi ega koera võtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Hobinurk kassid….