Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Kassil kàitumishàire vòi haigus?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kassil kàitumishàire vòi haigus?

Postitas:

Probleem on siis jàrgmine, et minu peagi 11-aastaseks saav tubane kassiproua lakub end tohutult palju ja hakkab lausa paljaks jààma… Ma ei ole pàris kindel, kas neid kahte asja oleks vòimalik omavahel seeostada vòi on tegu kokkulangevustega. Ta lakub end pòhimòtteliselt kogu oma àrkveloleku aja – see tàhendab 8-10 tundi pàevas! Lakub end diivanil, hùppab maha ja lakub edasi; mònel òòl olen ta magamistoast vàlja visanud, sest ei viitsi tundide viisi seda lirtsuvat hààlt taluda. Ta tagumiste kàppade tagakùlg, kòht, saba kinnituskoht ja osaliselt ka alaselg on peaaegu karvutud! Need on ka kohad, kust ta end kòige kergemini lakkuma pààseb. Mujal – ùlaseljal, kaelal, esikàppadel – on nendiselt tihe kohev karvkate. Olen màrganud, et see paljaksjààmine hakkas pihta umbes selle aasta algusest. Varem ma ka kùll ei lugenud minuteid ja tunde, mil ta end lakkus, kuid nii palju kindlasti mitte. Ei usu, et ta lakub end sùgelemise vòi pakitsemise tòttu, sest ta nahk on valkjasroosa puhas, punnideta vòi kestendamiseta. Toitumisharjumisi pole muutnud. Ei tahaks praegusel kasinal ajal veterinaarile 40-50 eurot maksta vaid selle eest, et saada teada seda, mida ma niigi tean: kass kasib end liiga palju. Seetòttu uurin enne teie kàest. Ehk on kellelgi sarnaseid kogemusi. Kas kass on vòimeline end karvadest paljaks lakkuma? Kas tegu on pùhholoogilise probleemiga? Vòi on mòni fùùsiline haigus, millega kaasneb karvkatte kaotus? Miks ometi?
Tànud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.05 12:21; 08.05 13:54; 08.05 14:52; 08.05 16:44; 08.05 16:55; 08.05 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal hoia, vii ta kohe arstile! Tal on ilmselgelt mingi nahaprobleem, mis kihelema ajab, sellepärast lakubki. Vaeseke, mida sa siis ootasid? Kuni päris kiilakaks jääb?
Kui sul on hoolealune, oled KOHUSTATUD tema (tervise) eest hoolitsema, mitte \”ei tahaks praegu raha välja käia\”.
Otsemat teed arstile!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 13:25; 08.05 14:33; 08.05 15:33; 08.05 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tànan vastamast, kuid sa teed siin minust vastutustundetu loomapidaja, mida ma kindlasti ei ole. Kinnitan veelkord, et kass ju ei kratsi end (seda ei tee ta peaaegu kunagi), vaid lakub. Nahk ei puneta, vaid on ka làhemal uurimisel igasuguste probleemideta. Kòhu alla on uus karv peale tulemas, kuid kardan, et oma lakkumistuhinas ei lase ta sel kuigi pikaks kasvada. Seda vòimalikku sùgelemise probleemi oleme me ka elukaaslasega arutanud, kuid jòudnud mòlemad jàreldusele, et vàga tòenàoliselt pole probleeem selles. Kahtlustame pigem mentaalset laadi probleeme, igavust (vana tubane kass, kes pàevad làbi midagi ei tee). Olen mòelnud ka kuuma kliima peale (ei ole mitte Eestis): pikakarvaline kass tunnetab, et varsti on vàljas 40 kraadi ja pùùab selleks ette valmistuda. On kellelgi veel ideid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.05 12:21; 08.05 13:54; 08.05 14:52; 08.05 16:44; 08.05 16:55; 08.05 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa OLEDKI vastutustundetu, kui ise äraarvajat mängid ja spetsialisti poole ei pöördu, mis siin nii arusaamatut on?
Kahju kohe…:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 13:25; 08.05 14:33; 08.05 15:33; 08.05 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tànan veelkord eelmist Kàgu solvangu eest! Paraku see mind targemaks ei tee. Ootsksin meeleldi vastuseid teistelt kassiomanikelt, kellel sarnane probleem on esinenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.05 12:21; 08.05 13:54; 08.05 14:52; 08.05 16:44; 08.05 16:55; 08.05 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millega sind küll solvasin, kas võiksid eraldi välja tuua? Sina, inimene, saad minna-tulla kuna tahad. Tubane kass ei saa, ei saa ise arstile minna või selgelt välja öelda, mis tal viga on.
Sina, kui looma peremees, ei lähe vist põhimõtteliselt kliinikusse nagu paistab? Mis põhimõte see küll niisugune on, ei taipa? Selle asemel, et tegutseda, otsustad perekoolist mingit adekvaatset diagnoosi saada?
Ei saa iga kriitika ja vastulause peale solvuda. Kuidas nii elada on võimalik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 13:25; 08.05 14:33; 08.05 15:33; 08.05 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, kas minu kogemus sind aitab, aga minu koeral avaldus kunagi sarnasel viisil kirbuallergia. Selle erinevusega, et kõhu alt ennast paljaks ei lakkunud, vaid just sealt saba kinnituskohast. Nahk oli all samuti ilus roosa. Sai kirburohtu ja paranes. Kusjuures kirpu ei olnud ma tema peal kunagi näinud.
Aga soovitaksin sul siiski loomaarsti poole pöörduda, kasvõi telefonitsi (sul ilmselt selle 11 aastaga oma loomaarst ikka on tekkinud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvasin, et Perekool on nòuannete saamiseks-andmiseks, kuid mida rohkem ma siin loen ja ringi vaatan, siis tundub, et see on paik hoopis teistele àrapanemiseks. Kas ma mitte ei òelnud, et enne veterinaarile kalli raha maksmist uuriksin teiste sellelaadseid kogemusi? Kui see teeb minust vastutustundetu inimese, siis hàsti – elan ja olen selle teadmisega ònnelik! Loomulikult ei hakka ma siin lahkama oma meditsiinilialaseid pòhimòtteid, sest ma ei tulnud siia mitte selleks.

