Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käsunduslepinguga sünnituspuhkus, hüvitis, töölt lahkumine

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Käsunduslepinguga sünnituspuhkus, hüvitis, töölt lahkumine

Postitas:

Palun aidake ilusti selgeks teha, et mismoodi käsunduslepinguga kõik see korraldus käib.
Laps peaks sündima 15. detsember, seega olen ise mõelnud, et kusagil novembri keskpaigani käiksin veel ka tööl.
Kuid kuna tööiseloom on selline, mis ei võimalda tööle naasta, siis tuleb leping lõpetada. Mõistlik on, et tööandja lõpetab meie omavahelise koostöö, eks?
Kui ütleme lõpukuupäevaks paneme 15.nov, siis millal esimene hüvitise makse tuleks?
Ma ei soovi, et tekiks olukord, kus mul on sissetulekutega nii kitsas, et arved jäävad maksmata.

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul on ravikindlustus “tööandja kaudu”
st
sa oled võlaõigusliku lepingu alusel töö- või teenustasude saaja (v.a füüsilisest isikust ettevõtja), kelle eest juriidiline isik või juriidilised isikud maksavad ühes kuus sotsiaalmaksu kas eraldi või kokku vähemalt sotsiaalmaksu kuumäära ulatuses. 2019. aastal on kuumäär 500 eurot ja seega sotsiaalmaksu minimaalne summa 165 eurot kuus ?

Kui jah, siis saad minna rasedus-sünnituspuhkusele (dekreeti) 140 päevaks.
Sünnitushüvitis (nn dekreediraha) laekub korraga rsp alguses (nii pea kui arst on lehe väljastanud ja see Haigekassas töödeldud) tavaliselt u 3-4p jooksul. Korraga saad 140p e 4,6 k raha.

Lapse sünni registreerimise järel teed peretoetuste avalduse ja järgmise kuu või ülejärgmise kuu algul(oleneb, kas teed enne 15. või ei) saad
*riiklik sünnitoetus 320
*igakuine lapsetoetus 60 (I st sünnikuu eest päeva täpsusega)

Edaspidi iga kuu 8. tulebki lapsetyoetus 60 käesoleva kuu eest.

VH algab dekreedi lõppedes. Makstakse ka 8. aga eelmise kuu eest st n ö tagantjärele ja kui rsp lõpp just viimane kuupäev kuus pole, siis I on taas päeva täpsusega.

Kui vastad tingimustele, saad ka KOV sünnitoetuse (kui sinu KOV see on).

Kui sa käsundit edasi ei täida, siis peaksid ilmselt kokku leppima lepingu lõpetamise pärast rsp lõppu (või juba selle ajal aga mitte enne algust).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käsunduslepinguga sünnituspuhkus, hüvitis, töölt lahkumine