Esileht Hobinurk Kassiga rihma otsas jalutamine-kas tõesti võimalik?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kassiga rihma otsas jalutamine-kas tõesti võimalik?

Postitas:

Kas kasse on tõesti võimalik õpetada jalutusrihma otsas väljas jalutama nagu koera? Olen enda kassiga proovinud korra ja no täitsa lõpp- läheb nii tigedaks mis kole, uriseb ja õriseb, tõmbab kõrvad lidusse ja võib vabalt rünnata. Kohe kui tajub et rihma otsas olles ei saa joosta ega söösta sinna kuhu tahab, läheb tigedaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 17:08; 29.03 00:09; 30.03 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õel oli kunagi üks täiesti ärahellitatud kiisu, kes elas vaid toas, sõi vaid suitsukala ja mingeid kalleid krõbinaid ning jalutamas käis rihma otsas. Metsa vahel jalutades õde lasi ta mõnikord lahti ja siis ta pühkis küll võssa, aga mitte kaugele, ning hoidis meid nägemisulatuses ja järgnes meile. Kutsumise peale tuli ja lasi tõrkumata rihma kaela panna, ei rapsinud kunagi vastu. Oligi nagu koer.
Nii ta elas umbes pool elu, aga lõpuks viis õde ta maale vanemate juurde elama. Seal sai alguses palju nalja temaga, sest ta ei osanud näiteks lihatükki (kui oli aru saanud, et suitsukala enam 3x päevas ei anta ja peab muud ka sööma hakkama) käpaga kinni hoida ning nügis selle vaiba alla. Aga pole midagi, õppis kõik ära ja käis täitsa ilma rihmata nädalate kaupa hulkumas, pulmas jne.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega koer ka ei oska sünnist saati rihma otsas käia, seda õpetatakse. Kassiga sama lugu. Mida varem õpetama hakkad, seda parema tulemuse saad.

Aga kindlasti veendu, et kass end traksidest välja ei saaks. Kui tundub, et ei saa, siis kontrolli veelkord, pigem olgu traksid kõvemini peal kui lõdvalt. Väga paljud kaotatud kasside kuulutused sisaldavad sõnu “puges traksidest välja”. Eelistada tasuks selliseid trakse, mis ei ole ainult nöör-siin-nöör-seal, vaid pigem vestiga tüüpi. Näiteks sellised.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah on võimalik. Ise käisin oma kassiga õues ainult traksidega. Suur vajadus see tal polnud, oligi rohkem toakass. Ja ega kasside jalutamine ka päris selline pole nagu koeraga. Kassidel ei ole nii palju liikumist vaja ja tihti tahavad nad hoopis kuski kössitada ja ümbrust jälgida või teisi loomi luurata. Aga tervitan ettevõtmist, liiga palju on kassiomanikke, kes oma lemmikutel lasevad ringi luusida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav… Minu kass pidi mind peaaegu ära sööma selle õues jalutamise peale. Ja ei julgegi temaga rohkem õue minna, pärast tembeldatakse veel loomapiinajaks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 17:08; 29.03 00:09; 30.03 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu ju tore, aga kas nüüd on praegusel ajal vaja minna ekstra välja ja riskima nakkust saada? Ootaks ehk, kuni suurem möll möödas on?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu kass on harjunud väikesest peale rihma otsas jalutama, õhtul ootab ukse juures, et välja saaks. arvestama peab muidugi sellega, et kui koer jalutab seal kus sina tahad, siis kassi puhul jalutad sina seal, kus kass tahab.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elame korteris ja otsustasime, et kassiga traksidega jalutamas ei hakka käima, kuna nagu üks eeskõneleja ütles, osad kassid hakkavadki selle peale ukse taga lõugama kuni õue saavad ja teiseks ikka liigub hulkuvaid kasse, rebaseid jne ei tea, mis haigusi üles korjata.

Aga kasutame trakse kui käime maakodus, arstil, külas (jah, ta käib vahepeal kaasas). Alguses tuli teda lihtsalt traksidega olema harjutada ehk toas selga panna. Siis ka kukkus dramaatiliselt liikumatuna põrandale ja üritas ära saada – teeb seda mingil määral siiamaani. Aga kuna ta iseloomult uudishimulik ja julge, siis õues traksides kõndimist ei olnud vaja harjutada – liikus ise. Arvestama peab jah muidugi seda, et ta jalutab traksides, aga sinna kuhu tema tahab. Sellist nagu koeraga jalutamist, et ma valin suuna ja tee ei ole. Mingil määral ikka saan valida, et kui rihmas mingis suunas ei lase minna siis läheb teises suunas, aga kui tema tahab veel istuda ja ma liikuda siis sikutada ei saa – võtan korra sülle (siis küll kõhiseb kui tema olemist segan) ja panen mujale ja liigume edasi.

Ta küll ootab uksetaga, et välja saaks, aga kuna omas kodus rutiinset rihmaga jalutamist pole siis häälekalt ta seda ei nõua. Pigem toimub see kord kahe-kolme kuu jooksul.

Mul kassile ostetud flexi (kas 3 või 5-meetrine, ei mäleta) ja sellega ta õnneks saab oma sööstmisi teha nii, et ei sikuta kaelast ja samas mul piisavalt reageerimist, et saan talle vajadusel järgi anda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kass oli 8-9kuune, kui ma hakkasin teda rihma otsas jalutama harjutama. Ei saanud hakkama! Ta vastu ei hakka, aga on näha, et ta ei tunne ennast hästi, on stressis. Kuna ta kardab inimesi ja möödasõitvaid autosid, siis viisime ta loodusesse ja proovisime seal, aga ei, ei tahtnud.

