Esileht Ilu Kasutatud asja ülehindamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Kasutatud asja ülehindamine

Postitas:

Otsisin lapsele sügiseks ülerõivast ja leidsin Facebookist talle täitsa sobiva vähekasutatud tuntud firma mudeli mis värvuse poolest sobis. Küsisin sõbralikult müüjalt kas veidi hinnas soodustust saaks(kuna tegelikkuses saab praegu sooduka ajal uue soodsamalt,aga pole täpselt sama värvi). Laps tahtis tumesinist,saadaval oli aga kollane, roosa ja must. Näiteks tema müüs seda toodet 80€,kuid uue saab hetkel 52€-78€ . Lihtsalt,sedamoodi ta jääbki seda toodet müüma,sest meie saime erksama ja ilusa toote uuena lõpuks pea 30 eurot soodsamalt,veidi netis kolades ja tootja soodushindasid vaadates. Lihtsalt kummaline,kuidas asjad mida on kantud nii üle hinnatakse. Ise oleksin pannud antud toote hinnaks maksimaalselt 35€-40€, selline sümboolne hind korraliku aga kantud asja eest,kuid tema raidus selle hinna täiesti kivisse. Mitte ,et oleks rahas küsimus,küsimus on põhimõttes. Miks soovitakse kantud toote eest rohkem raha,kui uue asja eest? On jah pseudoprobleem,aga tahtsin täna lihtsalt vinguda . Mina juhindun ikka asja müües hetkel olevast turuhinnast,mitte ei looda ratsa rikkaks saada. Kummaline

+24
-30
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Aga turg ju kujundabki hinna 😉

Müüja paneb hinna, ootab, mõne aja pärast vajadusel veidi langetab, ootab, langetab ehk veel…

Turuhind on see, millega müüakse. Ehk kui ta selle kellelegi ikkagi 80€ maha müüb, siis see ongi turuhind. Isegi siis kui sa pole nõus seda maksma.

+28
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina müün alati oma asju Ostas ja panen 10 senti hinna. Mõnikord tõesti kujuneb hind päris kõrgeks, kõrgemaks, kui poes asja hind on. Aga see on ju inimese enda otsus. Ja minu arust on päris imelik pahandada, et miks keegi müüb mingit asja selle või teise hinnaga. Müügu siis, mina ei osta, kui on minu arust ebaõiglane hind.

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen samal teemal imestanud ühe jalanõude grupi müügikuulutusi vaadates. Hea meelega ostaks lastele teise ringi jalanõusid, sest jalad kasvavad kiirelt, aga seal grupis on tavaline, et võrdlemisi ära trööbatud jalanõude eest küsitakse 50% uue hinnast ja kantud, aga korralike eest tihtipeale ca 60-75% uue hinnast. Kui on täiesti uued, mis mingil põhjusel pole sobinud, siis küsitakse poehinda, aga miks ma peaks ostma poehinnaga eraisikult, siis ma ostan juba poest ja saan garantii ka.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi selle nõutud hinnaga ära ostab, siis ei ole ju ülehinnatud. Kui ei osta, siis langetatakse hinda või jääb asi müümata. See ongi toimiv turg. Ärge ostke asju, mis on teie meelest ülehinnatud. Ostke asju, millel on teie arvates õige hind.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei osta kunagi midagi teiselt ringilt kuskilt gruppide kaudu. Meil on selline süsteem, et vanaema käib koos lapsega teise ringi poodides ja siis sealt mõnikord midagi ostavad. Mina ise ostan asjad uuena, enamasti allahindluste ajal, tellin palju ka mujalt (rootsi, UK, poola, itaalia).

Enamasti kasutatud asjad annan niisama ära. Mõnikord olen ka müüki pannud, siis küsin enda makstud hinnast pool, aga kuna ma enamasti ostan ka ise juba alega, siis seda pole küll kunagi juhtunud, et küsiks kõrgemat hinda kui poes, sest leian ka, et mis mõttega siis üldse kasutatud asja osta, kui selle eest hingehinda küsitakse. Olen teinud ka selliseid pakkumisi, et üks ese poole hinnaga pluss teine asi veel kauba peale. Näiteks uuem kombekas ja vana kombekas paaris. Pakki olen kaasa pannud ka niisama aksessuaare, kindaid, salle… Ostjad on seni rahul olnud. See pakub omaette rõõmu.

