Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käsunduslepingugaga lapseootel, samal ajal edasi töötamine.

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Käsunduslepingugaga lapseootel, samal ajal edasi töötamine.

Postitas:

Tere,

ehk teadjamad oskavad rohkem abistada.

Nimelt on mul tähtaeg 10. septemer ning esimese aeg millal saaksin dekreeti jääda on juuli algus.. Kuna mul on väga huvitav ja äge töö käsunduslepinguga, vaba graafik jne, siis ei plaani puhkust võtta vaid terve aja edasi töötada. Nende poolt ka ravikindlustus.

Meil plaanib isa jääda lapsehoolduspuhkusele. Kuid segaseks on jäänud, millised on mu võimalused ja millised avaldused peaksin millal tegema? Kas ma saan õieti aru, et
-saan jääda sünnituslehele. Teen avalduse käsunduslepinguga tööandjale? Ning kas mulle laekub haigekassa poolt hüvitis? Ning lisaks ka tööandja poolt igakuine tasu?

Suured tänud ette kõikidele, kes leiavad aega vastata. Teine laps küll, aga eelmisega olin töölepinguga palgal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käsunduslepinguga tulebki käsundit edasi täita st käsundusleping ei sätesta võimalust töövõimetuslehe ajal kodus olla.

St sa saad küll sünnituslehe ja sünnitushüvitise Haigekassalt kuid rahulikult rsp-l olemise asemel pead ikka käsundit täitma.
Mõistlik ei ole aga sünnitushüvitisega samaaegselt saada tasu vaid saada see kas enne või pärast rsp.
VH võid taotleda kuid taas pead edasi käsundit täitma st lapsehoolduspuhkuse võimalust ei ole sul.

Lhp-le saabki jääda vaid lapse isa, sinul see võimalus puudub. Sel juhul saab ka isa VH.

Mida teha? Polegi midagi muud teha kui esitada sünnitusleht aga jätkata käsundi täitmist. Ja selle lõppedes jätkad käsundi täitmist st lhp avaldust pole kuskile esitada. Kui isa kohe lhp-le siis esitab tema VH avalduse.
Kui algul soovid sina VH siis esitad sina ja pärast vahetate VH saajat.

Täpselt sama teema mõni tund tagasi:
https://foorum.perekool.ee/teema/kasunduslepinguga-lapseootel/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Käsunduslepingugaga lapseootel, samal ajal edasi töötamine.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.