Tütrel on kaks kassi, üks jalutab heal meelel ja teine üldse ei taha. Järelikult sõltub loomast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav… Minu kass pidi mind peaaegu ära sööma selle õues jalutamise peale. Ja ei julgegi temaga rohkem õue minna, pärast tembeldatakse veel loomapiinajaks.

Rahune nüüd maha, see oli üks ja esimene kord ju alles!
Segaseks jäi, kas muidu on ilma rihmata väljas käinud või pole üldse käinud (esimesel juhul ongi loomulikult raskem, eriti veel siis, kui jätkuvalt lased ilma rihmata väljas joosta tal)
Jäta rihm nägemisulatusse toas, las kass mängib sellega, jätab oma lõhna selle külle, saab tuttavaks. Tasapisi aegamööda siis jälle ka pähe/ümber proovida panna.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 14:30; 02.04 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hämmastav… Minu kass pidi mind peaaegu ära sööma selle õues jalutamise peale. Ja ei julgegi temaga rohkem õue minna, pärast tembeldatakse veel loomapiinajaks.

Rahune nüüd maha, see oli üks ja esimene kord ju alles!

Segaseks jäi, kas muidu on ilma rihmata väljas käinud või pole üldse käinud (esimesel juhul ongi loomulikult raskem, eriti veel siis, kui jätkuvalt lased ilma rihmata väljas joosta tal)

Jäta rihm nägemisulatusse toas, las kass mängib sellega, jätab oma lõhna selle külle, saab tuttavaks. Tasapisi aegamööda siis jälle ka pähe/ümber proovida panna.

Jah, temaga sai kassipojana viimati mõned korrad rihma otsas jalutamas käidud ja ülejäänud aja on ta saanud ise vabalt õues käia. Aga juba trakside kinnitamine on paras ettevõtmine ning jalutamine=kassi rihma otsas mööda maad lohistamine, sest kohe visatakse jonnakalt külili maha või siis sööstud sinna kuhu tahab või ründab mind.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 17:08; 29.03 00:09; 30.03 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin oma briti lühikarvalisega kevadest sügiseni õues. On traksid (meetrine rihm) + 3m flexi. Kokku 4 meetrit. Talle kohutavalt meeldib.
Kõigepealt kügeleme ukse kõrval ühes kohas, tema vahib mingeid rohuliblesid ja mina surfan telefonis. Siis toimub äkksööst kuhugi lähedalasuvasse põõsasse, mina järel lohisemas. Ragistame siis seal põõsas tükk aega. Siis harutan ta kuidagi sealt välja ja toimub järgmine äkksööst suvalises suunas, enamasti järgmise põõsa juurde. Seejärel mõned tiirud ümber maja, iga nurga peal mõneminutine peatus. Palava ilmaga võetakse sisse lamav positsioon varjulisemas kohas nurga taga, et lõõtsutada. Seejärel muruplatsile liblikaid ja mesimumme püüdma ja rohtu näksima. Sinna võime jäädagi, aga mul hakkab lõpuks väga igav ja soovin koju minna. Tüüp kodu poole ei lähe, keeldub, on nõus kulgema vaid kodule vastassuunas. Võtan siis ta sülle ja siirdun protestiviginast hoolimata kodu poole. Vahepeal vingerdatakse sülest maha ja tehakse katsetusi jälle vastassuunas pageda, kuid seekord olen otsustav ja nii ta siis kõõksub seal pingul rihma otsas ja hädaldab. Mitmes etapis niimoodi tülitsedes jõuame lõpuks koduukseni.
Toas heidetakse demonstratiivselt maoli maha ja hingeldatakse, nii palju on tööd tehtud. Siis veekausi juurde.
Järgmisel päeval kõik kordub.
Treeningud algasid juba teismelisena.
Jalutamist selle klassikalises mõistes ei ole olemas. Õuesolek koosneb kahest osast: paigalistumine või kuhugi poole hüppamine ja sööstmine. + lisaks muidugi vaevaline kojuminek.
Teemaalgataja kass lihtsalt kardab, vajalik on harjutada. Nad kardavad alguses kõike – autosid, jalgrattaid, koeri, rohuliblede õõtsumist tuules, tuvisid jne.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kass lihtsalt kardab, vajalik on harjutada. Nad kardavad alguses kõike – autosid, jalgrattaid, koeri, rohuliblede õõtsumist tuules, tuvisid jne.

Miks ta neid kartma peaks? Ta käib ju koguaeg õues (ilma rihmata), võib arvata, et igasugused tuvid ja rohulibled on ammu juba tuttavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 14:30; 02.04 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga meie lõime käega – alguses käis võitlus teemal – traksid selga. Siis, käed verised, – läksin õue, visati selili nagu jonniv laps, keelduti igasugusest koostööst jne. Kusjuures tõukass, ei ole kunagi õue saanud. Naabrite triibik jalutan proua kõrval nagu toakoer.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka kutsikat peab väiksest peale harjutama kaelarihmaga, jalutusrihmaga, välikeskonnas “kinni” olemisega. Usun, et kassid on palju tundlikumad loomad ja nende harjutamine alles mitmekuusena on väga pikk järkjärguline ja keeruline ettevõtmine ka kogenumale loomaomanikule. (Muidugi on erandeid)

Mustamäel käib üks oranž kass väga rahulikult rihmas jalutamas – seega võimalik muidugi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassi ja koera jalutamise vahe on see, et koera jalutad sina, aga kass jalutab sind. Seda tuleb arvestada. Paar päeva tagasi nägin Facebookis videot, kus üks naine üritas kassi jalutada enda tingimustel ja põhimõtteliselt lohistas looma lihtsalt järel. Kohutav oli isegi vaadata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Hobinurk Kassiga rihma otsas jalutamine-kas tõesti võimalik?