Esileht Kodunurk Kassiliiva vahetamine

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kassiliiva vahetamine

Postitas:

Sain hiljuti suure üllatuse osaliseks kui nägin kõrvalt kuidas lähedane oma toakassi WC liivaga tegeleb. Ma olin alati arvamusel, et igapäevaselt sõeluda ning siis mõne aja tagant (nt minu kassi korral 1x nädalas) kallata kogu liiv ära, pesta WC uriini lõhna neutraliseeriva vahendiga puhtaks/lõhnatuks ning panna uus liiv sisse. Lähedane aga imestas, et milleks kõik see, et kui on piisavalt kvaliteetne paakuv liiv, siis piisab sõelumisest ja siis natukese uue liiva juurde kallamisest, et liiva kogus ikka sama oleks. S.t. et ta ei tühjenda kassi WC-d kunagi täielikult, et seda pesta ja 100% täituvuses seda uue liivaga täita. Ausalt öeldes ei lõhnanud tema kassi WC kuidagi halvemini ka, nii et ma jäin mõtlema, et äkki olen mina lihtsalt liiga palju vaeva näinud? Kuidas teie teete?

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kasutan spetsliiva ja igapäevaselt sõelun junne ja klompe(mul on 3 kassi) ja lisan juurde liiva kui vaja. Kassitualette pesen vastavalt vajadusele.ja aegajalt ikka vahetan kogu sisu välja.vahel ei ole lausa mitu kuud vaja pesta ega täielikult vahetada sisu.

liivaks soovitan Tofu toodet. ülihea.   puidubaasil allapanu on ka hea aga tofu on parim.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 11:07; 26.01 11:21; 04.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käitun samamoodi nagu see lähedane, kasutan klombistuvat liiva ja loomulikult ma korjan need klombid sealt välja iga päev, kaks korda päevas vähemalt. Ja siis valan sinna uue liiva peale, kuna mul on suur kast, siis terve koti korraga.

Pesta ma ei ole küll viitsinud, kassi jaoks ei ole oluline, et see oleks täiesti lõhnavaba ja kui kauss minu nina jaoks ei haise, siis ma küll ei viitsi seda pesta 😀 Mõnikord tõmban kausi ääred üle desovahendiga (lõhnatu Astonish). Ja korra aastas vahetan selle kassivetsu välja, ostan lihtsalt uue, sest ma ei näe erilist mõtet selle kraabitud põhja pesemisel.

Olgu veel öeldud, et see kassivets on nii suur, et kui ma seda nullist täitma hakkan, siis läheb sinna kolm 5l kotti paakuvat liiva. Kui ainult ühe koti paneksin, siis oleks põhja peal natuke kraapimist 😀 Kolme kotiga siis on selline seis, et 10-15 cm kiht kausis.

Olen proovinud kasutada ka kristalle – täiesti jubedad. Mitte lõhna mõttes, aga hirmus teravad ja ka veterinaar hoiatas, et neid võib ikkagi kass endale sisse lakkuda ja siis teevad sisikonnas halba.

Puidu baasil graanulid on väga hea variant, ma ise eelistaksin seda, aga praegusele kassile see ei meeldi. Eelmisel kassil oli puit, siis ma vahetasin küll kausi sisu nii, et ühel päeval tühjendasin kõik ära ja siis kergelt loputasin üle. Paakuva kassiliivaga ma nii ei tee.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paakuvat liiva ma küll kord nädalas välja ei vahetanud. Kassidel polnud sellest sooja ega külma ja ei haisenud ka midagi. Kui klombid-junnid välja koristad, pole ju põhjust puhast liiva minema visata.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kassi liivakasti puhastamise eesmärk ei ole ju ainult kassi väljaheidete ja nende lõhna ellimineerimine. Selles liivakastis elavad mõnuga igasugused bakterid ja muud mikroorganismid ja nende elutegevust see, et sa junnid ja pissiklombid välja kougid, eriti ei mõjuta. See koloonia seal muudkui paljuneb ja paljuneb ja sinu kiisu muudkui tassib seda oma jalgadega mööda elamist laiali. Vot just selle koloonia hävitamiseks see liivakast regulaarselt tühjendatakse ja ära pestaksegi.

Eriti oluline on see mitme kassiga majapidamistes. Kui üks kass peaks endale näiteks su välisjalanõudelt mõne viiruse või parasiidi saama, siis tõenäosus, et ta ka teisi kasse nakatab, on tunduvalt suurem, kui need ussimunad või viirusosakesed seal kastis pikaajaliselt lõbutseda saavad.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on puidugraanulid. koristame kohe kui kass on käinud klombid ja kaka välja, vajadusel lisan uued graanulid juurde. paari nädala tagant sõelun suurema sisu välja, viskan päris peene ära ja pesen kasti puhtaks. valan eelnevalt sõelutud sisu tagasi ja uut peale. ehk siis nats nagu mix sinu ja su tuttava käitumisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kasutan ka Cat`s Besti. Igapäevaselt korjan välja klombid ja junnid ja vastavalt vajadusele kallan natuke uut liiva peale. Kui liivakott tühjaks saab, siis korjan ainult välja seni kuni liiva kastipõhjas jagub. Siis viskan kogu allesjäänud liiva korraga ära ja pesen kasti puhtaks.

