Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kasutatud auto 5000 ligi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Kasutatud auto 5000 ligi?

Postitas:

Palun jagage kogemusi – kellel on soetatud auto max 5000 euro eest. Kas vajas kiiresti putitamist? Kui kalliks läks? Kas selle raha eest võiks saada juba enam-vähem tip-top auto?

Uurisin ka siinses foorumis olevat teemat “kuidas olete auto ostnud” kuid sooviks siia ka vastuseid. Milline oleks noorperele kõige mõistlikum variant? Kohe välja ostmine ei ole võimalik. Hetkel on meil auto, mis turgu vaadates on väärt u 1200 eur. Minu mõte oli müüa see maha ning kasutada seda sissemaksurahana. Mis laenuühing oleks kõige mõistlikum, mida olete ise kasutanud?

 

Mees on õlinäpp, kuid ostnud varasemalt max 2000 euro eest autosid, nüüd oleks aeg edasi liikuda. Rahaliselt oleme kitsas seisus kodulaenu tõttu.

Hindan väga teie tagasisidet ja nõu.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.11 09:23; 20.11 09:53; 20.11 10:26; 20.11 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 aasat tagasi ostetud Honda Accord, hinnaks 4600€. Reaalset remonti selle aja jooksul vajanud pole, vahetatud kulumaterjale (õlid, filtrid, piduriklotsid).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see kõik on väga suhteline. mis vahe on 2000 või 5000 maksval autol? vabalt võid leida mingi “premium klassi” vana sara ja selle eest 5 kilo välja käia, samas kui 2 kilo eest saaksid uuema ja paremas korras Honda Civicu näiteks.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu eesmärk ongi leida töökorras auto. Peaasi, et ei vajaks tihedat parandamist. Paraku 1000-eurostega on putitamist liiga tihti ja kiiresti ette tulnud, arusaadavalt.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.11 09:23; 20.11 09:53; 20.11 10:26; 20.11 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise hinnaklassi korral oleneb kõik konkreetsest isendist ning ka automargist – kuidas vastu peab, millised on tüüpvead. Võib saada korraliku isendi, võib saada täieliku panni.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 10:00; 20.11 15:12; 20.11 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin 5 aastat tagasi 5000 euroga Toyota Yarise – senini pole peale korralise hoolduse muid suuremaid kulutusi olnud. Aga see ilmselgelt pole pereauto.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mahti kommenteerida –

 

https://www.auto24.ee/used/3405554

 

Selline isend? Esmapilgul? Plaanis minna ka kontrolli enne ostuga.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.11 09:23; 20.11 09:53; 20.11 10:26; 20.11 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin 2018. aasta alguses 3000 euro eest auto. Konditsioneer ei töötanud, elektriline viga oli, remont 50 eurot. Iga uue (kasutatud) auto ostes lasen teha õlivahetuse, mootori rihma vahetuse (kui see asjakohane on) ja üle vaadata, kas veel midagi on vaja teha. Ei olnud.

Senimaani on vaja läinud veel pidurikettad ja -klotsid vahetada, veel mõned korrad õli vahetada (vahetan iga 10000 km järel, sõidan palju). Ja muud nagu ei meenugi. Võibolla midagi pisikest on tehtud veel õlivahetuse või piduriasjade vahetuse juures. Summad on mõistlikud olnud, mark selline, et remont ja varuosad odavad.

Aga ega hind kvaliteeti ei taga, kasutatud auto puhul peab kindlasti käima ostueelses kontrollis, proovisõidul ja ikkagi võib kehvasti minna. Garantiid pole. Mina arvestan ostusummale alati kuni neljandik auto maksumusest remondikuludeks kohe juurde. Korra olen kasutatud autot ostes ka saasta otsa sattunud. Õnneks sõita ikka natuke sain ja hind polnud kuigi suur, maha müüsin tiba kallimalt kui vanarauana oleks saanud. Ülejäänud korrad on hästi läinud, suht samas hinnaklassis ostetud keskmist mõõtu keskklassi autod on ikka 5+ aastat vastu pidanud, ilma suurema remondita.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 10:44; 20.11 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mahti kommenteerida –

https://www.auto24.ee/used/3405554

Selline isend? Esmapilgul? Plaanis minna ka kontrolli enne ostuga.

Pildi ja netti riputatud kirjelduse järgi ei saa autot osta. Ei saa midagi eriti soovitada ega arvata ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 10:44; 20.11 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on just raha jalaga segada, siis võib ka 5000€se auto osta.

minu tudengist lapsuke ostis ca kuu tagasi omale kasutatud auto natuke alla 1000€ eest. poiss käis isaga koos autot enne muidugi vatamas ja tegid ka proovisõitu.

