Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käsundusleping. Millised punktid peaks seal olema?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Käsundusleping. Millised punktid peaks seal olema?

Postitas:

Mulle pakuti tööd, kuid käsunduslepingu alusel. Pole kunagi varem sellise asjaga kokku puutunud.
Minu tingimus on lisaks tulemustasule ka põhipalk miinimummääras. Kuidas seda lepingusse kirja panna? Kui kuutasu on 290 ¤ bruto, siis kuidas seda käsunduslepingusse vormistada? Samuti veel, millised punktid peaksid seal kindlasti olemas olema? Tahan ka, et minu eest makstakse sotsmaksu. Kas peab selle kuidagi märkima?
Nii palju, kui ma näidislepingut lugesin, on seal käsundisaajal hunnik kohustusi, käsundiandjal aga vaid käputäis…
Või tasuks rõhuda ikka tavalise töölepingu vormistamisele?

Tänud jube ette soovituste eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 09:35; 21.02 10:06; 21.02 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui saab valida töölepingu ja käsunduslepingu vahel, siis muidugi valiks töölepingu – http://www.tarbija24.ee/151960/kasunduslepingu-alusel-tootaja-jaab-paljudest-tagatistest-ilma/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, mis mõttes kuidas seda vormistada? Nii pannaksegi kirja, põhipalk xx, tulemustasu %, x tk põhjal jne.

Sots.maksu tuleb igal juhul maksta. Ravikindlustuse tekkeks peab olema vähemalt 3-kuulise kestvusega leping ja sots.maks tasutud vähemalt miinimummääras.
Ravikindlustus tekib 3-kuulise ooteaja möödumisel.

Käsunduslepingu puhul puuduvadki käsundisaajal paljud õigused, mis on töölepingu alusel töötaval inimesel.

Paljudel juhtudel sõlmitaksegi tänasel päeval Eestis käsundusleping juhul, kus reaalselt oleks põhjendatud (tähtajalise) töölepingu sõlmimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei saa aru, mis mõttes kuidas seda vormistada? Nii pannaksegi kirja, põhipalk xx, tulemustasu %, x tk põhjal jne.

Sots.maksu tuleb igal juhul maksta. Ravikindlustuse tekkeks peab olema vähemalt 3-kuulise kestvusega leping ja sots.maks tasutud vähemalt miinimummääras.
Ravikindlustus tekib 3-kuulise ooteaja möödumisel.

Käsunduslepingu puhul puuduvadki käsundisaajal paljud õigused, mis on töölepingu alusel töötaval inimesel.

Paljudel juhtudel sõlmitaksegi tänasel päeval Eestis käsundusleping juhul, kus reaalselt oleks põhjendatud (tähtajalise) töölepingu sõlmimine.[/tsitaat]

Et siis saan õigesti aru, et olen 3 kuud ravikindlustuseta? Seda ma küll endale lubada ei saa.
Eelmises töökohas tekkis ravikindlustus 14 päeva pärast tööleasumisest, aga tegu oli tavalise töölepinguga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 09:35; 21.02 10:06; 21.02 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu üks tuttav oli ilgelt solvunud kui selgus, et suvel kui kõik puhkasid, siis temale puhkusetasu ei makstudki. Ta ei tulnud selle pealegi, et temal ju puhkust kui sellist ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega tuleb ka puhkus lasta lepingusse sisse kirjutada? Koos puhkusetasu maksmise alusega? Või piisab, et töötajale võimaldatakse puhkust vastavalt puhkuseseadusele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 09:35; 21.02 10:06; 21.02 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Seega tuleb ka puhkus lasta lepingusse sisse kirjutada? Koos puhkusetasu maksmise alusega? Või piisab, et töötajale võimaldatakse puhkust vastavalt puhkuseseadusele?[/tsitaat]

Võlaõigusliku lepinguga – nagu seda käsundusleping on – õigus puhkusele ei ole.

Puhkuse õiguse annab tööleping!

Puhkuseseadust ei ole Eestis alates 01.01.2009. Puhkust reguleerib Töölepingu seadus. Töölepingu seadus kehtib töölepingu alusel töötavale inimesele. Käsundusleping ei allu Töölepingu seadusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käsundusleping. Millised punktid peaks seal olema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.