Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käsundusleping

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Käsundusleping

Postitas:

Minu jaoks on käsunduslepinguga segane see maksude osa. Praegu on tööleping, milles töötasuks kuus 550 EUR bruto. Nüüd, kuna mu asjaolud on muutunud ning tuleb tööd teisiti korraldada, soovitakse teha minuga käsundusleping ning väidetavalt selle puhul peaksin mina ise riigile kõik maksud maksma?!

FIE ma pole, OÜ-d ka pole…eraisik siis ühesõnaga. Mismoodi see asi siis käib? Või on ikka võimalik lepingusse sisse kirjutada, et tööandja maksab kõik maksud, nagu ennegi?! Või kui peaks mina maksma, siis selle 550 brutotasu puhul peaks käsunduslepingus olema kogusumma see, mis praegu on kulu tööandjale? Kalkulaatori järgi praegusel juhul on kogukulu tööandjale 739.20 EUR.

Palun seletage keegi lollile. Lugesin VÕS-st ka käsunduslepingu kohta, aga seal selle raha teemal infot ei silmanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõepoolest on käsunduslepingu puhul kaks varianti. Juhul, kui tehakse tööd ja makstakse selle eest tasu, siis käsunduslepingu puhul lasub maksude arvestuse ja tasumise kohustus täitjal. Maksudena tuleb tasuda samamoodi üksikisiku tulumaks ja sotsiaalmaks. Kui saate teise lepingupoolega kokkuleppele, siis võib arvestust ja tasumist teostada ka teine pool.

Kui praegu makstakse teile 550¤ bruto, siis tõepoolest tööandja kogukulu on 739,20, millega peaksite nüüd tulevikus arvestama ja leping tuleks sõlmida viimati mainitud summa osas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas käsunduslepinguga töötades nende PUHKUSEPÄEVADEGA lood on? Kas puhkust saada siis üldse võimalik on?
Maksud peaks maksma ikka see, kes raha välja käib…mitte see, kes tööd teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui käsundusleping sõlmitakse füüsilise isikuga, peab maksud kinni pidama ikka tellija.

Käsundusleping on võlaõiguslik leping mitte tööleping ja mingisugust puhkust võlaõigusliku lepinguga ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui käsunduslepingu alusel töötab tavaline füüsiline isik, mitte fie ega juriidiline isik, siis arvestab maksud ja peab kinni, mis vaja, ikka töö tellija. Puhkust käsunduslepinguga töötaval inimesel muidugi saada ei ole, aga igasuguseid asju võib omavahelises lepingus kokku leppida. St lepingus võib olla määratletud puhkus ja selle aja eest makstav tasu.

Aga võib-olla on sul kasulikum hoopis fieks hakata? Äkki on selline tegevusala, kus saaksid üht-teist kulusse kanda, ilma et sind kontrollima tulnud maksuametnik kisa tõstaks? Nt 30% autokuludest ja 50% mobiilikuludest või midagi sellist. Aga lepingusse panete summaks ikka selle 739,20 ¤. Kokku hoiad ka selle võrra, et fiel ei ole töötuskindlustust ja järelikult ka kindlustusmakseid. Mis tähendab küll seda, et kui sulle kinga antakse (ja käsunduslepinguga töötajaga on see lihtne, kui just lepingus pole pikka etteteatamist ja priskeid kopensatsioone paika pandud), siis Töötukassast võid ainult tibatillukest töötutoetust saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käsundusleping

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.