ülevaatus oli kohe lõppemas ja väike risk oli, et võib vajada remonti, kuid auto läks ülevaatusel täiesti puhtalt läbi.

nii et ka 1000€ eest võib täiesti sõidukorras auto saada, ei pea 5000€ välja käima.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 10:58; 21.11 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on just raha jalaga segada, siis võib ka 5000€se auto osta.

minu tudengist lapsuke ostis ca kuu tagasi omale kasutatud auto natuke alla 1000€ eest. poiss käis isaga koos autot enne muidugi vatamas ja tegid ka proovisõitu.

ülevaatus oli kohe lõppemas ja väike risk oli, et võib vajada remonti, kuid auto läks ülevaatusel täiesti puhtalt läbi.

nii et ka 1000€ eest võib täiesti sõidukorras auto saada, ei pea 5000€ välja käima.

 

Arusaadav, meil lihtsalt kogemusi. 4 autot on a la sellise raha eest ostetud, 3 tk olid hiljemalt poole a pärast nii katki, et rahaliselt polnud mõtet parandada. Mees ise veetis ka iga autoga ligi kuu auto all, mitte sellega sõites. Raha pole jalaga segada, aga 1000 euro eest pole mina veel stabiilselt töökorras autot kohanud. Siis teil vedas või on mees väga asjatundja. 🙂

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.11 09:23; 20.11 09:53; 20.11 10:26; 20.11 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mahti kommenteerida –

https://www.auto24.ee/used/3405554

Selline isend? Esmapilgul? Plaanis minna ka kontrolli enne ostuga.

6 a vana isend, mil 160 000 km. Ja võimsus 66kw?

No peaasi, et maastur. Ja diisel. Saab natuke odavsma kütuse.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ostaksin ikkagi auto, mis väärib auto nime. meil kodus on kaks sama aastakäigu autot, üsna vanad juba, kuid ikka hea võrrelda. üks on volvo, korralik tööloom, tahab ikkagi siit-sealt käe külge panekut, aga kõik on tehtav. teine on mazda, millel on kere nii ära roostetanud, et ähvardab ümbert ära kukkuda, kui kuskilt midagi lahti tuleb, siis on kõik, midagi enam teha ei anna. uuena oli neil hinnavahe ilmselt 4-5 kordne, praegu veel suurem. ehk siis ma ostaksin pigem vanema, aga asisema auto kui uuema, kuid kehva mainega. 5000€ eest võiks ju ometi mingi päris auto ka saada?

ps see dacia kütusekulu ei ole ju ometi tõene number?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.11 12:14; 20.11 21:23; 22.11 12:44; 23.11 00:57; 08.12 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole ilmselgelt spetsialist, aga oleme omanud nii samas vanuses ja ca 1600 € Volvot, bensiin, manuaal ja 5000 € diisel BMW. Volvo kestis sama kaua, meil kui BMW. Volvo seisukord oli müües sama, mis ostes, jooksvad remondikulud kordades ja kordades madalamad. Eriline paugu-pill polnud, aga hätta ei jäänud. Pigem oli BMW see, mis mitu korda teele jättis (kordi 1 aastas vähemalt). Volvo käis 2 korda aastas hoolduses (kevad/sügis;arved 30 €-400€ max) ja kõik. BMW oli iga paari kuu tagant paranduses… ja see ei olnud odav lõbu (max arve 1100€). Diisli ainuke eelis oli mõnevõrra soodsam sõit /kütusekulu, aga see taandus juba esimese remondiarvega ja maha müüsime lõpuks võileiva hinnaga, et keegi palun selle sara minema viiks kiirelt. Volvo müüki planeerisime pika hambaga, sest aus tööloom. Ja muide, Volvo kaotas hinnas ainult paarsada eurot lõpuks.

Jutu mõte- mina ei ostaks enam iial kasutatud autona diisel sõidukit. Kindlasti eelistaksin Volvot, sh ka vanemat ja odavama otsa oma millele iganes, sh igasugustele sakslastele.

Mingit tõde ei kuuluta, see oli lihtsalt kogemus, et ka alla paari tuhande saab normaalse auto.

