Esileht Kodunurk Kastpeenra rajamine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kastpeenra rajamine

Postitas:
Kägu

Tahan teha kastpeenart. Kas sinna alla on vaja panna spets tõke, et naat läbi ei kasvaks, või saab hakkama mingi koduste vahenditega ?Nt pappi mul on, ajalehti ka. On neist abi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb kui kõrge peenra teed. Papi ja ajalehtedega pead ise otsustama, kas köögiviljapeenra põhja tahad neid – lillepeenrasse ma küll panin (tõstsin pallissaadiga kõrgemale peenra). Kui sinna ajalehe ja papi peale ca meeter mulda paned siis ilmselt pole vahet – samas umbrohi selle kihi mulla all enam nagunii ellu ei jää. Kui kõrge kastpeenar teha siis pigem on mõistlikum täita lehtede-okste jmt, et vähem mulda pinnale kuluks.

Peenra alusvaibad on tegelikult päris odavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei hakkaks pappi ja ajalehti kuskile toppima, ajalehe trükivärv pole ka kuigi tore asi.

Mina kasutasin peenra tegemisel alla panemiseks tekstiilmultši, näiteks:

https://www.bauhof.ee/et/p/468968/tekstiilmults-baltic-agro-1-6x10m-16m-50g-m-vaikepakk

niisuguseid on erinevaid, eks sa ise vaata, mis paremini meeldib, aga mu meelest niisugune spetsiaalne multš on ajalehest parem, kuna juba tootearendus on selline, et sobiks just aiamaal kasutamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahan teha kastpeenart. Kas sinna alla on vaja panna spets tõke, et naat läbi ei kasvaks, või saab hakkama mingi koduste vahenditega ?Nt pappi mul on, ajalehti ka. On neist abi?

Jah, on. Aga arvesta sellega, et mulla sees on umbrohuseemneid niikuinii js ajapikku tulevad ka tuulega

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on peenraääris 20 senti kõrge ja põhja ei pannud ma midagi – all juba oli umbrohust puhastatud maa. Ma kõll täpselt ei tea, kui sügavale miski taim juured ajab, aga mulle tundub see kõige parema võimalusena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, on. Aga arvesta sellega, et mulla sees on umbrohuseemneid niikuinii js ajapikku tulevad ka tuulega

Neid mullast seemnega või tuulega tulnud umbrohtusid on imekerge ära rohida. Hullud on just läbikasvavad umbrohud (millel juured sügaval maa sees). Kui need võimutsema ei pääse,  on kõik väga lihtne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panime alla spetsiaalse juuretokke kanga, kuna meil armastasid mutid sinna käike teha. Nüüd ei mingit muret umbrohuga, see mis nö tuulega tuleb on kerge eemaldada ja on suht vähe. Samas lillepeenras käib lõputu võitlus naadiga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kastpeenra põhjas on papp ja tekstiilmultš just nende altpoolt läbi tungivate taimede/umbrohtude vastu. Tuulega peenrasse kanduvad seemned on lihtne välja rohida aga altpoolt peale tungivast saab lahti vaid siis kui kast jälle tühjaks tõsta ning põhja uus materjal panna. Muudmoodi seda välja ei rohi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kasutada värvimata ja trükivaba pruuni pappi, siis see on küll ok. Aga naat tuleb sellest läbi. Geotekstiil või juuretõkkekangas ei ole tegelikult kallis, kui on tarvis vaid peenra alla panna. Ja müügil on neid igas ehitus- ja aianduspoes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Kastpeenra rajamine