Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kasutatud autod-longo.ee

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kasutatud autod-longo.ee

Postitas:
Kägu

Vaja osta uus auto. Päris uut ei raatsi (ja ei jõua ka oodata kuna enamikel pikad ooteajad), kuid on jäänud silma selline leht nagu longo.ee. Kas kellegil on sealt ostmisega kogemusi? Ei suuda leida ei neg ega po tagasisidet selle koha kohta. Kodulehel on küll kena jutt aga ikkagi päris palju pettusi ka nende kasutatud autodega, eriti arvestades et välimaalt toodud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Auto24 ei sobi?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea ausaks firmat, kes mingi aeg tagasi kirjutas kõik universaalid oma lehel mahtuniversaalideks. Iga vähegi autodega kokku puutunud inimene suudab kere tüübi leida auto tehnilisest passist. Pigem üritati ostjaid lollitada, nagu saaks selle hinna eest mahukama masina.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea ausaks firmat, kes mingi aeg tagasi kirjutas kõik universaalid oma lehel mahtuniversaalideks. Iga vähegi autodega kokku puutunud inimene suudab kere tüübi leida auto tehnilisest passist. Pigem üritati ostjaid lollitada, nagu saaks selle hinna eest mahukama masina.

Ehh, sellist viga ma olen isegi uute autode lehtedel näinud, see nüüd küll midagi ei näita.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsin sealt auto ca 3 kuud tagasi. Kes hästi otsib, see leiab.

Vähemalt osad autod neil on pärit kuskilt rendifirmadest ja ka minu auto sealt suure tõenäosusega. Õnnestus leida väikese läbisõiduga 5 aastat vana auto margiesinduse ajalooga. Ilmselgelt viisin auto enda poolt valitud kontrolli, kohta mida teadsin juba aastaid ja usaldasin. Vaadati üle, kõik oli ok. Ostsin ka auto ajaloo kohta käivat infot autodna jms kohtadest (kahest kohast ostsin info).

Kuna sain autole 2 kuud või 2000km garantiid (ja nad annavad seda kõigile), siis ei saa enam turvalisem auto ost olla. Esindusest kasutatud autole antakse jah 6k garantiid kuid ka 2k on piisav.

Ise jäin väga rahule 🙂

Miinuseks autol, mida kohe ei märganud- täkked esiklaasil (olid nii tobedasti all et kohe ei näinud) ja nahkistmel oli väike rebend. Kumbki neist ei sega kasutamist. Küll aga jah, klaasile kasko ei kehti tänu sellele, aga mis teha. Isiklikult leian et oleks võinud ka kehvemini minna. Viisin auto ka Eestis kohe margiesindusesse hooldusesse ja ka seal tunnistati auto ausaks ja muidu korralikuks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodulehel on küll kena jutt aga ikkagi päris palju pettusi ka nende kasutatud autodega, eriti arvestades et välimaalt toodud.

No kui ma kasutatud auto ostaks, siis vaid Eesti ajalooga ja Eestis esmaregistreerituna, on see siis auto.24 või longo või mis iganes firma mis müüb. 2 kuud või 2000 km garantiid minu jaoks just superturvaline ei tundu, samas eraisikult ostes ei saa sedagi.

Mul on enamus tuttavaid eraisikult ostnud, sõidavad juba 2-3 aastat ilma probleemideta (autod on ostes olnud alla 10a vanad, vähim oli vist 2a vana koduperenaise auto minimaalse läbisõiduga), kõik Eesti ajalooga, seega läbisõiduga vist väga petta ei saa (no teoreetiliselt on muidugi võimalik, et koduperenaisel poeg mitu korda aastas spidomeetrit tagasi keris, aga uutel autodel jääb vist ikkagi mälusse jälg kui midagi sellist teha), osadel on autodest jagav  inimene kaasa olnud üle vaatamas, mõni on ise selline koduperenaine olnud ja pole ka petta saanud.

Üks tuttav ostis firmast tagasitoodud 3+ a vana auto, mis mingil põhjusel oli rohkem kui aasta müügiplatsil seisnud, sellel ilmnes küll peale ostu üks puudus, mille ta lasi oma raha eest korda teha (miks ta garantiid ei kasutanud ei oskagi öelda ja viga võis olla vabalt ka pikast seismisest tingitud), aga remont polnud kallis.

Ise oleme eraisikuna müünud ühe 5+ aastat kasutatud auto ka eraisikule, rohkem ,kui 15a tagasi ja sõidab siiani (ma olen mõnikord uudishimust liikluskindlustuse registri lehel numbri sisse toksinud, paar korda on ülevaatusel märkusi ka saanud, aga enamasti puhtalt läbinud.

