Esileht Hobinurk Kassil on puugid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kassil on puugid

Postitas:
Kägu

Kass on puuke täis ja mina ei suuda neid välja võtta. See on rõve ja ajab oksele.
On mingit kaelarihma või midagi, mis need elukad eemale hoiab? Olen varem loomapoest ostnud mingid rihmad, kasu polnud.
Kass on õuekass.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kasuta puugieemaldajaid – ei pea ise näppima neid ja saab kiirelt ära. Näppudega ei suudaks ja ei oskaks ma isegi. Foresto puugirihm on siiani olnud meil kõige efektiivsem, on kallis, aga mis teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kassidele on loomaapteegis müügil ampullidena kirbu- ja puugirohi (2in1), pannakse turja peale (kus sa varem elanud oled?). Kassi kaalu pead umbes teadma.

Umb kord kuus vaja panna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kassidele on loomaapteegis müügil ampullidena kirbu- ja puugirohi (2in1), pannakse turja peale (kus sa varem elanud oled?). Kassi kaalu pead umbes teadma.

Olen seda pannud KORDUVALT, ei toimi. Ikka on loom puuke täis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen seda pannud KORDUVALT, ei toimi. Ikka on loom puuke täis.

Kas äkki lased kassi kohe õue vihma kätte, mis rohu maha uhub? Või on vale kaalu järgi (5 kg kassile võtad 2kg kassi koguse?)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kass on puuke täis ja mina ei suuda neid välja võtta. See on rõve ja ajab oksele.

On mingit kaelarihma või midagi, mis need elukad eemale hoiab? Olen varem loomapoest ostnud mingid rihmad, kasu polnud.

Kass on õuekass.

Ära lase välja siis. Või kui ikka lased ja midagi ei aita, siis pead end kokku võtma ja ära kiskuma need puugid, loom ei pea kannatama sellepärast… Või lase kellelgi teisel võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ei aita üldse, meie kass on ka puuke täis,kuigi paneme reguraalselt. Ma sasin kassi puugiperioodil alati tuppa tulles läbi, vahel kukub paar puuki maha, teised tõmban kohe välja, kui nad veel on sellised mustad lamedad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

Kas tõesti juba puugid väljas? Nojah, pole muidugi ka ime, kui nii soe on kogu aeg. Siiski ma mõtlesin, et natuke nagu vara, aga ju siis ei ole ((8O

Please wait...
Postitas:
Kägu

Puugid on ammu väljas, ega nemad kalendrit tunne, ikka õhutemperatuuri järgi käib elu. Ka maod ja konnad uimerdavad ammu ringi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie kassil üksikuid puuke olnud. Mulle meeldib neid eemaldada nii: panen küünla põlema, kass sülle ja kulmu kitkumise näpitsatega tõmban puugi välja ja pistan küünlaleeki. Pole mingit laiaks litsumist…. Kui looma nahasse jääb suurem auk/haav,tupsutan joodise vatitikuga üle. Vahel on abi vaja kassi kinni hoidmisel😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hoia kass toas ja probleem on lahendatud. Puugipoulatsioon väheneb, sest su kass ei murra maha aialinde, kes puuke hävitavad. Isegi hästi läinud sul, et kassil on ainult puugid. Muide, ussid on tal ilmselt ka, ussikuuri ikka teed kord kvartalis? Aga hullemal juhul on su kassil ühel hetkel ka õhupüssi kuulid (igasuguseid napakaid liigub ringi), rotimürk või rebased. Muidugi kui sul on suur viljaait, kus tuleb rotinuhtlus kontrolli all hoida, siis on kassi välja lubamine õigustatud risk. Muul juhul ei mõista.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hoia kass toas ja probleem on lahendatud. Puugipoulatsioon väheneb, sest su kass ei murra maha aialinde, kes puuke hävitavad. Isegi hästi läinud sul, et kassil on ainult puugid. Muide, ussid on tal ilmselt ka, ussikuuri ikka teed kord kvartalis? Aga hullemal juhul on su kassil ühel hetkel ka õhupüssi kuulid (igasuguseid napakaid liigub ringi), rotimürk või rebased. Muidugi kui sul on suur viljaait, kus tuleb rotinuhtlus kontrolli all hoida, siis on kassi välja lubamine õigustatud risk. Muul juhul ei mõista.

Kass toas on 100% välistatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see pidamise eesmärk siis üldse on, rääkimata puukidest on õuekassid tavaliselt nii ära rühkinud ka, et neid ei taha puutudagi. Eranditult kõigi õukassid, keda tean, on kellegi käe läbi surma ka saanud. Sorry, ei mõista selliseid loomaomanikke.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis see pidamise eesmärk siis üldse on, rääkimata puukidest on õuekassid tavaliselt nii ära rühkinud ka, et neid ei taha puutudagi. Eranditult kõigi õukassid, keda tean, on kellegi käe läbi surma ka saanud. Sorry, ei mõista selliseid loomaomanikke.

Ma jällegi ei mõista, miks kassi toas kinni hoida, mis selle eesmärk on? Mu kassile meeldib õues, püüab hiiri ja nii juba 10 aastat. Loom tahab vabadust.