Soovitan vaadata ka iluvigadest mööda ja pigem jälgida auto ajalugu. Nimelt oli Volvo mingi Soomes töötava mehe auto, kes ei olnud ehk kõige puhtamalt autot hoidnud, kuid tehniline seisukord oli laitmatu. Remondi ajalugu oli hästi tõendatud.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin poolteist aastat tagasi 12 aastat vana auto, mis siiani teenib mind küll laitmatult. Maksin 4500 eurot. Sõiduki tausta saab kontrollida – mina veendusin, et ülevaatustel ei olnud kordagi ainsatki viga täheldatud ning avariisid samuti pole registreeritud. Hooldusraamat oli olemas, mille järgi oli masinaga regulaarselt esinduses käidud ja kõik tööd korrektselt kirja pandud. Roostet ega kriime polnud, seest oli samuti auto väga hästi hoitud.

Olen naisterahvas, kes autodest suurt midagi ei jaga, meesterahvaste abi valimisel ka ei küsinud ning arvestades seda kõike on ikka päris hästi läinud selle autoga mul 🙂 Õnne peab muidugi ka olema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Daciat vaadata, siis uued ja garantiiga algavad 8400.- st.

https://www.dacia.ee/ee/cars/sandero/home.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Daciat vaadata, siis uued ja garantiiga algavad 8400.- st.

https://www.dacia.ee/ee/cars/sandero/home.html

See 8400 mudel on 50+ kW mootoriga, mida ei saa mingilgi moel mõistlikuks valikuks pidada. Ning varustuse poole pealt pole sellel raadiotki.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 10:00; 20.11 15:12; 20.11 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 8400 mudel on 50+ kW mootoriga, mida ei saa mingilgi moel mõistlikuks valikuks pidada. Ning varustuse poole pealt pole sellel raadiotki.

Standardvarustuse kirjeldus on väga naljakas: nimelt on sellel autol koguni olemas välised ja sisemised käepidemed pluss vändaga kedratavad küljepeeglid. Kas seda ei oleks pidanud mainima, et isegi klaasid on ees ja katus pea kohal?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 15:28; 22.11 15:28; 22.11 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri ka autoesindustest. Ntks kevadel vaatasin pikalt ühte autot, 2015 väljalase, pisike ja ökonoomne, vähe sõitnud, pidevalt hooldatud ametlikes kohtades ja 5400€. Selliseid esinduste poolt müüdavaid autosi ikka liigub ja saad kontrollitud asja. Ise sõidan ntks Toyota Priusega, 2 a tagasi ostetud, vajanud ainult korralist hooldust ja maksis 4900€, ei kurda. Samas 5000€ eest saab endale täiesti kohutavas korras “ilusa” auto osta. Nagu siin öeldud, jälgi hooldusraamatut, palu remondiarveid, uuri tüüpvigu, uuri varuosade hinda, teosta ostueelne kontroll ja väga mööda panna ei saagi.  Emotsiooni baasilt poolkahtlast asja osta ei tohi, naabrist parem pole ka vaja olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma ise peaks autot ostma sellises hinnaklassis, siis kõigepealt konsulteeriks ühe väga kogenud ja sõna otses mõttes peast mootor autolukksepaga. Õnneks mul on selline sugulane. Tema soovitust millise margi suunas vaadata, mis aastakäigu või konkreetse mudeli  ostu valida või vältida usaldaksin täiesti. Ostueelsesse kontrolli viiksin samuti tema juurde. Loomulikult pole kõigil sellist võimalust.

Seetõttu soovitan isegi enne valikut küsida korralikest remonditöökodadest mida vaadata ja mida vältida kui võimalused on sellisedjasellised ja vaja sedajaseda. Üldiselt  nad ei keeldu ka võõraid aitamast kui küsija ise väga tarka ei etenda.  Edasi toimetaks ise ja uuriks korralikult tausta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitab ka Autolehtesid lugeda. Seal tehakse kasutatud autode ülevaateid, mudelite kaupa, head-vead, vastupidavus ja tüüpilised probleemid kenasti kirjas (nt mis mootorit antud mudeli puhul vältida).

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.11 10:00; 20.11 15:12; 20.11 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun jagage kogemusi – kellel on soetatud auto max 5000 euro eest. Kas vajas kiiresti putitamist? Kui kalliks läks? Kas selle raha eest võiks saada juba enam-vähem tip-top auto?

Uurisin ka siinses foorumis olevat teemat “kuidas olete auto ostnud” kuid sooviks siia ka vastuseid. Milline oleks noorperele kõige mõistlikum variant? Kohe välja ostmine ei ole võimalik. Hetkel on meil auto, mis turgu vaadates on väärt u 1200 eur. Minu mõte oli müüa see maha ning kasutada seda sissemaksurahana. Mis laenuühing oleks kõige mõistlikum, mida olete ise kasutanud?