Kordan veelkord: kui kellelgi on sarnaseid kogemusi, loeksin suure huviga. Vastasel juhul loeme teema sulgenuks.

Vestluspartner Kàgu’le soovin aga meeldivat òhtupoolikut! Oled kindlasti personaaalselt vàhem àkiline inimene kui anonùùmselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.05 12:21; 08.05 13:54; 08.05 14:52; 08.05 16:44; 08.05 16:55; 08.05 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitàh 16:39 Kàgu! Paraku oma veterinaari ei ole, sest tòin kassi oma uude asukoha riiki vaid paar aastat tagasi, mille jooksul on saanud kahe erineva arsti kàest kahed vaktsiinid. Aga mul on ùks tuttav, kes òpib veterinaariat. Temele vòin kùll kùsimuse suunata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.05 12:21; 08.05 13:54; 08.05 14:52; 08.05 16:44; 08.05 16:55; 08.05 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka kassiomanik ja just lugesin kusagilt, et kui liiga palju lakub, siis on stressis. Ehk loomaarst oskab soovitada ja kontrollida teda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma arvasin, et Perekool on nòuannete saamiseks-andmiseks, kuid mida rohkem ma siin loen ja ringi vaatan, siis tundub, et see on paik hoopis teistele àrapanemiseks. Kas ma mitte ei òelnud, et enne veterinaarile kalli raha maksmist uuriksin teiste sellelaadseid kogemusi? Kui see teeb minust vastutustundetu inimese, siis hàsti – elan ja olen selle teadmisega ònnelik! Loomulikult ei hakka ma siin lahkama oma meditsiinilialaseid pòhimòtteid, sest ma ei tulnud siia mitte selleks.