Täkked esiklaasil mind vist väga ei häiriks kui auto ise suhteliselt uus ja heas korras, mismõttes täketega klaasile kasko ei kehti? Kui nende täkete pärast välja tahad vahetada, siis ilmselt tõesti mitte, aga kui uue kivi klaasi saad ja see korraliku prao tekitab, siis peaks ikka kehtima? Või saab kasko sõlmida ainult veatule klaasile? No ja lõppuks pole see klaasi hind ka nii utoopiline võrreldes auto hinnaga.

Googles on 80 arvustust selle longo kohta, 4,5 keskmine hinne oleks vast üsna usaldusväärne, samas neid läbi lugeda ma ei viitsinud.

Seega, vali auto, mis sulle meeldib, hinna ja läbisõidu poolest sobib ja siis vaata, kas usaldad müüjat (olgu see siis eraisik või firma), vii auto ostueelsesse kontrolli, kui võimalik siis tee proovisõit koos inimesega, kes autodest midagi jagab (see tuttav kes esindusest ostis proovisõitu teha ei saanud,  auto oleks kohe läbisõidu km juurde saanud). Paljud firmad pakuvad ka auto24-s.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidads oleks kasutatud auto musta reede pakkumisega Poolas https://www.instagram.com/p/CWyJZgRMkdS/ 🙂

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Auto24 ei sobi?

Kaks täiesti erinevat tüüpi ettevõtet ju. Longo autod on müügis ka Auto24s.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võid ju ka osta.ee-st vaadata. seal saab enne ostu käia autot üle vaatamas ja proovisõitu tegemas. mul laps ostis natuke rohkem kui aasta tagasi, ca 10a vana C3, maksis 1000€ vaid. nägi välja suht kobe, proovisõit oli ok. kuu peale ostu läks täiesti puhtalt ülevaatuselt läbi.

nüüd on aasta möödas, raha on poiss sinna küll natuke sisse pannud, sest on lisanud asju, mis talle mugavuse tõttu vajalikud (uus raadio, kiirusehoidik, kesklukustus), aga ka neid, mis oligi vaja välja vahetada: terve ring uusi talverehve, uued piduriklotsid ja kettad, uued kojamehed, uued tuled, sest vanad olid juba ähmased jne.

auto hind + kulud autole kokku 1,5 a jooksul 2500€. mõni maksab samasuguse summa vaid paari kuu liisingu  eest auto kohta.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

auto hind + kulud autole kokku 1,5 a jooksul 2500€. mõni maksab samasuguse summa vaid paari kuu liisingu  eest auto kohta.

Ei saa ju võrrelda siga ja kägu! Ehk siis korralikku uut autot sinu 10 aastat vana “suht kobeda” käulaga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võid ju ka osta.ee-st vaadata. seal saab enne ostu käia autot üle vaatamas ja proovisõitu tegemas. mul laps ostis natuke rohkem kui aasta tagasi, ca 10a vana C3, maksis 1000€ vaid. nägi välja suht kobe, proovisõit oli ok. kuu peale ostu läks täiesti puhtalt ülevaatuselt läbi.

nüüd on aasta möödas, raha on poiss sinna küll natuke sisse pannud, sest on lisanud asju, mis talle mugavuse tõttu vajalikud (uus raadio, kiirusehoidik, kesklukustus), aga ka neid, mis oligi vaja välja vahetada: terve ring uusi talverehve, uued piduriklotsid ja kettad, uued kojamehed, uued tuled, sest vanad olid juba ähmased jne.

auto hind + kulud autole kokku 1,5 a jooksul 2500€. mõni maksab samasuguse summa vaid paari kuu liisingu eest auto kohta.

ikka samaväärse auto eest?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samaväärse auto eest?

Samaväärsus on vist definitsiooni küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Broneerisin ühe auto sealt ära, mis Leedust peaks sel nädalal saabuma. Suhtlus on olnud nendega meeldiv, kuigi autoplats nagu iga teine. Õnnestus proovisõitu ka teha ühe samasuguse autoga, mis oli juba broneeritud aga parasjagu platsil veel. Loomulikult viin enne lõpliku ostu ka diagnostikasse ja läbisõit võimaldab ka if rikketõrke kindlustuse peale võtta millega saan garantii pooleks aastaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samaväärse auto eest?

Samaväärsus on vist definitsiooni küsimus.

vist…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kasutatud autod-longo.ee