Esileht Hobinurk Kassil skisofreenia?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kassil skisofreenia?

Postitas:
Kägu

On see reaalne? On hakanud nägema asju, mida olemas pole. Karvad turris uriseb ühte toanurka vaadates ning põgeneb sealt. Viimase kuu käitumine siis. Pole midagi seal toanurgas muutunud, mis peaks sellist käitumist esile kutsuma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaimud… 😉
Kassid pidid nägema selliseid asju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui ma ei usu vaime?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki näeb mingeid ämblikke või viimaseid uimaseid kärbseid? Võib-olla on hiired? Või kui elad kortermajas, siis äkki naaber kõrval või all krabistab midagi nurgas?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Äkki näeb mingeid ämblikke või viimaseid uimaseid kärbseid? Võib-olla on hiired? Või kui elad kortermajas, siis äkki naaber kõrval või all krabistab midagi nurgas?

Eramaja ja kass juba nii palju elu näinud vana kala (8-aastane), et ühegi kärbse, ämbliku, hiire või linnu peale ei viitsi vurrugi liigutada. Tema viimased kuuseks muutumised jäid ta nooruseaega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui ma ei usu vaime?

Äkki kass usub!

Kui kass vana, siis äkki võivad neuroloogilised probleemid tekkida, või ka silmahädad, aga ta võib ka näha mingit väikest äädikakärbest ringi lendavat või kuulata hiire krabistamist seina taga.
Kui kass oleks noor alles, siis arvaks, et tal on lihtsalt igav ja ta mängib mingi varjuga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga kui ma ei usu vaime?

Äkki kass usub!

Siis ikkagi skisofreenia?
Kas sellised uskumised on kasside seas väga levinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki ongi hoopis mingi füüsiline probleem näiteks nägemisega, või on ajukasvaja või mingi muu haigus, mis kassi ootamatult käitumist muutma paneb. Võiks loomaga veterinaari juures ära käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki ongi hoopis mingi füüsiline probleem näiteks nägemisega, või on ajukasvaja või mingi muu haigus, mis kassi ootamatult käitumist muutma paneb. Võiks loomaga veterinaari juures ära käia.

See ajukasvaja annab endast siis vaid ühes toanurgas märku? Siis peaks ta ju mujalgi tonte nägema.

Please wait...
Postitas:
kitah

Ei ole vaimud, vanadus ega skisofreenia. Minu üks kass tegi seda ka – see on majavaim, keda ta näeb. Võib muidugi ka mingi muu elukas olla, ma neil kõikidel vahet ei tee, aga ma nimetan seda olevust majavaimuks. Kassi järgi ma hakkasingi vaatama, et mis seal siis on – esimeses korteris oli selline umbes rannapalli suurune valkjas olend, karvane nagu angoorajänes, millele teine, umbes võrkpalli suurune või natuke pisem kera peale pandud. No nagu lapsed joonistavad kassi – esiteks suur ring ja selle peal väiksem ring. Ainult et lapsed lisavad siis kõrvad, saba, näo, aga sellel olendil nägu ei olnud. Sellest hoolimata oli aru saada, et ta jõllitas. Enamasti ta hõljus põranda kohal, nagu liiga täis õhupall, vahel aga rippus õhus kuskil kõrgemal. Kord tegin endale igavese suure ja uhke Jõulukrooni pilliroost, see rippus mul kirjutuslaua kohal, siis ta oli sinna sisse pugenud.
Lõpuks hakkasin ma ise ka tundma tema kohalolekut – no tegeled millegagi ja järsku tunned, et keegi vahib. Hakkad ringi vaatama – ja seal tema ongi. Ja siis kass hakkas ka urisema. Ma siis ütlesingi sellele olendile, et kle, ole nii kena, ära jõllita, tegele oma asjadega – näed – kass ka juba närvis. Siis ta mingi aja pärast kadus ära (selleks korraks).
Teises korteris nägin ma ka algul sedasama – tundus, et ta oli kolides kaasa tulnud. Hiljem aga tekkis sinna üks teine – muidu põhimõtteliselt samasugune, aga seal, kus peaks olema silmad, oli kaks lopergust, neerukujulist musta laiku, umbes nagu pandakarul. Ja ta oli suti suurem ning mulle tundus, et isane (kui neil üldse sugusid oli).
Aga nüüd pole enam aastaid ühtegi näinud ja need praegused kassid ka pole märku andnud, et keski-miski oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ajukasvaja annab endast siis vaid ühes toanurgas märku? Siis peaks ta ju mujalgi tonte nägema.