+9
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma juba aastaid vaatan, et kasutatud asja eest küsitakse minu silmis hingehinda (eriti kärud). Kuna mina ei oska hinnata kui palju kasutatud toode väärt on, siis viin asjad taaskasutusse või kui võimalik, annan sõbranna lapsele edasi.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsitakse küll jah ebareaalset hinda. Nt mingid trööbatud Nike tossud 35 eurot.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen näinud ka täiesti lõhkiseid kalli kaubamärgi kindaid ja kombesid müügil, müüja ilmselt arvas, et käib rottidele küll, lasku aga niidil-nõelal käia. mul oleks nt piinlik oma katkisi hilpe raha eest müüa, ükskõik mis raha eest siis, aga eks inimesed ongi erinevad.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina müüjana ei anna soodustust esimestel müügipäevadel, sest tihtipeale ilmub keegi, kes ikkagi tahab küsitud hinna eest osta. Kui keegi huvi ei tunne, langetan hinda ja toode saab igal juhul lõpuks müüdud. Turg paneb hinna paika.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui müüd ise midagi, siis ka näed kui tüütud on need tingijad kes suuremas osas siiski ei ole ostjad. Iga müüja paneb suhteliselt õiglase hinna eks. Kõige jubedamad on need 5 ja 10 euroga pakkujad.

+10
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

… raidus

 

 

 

irw! Raidumise asemel õpi grammatikat

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui müüd ise midagi, siis ka näed kui tüütud on need tingijad kes suuremas osas siiski ei ole ostjad. Iga müüja paneb suhteliselt õiglase hinna eks. Kõige jubedamad on need 5 ja 10 euroga pakkujad.

Kas vihjasid 5 ja 10 euroga müüjatele? Mina näiteks müün kõiki kasutatud asju selle hinnaga ja odavamaltki. Sest minu  pikaajaline taktika on see- müüa rohkem ja odavamalt, kui müüa kallilt ja vähem.

 

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsitakse küll jah ebareaalset hinda. Nt mingid trööbatud Nike tossud 35 eurot.

Ma ostsin Weekendist uued Niked 32 euroga. Viimased numbrid saab igal pool võileiva hinnaga kätte. Mingid ultramoodsed mudelid vast mitte, aga harrastajale sobib tavaline jooksutoss ka.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühes Fb monstrumgrupis oli hiljuti paari nädalase vahega kaks teemat:

1) issand, keegi ei osta enam järelturult. Vanasti läks ikka kõik kaubaks kiirelt.

2) issand, kui jube, inimesed küsivad hinnast alla, milline jultumus.

Reaalsustajuga on ikka veits inimestel probleeme.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga müüja paneb hinna oma äranägemise järgi (üldiselt pole viisakas hindu kritiseerida). Kui minu jaoks tundub hind ebamõistlikult kõrge (kõrgem kui poes), siis ma lihtsalt lähen ostan poest uue.

Ma jälgin ka Soome, Rootsi ja Norra järelturgusid (soomlastega on lihtne võrrelda, neil on ka euro, aga teistel hoopis kroonid) ja neil on samasugune teema – osa asju uskumatult soodsad, mõned aga tunduvad ülehinnatud. Eks neil paneb ka turg asja paika – normaalse hinnaga asjad ostetakse kohe, kallimad on kauem müügis.

Mina panin pigem soodsa hinna (ma lähtun mitte ainult Eesti järelturu hindadest, vaid ka eespool mainitud riikide omadest) ja müüsin kõik endale mittevajaliku paari tunniga ära (huvilisi oli palju).

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsitakse küll jah ebareaalset hinda. Nt mingid trööbatud Nike tossud 35 eurot.

Ma ostsin Weekendist uued Niked 32 euroga. Viimased numbrid saab igal pool võileiva hinnaga kätte. Mingid ultramoodsed mudelid vast mitte, aga harrastajale sobib tavaline jooksutoss ka.

Kõik pole nike millel nike silt on peal. Korralikud tossud on ikka üle saja 50 ammu, nüüd isegi vist 300 ringis. Trööbatuse arusaam on muidugi igal ühel erinev. Weekendist saad tavalised tavalisedvabaaja jalatsid paariks kuuks millel on nike silt peale pandud.

+2
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina ka imestan. Mul oli K/S riideid lapsele vaja. Küsisin siis pakkumisi. Küsiti NEXTi jope eest 50 euri (weekendist sai uue samal ajal 25 eest) jne. Lõpuks ma ostsin uued.

