Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kasutatud IVF süstaldest vabanemine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kasutatud IVF süstaldest vabanemine

Postitas:

Olen teinud kaks täisringi IVF-i ja nendest on kogunenud paras ports kasutatud süstlaid. Enamikes on veel ravimit ka sees kuna võtsin sealt ainult ettenähtud doosi. IVF-ide ajal panin kasutatud süstlad ühte kilekotti, mille siis lõpuks riidekapi põhja lükkasin. Täna õhtul hakkasin kappi koristama ja see pakk sattus kätte. Kuidas neist vabaneda? Olmejäätmetesse neid ilmselt visata ei saa kuna on süstlad ja sisaldavad ka kangeid hormoonravimeid. Mis te, teised IVF-itajad nendega teinud olete? Kas apteegid võtaksid need vastu või on olemas mingi ravimite jäätmekäitluskoht kuskil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul seisavad ka siiani kapis. Jäätmekäitluskohad võtavad neid vastu, netist leiab asukohti. Ei tea kas apteegid võtavad vastu, muidu kodulehel see kirjas: NB! Ravimeid ei osteta tagasi ning neid saab apteeki tagastada vaid hävitamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul kollast ohtlike jäätmete plastmass karpi ei andnud arst? Sinna saab süstlad sisse panna ja siis võib visata olmeprügisse.
Küsi apteegist, nad kindlasti annavad või müüvad neid karpe.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähed punktsioonile või kontrolli vms kliinikusse, võid need kaasa võtta, nad saavad need oma jäätmetesse panna! Mina tegin nii, võeti vastu ja pandi oma kollastesse prügikarpidesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen oma insuliini süstenõelad tavalisse auto klaasipesuvedeliku kanistrisse ja annan korra aastas ära, kui KOV teeb ohtlike jäätmete kogumisringi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina viisin kliinikusse ühe suure kotiga. Seda nad juba varem ka ütlesid, et tooge pärast kõik siia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kasutatud IVF süstaldest vabanemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.