Esileht Kodunurk Kasside pesemine

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kasside pesemine

Postitas:

Kas on olemas kasse või kassitõuge kes lasevad ennast probleemvabalt veevannis pesta?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 21:59; 28.01 18:22; 30.01 16:24; 30.01 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh jumal ära räägi. mul on pikakarvalised ja eks karvadesse jääb kinni nii mõndagi ebahuvitavat.

Kääridega tuleb kuivanud junne lõigata sabaalustest karvadest välja ja on ka kraanikausis tagumikke pestud. aga ilusad ja vahvad kiisud on.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 22:16; 28.01 17:28; 28.01 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks neid üldse pesema peaks ? Nad saavad oma kasuka eest hoolitsemisega ise suurepäraselt hakkama !

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasevad pesta end need kassid, keda on sellega kassipojast peale harjutatud. Üldiselt on küll nii, et kassid hoolitsevad enda eest väga hästi ega vaja pesemist, erandiks on pikakarvalised, neid on vaja kammida ja aeg-ajalt puhastamisel aidata. Lisaks on ka need kassid, kes on millegipärast ema hoolest ilma jäänud ja pole õppinud end päris korralikult puhastama, aga neid on vähe.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasevad pesta end need kassid, keda on sellega kassipojast peale harjutatud.

Just. Tulekski väga noorest peast harjutada, siis nad ei kakle. Sest tegelikult on soe vesi ja massaaž ju mõnusad, aga hirm sunnib võitlema, kui dušš  vanemas eas ootamatult tabab.

Aga miks neid üldse pesema peaks ? Nad saavad oma kasuka eest hoolitsemisega ise suurepäraselt hakkama !

Oi, ei saa! Mu pikakarvalisi on vahel kõhulahtisus tabanud, pool tagakeha koos. Ei nad laku rõõmuga endale omaenda sitta sisse. Ikka pesed enne puhtaks, kui ta kogu majast üle käib.
Või kui mudase kevadkünni peal hiirejahiks läheb – no ei tule su armsake valge ja siidisena tuppa 🙂
Üks kass kukkus kaussi, kus ligunes pulbriga pesu. Muidugi tuli ta põhjalikult puhtaks loputada, mitte lasta kassil endal pesupulber karvadest sisse lakkuda.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 00:32; 30.01 01:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti, kui kasside steriliseerimine-kastreerimine veel teemaks polnud, oli meil üks vahva kõuts. Elasime korteris esimesel korrusel ja kass käis rõdu kaudu sisse-välja. No ja porisema ilmaga ikka juhtus, et kõigepealt oli mõne teise kassiga porilombis karvupidi kokku läinud ja siis arvas, et tuleks nüüd tuppa diivanile enda kasukat korrastama 😀 Siis ikka sai ta kinni võetud ja puhtaks pestud, kui nt ööseks õue ei tahtnud jätta. Ma parem ei räägi detailsemalt pesemisest, mina vaatasin seda õudust eemalt…

Samuti nt kui on soov kodutust kassist kodukass teha, siis on mõistlik ta ikka puhtaks pesta. Lisaks mu oma kass (kes oli ka algselt kodutu) oli esimestel aastatel selline argpüks, et kui loomaarsti juures käisin, siis lasi konkreetselt terve kandepuuri täis ja pärast oli vaja teda pesta. Alternatiiv oleks teda a la vannitoas kinni hoida, kuni on end ise korrastanud…

Oma kassiga oli mul palju abi duššikabiinist! Lihtsalt ronisin koos kassiga sisse, uksed kinni ja siis lasin ta duššiga üle. Õnneks ta mulle kallale ei tulnud vaid tema energia oli suunatud väljapääsu leidmisele. Küll aga ei tohtinud ma kükitada, sest siis tahtis mulle hirmunult sülle ronida, aga küüned ju hirmust väljas…

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on olemas kasse või kassitõuge kes lasevad ennast probleemvabalt veevannis pesta?

Jah on ja selle tõu nimetus on igasugune kass.

Aga neid peab pisut õigel ajal õpetama ja kuidas seda teha, näeb SIIT lingilt umbes 1:55 minutil.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige parem oleks väiksest saadik pesemisega harjutada. Harjuvad ära kenasti. Aga ka juba suurema kassiga saab selle pesemise käppa kui ise rahulik ja järjekindel oled.

Mul pikakarvalised näitusekassid, enne iga näitust saavad põhjaliku näitusepesu ja föönitamise, nüüd kui näitusi pole, tuleb lihtsalt profülaktiliselt pesta. Külma kliima tõud (Siberi kass, Norra metskass, Maine Coon…) ei saa ise oma kasuka korrashoiuga hakkama, sest nende karv on arenenud selliseks, et see oleks võimalikult vetthülgav, mis tähendab, et nad eritavad selleks korralikult rasu – tubastes oludes ei ole neil seda märga ja külma vaja eemal hoida, seega tuleb see rasu aegajalt maha pesta, et kassi karv korras oleks, pulstuma ei hakkaks ja nahaprobleeme ei tekiks.