Ise müün kuu asju – ostetud hinna jagan kindlasti 2ga, kui müügiks ei lähe, panen ostasse 0.10 sendiga või annan tasuta mõnes grupis ära. Seisma asju ei jäta

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lisan veel, et minu arust ei olegi kasutatud asjale müügihinna määramisel vaja lähtuda ostuhinnast. Kui ostsid ise 50% allahindlusega, aga praegu allahindluseid pole või seda mudelit ei toodetagi enam või igalt poolt poest otsas – kui asi on korralik, siis müü kasvõi ostuhinnast kallimalt.

Aga tundub, et paljud müüjad tahavad ikkagi enda makstud hinnast lähtuda, et kui nemad maksid kunagi täishinda, siis peaks ta järelturul selle eest rohkem saama, olenemata sellest kui trööbatud asi on või et praegu saab poest allahindlusega uue asja sama hinnaga. Sellepärast ka need laused kuulutuste juures, et asi on uuena ostetud. Mind ausalt öeldes ei huvita, et asi on uuena ostetud ja 1 laps kasutanud, kui see näeb selline välja, et kõlbab heal juhul kartulipõllule jalga panna. Nii palju selliseid kuulutusi lihtsalt, kus pildil täiesti kulunud jalanõud, aga kirjas, et lapse suured lemmikud, kulunud, aga auke sees pole, kõik toimib, hind 15 (uue hind poes 35). Osad ilmselt mäletavad ka ühte kuulutust, kus müüdi meriinoriideid 25 euroga, kõikidel riietel olid augud, ila-, kaka- jms plekid peal, aga ikkagi meriino ju! Muidugi ma ei lähe ühegi postituse alla kommenteerima, et miks nii kõrge hinnaga müüd, aga ma põhimõtteliselt ei osta ka neilt.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsitakse küll jah ebareaalset hinda. Nt mingid trööbatud Nike tossud 35 eurot.

Ma ostsin Weekendist uued Niked 32 euroga. Viimased numbrid saab igal pool võileiva hinnaga kätte. Mingid ultramoodsed mudelid vast mitte, aga harrastajale sobib tavaline jooksutoss ka.

Kõik pole nike millel nike silt on peal. Korralikud tossud on ikka üle saja 50 ammu, nüüd isegi vist 300 ringis. Trööbatuse arusaam on muidugi igal ühel erinev. Weekendist saad tavalised tavalisedvabaaja jalatsid paariks kuuks millel on nike silt peale pandud.

Väidad, et Weekend müüb replica tooteid või mismõttes iga Nike pole Nike?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mega iluteema. Braavo, perekooli moded!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsisin lapsele sügiseks ülerõivast ja leidsin Facebookist talle täitsa sobiva vähekasutatud tuntud firma mudeli mis värvuse poolest sobis. Küsisin sõbralikult müüjalt kas veidi hinnas soodustust saaks(kuna tegelikkuses saab praegu sooduka ajal uue soodsamalt,aga pole täpselt sama värvi). Laps tahtis tumesinist,saadaval oli aga kollane, roosa ja must. Näiteks tema müüs seda toodet 80€,kuid uue saab hetkel 52€-78€ . Lihtsalt,sedamoodi ta jääbki seda toodet müüma,sest meie saime erksama ja ilusa toote uuena lõpuks pea 30 eurot soodsamalt,veidi netis kolades ja tootja soodushindasid vaadates. Lihtsalt kummaline,kuidas asjad mida on kantud nii üle hinnatakse. Ise oleksin pannud antud toote hinnaks maksimaalselt 35€-40€, selline sümboolne hind korraliku aga kantud asja eest,kuid tema raidus selle hinna täiesti kivisse. Mitte ,et oleks rahas küsimus,küsimus on põhimõttes. Miks soovitakse kantud toote eest rohkem raha,kui uue asja eest? On jah pseudoprobleem,aga tahtsin täna lihtsalt vinguda . Mina juhindun ikka asja müües hetkel olevast turuhinnast,mitte ei looda ratsa rikkaks saada. Kummaline

Aga palun osta siis uus “veidi netis kolades ja tootja soodushindasid vaadates”. Kas keegi keelab?
Sinu probleem on see, et sa tahad saada uueväärilist asja räbala hinnaga. Unusta ära. Miks peaks keegi sellise heategevusega tegelema?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni vana mudel/disain võibki ka uuena edasi müües olla rohkem hinnas kui uus allahindlusel, kuna tahetud kujundus/enam ei saa vmt.