Ehk siis – pesen kasti iga liivakoti järel. Ostan neid 10L kotte.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 15:19; 26.01 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 kasti, klombistuva liivaga ca 15l läheb ühte kasti, umbes 5l jagu valan vahepeal peale.

Kui näen, et liiva põhjas juba vähevõitu, siis valan kogu liiva ära ja pesen smellneti ja harjaga küürides kasti puhtaks. Sest ikka paakuva liiva vahelt lasevad vahepeal nii, et loik jõuab enne klombistumist ka põhja kui ka tõesti vahepean on kakatriibud, nagu keegi ees ütles.

Kasutan veel mitte kõige odavamaid liivasid ja mingi hetk siiski hakkab haisema. On näha, et kass ise ka ei taha minna ja ei näe mõtet sinna lõppu küll pesemata kasti puhast liiva peale valada.

Kogu liiva vahetan välja umbes 3-5 nädala tagant.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kasutan ka Cat`s Besti. Igapäevaselt korjan välja klombid ja junnid ja vastavalt vajadusele kallan natuke uut liiva peale. Kui liivakott tühjaks saab, siis korjan ainult välja seni kuni liiva kastipõhjas jagub. Siis viskan kogu allesjäänud liiva korraga ära ja pesen kasti puhtaks.

Ehk siis – pesen kasti iga liivakoti järel. Ostan neid 10L kotte.

Meil ka sama liiv ja täpselt samamoodi teen.
Eile just avasin uue koti ja pesin kasti puhtaks.
Kasti pesemise sagedus niimoodi on umbes kord kahe kuu jooksul.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan kvartskristalle. Junnid võtan igapäevaselt välja, umbes iga 3 nädala järel kallan kogu liiva ära, pesen liivahasti üle ning panen uue liiva.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 19:43; 26.01 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnistan et vaatan liivakasti seisukorda ja mõnikord ei pese ka mitu kuud, samas teinekord piss paakub kasti põhja rohkem ja siis pesen kasti mõnikord ka rohkem kui korra nädalas.

Pesemiseks panen äädikaga(lagundab kusekivi) likku, siis harjaga üle ja loputus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan kvartskristalle. Junnid võtan igapäevaselt välja, umbes iga 3 nädala järel kallan kogu liiva ära, pesen liivahasti üle ning panen uue liiva.

Mis kristalle kasutad? Mul on Dr.Stern, mille pakk lahkelt lubab, et “üks kass, üks kuu, üks kott”.  Reaalsus on see, et kui üle nädala ei vaheta (junnid korjan muidugi välja), siis läheb kass vaiba sisse asjale. Seega vahetan liiva kord nädalas ja selle käigus pesen ka kasti nõudepesuvahendiga puhtaks.

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 11:14; 26.01 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

need kristallid ju ei klombistu vedelikuga , kuidas te eraldate täislastud kristalle puhastest? lihtsallahmad labidaga potist nagu juhtub? jube raiskamine ju. mais,saepuru ja tofu klombistuvad normaalselt. kõige paremini klombistub tofu,erinevalt maisist ja saepurust see ei pudene kui kühvli peal raputad.

Ma teen pärast õppevideo kuidas potti puhastada,siin enne mainiti,et tofu läheb laiali. oh jumal küll.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 11:07; 26.01 11:21; 04.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

need kristallid ju ei klombistu vedelikuga , kuidas te eraldate täislastud kristalle puhastest?

Kristallide mõte see ongi, et need imavad pissi sisse, aga ei klombistu. Seega igapäevaselt tuleb eemaldada ainult junnid.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 11:14; 26.01 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

need kristallid ju ei klombistu vedelikuga , kuidas te eraldate täislastud kristalle puhastest? lihtsallahmad labidaga potist nagu juhtub? jube raiskamine ju. mais,saepuru ja tofu klombistuvad normaalselt. kõige paremini klombistub tofu,erinevalt maisist ja saepurust see ei pudene kui kühvli peal raputad.

Ma teen pärast õppevideo kuidas potti puhastada,siin enne mainiti,et tofu läheb laiali. oh jumal küll.

Tofu viga on see, et müüakse liiga väikses pakis. Tofut peab panema 7-10 cm, et piss kasti põhjas paakuma ei hakkaks. Kui on korralik kiht Tofut, siis ei jää mitte midagi kasti põhja kinni.