Kordan veelkord: kui kellelgi on sarnaseid kogemusi, loeksin suure huviga. Vastasel juhul loeme teema sulgenuks.

Vestluspartner Kàgu’le soovin aga meeldivat òhtupoolikut! Oled kindlasti personaaalselt vàhem àkiline inimene kui anonùùmselt.[/tsitaat]

Bla-bla-bla…
Sa ei vastanud, millega sind küll solvati. Minu kriitiline toon ja soovitus loom kohe spetsialisti juurde toimetada solvasid sind?
Küsi oma praeguse elukoha kohalikest foorumitest, mida teha loomaga, kes endal karva maha lakub. Lihtne Eesti inimene soovitaks sul loomaarsti juurde minna, aga see sulle millegipärast ei sobi ja pead iseteadliku diagnoosi paremaks, soovitusi solvavaks. Mida sa siis tahad? Minu kass ei laku endal karva maha, on tubane kiisu juba 9a, kuigi enne oli õuekass. Ma tegelen loomaga, sest kass on sotsiaalne tüüp ja paljast paist ja värskest toidust ei aita. Ehk tahab sinu omagi veidi tähelepanu? Nii ta ju saavutab selle, kitkudes ennast paljaks.
Imelik ja tõesti-tõesti vastutustundetu loomapidaja oled, midagi ei saa öelda. Plärtsu palju tahad minu aadressil (nüüdseks on vist IP muutunud, kuna olen töölt, trennist ja kodustest toimetustest vabanenud ning koduarvutis), minu arvamus on see, et nutad oma raha pärast, aga loomale abi ei anna. Iga Perekooli \”kägu\” vastab sulle erinevalt, on nii- ja naasuguseid arvamusi. Üks osa sulle ei meeldi, neid nimetad solvajateks. Aga selle asemel, et pöörduda õigesse kohta, sul ettevõtmist ei ole.
Mida sa inimene tahad? Nutta ja halada, kui õelad, kadedad ja vastikud on eestlased? Seda teame isegi, pole vaja kauge maa tagant meelde tuletada. Millist adekvaatset hinnangut ja otsust sa netist ootad? Kaua sa ootad?

Juhm kuju, ei muud.
Kahju veelkord kassist ja lase nüüd robinal oma nutulaul lahti, kuidas sind, lillekest, solvatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.05 13:25; 08.05 14:33; 08.05 15:33; 08.05 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kullakallis viimane Kàgu, kuulutasin vestluse Sinuga oma eelmises postituses ametlikult lòpetatuks, sest ma ei tulnud siia mitte halama, eestlasi kiruma ega Sinu postitustes esitatud retoorilisi kùsimusi analùùsima. Soovin Sulle endiselt mesimagusa naeratuse saatel kòige paremat ja tànan teisi Kàgusid kaasamòtlemast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.05 12:21; 08.05 13:54; 08.05 14:52; 08.05 16:44; 08.05 16:55; 08.05 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakun, et stress. elukoha- ja kliimavahetusest. kuna sa ütled, et see on kestnud pikemat aega, siis on järelikult probleem süvenenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu koer on allergik ja ta nahk sügeleb jubedalt. Aga tema ei kratsi end vaid ka lakub. Lakub, kuni on nahk karvutu, siis lakub, kuni nahk katki.
Muretsema paneks teemaalgataja kassi juures võimalik karvadest tingitud soolesulgus, mis võib kassi hoobilt tappa.
Aga mullegi tundub, et kassil on mingi tõsine terviseprobleem.
Kuskil kassiteemas (oli vist siin perekoolis) oli kirjutatud, et kassi valud väljenduvad lakkumises. Et kass ei nuta ega viuksu, kui tal kuskil sees valutab, vaid lakub ja lakub. Selle teooria järgi ei pruugigi lakkumise põhjus olla nahas vaid sees kuskil.
No ma ei tea,ma ikka läheks arstile loomaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läheks ka pigem loomaarstile koos kassiga….looma sisse ju ei näe, võimalik et miski sisemine probleem hoopis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk Kassil kàitumishàire vòi haigus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.