Esimesel korral tasuks kedagi appi võtta, kahe inimesega on lihtsam, üks hoiab kassi kinni, teine šampoonitab. Lisaks soovitan kasutada trakse – on kust kinni hoida. Ma ise pesen oma kasse üksi – ronin koos kassiga vanni, traksid kassile selga, rihma kerin enda suure varba ümber, et ka siis kui ma kassi kinni ei hoia, tunneks ta, et tal põgenemisvõimalust ei ole. Enne pesu tasub kassil küüned ära lõigata juhuks kui ta tõesti soovib sind mööda üles ronima hakata. Kassid, kes on pesemisega harjunud, ei hakka isegi üritama, seisavad ja taluvad stoilise rahuga. Vesi peaks tunduma endale pigem kuumavõitu – kassi normaalne kehatemperatuur on 38,6, seega kui pesed teda enda jaoks meeldiva temperatuuriga veega, on temal külm. Kui titest peale harjutatud ei ole, siis ma pigem fööniga kassile ei läheneks. Rätikuga kuivaks, karv läbi kammida ja las kuivab ise ära.

Kasside regulaarse pesemise juures on veel üks väga positiivne efekt – kodus on kassikarvu kohe palju vähem. Mitte ükski kammimine ei eemalda lahtist karva nii efektiivselt kui korralik pesu. Torusiil tasub ka ette valmis osta, sest ega kõik need karvad sõela kinni ei jää, suur osa läheb ikka äravoolu ja pigem siis kohe ka torud ära puhastada, et need karvad ära laguneks ja seal ummistusi ei tekitaks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 11:39; 29.01 15:08; 30.01 18:02; 30.01 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsime kunagi porise ja jaheda ilmaga hulkuva kassipoja (2-3 kuuse). Tõime koju. Kuna ta nägi üsna rääbakas välja, siis mõtlesime, et peaks ära pesema. Ma kujutasin juba ette, kuidas loomake meil protsessi käigus veenid läbi närib. Aga talle väga meeldis soe vesi. Hiljem föönitades hakkas lausa nurruma.

Ma ei tea, kas asi oli selles, et ta oli väike või selles, et tal oli külm, aga sellist pesemise nautimist pole ma kasside puhul enne ega pärast näinud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasside regulaarse pesemise juures on veel üks väga positiivne efekt – kodus on kassikarvu kohe palju vähem. Mitte ükski kammimine ei eemalda lahtist karva nii efektiivselt kui korralik pesu.

Muide, märja käega paitamine eemaldab ka väga hästi lahtise karva.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasside regulaarse pesemise juures on veel üks väga positiivne efekt – kodus on kassikarvu kohe palju vähem. Mitte ükski kammimine ei eemalda lahtist karva nii efektiivselt kui korralik pesu.

Muide, märja käega paitamine eemaldab ka väga hästi lahtise karva.

jah. ma teen nii et teen kraaniall kär märjaks ja raputan suurema vee maha. ja siis kassi silitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 22:16; 28.01 17:28; 28.01 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas asi oli selles, et ta oli väike või selles, et tal oli külm, aga sellist pesemise nautimist pole ma kasside puhul enne ega pärast näinud.

Küllap kassipoeg oli lihtsalt liiga rumal veel, et teada millise tähendusega on vesi kassidele. 🙂

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 21:59; 28.01 18:22; 30.01 16:24; 30.01 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palju abi duššikabiinist! Lihtsalt ronisin koos kassiga sisse, uksed kinni ja siis lasin ta duššiga üle.

dušš

duši (omastav kääne) – palju abi dušikabiinist; lasin ta dušiga üle

dušši (osastav kääne)

+4
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

dušš
duši (omastav kääne) – palju abi dušikabiinist; lasin ta dušiga üle
dušši (osastav kääne)

d.biil

d.biili (omastav kääne)

d.biili (osastav kääne)