Meie ju ei tea, mis varjud ainult selles ühes toanurgas tekivad, mis kassile nii mõjuda võivad.

Pöördu loomapsühholoogi juurde, ega sa siit oma skisofreeniakahtlustele ju kinnitust ei saa. Veterinaari külastamine ju tükki küljest ei võta aga füüsilise tervisehäda kahtlustest saab nii lahti või hoopis neile kinnitust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kassil on ATH ja düsleksia..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kassil on ATH ja düsleksia..

Minu kass on ilmselt düsgraafik

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kass on ilmselt düsgraafik

Kirjutab valesti? Raske juhus…

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja minu oma arvab, et ta on koer.
kusjuures, telefonil on ka midagi viga, sest peab mu kassi samuti koeraks. 😉

aga äkki on hoopis minul midagi viga, tegelikult ongi koer, aga mina arvan, et on kass…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui ma ei usu vaime?

Äkki kass usub!

Siis ikkagi skisofreenia?

Kas sellised uskumised on kasside seas väga levinud?

😀 Pead vist kassifoorumisse kirjutama, aga kui seal need düsgraafia ja düsleksia diagnoosiga kassid käivad, siis abi kardetavasti ei saa.

Tegelikult võib vanal kassil olla küll mingi nägemise probleem näiteks, ja kui siis mingi vari vms teda nö ehmatab kuskil toanurgas, siis ta võib reageerida. Ei tee paha lasta kassi silmanägemine üle kontrollida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

skisofreeniat ei tea, aga dementsust pidi küll kassidel ka esinema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on 1,5aastane kass, ei ole vanur. Jõllitab vahepeal tund aega järjest erinevaid kohti lae all nii et silmad punnis peas. Ajan ta aeg-ajalt ära, aga siis tuleb tagasi ja jõllitab edasi. Kui mina nendesse kohtadesse vaatan, kuhu tema, siis ei näe midagi. Ei ole ei äädikakärbseid ega üldse mitte midagi. Mul valgus üpris hämar ka, tolmu langemist poleks pimedates nurkades märgata. Veidi hirmus on siis, kui ta jõuab oma krillissilmi vahtimisega kuskile väga minu lähedale. Siis on küll tunne, et ta tõesti midagi näeb ja see asi vahetab aeglaselt asukohti. Õnneks pole mõnda aega seda jõllitamist märganud, aga kass vahepeal lihtsalt jalutab mööda tuba ning hädaldab ja ajab saba turri, ei tea, mis tal viga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah mis te põete – kass treenib lihtsalt oma jõllitamisvõistluseks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult võib vahel mõnele asjale väga lihtne selgitus olla. Mul ükskord hakkas kass vastu seina hüppama, nagu oleks Harry Potterit lugenud ja tahaks Sigatööka rongile saada. Alguses olin ikka jahmunud ja kass vaatas ka natuke totaka näoga mulle otsa, kui talt aru pärisin. Jälgimisel selgus siiski, et vastasmajas pesi üks naine akent ja päike peegeldus tema nühitavast aknast vilkudes meie seinale.

Please wait...
Postitas:
Rinnakaspreili

Ei ole vaimud, vanadus ega skisofreenia. Minu üks kass tegi seda ka – see on majavaim, keda ta näeb. Võib muidugi ka mingi muu elukas olla, ma neil kõikidel vahet ei tee, aga ma nimetan seda olevust majavaimuks. Kassi järgi ma hakkasingi vaatama, et mis seal siis on – esimeses korteris oli selline umbes rannapalli suurune valkjas olend, karvane nagu angoorajänes, millele teine, umbes võrkpalli suurune või natuke pisem kera peale pandud. No nagu lapsed joonistavad kassi – esiteks suur ring ja selle peal väiksem ring. Ainult et lapsed lisavad siis kõrvad, saba, näo, aga sellel olendil nägu ei olnud. Sellest hoolimata oli aru saada, et ta jõllitas. Enamasti ta hõljus põranda kohal, nagu liiga täis õhupall, vahel aga rippus õhus kuskil kõrgemal. Kord tegin endale igavese suure ja uhke Jõulukrooni pilliroost, see rippus mul kirjutuslaua kohal, siis ta oli sinna sisse pugenud.

