Esileht Tööelu, raha ja seadused. käsundusleping ja tööga seotud kulud

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: käsundusleping ja tööga seotud kulud

Postitas:

Võtsin lisatöö ja sõlmin ettevõttega käsunduslepingu.
Mul on küsimus, et mis ulatuses ma saan tööga seotud kulud kompenseeritud.
1. Minu töökoht asub teises linnas ja sinna sõitmine tähendab aja ja bensiinikulu. Liigun oma autoga või ühistranspordiga. Kas kodu-töö-kodu teekond võib käia kulude alla?
2. Mul on isiklik mobiiltelefon, mida hakkan ka töökõnedeks kasutama. Kuidas ma arvestan mobiiliarves tööga seotud kõnede osa? Kõneeristusega? Mingi osa interneti kuutasust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.07 22:50; 17.07 23:06; 17.07 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun räägi see ettevõttega läbi ometi, tema otsustab, mis ja mida ta sulle hüvitab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun räägi see ettevõttega läbi ometi, tema otsustab, mis ja mida ta sulle hüvitab.

Kindlasti räägin ja mitte ainult ettevõte ei otsusta, vaid mina samuti.
Tahan teada, kas on mingit tavapärast praktikat kulude arvestuses.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.07 22:50; 17.07 23:06; 17.07 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üldiselt. isikliku sõiduauto kasutamise kompensatsiooni saab maksta vaid töölepinguga töötajale ja ettevõtte omanikule või juhatuse liikmele tööga seotud sõitude korral (kontor-klient-kontor). kodu-töö-kodu võib maksta vaid juhul kui töö on kaugemal kui 50km ja seal on ka mingid erisused.
kui käsundusleping on mingi ühekordse tegevuse jaoks, nt palgati sind koolitajaks 1 korraks teise linna, siis mingitel juhtudel saab vormistada ka lähetuse. maksuameti lehel oli kuskil sellekohane selgitus ka.

palju sõltub aga ka sellest, kes sa juriidiliselt oled:
nt kui sa oled tavainimene, kes mingile võõrale firmale tööd teed, siis sõltuvad telefonikulude kompenseerimise viisid tööandjast.
aga kui oled sõlminud selle käsunduslepingu FIEna või oma isikliku OÜ kaudu, siis saad telefoni- ja internetikulud panna oma ettevõtte kuludesse. OÜs saad maksta omale sõidupäeviku põhjal autokompensatsiooni, aga FIEna saad panna aasta jooksul autoga seotud kuludest kuludesse täpselt sama %, kui palju sul aasta koguläbisõdust ettevõtlusega seotud sõitude % tuleb.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 23:10; 17.07 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üldiselt. isikliku sõiduauto kasutamise kompensatsiooni saab maksta vaid töölepinguga töötajale ja ettevõtte omanikule või juhatuse liikmele tööga seotud sõitude korral (kontor-klient-kontor). kodu-töö-kodu võib maksta vaid juhul kui töö on kaugemal kui 50km ja seal on ka mingid erisused.

kui käsundusleping on mingi ühekordse tegevuse jaoks, nt palgati sind koolitajaks 1 korraks teise linna, siis mingitel juhtudel saab vormistada ka lähetuse. maksuameti lehel oli kuskil sellekohane selgitus ka.

palju sõltub aga ka sellest, kes sa juriidiliselt oled:

nt kui sa oled tavainimene, kes mingile võõrale firmale tööd teed, siis sõltuvad telefonikulud tööandjast.

aga kui oled sõlminud selle käsunduslepingu FIEna või oma isikliku OÜ kaudu, siis saad telefoni- ja internetikulud panna oma ettevõtte kuludesse. OÜs saad maksta omale sõidupäeviku põhjal autokompensatsiooni, aga FIEna saad panna aasta jooksul autoga seotud kuludest kuludesse täpselt sama %, kui palju sul aasta koguläbisõdust ettevõtlusega seotud sõitude % tuleb.

suur tänu asjaliku vastuse eest!
sõlmin lepingu eraisikuna, kuid mul on ka OÜ olemas.
isikliku auto komp ainult töölepinguga? mida siis käsunduslepinguga eraisik peale hakkab?
tööd teen ikka pikalt (aastane leping), mitte ühekordselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.07 22:50; 17.07 23:06; 17.07 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uuri sellest firmast üle.
ma tean et osa riigiasutusi palkavad nt seminaridele koolitajaid või esinejaid nii, et lepingusse on sisse kirjutatud mingi km-telt arvutatav tasu. või makstakse bussipiletid välja vmt.
igasuguseid variante on veel olemas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 23:10; 17.07 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üldiselt. isikliku sõiduauto kasutamise kompensatsiooni saab maksta vaid töölepinguga töötajale ja ettevõtte omanikule või juhatuse liikmele tööga seotud sõitude korral (kontor-klient-kontor). kodu-töö-kodu võib maksta vaid juhul kui töö on kaugemal kui 50km ja seal on ka mingid erisused.

kui käsundusleping on mingi ühekordse tegevuse jaoks, nt palgati sind koolitajaks 1 korraks teise linna, siis mingitel juhtudel saab vormistada ka lähetuse. maksuameti lehel oli kuskil sellekohane selgitus ka.

palju sõltub aga ka sellest, kes sa juriidiliselt oled:

nt kui sa oled tavainimene, kes mingile võõrale firmale tööd teed, siis sõltuvad telefonikulud tööandjast.

aga kui oled sõlminud selle käsunduslepingu FIEna või oma isikliku OÜ kaudu, siis saad telefoni- ja internetikulud panna oma ettevõtte kuludesse. OÜs saad maksta omale sõidupäeviku põhjal autokompensatsiooni, aga FIEna saad panna aasta jooksul autoga seotud kuludest kuludesse täpselt sama %, kui palju sul aasta koguläbisõdust ettevõtlusega seotud sõitude % tuleb.

suur tänu asjaliku vastuse eest!

sõlmin lepingu eraisikuna, kuid mul on ka OÜ olemas.

isikliku auto komp ainult töölepinguga? mida siis käsunduslepinguga eraisik peale hakkab?

tööd teen ikka pikalt (aastane leping), mitte ühekordselt.

käsunduslepinguga isik lepib sellised asjad käsunduslepingus kokku
käsundusleping on VÕS-leping ning selle kohta ei käi TLS sätted, vaid ainult ja ainult see, mis poled omavahel kokku lepivad. midagi rohkemat sellega nõuda pole ning sa ju ise tead, kui kaugel sa töökohast elad ja millised kulud sellega kaasnevad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. käsundusleping ja tööga seotud kulud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.