Mees on õlinäpp, kuid ostnud varasemalt max 2000 euro eest autosid, nüüd oleks aeg edasi liikuda. Rahaliselt oleme kitsas seisus kodulaenu tõttu.

Hindan väga teie tagasisidet ja nõu.

Sõitsin 4 aastat Toyota Corollaga, mis ostes maksis 3500 eurot.

Mingeid suuri remonte ei olnud vaja, tavapärased asjad. Sõidaks praegugi, aga oli vaja suuremat.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin lapsele esimeseks autoks Lexus Gs-i, 4600.- eest. Enne ostu tõstsime esinduses üles ja veendusime, et mingeid üllatusi ei tuleks.

https://www.auto24.ee/used/3105611  , kolmeliitrise mootoriga nagu see, aga läbisõit oli 160 tuhat. Mugav, turvaline ja hea auto.  Sõitis mitu aastat, remonti ei vajanud, müüsime mõnisada eurot ostuhinnast kallimalt maha.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.11 19:17; 21.11 14:53; 22.11 17:10; 22.11 23:06; 23.11 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin lapsele esimeseks autoks Lexus Gs-i, 4600.- eest.

kuidas sellise 183 kw auto kindlustusmakse algajale juhile on?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.11 12:14; 20.11 21:23; 22.11 12:44; 23.11 00:57; 08.12 23:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ps see dacia kütusekulu ei ole ju ometi tõene number?

See on tõesti kahtlaselt väike.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dacia ei ole halb valik, kui Dacia maine teid kohuta. Mul naine ei lubaks mul näiteks Daciat osta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mees oli automehaanik ja tema ütles mulle: “Kui autot valid siis mõtle, miks 2018a opel/dacia/mazda maksab 5000€ ja 2008a toyota/volvo/audi maksab 5000€”

Mõte selles, et mõni auto vananeb väga kiirelt ja mõni lihtsalt kestab.
Loeb ka päritolu maa.
Saksa autod on suure läbisõiduga aga hea kere. Itaalia – hea kere. Rootsi soolab juba profilaktika mõttes – kered jamad.
Hästi oluline on teada ka mootorit. Nt mul on VW, diisel, 1,9 m3 ja 81kw. Sama mootorit on ka 88?kw (ei mäleta täpselt numbrit aga minu auto mootorit kiidetakse ja seda teist nimetatakse mingiks surmaks. Ma muide ostsin ka remonditöökoja omaniku vana auto- superluks korras on. Maksin 2000€. Ma valiks pigem vanema ja kallima kui uue ja odava.

Tõesti, mine mingi remondimehe juurde paari oma valikuga ja las ta räägib sulle, mis nende head ja vead on. Kui ükski ei sobi siis su valikute põhjal oskab soovitada.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ostsime 2 a tagasi 4300€ 2008a Toyota Rav4, diisel, manuaali. Väga hea ja ökonoomne auto. Vahetasime 2x õli, korra piduriklotse ja klaasipuhasteid. Mingit probleemi ülevaatuselt läbimisega ei olnud. Paar kuud tagasi müüsime maha, sest auto jäi meile lihtsalt väikeseks. Mitte mingit muud põhjust müügiks polnud. Müüsime seda paar kuud ja saime 200€ kasumit.

Nüüd soetasime paar aastat vana mahtuniversaali. Ma ei hakka marki ja mudelit välja tooma, sest see jääb teemaalgataja eelarvest välja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas sellise 183 kw auto kindlustusmakse algajale juhile on?

Jätsin enda nimele. Olematu. Pole mingi eriline võimsus, mu enda autol mõned kw rohkem isegi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.11 19:17; 21.11 14:53; 22.11 17:10; 22.11 23:06; 23.11 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas sellise 183 kw auto kindlustusmakse algajale juhile on?

sõltub kindlustusseltsist.

kui meil 2a tagasi see teema päevakorda tuli, siis ülllatuslikult selgus, et algaja juhi puhul kõikus hind 23€/kuu kuni 170€/kuu. see max summa tuli selles seltsis, kus pere teised autod peaaegu olematu hinnaga olid kindlustatud.

lapse auto sai siis eraldi tolles madalama otsa kindlustusseltsis ära kindlustatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 10:58; 21.11 16:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kasutatud auto 5000 ligi?