Enamus veebipoodidel on nt üks vähemtahetud värvitoon sooduses, teine samas tavahinnaga – võiks ju neile ka öelda, et aga müüte sama mudelit samas toonis ju odavamalt. Iga üks saab ise valida, mis maksab.

Ostsin ise just eelmise aasta mudeli lapsele uue hinnaga, kuna enam seda konkreetset disainiga/kangaga kombet enam ei ole, aga just see kangas mulle meeldis. Ilmselt müüja ostis need ka millalgi allahindlusel soodsamalt kokku, sest veebis neid enam polnud, aga sildid olid küljes ja samad kangad erinevates suurustes.

Samuti olen ostnud kasutatud asju uueväärse hinnaga kuna uuena enam seda kangast pole ja järelturul harv, eriti õiget suurust saada.

Sisuliselt kujundab nõudlus hinna. See hind millega oled valmis ostma ongi selle asja hind, kui ei olda selle hinnaga nõus ostma siis jääbki müümata.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kasutatud võib olla ka kinnisvara.

kas sa teemaalgataja tõesti arvad, et kui keegi on ostnud 1992a kadriorus või nõmmel suure krundiga eramu poole miljoni krooni eest, ei tohi ta selle eest tänapäeval küsida rohkem kui 33 tuhat eurot (500 000: 15,6466 (krooni vahetuskurss euroks)), kuigi selliste majade turuhind algab praegu ca 400 tuhandest eurost?

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kodukoha fb grupis on ka müügikuulutused. Ma ei jaksa teinekord ära imestada, milliseid nartse seal pakutakse. Ja mis hinna eest!  Mingid suvalised, pleekinud, vormist väljas riided. Lääpas jalanõud. Jne Ma ise paneks sellised asja riide kogumis konteinerisse.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise paneks sellised asja riide kogumis konteinerisse.

Neljaks sõnaks ei tahtnud seda jagada?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kasutatud võib olla ka kinnisvara.

kas sa teemaalgataja tõesti arvad, et kui keegi on ostnud 1992a kadriorus või nõmmel suure krundiga eramu poole miljoni krooni eest, ei tohi ta selle eest tänapäeval küsida rohkem kui 33 tuhat eurot (500 000: 15,6466 (krooni vahetuskurss euroks)), kuigi selliste majade turuhind algab praegu ca 400 tuhandest eurost?

Võrdled kinnisvara ja sipupükse ostmist? Pole eriti sama kategooria kaup.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise paneks sellised asja riide kogumis konteinerisse.

Neljaks sõnaks ei tahtnud seda jagada?

Jah, aitäh viitamast! E-täht jäi sõnale “kogumis” panemata. Ehk siis riiete kogumise konteiner oleks (minu arvates) õige väljend.

Samas, tunnistan, et kokku-lahku kirjutamisega on mul kohati probleeme. Ja ei pahanda üldse, kui keegi heatahtlikult sellele tähelepanu juhib.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Point on õige, et kasutatud asju müüakse täitsa naljaka hinnaga, olen ise ka imestanud, et kas tõesti keegi läheb kohale ja proovib pea täishinnaga toodet, kõik poed kaupa täis. Aga TA sõnastus, et “mina teen küll nii ja ainult see on ju õige”, ei ole normaalne. Sina tee, nagu teed, teised teevad nii, nagu nemad tahavad. Võibolla ta siis leiabki ostja oma täishinnaga katkisele asjale, või ei leia ja hoiab seda igavesti kapis, tema asi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestlastel ei ole kauplemist veres, nad tahavad võimalikult kiiresti võimalikult suure summa saada ja kauplemise protsess ise neid ei huvita. Sellepärast ei meeldi neile ka tingivad kliendid. Lõunamaalased aga vastupidi, armastavad protsessi, kauplemist ennast, seepärast nad pigem lasevad tingida ja müüvad kokkuvõttes oma kauba kiiremini läbi. Igasugustel laatadel ja turgudel on seda huvitav jälgida. Eestlastest müüjatel on hinnad alati laes ja pigem lähevad oma kaubaga koju tagasi, kui lasevad tingida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Ilu Kasutatud asja ülehindamine