Lõpuks hakkasin ma ise ka tundma tema kohalolekut – no tegeled millegagi ja järsku tunned, et keegi vahib. Hakkad ringi vaatama – ja seal tema ongi. Ja siis kass hakkas ka urisema. Ma siis ütlesingi sellele olendile, et kle, ole nii kena, ära jõllita, tegele oma asjadega – näed – kass ka juba närvis. Siis ta mingi aja pärast kadus ära (selleks korraks).

Teises korteris nägin ma ka algul sedasama – tundus, et ta oli kolides kaasa tulnud. Hiljem aga tekkis sinna üks teine – muidu põhimõtteliselt samasugune, aga seal, kus peaks olema silmad, oli kaks lopergust, neerukujulist musta laiku, umbes nagu pandakarul. Ja ta oli suti suurem ning mulle tundus, et isane (kui neil üldse sugusid oli).

Aga nüüd pole enam aastaid ühtegi näinud ja need praegused kassid ka pole märku andnud, et keski-miski oleks.

Doktor, aita!

/Rinnakaspreili

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kass hakkab koeraks muutuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kass jõllitab ka niimoodi. Hilisõhtuti magamistoas, kui ma voodis raamatut loen ja kass jalgade kõrval vedeleb, hakkab mõnikord pingsalt vaatama seinale minu peast kõrgemal ja vasakul. Ei ole seal mingeid ämblikke ega nende niite ega muid putukaid, puhas sile valge sein. Olen kuulnud, et kassid vaime või energiakogumeid nägevat – tont neid kasse teab. Äkki näevadki. Minu kass närvi ei lähe, ei urise ega põgene, seega ilmselt käib meil külas sõbralikumat sorti energiakogum. Vahest vaatan selja taha ja lehvitan talle siis ise ka tervituseks, kuigi ma ei näe ega tunne tema lähedalolekut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on 1,5aastane kass, ei ole vanur. Jõllitab vahepeal tund aega järjest erinevaid kohti lae all nii et silmad punnis peas. Ajan ta aeg-ajalt ära, aga siis tuleb tagasi ja jõllitab edasi. Kui mina nendesse kohtadesse vaatan, kuhu tema, siis ei näe midagi. Ei ole ei äädikakärbseid ega üldse mitte midagi. Mul valgus üpris hämar ka, tolmu langemist poleks pimedates nurkades märgata. Veidi hirmus on siis, kui ta jõuab oma krillissilmi vahtimisega kuskile väga minu lähedale. Siis on küll tunne, et ta tõesti midagi näeb ja see asi vahetab aeglaselt asukohti. Õnneks pole mõnda aega seda jõllitamist märganud, aga kass vahepeal lihtsalt jalutab mööda tuba ning hädaldab ja ajab saba turri, ei tea, mis tal viga.

Need laenurgad võivad kassil juhtme kokku ajada, tekib optiline illusioon nagu laenurk oleks mingi tunneli auk. Kasside silmad on teistmoodi kui inimesel, kassidel on hästi väike, aga väga terav fookussügavus st. nad näevad väga väikest ala hästi teravalt. Inimesed on see fookusteravus väiksem, aga inimene näeb laiemalt ja siis selline laenurk inimese aju ei trikita.

Kass on jahiloom ja tema mõte ongi võimalikult vähese energiakuluga jahtida saaki. Siis ta vahibki tundaega seina, sest vahest seinal ongi kärbes või ämblik. Kui jahimees läheb metsa, siis kükitab ka puuotsas tunde ja ootab saaki.

Mingeid vaime pole olemas ja mis trikiga kass neid nägema peaks? Millegi teistmoodi nägemiseks peaks elusolendil ajus olema mingi eriline elund.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need laenurgad võivad kassil juhtme kokku ajada, tekib optiline illusioon nagu laenurk oleks mingi tunneli auk. Kasside silmad on teistmoodi kui inimesel, kassidel on hästi väike, aga väga terav fookussügavus st. nad näevad väga väikest ala hästi teravalt. Inimesed on see fookusteravus väiksem, aga inimene näeb laiemalt ja siis selline laenurk inimese aju ei trikita.