Dr. Sterni kvartsliiva pidin iga nädal vahetama, sest osa pissi kogunes kasti põhja ja hakkas meeletult haisema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan kvartskristalle. Junnid võtan igapäevaselt välja, umbes iga 3 nädala järel kallan kogu liiva ära, pesen liivahasti üle ning panen uue liiva.

Mis kristalle kasutad? Mul on Dr.Stern, mille pakk lahkelt lubab, et “üks kass, üks kuu, üks kott”. Reaalsus on see, et kui üle nädala ei vaheta (junnid korjan muidugi välja), siis läheb kass vaiba sisse asjale. Seega vahetan liiva kord nädalas ja selle käigus pesen ka kasti nõudepesuvahendiga puhtaks.

mul oli täpselt sama kogemus, kui seda korra proovisin. täielik petukaup.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 15:19; 26.01 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan kvartskristalle. Junnid võtan igapäevaselt välja, umbes iga 3 nädala järel kallan kogu liiva ära, pesen liivahasti üle ning panen uue liiva.

Mis kristalle kasutad? Mul on Dr.Stern, mille pakk lahkelt lubab, et “üks kass, üks kuu, üks kott”. Reaalsus on see, et kui üle nädala ei vaheta (junnid korjan muidugi välja), siis läheb kass vaiba sisse asjale. Seega vahetan liiva kord nädalas ja selle käigus pesen ka kasti nõudepesuvahendiga puhtaks.

Dr. Streni proovisin aga sellega oli ebameeldiv kogemus. Sellega rahul juba aastaid nii mina kui kass: https://www.rimi.ee/epood/ee/tooted/lemmikloomakaubad/lemmikloomatarbed/kassiliiv/kassiliiv-kitty-clean-ranihiibliiv-3-8l/p/789471

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 19:43; 26.01 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks kassi. Kuna kodukontoris siis sõelun vastavalt vajadusele – 3-10 korda päevas. Kaussi pesnud pole vist kunagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kolm kassi, kaks liivakasti ja paakuv liiv (sellel aga enam pole meil tähtsust, lihtsalt harjunud). Kastid asuvad piirkonnas, kuhu külalised ei satu ja kust ei tule lõhna ei kööki, elutuppa ega magamistuppa. Alguses tegime sada trikki selle kassiliivaga.
Nüüd on lihtsalt nii, et valame umbes 2-3 cm kummagi kasti põhja ja kord nädalas viskame selle liiva minema.
Kõik kolm kassi käivad suvel ka iga päev õues, talvel mõne tunni kaupa paaril päeval nädalas.

Ei ela linnas ja rebased neid murdma ei pääse. Kevadel, lindude koorumise ajal laseme neid ainult aedikusse, mis on igast küljest peene võrguga ümbritsetud.
See viimane jutt vältimaks undamist teemal, et miks kassid meil väljas käivad 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hop-in tüüpi kassiliivakast, sest kass armastab kõrge kaarega liiva kraapida ja madalama servaga kast selliseks tegevuseks ei sobinud. Liivakasti põhja panen 1 koti Tofu graanuleid, ülepäeva sõelun liiva läbi ja panen vajadusel veidi juurde. 4-5 nädala tagant vahetan liiva täielikult välja, pesen kasti ära ja annan “viimase lihvi” pindadele mõeldud desovahendiga. Minu jaoks on Tofu piisavalt hea, olen proovinud erinevaid, aga jäänud selle juurde. Toful on küll spetsiifiline lõhn, aga vähemalt ei lähe liivakast haisema, kui regulaarselt klompe ja junne välja korjata. Vahel kasutan lisaks kassiliiva lõhnastajat.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan Caramira lõhnastatud paakuvat liiva. Klombistub hästi, ei hakka haisema. https://www.pets24.ee/est/product/742968

Korjan klimbid ja junnid ära ja valan liiva juurde.

Siit saab veel kirjeldust lugeda.

Ei tee reklaami , googeldasin ja oli endalgi huvitav lugeda.

https://www.caramira.com/product-category/kass/kassiliivad/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hop-in tüüpi kassiliivakast,             Toful on küll spetsiifiline lõhn, aga vähemalt ei lähe liivakast haisema, kui regulaarselt klompe ja junne välja korjata. Vahel kasutan lisaks kassiliiva lõhnastajat.

rohelisel toful on spets. lõhn, kollasel ja hallil ei ole. mul on kinnised tualetid, https://www.kika.ee/kataloog/savic-nestor-kassitualett-maja-kassidele/?item=2768  see filter kistakse kohe välja ja vaata ,et süüakse sisse. ja natuke pinnast ikka satub põrandale kassi käppadega ,aga üldiselt on väga hea variant.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.01 11:07; 26.01 11:21; 04.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Kassiliiva vahetamine