Lisaks on mu mees kassiallergik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mida, maal talus ei või kass väljas käia?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need on tõenäoliselt steriliseerimata kassid, kes hulguvad. Lõigatud kassid püsivad kodulähedal. Meil on naabrus kõik kasse täis, kõikide kassid püsivad oma koduaia lähedal. va üks, kes on käitumise järgi ilmselgelt lõikamata (käib tüli norimas teiste kassidega). Kõik ülejäänud 10+ kassi on väga hoolitsetud välimusega ja võõrastesse hoovidesse ei tiku (pole isegi üleaedse kassi kunagi oma hoovis näinud). Meil on tõesti palju kasse naabruses 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainuke asi, mis on mõjunud puukide vastu on kaelarihm. Neid muid asju on määritud ka kassile kaela, aga neist pole mingit tolku olnud. Ja ära saab väga edukalt võtta sellise väikese puugieemaldajaga – kergelt keerad sellega puuki ja tuleb väga lihtsalt ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

saage aru, et kass on loom! ta tahab välja ja vabadust, mitte ühelegi loomale ei meeldi elada terve elu puuris/toas. Mis elu see on?!!! See on inimese isekus pidada looma enda jaoks ainult toas. Ma usun, et kui kass saaks enda eest seista siis ta valiks pigem lühikese õeelu kui pika toakassi oma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

saage aru, et kass on loom! ta tahab välja ja vabadust, mitte ühelegi loomale ei meeldi elada terve elu puuris/toas. Mis elu see on?!!! See on inimese isekus pidada looma enda jaoks ainult toas. Ma usun, et kui kass saaks enda eest seista siis ta valiks pigem lühikese õeelu kui pika toakassi oma.

ära kanna loomale üle inimese omadusi. Kass ei TAHA mitte midagi, tal on liigiomased vajadused, mida tuleb rahuldada. Kuna kiskjana on kass territoooriumi kontrolliv loom, siis maja, kus ta elab ongi tema territoorium ja seda ta kontrollib ja valitseb. õues käimiseks ei ole mingit vajadust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ära kanna loomale üle inimese omadusi. Kass ei TAHA mitte midagi, tal on liigiomased vajadused, mida tuleb rahuldada. Kuna kiskjana on kass territoooriumi kontrolliv loom, siis maja, kus ta elab ongi tema territoorium ja seda ta kontrollib ja valitseb. õues käimiseks ei ole mingit vajadust.

Ja kui loom ise tahab õue? Kriibib ja kraabib ust, näugub, on toas närviline, aga õues rõõmus ja lõbus? Ikka hoiad teda toas vangis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kui loom ise tahab õue? Kriibib ja kraabib ust, näugub, on toas närviline, aga õues rõõmus ja lõbus?

ta ei tee seda, kui on tubane kass ja õueskäimise harjumust pole tekitatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näppudega ei tohigi välja võtta, nii on oht endale borrelioos hankida!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kui loom ise tahab õue? Kriibib ja kraabib ust, näugub, on toas närviline, aga õues rõõmus ja lõbus?

Ka välitingimustes sündinud ja kasvanud kassid, kes pole kunagi toas käinud, harjutatakse väga edukalt toakassideks ümber.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka välitingimustes sündinud ja kasvanud kassid, kes pole kunagi toas käinud, harjutatakse väga edukalt toakassideks ümber.

see on tõsi. mul on metsikust laudakassi perekonnast pärit kass ja täiesti tubane. pole veel täheldanud tal mingit tungi õue saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjutasin ju, et mul on toas kassi vastu allergiline mees. Miks te räägite siis 10a vana kassi tuppa harjutamisest? Ilmselgelt ma ei hakka seda tegema ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjutasin ju, et mul on toas kassi vastu allergiline mees. Miks te räägite siis 10a vana kassi tuppa harjutamisest? Ilmselgelt ma ei hakka seda tegema ju.

Aga äkki keegi teine kes loeb, on vastutustundlikum ja hakkab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga äkki keegi teine kes loeb, on vastutustundlikum ja hakkab?

Miks ma peaksin oma kassi ära andma, kes on 10 aastat mul juba olnud? Ja mis vastutustunne? Mu kass on toidetud, tal oma pesa kuuris ja ta on õnnelik. Miks hakata loomale stressi tekitama teda võõrasse kohta viies ja luku taga hoides?
Siin maakohas, kus elan, on loomal täiesti turvaline õues olla, pole autosid, pole rebaseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks ma peaksin oma kassi ära andma, kes on 10 aastat mul juba olnud?

Kust sa seda lugesid, et sa oma kassi ära andma pead? Ei. Ma viitasin sellele, et siin käib lugemas ka teisi õuekasside omanikke, kes ehk saavad aru, et nad oma loomad sellega ohtu seavad ja hakkavad vastutustundlikemaks loomaomanikeks.

Tuletan meelde, et sa alustasid teema sellega, et su kassil on puugid ja küsisid nõu. No ja anti sulle nõu, et hoia kass toas, siis puuke ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan oma kassidel Fypryst tõrjet – ampull kukla peale nahale, nühin natuke sisse ka.
Minu arvates toimib väga hästi. No ma ei nõustuks eladeski sellega, et loom ikka puuke täis. Võib-olla mõni üksik on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan oma kassidel Fypryst tõrjet – ampull kukla peale nahale, nühin natuke sisse ka.

Minu arvates toimib väga hästi. No ma ei nõustuks eladeski sellega, et loom ikka puuke täis. Võib-olla mõni üksik on.

Muidu nende ampullide kasutusjuhendisse on kirjutatud, et tilgutada turjale, MITTE hõõruda. Spetsiaalselt on kirjas, et hõõruda ei tohi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Hobinurk Kassil on puugid