Kass on jahiloom ja tema mõte ongi võimalikult vähese energiakuluga jahtida saaki. Siis ta vahibki tundaega seina, sest vahest seinal ongi kärbes või ämblik. Kui jahimees läheb metsa, siis kükitab ka puuotsas tunde ja ootab saaki.

Mingeid vaime pole olemas ja mis trikiga kass neid nägema peaks? Millegi teistmoodi nägemiseks peaks elusolendil ajus olema mingi eriline elund.

Ta ei vaata ainult nurki, vaid liigub väga aeglaselt silmadega, nagu jälgides midagi. Vahel on silmad paigal tükk aega, siis jälle liiguvad kuskile suunda ja jäävad uuesti paigale, kuni jõuab kuskile seina keskele välja, hiljem jälle üles tagasi jne. Kass sel ajal ei reageeri üldse ning on ise nagu kivistunud, isegi ei pilguta. Ja no tõesti ei ole mitte midagi seal vaadata, jääb mulje, nagu kass olekski lihtsalt uhhuu peast. Seda enam, et muidu ei püsi ta pudeliski paigal, aga järsku on nagu naelutatud ühe koha peale.

Teiseks ei saa kunagi väita, et midagi ei ole olemas, kui ise enda silmaga näinud pole. Loomade silmade läbi ammugi mitte. Isegi mina olen üksainus kord koos sõbraga midagi väga haiget ja mõistusevälist näinud. Kui teda poleks kaasas olnud, oleksin arvanud, et kujutasin ette omale ja hakkan ära keerama. Mis meie ajus siis teisiti on? Rumal on arvata, et me teame kõike, mis siin maailmas ja sellest väljaspool toimub. Mitte s*ttagi me ei tea tegelikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta jahibki sedasi. Kass üldjuhul näeb ainult seda mis liigub, kõik mis seisab, seda ta ei taha hästi märgata. Seepärast ta koguaeg kontrollib oma ala uuesti ja uuesti üle. Kassi aju on väike ja tema aju ei tea, et seinapeale ei saa keegi tulla kuna on näiteks talv. Kass puhkab ka niisama jõllitades, aga ta ei maga vaid ootab sündmust. Kass võib tundaega aknast vahtida ja näeb ainult siis kui lind lendab temast lähedalt mööda, aga mis kaugemal on, sellest ta enam aru ei saa. Aga ta ikka ootab seda sündmust.

Kassidel on ka see stressi teema. Kass tuleb oma peremehe juurde, sest ta tahab olla alati koos peremehega keda peab enda emaks. Aga kass ei suuda vahtida peremeest kui peremees vahib teda, siis kass jõllitabki seina. Ta on ennast soojasse asendisse kerinud, und pole ja siis vegeteeribki. Kui ta nagu jõllitab mingit punkti ja talle tundus nagu kusagil liigutas keegi, siis vahib juba teise kohta ja kõrvalvaatajale tundubki nagu ta näeks midagi asjalikku.

Ah vaimud on olemas? Võiks kohe sellise jutuga arstile pöörduda. Ma näen jah, et sa sittagi ei tea ja seepärast usud ka vaime kes mööda sinu seinu ringi sebivad. Vanasti nimetati seda skisofreeniaks, inimene näeb hallutsinatsioone.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah vaimud on olemas? Võiks kohe sellise jutuga arstile pöörduda. Ma näen jah, et sa sittagi ei tea ja seepärast usud ka vaime kes mööda sinu seinu ringi sebivad. Vanasti nimetati seda skisofreeniaks, inimene näeb hallutsinatsioone.

Ja kuidas seda haigust nimetada võiks? Jagatud skisofreenia? Kaks inimest said kokku, kes läksid ühel ajal hulluks. Siis jagavad üksteisele täpselt samasuguseid pilte silme ette mingi nähtamatu skisofreenilise telepaatia abil? Seejärel tervenevad koos maagiliselt. Väga põnev, arstidele pakuks kindlasti huvi!
Rumala inimese tunnus on arvata, et ta teab kõike. Soovin sulle samasugust kogemust ja tahaks näha, kui kiiresti psühhiaatri juurde tormad. Aga aitab sellest, see on teemaväline jutt ja rohkem ma siin ei kommenteeri.

Please wait...
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Hobinurk Kassil skisofreenia?