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

d.biil

d.biili (omastav kääne)

d.biili (osastav kääne)

noonoh, mõni julges naise tagant siidrit varastada ja nüüd nii härga täis.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 22:16; 28.01 17:28; 28.01 21:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastaid olnud hoiukodu metsikutele tänavakassidele ja üks esimesi asju kui nad minu juurde tulevad, on korralik pesu. Ei ole neid kasse keegi harjutanud, suurem osa neist, kes minu juurde satuvad ei ole inimese pai varem saanud. Sätin veetemperatuuri parajalt soojaks nagu beebil, surve selliseks et see looma ei ehmataks, vannitoa ukse panen kinni ja lahjendan šampooni valmis (enamik lemmikloomade šampoone vajavad lahjendamist). Seejärel kass kratist tugevalt kinni ja teen märjaks. Mõni rapsib korralikult mõnda aega, teine ei rapsi üldse. Kui on tugevam rapsija, aitab see kui surud veidi vastu maad. Tegutsed võimalikult kiirelt, iga korraga läheb kergemaks. Tuleb olla hoolikas, et vannituba oleks põgenemiskindel ja kui mõned vigastused saad, siis haavad kohe antiseptikuga üle teha. Siis ei lähe nö “halvaks”.

Aga kui nüüd keegi õpetaks kasside pügamist ka. Koertega on lihtne, aga kassidega 😀

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vaja omale neid udupeeni tõukasse muretseda, kes enese puhastamisegagi ise hakkama ei saa + haagivad omale kõikvõimalikud tõved külge ning taluvad vaid kõige kallimaid kassitoitusid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

taluvad vaid kõige kallimaid kassitoitusid.

Kassi toitmine ei ole kuidagi tõust sõltuv – kõik kassid vajavad kvaliteetset ja liigiomast toitu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 11:39; 29.01 15:08; 30.01 18:02; 30.01 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vaja omale neid udupeeni tõukasse muretseda, kes enese puhastamisegagi ise hakkama ei saa + haagivad omale kõikvõimalikud tõved külge ning taluvad vaid kõige kallimaid kassitoitusid.

No mul on 2 kõige tavalisemat kassi, täiesti tõuta. Üks laudakass (ongi laudas sündinud), teine varjupaigast võetud. Algul oli mõeldud, et pakun hoiukodu, aga siis sai väga armsaks ja ei andnudki ära. Ja mõlemad on väga  pika karvaga. Loomulikult peab selle karva eest hoolitsema, kui tahta, et  oleks korras nii karv kui ka nahk selle all.
Ei pea ükski kass just kõige kallimat toitu sööma, sest alati ei võrdu hind kvaliteediga. Lihtsalt peab teadma, mis kassidele kasulik on ja mis pole. Keegi ei sunni konserve ega kuivtoitu ostma. Ja ei korja vaktsineeritud kass endale ka mingeid erilisi tõbesid külge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 00:32; 30.01 01:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks neid üldse pesema peaks ? Nad saavad oma kasuka eest hoolitsemisega ise suurepäraselt hakkama !

Ämmeerikamaal tehakse nii ja meite käod tahaks ju ka …küll üle aia tahtsin siis ta kombel vaadata…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vaja omale neid udupeeni tõukasse muretseda, kes enese puhastamisegagi ise hakkama ei saa + haagivad omale kõikvõimalikud tõved külge ning taluvad vaid kõige kallimaid kassitoitusid.

Jah, võtke kõik omale need karvutud sfinks tõugu kassid. 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 21:59; 28.01 18:22; 30.01 16:24; 30.01 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vaja omale neid udupeeni tõukasse muretseda, kes enese puhastamisegagi ise hakkama ei saa + haagivad omale kõikvõimalikud tõved külge ning taluvad vaid kõige kallimaid kassitoitusid.

Jah, võtke kõik omale need karvutud sfinks tõugu kassid. ????

Ja nüüd leidsid sa üles selle kassitõu, keda päris kindlasti peab pesema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 11:39; 29.01 15:08; 30.01 18:02; 30.01 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nüüd leidsid sa üles selle kassitõu, keda päris kindlasti peab pesema.

Miks seda kassitõugu pesema peab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.01 21:59; 28.01 18:22; 30.01 16:24; 30.01 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nüüd leidsid sa üles selle kassitõu, keda päris kindlasti peab pesema.

Miks seda kassitõugu pesema peab?

Kõik kassid eritavad oma naha kaudu rasu. Mõni rohkem, mõni vähem, aga see on karva kaitseks. Sfinksil karva ei ole, aga rasu tuleb ikka. Kuna sfinksil on ka vähenenud instinktid enda pesemiseks (kare keel lakuks selle palja naha üsna pea marraskile), siis nad ongi ilma pesemata rasvased vorstikesed. Omaniku jaoks tähendab see seda, et kuhu kass magama läheb, kuhu ennast toetab, jääb rasune jälg. Kassi jaoks tähendab pesemata jätmine seda, et see rasu koguneb nahapinnale, nahk ei saa hingata ja see tekitab nahapõletikke, aknet ja muud ebameeldivat.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.01 11:39; 29.01 15:08; 30.01 18:02; 30.01 19:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Kasside pesemine